Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Flo, ca mecanic anti-talent ce sunt, iti recomand sa te asiguri ca contactul intre sarma respectiva si metalul pe care faci "masa" sa fie foarte bun. daca pui direct pe cadru pe parte vopsita nu merge. Trebuie sa gasesti un surub ceva si sa smirgluiesti/dai cu wd40 ca sa imbunatatesti conductivitatea. De asemenea trebuie sa astepti destul de mult timp cu degetul pe buton (eu am numarat 10 respiratii profunde si lente). Daca deja ai incercat asa, ma dau batut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate lamuri de ce da rateuri motoru pe decelerare ?nu tot timpul dar o apuca .Faza asta parca a inceput dupa ce am schimbat uleiul si am pus semi de la Motul 15w 20 ca vroiam sa vad si un semisin.fata de mineral ce foloseam pana acum;sincronizare este ,joc supape este facut inainte sa schimb uleiul.

E grava treaba cu rateurile ,pot cauza alte probleme?

Am postat si aici pt ca topicul de 1100Rt cred ca moare usor si sigur.Scuze daca nu trebuia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca depinde daca e umezeala in aer sau ba. Asa am observat ca daca ploua, pe decelerare da reteuri si aceeasi mobra cand e cald si senin afara merge ca si cum ar fi electrica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am mai linistit ,daca si la tine face care sti sa o scarpini (pe mobra) si unde nu o mananca! :crack: Poate ai dreptate ,cred ca mi s-a intamplat mai des in zona de munte si pe inserat (ceva umezeala era).Ma gandesc si la benzina de la noi ''f buna ''sa nu fie o cauza. Macar sa nu bel..ca altceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca depinde daca e umezeala in aer sau ba. Asa am observat ca daca ploua, pe decelerare da reteuri si aceeasi mobra cand e cald si senin afara merge ca si cum ar fi electrica...

 

 

M-am mai linistit ,daca si la tine face care sti sa o scarpini (pe mobra) si unde nu o mananca! :crack: Poate ai dreptate ,cred ca mi s-a intamplat mai des in zona de munte si pe inserat (ceva umezeala era).Ma gandesc si la benzina de la noi ''f buna ''sa nu fie o cauza. Macar sa nu bel..ca altceva .

 

Din experienta mea de 4 ani cu bemveuri, motoretele astea nu se strica. Asa fac ele. Ambreiajul cloncane, suspensiile fasaie, carenele (daca au) troncane, garniturile uleiaza, discurile de frana zdrangane, abeesul chioraie, la alea cu frane electrice se vaita, et cetera, et cetera... iubeste-le asa cum sunt. dar iubeste-le barbateste! ca un fost detinut proaspat iesit dupa 10 ani, la prima partida de amor platit ;) daca faci dragoste tandru cu ele, si le mai scoti si la un accesoriu touratech, te iau de fraier si te fac de bani... poveste reala :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, postez aici poate intereseaza pe cineva sau recomandatiu prietenilor care sunt in cautare de r1150rt instare f buna!

 

multumesc

 

http://olx.ro/oferta/bmw-r1150-rt-ID67Ham.html#ba010ef7be

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Care aveti RT/R, toate felurile de capacitati cilindrice, am facut niste adaptoare din dural care iti fixeaza semighidoanele mai departe unu de celalalt, ca la GS aproape ;)

 

http://boxer-upgrades.webs.com/apps/webstore/products/show/6869893

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Are cineva de vanzare un far de RT 1150? In principiu ma intereseaza doar sticla, deci se accepta si prinderi rupte,etc. Sticla sa fie buna. Contactati-ma pe pm, va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit a ajuns ambrieajul.

Pentru doar ~225 euro cu tot cu transport, a meritat asteptarea.

Altfel spus, am ocupatie in weekend :D

Remarcabil totusi ca a tinut carpeala cu schimbat doar discul (desi placile aveau uzura considerabila) 2 ani si peste 30k km.

post-6271-0-55044400-1464029141_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote ca japo se dau si cu nemtoaice :)

 

Two Japanese Builders Have Their Sick Way With BMW Sixes

http://lanesplitter.jalopnik.com/two-japanese-builders-have-their-sick-way-with-bmw-sixe-1700075979

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le-am vazut expuse anul trecut la EICMA, atentia pentru detalii e de-a dreptul "japoneza", foarte misto realizate! Le stiam dintr-un artcol citit pe net cu ceva timp inainte de expozitie, a fost o surpriza placuta sa le vad live!

 

post-4765-0-68604300-1464723260_thumb.jpgpost-4765-0-99582900-1464723282_thumb.jpgpost-4765-0-89721800-1464723285_thumb.jpgpost-4765-0-42687000-1464723288_thumb.jpgpost-4765-0-04460400-1464723292_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe! Mulțumesc! Probabil ca în curand o să mai pun cate o întrebare două!

De exemplu am întrebat pe topicul de anvelope dacă exista acelora spate 195 50 17 precum scrie la mențiuni în cartea de identitate sau e o eroare de la rar? Conform cărții de service aer fi trebuit trecut pe lângă 180, 190....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...