Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutări celor ce conduc motoare BMW! Voi fi incepator din luna aprilie a anului viitor si dupa mai multe discutii cu lumea pe forum am inteles ca ceea ce vroiam sa conduc eu nu este buna pt inceput, adica un R1200 RT :D .Tot la inceput ma gandeam la un K1200 GT :laugh: , dar la fel, mi-au fost date argumente destul de solide pentru care sa nu ma urc pe ele la inceput.

Acum ca am gasit acest grup va intreb ce imi recomandati?Am mai vizionat clipuri pe Youtube cu modele BMW, am mai vazut si pe strada iar ca modele mi-au placut mult F650 GS si G650XCountry.Ce parere aveti voi si ce sfat imi dati ca prim motor.

 

Multumesc mult!

Tin sa te felicit ptr ca asculti sfaturile celor mai avansati.

Oricare din cele doua moto ar fi bune pentru inceput.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 9,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...la multi ani si sarbatori fericite tuturor bmw-stilor!!...

post-7057-1230105403.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare o sonda lambda pt BMW.A fost folosita numai 1700 km.pret 100 euro.Se potriveste la urmatoarele modele:

BMW R 1200 GS

BMW R 1200 ADVENTURE

BMW R 1200 RT

BMW R 1200 ST

BMW R 1200 R

BMW R 1200 S

BMW HP2 ENDURO

BMW HP1 MEGAMOTO

BMW G 650 XMOTO

BMW G 650 XCOUNTRY

BMW G 650 XCHALLENGE

0720666609-Ciprian

 

 

.

post-9235-1230121557_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
fratilor, pana una alta recomand cu incredere niste protectii textile pentro ploaie, vant si frig; cu manere incalzite merg la fix.

 

 

arata ceva de genu

 

post-22404-1226654753_thumb.jpgpost-22404-1226654759_thumb.jpgpost-22404-1226654765_thumb.jpg

 

 

ai mai iesit pe frigul asta?cum sunt protectiile astea de ploaie,vant si frig?vreau si eu varianta asta si vreau confirmare ca e solutie buna,am inghetat doar cu manusi,chiar de iarna fiind ele.

multam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai mai iesit pe frigul asta?cum sunt protectiile astea de ploaie,vant si frig?vreau si eu varianta asta si vreau confirmare ca e solutie buna,am inghetat doar cu manusi,chiar de iarna fiind ele.

multam.

 

 

am facut 60km la -7 grade (pe motor cred ca se simte -10) cu manusi groase si mi-a fost putin frig la degetele mici doar, dar daca ai avea manere incalzite cu siguranta nu simti nici o senzatie de discomfort, din contra :o

 

Si-a schimbat careva parbrizul de 1200 gs cu aftermarket, si sa-l mai aiba pe ala stock acasa? sau poate unul din prietenii vostrii?

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am reusit sa sparg unul dintre suporturile pentru cutiile laterale ale motociletei. Aveti ideie de unde pot cumpara altul? Este vorba de un 1150 gs din '99.

 

Asta este obiectul:

post-39-1232745472_thumb.jpg

Editat de cretescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.ebay.de

www.ebay.com

www.ebay.co.uk

 

 

 

Am cautat si nu am gasit :scratch:

 

Sau cel mai simplu la reprezentanta.Nu te poate costa a avere..

Bafta multa.

Luigi Vicol

 

 

Da..... o sa incerc si la reprezentanta pina la urma; dar ultima oara am plecat cu un gust amar de acolo si de aceeia ezit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut 60km la -7 grade (pe motor cred ca se simte -10) cu manusi groase si mi-a fost putin frig la degetele mici doar, dar daca ai avea manere incalzite cu siguranta nu simti nici o senzatie de discomfort, din contra :scratch:

 

Si-a schimbat careva parbrizul de 1200 gs cu aftermarket, si sa-l mai aiba pe ala stock acasa? sau poate unul din prietenii vostrii?

 

 

Eu am schimbat parbriz de GS nu cu unul aftermarket ci cu unul de GS Adventure , de fapt e o poveste mai lunga.

Ce vrei sa stii ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat si nu am gasit :scratch:

 

 

 

 

Da..... o sa incerc si la reprezentanta pina la urma; dar ultima oara am plecat cu un gust amar de acolo si de aceeia ezit.

Ia o bomboana inainte si ...bafta!

 

Ca veni vorba. Caut pe cineva sa-mi vopseasca si mie carena frontala la un BMW R1100RT cu culoarea cod 702 sienna rot metalic.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la unele bmw-uri pozitionarea cilindrilor fiind la 180 de grade. cum se chema acest timp de motor, (nu ma refer la modelul motocicletei)? caci mi-a povestit cineva de acestre motoare si incec de cateva saptamani sa-mi amintesc numele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut la unele bmw-uri pozitionarea cilindrilor fiind la 180 de grade. cum se chema acest timp de motor, (nu ma refer la modelul motocicletei)? caci mi-a povestit cineva de acestre motoare si incec de cateva saptamani sa-mi amintesc numele...

Indicativ R

FLAT-TWIN alias BOXER

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia o bomboana inainte si ...bafta!

 

Ca veni vorba. Caut pe cineva sa-mi vopseasca si mie carena frontala la un BMW R1100RT cu culoarea cod 702 sienna rot metalic.

Multumesc.

..in arad e bine?..am eu pe cineva care face acest lucru!..are si vopsea si tot ce trebuie!..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Grupul posesorilor de BMW :blink:

 

De vinzare Geaca Rukka,

 

Model: Rukka R-tech

 

Geaca Goretex este in stare foarte buna.

 

purtata foarte putin, culoare gri & negru

 

protectoare (RUKKA RVP AIR)

 

mesada detasabila

 

Marimea 50

:crack:

post-29449-1233605373_thumb.jpg

post-29449-1233605658_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut

Ma bate gandul sa achizitionez un BMW K 1100 LT din 91 cu 85000 km. Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi cu privire la consum, piese, fiabilitate.

 

Giv 32 hai sa te aud (stii ca parerea ta conteaza pentru mine :crack: )

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salut

Ma bate gandul sa achizitionez un BMW K 1100 LT din 91 cu 85000 km. Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi cu privire la consum, piese, fiabilitate.

 

Giv 32 hai sa te aud (stii ca parerea ta conteaza pentru mine :rolleyes: )

 

Multumesc

...in loc de "K" mai bine ia-ti un "R"!..iar despre ce si cit te costa fiecare vorbim la telefon!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ma bate gandul sa achizitionez un BMW K 1100 LT din 91 cu 85000 km. Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi cu privire la consum, piese, fiabilitate.

 

Giv 32 hai sa te aud (stii ca parerea ta conteaza pentru mine :rolleyes: )

 

Multumesc

 

Acum depinde si la ce bani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ma bate gandul sa achizitionez un BMW K 1100 LT din 91 cu 85000 km. Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi cu privire la consum, piese, fiabilitate.

 

Datele tehnice ale modelului vizat de tine le poti lectura aici. Consumul extraurban este in functie de cum intentionezi sa exploatezi masina, putand varia intre 5 - 6/6,5. In oras este un pic greoaie datorita gabaritului, iar din punct de vedere al consumului merge spre 8/8,5. Piese se gasesc, dar sincer, in afara de consumabile, singurele piese de care o sa ai nevoie sunt doar cele pe care le strici tu.

Despre fiabilitatea "K-ramizilor" nu mai are rost sa vorbesc pentru ca este deja legendara.

 

Succes in alegerea ta, oricare va fi aceea!

Editat de Jawa Script
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...