Sari la conținut

Hai să râdem!


mihaiachi

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • vintze

    2108

  • Penetru

    1895

  • ivan pedala

    1637

  • Flower-Power

    1586

Top Posters In This Topic

Posted Images

Simt că relația cu prietena mea a ajuns în punctul acela când urmează întrebarea: "Acum dacă te-ai mutat la mine de ce mai ții apartamentul tău?".
Apelez la abilitatea voastră, știți o formulare mai bună pentru răspunsul "Rezervă, în caz de despărțire"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 minutes ago, Penetru said:

o formulare mai bună pentru răspunsul "Rezervă, în caz de despărțire"

 

"Draga mea, piata imobiliara este intr-o crestere continua. Randamentul creste in fiecare luna si nu ar fi o decizie inteleapta sa il vindem, este o investitie care isi va arata valoarea in timp. Puteam relua discutia peste cativa ani cand vom decide impreuna daca este profitabil sa luam aceasta decizie. "

 

Nu trebuie sa fie adevarat, trebuie doar sa creada. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Penetru a spus:

Simt că relația cu prietena mea a ajuns în punctul acela când urmează întrebarea: "Acum dacă te-ai mutat la mine de ce mai ții apartamentul tău?".
Apelez la abilitatea voastră, știți o formulare mai bună pentru răspunsul "Rezervă, în caz de despărțire"?

In cazul in care ne despartim, sa am ceva unde sa stau. Adevarul este cea mai buna varianta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Penetru a spus:

Simt că relația cu prietena mea a ajuns în punctul acela când urmează întrebarea: "Acum dacă te-ai mutat la mine de ce mai ții apartamentul tău?".
Apelez la abilitatea voastră, știți o formulare mai bună pentru răspunsul "Rezervă, în caz de despărțire"?

😂 ce dileme ai...vrei să ne inviți la nuntă?

 

Pai poți să îi spui că ăla va fi apartamentul vostru de nebunii în secunda în care apar copiii. Important este să mergeți împreună acolo în același timp.😂 nu separat. 😉

FB_IMG_1625380370217.jpg

IMG-20210704-WA0010.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi 4 iulie urez "La Mulţi Ani!" multelor femei şi puţinilor bărbaţi din U.S.A.

Când mă refer la bărbaţi mă gândesc la cei care ştiu conduce cu cutie manuală.

Acum 8 minute, Penetru a spus:

conduce cu cutie manuală.

Am făcut cecufonie,cucufonie sau ambele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 hours ago, Penetru said:

Mulțumesc, m-ai salvat. Să văd ce răspuns dau la varianta cu închiriatul.

Draga mea, se fac mai mulți bani cu air bnb / regim hotelier.

P.S. chiar daca il închiriezi, in cel mai rau caz poti sa stai in chirie din banii de chirie pana poti scoate chiriasul afara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Penetru a spus:

Azi 4 iulie urez "La Mulţi Ani!" multelor femei şi puţinilor bărbaţi din U.S.A.

Când mă refer la bărbaţi mă gândesc la cei care ştiu conduce cu cutie manuală.

Am făcut cecufonie,cucufonie sau ambele?

Cacofonie nu vine de ca căcat, ci de la cuvinte care alăturate sună ca naiba. Cum ar fi “cu respect” care este cacofonie nu curofonie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noțiunea de cacofonie (numită uneori și disonanță) se folosește în ... Cuvântul cacofonie a fost format în limba greacă din kakos „rău, urât” și phone „voce”.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un bețiv care răspândea un miros îngrozitor de băutură  ieftină și care avea un sac și  un ziar vechi se urcă  în autobuz și  se așază lânga un preot cu un aspect foarte onorabil. Apoi scoate din sac o sticla de băutură  aproape goală  din care bea până  la ultima picătură , după  care începe să  citească  din ziar. La un moment dat,  i se adresează  preotului:
- Scuzați-mă , parinte, știți  cumva din ce motive se ajunge la spondiloză?
- Desigur, răspunse  preotul, care simțea o neplăcere  crescândă , pe un ton de o politețe  rece și  sarcastică . Factorii care duc la spondiloză sunt: o viață  dezordonată , tovărășia  unor femei de calitate îndoielnică , consumul exagerat de tutun și  alcool, beții  care se termină cu nopți  petrecute în bordeluri, toate astea duc la spondiloză...
- Aauuu! N-aș  fi crezut niciodată... răspunde  betivul și  se întoarce la ziarul sau.
Preotul, milos de felul lui, după  ce se gândeste la cele spuse, se adreseaza din nou bețivului, de data asta pe un ton blând și  împăciuitor :
- Scuză-mă, n-am vrut sa te jignesc, de când suferi de spondiloză, fiule?
- Eu? Nu, părinte .. eu niciodată  n-am suferit de așa  ceva, am citit în ziar ca Papa are spondiloză.😁😅🤣😜

 

 

IMG-20210704-WA0009.jpg

IMG-20210704-WA0008.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Penetru a spus:

Noțiunea de cacofonie (numită uneori și disonanță) se folosește în ... Cuvântul cacofonie a fost format în limba greacă din kakos „rău, urât” și phone „voce”.

Phone - sunet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...