Sari la conținut

E viitorul auto electric?


adidas

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 ore, ianachim a spus:

cat timp stau la bloc

Cat timp stai la bloc si nu ai loc de parcare cu incarcare electrica in garajul subteran al blocului. Altminteri, de ce nu...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, smar2 a spus:

Cat timp stai la bloc si nu ai loc de parcare cu incarcare electrica in garajul subteran al blocului. Altminteri, de ce nu...?

cat de curand …..nu vei avea voie sa parchezi masinile electrice in parcari subterane daca nu vor exista sisteme suplimentare de stingere!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Păi e bună ideea. Dacă faci pana prostului prin pădure, e ideal să ai ceva portabil cu care poti încărca. Nu-s fan împușcat animale, dar pentru, mizeriile astea electrice chiar au un mare avantaj fiind silențioase. În America vânătoarea e mod de viață pentru mulți...

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Băi, am uitat genul ăsta de oameni care bagă veșnic benzină de 50 de lei și care îți zic ei consumul la fix 😂

Sunt curios cum își încarcă telefoanele. Câte 10% și de fiecare dată cu încărcătorul scos din priză? 

Mda, deci se poate să alimentezi în 2 minute... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit fratele lui Edith,în vizită la sor-sa.Fratele stă in Ungaria,si circula cu o electrica,nush ce model.Nu a reusit sa-si incarce polizoru,finca-i trebuia aplicatie de Romania.Asa am inteles de la Edith.Asa...omu a incercat sa o descarce,da nu a reusit finca..nr tel ungaria.Asa...Edith,o descarcat aplicatia,si fratele o putut sa-si incarce polizoru,la statia romanească. Plm...io stiu că tehnologiile tre sa ne slujeasca,nu noi pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miroase a protecție, e la mintea cocoșului... Dacă ți-au furat mașina de undeva din vest și a ajuns în România, hoțul n-o poate încărca... Logic si normal. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, aplicatia nu e pentru masina, e pentru statie. Adica te duci la o statie MOL, descarci aplicatia MOL Plungee, creezi cont, bagi cardul in aplicatie, scanezi incarcatorul si ii dai drumul. Nu ai cum altfel. E, intr-adevar, problematic daca nu ai card sau daca nu le ai cu telefonele. Mai ales ca in RO exista cel putin 5-6 distribuitori mari de energie si pentru fiecare trebuie sa descarci aplicatia lui, daca vrei sa alimentezi la statia lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, vis-a-vis a spus:

Miroase a protecție, e la mintea cocoșului... Dacă ți-au furat mașina de undeva din vest și a ajuns în România, hoțul n-o poate încărca... Logic si normal. 

De ce ar fura cineva o electrică? Sa-si faca strung din ea...posibil.😁Oricum,nu ajungi f departe cu dansa,kanci autonomie,te prinde militia.

Editat de pinnochio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca parcurgi 7 țari ai nevoie (minim) de 7 aplicatii ..?

si cate telefoane,ca se mai bulesc si alea,sau il uiti pe buda,ai plecat si aia e ...

 

In asemenea exceptii de la regula,ce ne facem cu ptotectia ?

 

😁

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Electrocarele nu sunt pt călătorii maraton, n-ai înțeles? "Orașul de 15 minute", țarcuri, ăsta e viitorul! 

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) hai hai

La 24.04.2023 la 6:29, pinnochio a spus:

A venit fratele lui Edith,în vizită la sor-sa.Fratele stă in Ungaria,si circula cu o electrica,nush ce model.Nu a reusit sa-si incarce polizoru,finca-i trebuia aplicatie de Romania.Asa am inteles de la Edith.Asa...omu a incercat sa o descarce,da nu a reusit finca..nr tel ungaria.Asa...Edith,o descarcat aplicatia,si fratele o putut sa-si incarce polizoru,la statia romanească. Plm...io stiu că tehnologiile tre sa ne slujeasca,nu noi pe ele.

detalii man

toata lumea are smartphone, Ev-uri sunt diferite de variantele clasice.

hai s-o scurtez.

 

ICE-urile au locul lor. nu aveam ce discuta.

 

pt EV-uri nu are rost sa mai postati pana nu aveti/conduceti una.Eu m-am smeri- cat de tont eram cand sustineam ca exista adevarul absolut!

In rest numai de bine si lasati hate-ul "dupa ureche"

 

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, ENEOS a spus:

Electrocarele nu sunt pt călătorii maraton, n-ai înțeles? "Orașul de 15 minute", țarcuri, ăsta e viitorul! 

 

gata,am inteles

(mi-am notat)

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • l.u.v unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...