Sari la conținut

19. PETRONAS Grand Prix of Malaysia 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 213
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 7 ore, apriliacluj a spus:

seeriioos?

da, era destul de evident.

nu trebuia zis.

Acum 3 ore, prafrau a spus:

 

mm are manson pentru asta

ahahaa

 

 

sper sa fie uscat sa se bata Q cu Peco frate.

Serios, a fost vreun duel?

 

De curand - cand putea sa fie a cazut Peco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, Cavaleru a spus:

 

am zis eu mai sus ca se gaseste unu din fratii Marquez  sa faca o boacana pe pista :D

De când îl cheamă Marquez pe Pol? Ai greșit fratele. :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peco e abia pe 11, daca FP3-ul se va desfasura cu pista macar partial uda foarte probabil il vedem in Q1, iar acolo se poate gresi ...

 

Comentatorii au zis ca vor fi averse si maine si poimaine, cum ar fi o cursa cu Aleix in prima linie, Q in linia a doua si Peco abia in linia a 4-a ? 

 

Apropos de Aleix, el a declarat joi ca Aprilia testat mult pe circuit si ca nu se vor chinui sa gaseasca niste setari bune repede, pe care apoi le vor imbunatati. Se pare insa ca au fost ceva probleme tehnice in FP1, comentatorii au zis probleme la ambreiaj, ambele motociclete Aprilia au fost la coada. Murphy nu doarme ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, RuInCV a spus:

Peco e abia pe 11, daca FP3-ul se va desfasura cu pista macar partial uda foarte probabil il vedem in Q1, iar acolo se poate gresi ...

 

Comentatorii au zis ca vor fi averse si maine si poimaine, cum ar fi o cursa cu Aleix in prima linie, Q in linia a doua si Peco abia in linia a 4-a ? 

 

Apropos de Aleix, el a declarat joi ca Aprilia testat mult pe circuit si ca nu se vor chinui sa gaseasca niste setari bune repede, pe care apoi le vor imbunatati. Se pare insa ca au fost ceva probleme tehnice in FP1, comentatorii au zis probleme la ambreiaj, ambele motociclete Aprilia au fost la coada. Murphy nu doarme ...

Dacă plouă, Peco iese campion. ;)

Și câștigă Cal. 🥳

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, RuInCV a spus:

Peco e abia pe 11, daca FP3-ul se va desfasura cu pista macar partial uda foarte probabil il vedem in Q1, iar acolo se poate gresi ...

asa lucreaza peco, incepe lent.

dar daca manine ploua a gresit-o rau ca nu e in primii 10.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca va ploua de dimineata - e clima tropicala si de obicei ploua pe la 2.Cel putin asa zicea Enea la conferinta si mi se pare logic.

 

Si oricum daca ploua pe Peco/Ducati ii vad avantajati.

Daca ploua in FP3 si nu iese Peco din Q1 iar duminica e cursa uscata e chiar "perfect storm" impotriva lui Peco - n-are Quarta asemenea bulan :)

Tardozzi's top quotes from his MotoGP™ Podcast appearance  - Tardozzi mi se pare deja prea sigur pe el,stai mai nene ca nu ati castigat titlul inca,mai sunt 2 curse.Ok,da - au prima sansa dar el deja se vede cu sacii in caruta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peco cade pe final de FP si e scos in afara top10 si va trebui sa treaca prin q1. MM s-a tinut scai dupa Peco dar termina abia pe 16. Ce e interesant Peco a cazut in spatele lui Q20 si mai devreme un pic colegu Morbi ia incurcat un tur rapid al lui Peco ruland relax pe trasa ideala

Si a inceput ploaia inainte de calificari. 

 

Iar Aleix e surprins de camere cum ii multumeste lui JM pt remorca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, Cavaleru a spus:

Peco cade pe final de FP si e scos in afara top10 si va trebui sa treaca prin q1. MM s-a tinut scai dupa Peco dar termina abia pe 16.

Ce mi se pare cel mai interesant e faptul ca Peco a cazut dupa ce incerca sa il urmareasca pe Quartararo.

Deja e complexul Quartararo la Peco - de cate ori a cazut Peco din spatele lui?3-4 ori minim.Era tot urticat cand a venit la boxe.No one to blame but himself...

Marquez l-a stresat maxim inainte incercand sa il urmareasca pt un timp bun si implicit un loc in top 10,l-a facut sa traga pe dreapta cand a plecat de la pits,ca sa treaca MM in fata.Cu nici un rezultat desigur,decum au fost pe circuit,MM s-a pozitionat in spatele lui.Cand e presiunea mare,lui Peco ii cam sare supapa...slabut psihic inca baiatul.Nu se poate concentra cand e presiune pe el.

 

Imi pare rau sa zic asta despre Peco dar chiar si daca castiga titlul,e un titlu pierdut de Quartararo nu castigat de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, Method a spus:

nd e presiunea mare,lui Peco ii cam sare supapa...slabut psihic inca baiatul.Nu se poate concentra cand e presiune pe el.

 

Imi pare rau sa zic asta despre Peco dar chiar si daca castiga titlul,e un titlu pierdut de Quartararo nu castigat de el.

E cumva vorba de acel Peco, care acum 3-4 curse era "iceman care nu cedează un milimetru sub presiune"? 

😂😂😂

PS. E vorba de cursa în care Bestia a stat lipit de el pe final de cursa dar nu a încercat nici o depășire. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peco e slăbuț psihic, genetic. Cum ai spus tu, "slăbuț psihic încă" presupune că ar avea vreo șansă sa apară îmbunătățiri. Cred că atitudinea de campion o ai tot timpul, de cand intri in gp, pana ieși (vezi Rossi, Marquez, Lorenzo, Stoner... Etc care au fost staruri de la debut și până la retragere). Deși îmi place de Peco, nu cred că are vreo șansă să devină un star. Poate o sa ia campionatul, dar condițiile în care îl ia nu se încadrează la "momente istorice". Ori, după parerea mea, fix momentele astea te fac star moto gp. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha strikes back.

Teoria conspirației de ambele părți?

 

 

 

10 hours ago, Method said:

 

Tardozzi's top quotes from his MotoGP™ Podcast appearance  - Tardozzi mi se pare deja prea sigur pe el,stai mai nene ca nu ati castigat titlul inca,mai sunt 2 curse.Ok,da - au prima sansa dar el deja se vede cu sacii in caruta.

 

 

Editat de Kagemusha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Na ca au gresit toti 3, doar Enea n-a comis-o.

 

Ciudat sa vezi primii trei din campionat ratand primele 2 linii de start, cred ca o sa vedem camerele puse mai spre mijlocul plutonului pentru inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, danypop a spus:

E cumva vorba de acel Peco, care acum 3-4 curse era "iceman care nu cedează un milimetru sub presiune"? 

😂😂😂

PS. E vorba de cursa în care Bestia a stat lipit de el pe final de cursa dar nu a încercat nici o depășire. 

Același.

Prima cursa câștigată de Peco a fost cea în care MM l a călărit non stop.

Și acum în quali praf psihic.Se si vede pe el.

 

Quartararo e mâncat mâine.

 

Cred ca MM moare de ciuda când ii vede cât sunt amândoi de luzarei  "ăștia se bat pt campionat?"🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Restul care au cazut sunt tot praf psihic?Nu vedeti ca au cazut cam in acelasi loc? Miller se lupta la campionat, este cel mai relaxat din toata haita si a cazut de dracii au luat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai vazui rezultatele in Q2 si nu am putut sa nu remarc pozitia fantastica pe grila (12), obtinuta de Q, cu aproape o secunda si jumatate peste timpul de pole. Forteaza de dracii il ia!  Da 100%, in quali, in cursa, peste tot. Ce mai, un adevarat campion. Clar, viitorul star al campionatului. 

 

Bagnaia, altul... Trist campionat, daca dintre astia doi trebuie sa se aleaga campionul. 

 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fabio s-a accidentat la mana stanga cand a cazut in FP4, probabil din cauza asta nu a reusit un timp mai bun, era in spatele lui Morbido dar era sa o tranteasca si el, n-a facut-o dar a pierdut cred ca o secunda intr-un singur viraj.

 

Peco a cazut si el in a doua iesire din Q2, in prima a iesit cu un soft un pic uzat pentru ca trebuit sa faca Q1 si nu a scos cine stie ce timp. Cu timpul din Q1 ar fi fost pe 7, daca il imbunatatea cu 2 zecimi ar fi fost pe 3. Ritmul de cursa simulat in FP4 a fost bun pentru Peco, deci daca nu cade eu cred ca va recupera destule pozitii.

 

Oricum se anunta o cursa foarte interesanta maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...