Sari la conținut

20. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 2022


Kagemusha
 Share

Postări Recomandate

  • Kagemusha changed the title to 20. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana
  • Răspunsuri 173
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 1 oră, danypop a spus:

Eu cred ca vreo 3-4 mușterii din ăștia cu mașinării potente o sa încerce marea cu degetul. Pe protagoniștii titlului nu-i vad sa riște prea mult, mai ales Peco. 

Da, o să meargă stresat Peco, ceea ce e aiurea.

Q Tre să câștige fara doar și poate, pariu că nici nu ii vor arata de la boxe pe ce poziție e Peco?

1 oră în urmă, ENEOS a spus:

Pfff, și nu mai bem bere...

Bate Bestia?

Bere te duci frumușel și ți iei de la magazin că un minor/adult responsabil :D

 

Bate naiba știe cine, prea multi cu moto bune care vor faima și bonus de victorie...

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, frigider a spus:

Da, o să meargă stresat Peco, ceea ce e aiurea.

 

Nu are nici un motiv sa mearga stresat. Tot ce are de facut, este sa aduca motocicleta la finish, macar pe locul 14. Il vor ajuta si colegii sa nu aibe nici un stres. Singurul moment critic este startul, unde trebuie sa aibe grija sa nu se imprastie sau sa nu fie luat pe faras. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • adidas changed the title to 20. Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana 2022
Acum 15 ore, frigider a spus:

Da, o să meargă stresat Peco, ceea ce e aiurea.

Q Tre să câștige fara doar și poate, pariu că nici nu ii vor arata de la boxe pe ce poziție e Peco?

 

Peco o sa mearga fara nici un stres dar o sa incerce sa castige, sa incheie cu o victorie si sa sfinteasca titlul. Week endul acesta chiar o sa fie ordine la Ducati:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Ducati e foarte simplu acest weekend: oricare dintre cei 8 piloti castiga cursa, inseamna titlu. 

Important este sa nu castige Fabio.  

Deci nu prea trebuie cine-stie-ce ordine. Gen: zburati fii mei! 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 ore, ENEOS a spus:

Bate Bestia?

Foarte posibil...adica eu il vad cu cele mai multe sanse.

Circuit pe care Ducati are avantaj - Yamaha mergea bine aici doar prin Lorenzo.

Nu poate nimeni sa il traga de maneca pe #23 - campionatul e 98% jucat.Si oricum daca castiga Bestia,oricine ar face pretendentii la titlu,campionatul ii vine lui Peco,deci obiectiv atins.DA - Bestia will go for the win.

 

Pacat de Fabio,pacat ca a ajuns aici cu pantalonii in vine,dar cam pe barba lui a ajuns asa.Asta este.Mai incearca la anul in companie selecta a Demonului :bounce:

As fi pus insa pariu ca daca nu luau anul asta campionatul,in anii viitori nici pomeneala sa il mai ia Ducati odata cu revenirea lui MM in forma.15 ani se transformau lejer in 20,deci kudos lui Peco si mai ales lui Gigi pt raketa.Ei si nu mai zic ca la anul se scoate suspensia adaptiva si Ducati vor fi cel mai mult afectati de asta - a se vedea ca e pe youtube startul lui Peco in Sepang - omfg.Just grip.Cea mai mare putere pusa perfect la pamant.Nici o batzaiala nici  1cm de wheelie sau atitudine naravasa a motoretei - sageata s-a dus printre ei.

 

O intrebare insa - se scoate si  holeshot'ul de la start?sau doar se interzice folosirea ei dupa start?

 

In alta ordine de idei,cei de la Suzuki sunt baieti de treaba - Alex Rins and Joan Mir allowed to test Honda RC213V at Valencia

Cei 2 deja ex-Suzuki vor fi lasati sa testeze pt Honda de luni - se stiu problemele de anii trecuti cu pilotii care trec de la un constructor la altul,insa au contract cu constructorul vechi pana la 31 dec anul in curs si prin urmare constructorul ii poate impiedica sa participe la acest foarte important test post sezon si altfel sa incomodeze binisor dezvoltarea pe anul viitor a motoretei concurente....eu cred ca ar fi mai ok contracte facute pana in seara cursei de la Valencia care marcheaza sfarsitul sezonului regulat.Mai cinstit mi se pare asa,nu sa stea pilotii la milogeala dupa un sef de echipa.

 

Hmm.cred ca testele de luni marti vor fi mai interesante (ca si rezultat) decat cursa.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bestia mai are un motiv puternic sa traga tare, daca castiga sigur va iesi cel putin pe 3 in campionat, fapt care atrage ceva bonusuri financiare. Era un interviu cu Miller de acu 2 etape parca in care discuta de asta, la momentul ala australianul avea sanse macar la locul 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, Djenavar a spus:

Peco o sa mearga fara nici un stres dar o sa incerce sa castige, sa incheie cu o victorie si sa sfinteasca titlul. Week endul acesta chiar o sa fie ordine la Ducati:)))

O sa vedem, ai vazut ce rau a iesit weekend trcut in quali pt Q si Peco, au facut greseli aiurea.

Si acum presiunea e si mai mare, zic?

Acum 39 minute, soran a spus:

Pentru Ducati e foarte simplu acest weekend: oricare dintre cei 8 piloti castiga cursa, inseamna titlu. 

Important este sa nu castige Fabio.  

Deci nu prea trebuie cine-stie-ce ordine. Gen: zburati fii mei! 😁

ahahaha corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, RuInCV a spus:

Bestia mai are un motiv puternic sa traga tare, daca castiga sigur va iesi cel putin pe 3 in campionat, fapt care atrage ceva bonusuri financiare. Era un interviu cu Miller de acu 2 etape parca in care discuta de asta, la momentul ala australianul avea sanse macar la locul 3.

Oooo,da de asta uitasem - good point.Pt locul 4 primeste "a pat on the back" pe locul 3 primeste un bonus financiar sanatos...aparte de premii etc "medalia de bronz",best of the rest de la o echipa de client etc.Va fi pe metereze.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mi se pare un pic de porc faza, totusi are cineva idee cat de mari sunt bonusurile astea pt 1-2-3 in campionat ?

 

O sa fie lupta grea, Valencia nu e chiar cel mai potrivit circuit pentru depasiri, daca Q nu prinde prima linie va avea nevoie de un miracol. Eu totusi parca il vad pe Martin castigator aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, Method said:

pe locul 3 primeste un bonus financiar sanatos

 

L-a primit deja în momentul în care a semnat pentru echipa de uzină. Având în vedere cât lua la Gresini și comparând cu salariul lui Miller pe anul curent, și-a mărit venitul cam de 10 ori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, damager a spus:

Mm il da jos pe Bag, Q castiga.

ne vedem sa dau berile😂😂😂😂😂

Bahahaha

 

Acum 35 minute, danypop a spus:

Nimic  prea imposibil🤣🤣

Însă dacă in cursa trecuta Bag a stat departe de cei ce se luptau în fata sa, acum cred ca o sa fie și mai precaut. Știe prea bine ca trebuie doar sa termine cursa în top 14.

Da,stress maxim pe Peco.

Q e la modul win it or bin it.

 

Marea mea întrebare este:

Cine cade primul?

Q sau Peco?

Nu termina amândoi pe roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ENEOS a spus:

Pero somos francofones, sau cum? 🤔

 

pai atunci Zarcoiu' il da jos pe Pecco in ultima curba, si Q care era la vreo 15 sec in spate pe locul 3 castiga :) :)

 

hai diiiii!

 

 

...dar am un feelig ca va fi o cursa de adormit...., toata lumea cu sacii in caruta, merge lejer, nu se va intampla nimic :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...