Sari la conținut

Desene animate,care si de ce va plac?


Kristian K
 Share

Postări Recomandate

La fel ca si filmele si serialele,si desenele animate plac foarte mult si asta indiferent de varsta. :)

Care sunt ele si de ce va plac? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt cu Tom&Jerry,Pisicile aristocrate,Cartea junglei,Gopo,Mihaela,Lolek si Bolek,Popeye marinarul,2 stupid dogs si Cow and chicken.Astea mi-au venit acum. :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, adiy32 a spus:

101 dalmatieni,Chilly Wylly,Woody,Pantera Roz,Chip si Dale,Pluto,Doamna si Vagabondul si multe altele ,pe langa cele enumerate mai sus.

Cand vreau sa ma relaxez caut un desen animat.

Am uitat de Chip & Dale si Pantera roz. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spirited Away | Howl's Moving Castle cu precadere insa... orice creatie a lui Hayao Miyazaki este o opera de arta. 

Dragon Ball | Dragon Ball Z | Dragon Ball GT  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta este un domeniu in care este aproape imposibil sa spui ''cel mai bun este ...''

Imi place sa revad unele desene animate desi le-am vazut de nenumarate ori, pentru ca am timp sa mai uit la detalii. Sunt atatea elemente care le fac atat de ''umane'' .

 

Adesea desenatorii preiau caricaturistic personajele umane care fac vocile si rezultatele sunt spectaculoase.

 

Uneori chiar si obiceiurile: de ex cunoscutul dans al lui King Louis din Cartea Junglei este preluat din dansul facut de Louis Prima (nu Louis Armstrong cum gresit se crede ca este interpretul lui King Louis) impreuna cu orchestra lui.

 

 

@Kristian K Oblio este o capodopera, si este mult mai mult decat un desen animat. ''Everything has a point'' 😊

 

Pai la copiii de astazi (cel putin aia din US) le-a fost blocat accesul la multe animatii clasice pentru ca:

- Tom and Jery sunt violente :lool:

- Alba ca Zapada: nu e bine ca promoveaza sarutul fara consimtamant 🤪

- Cenusareasa nu este OK ca promoveaza casatoria din interes 🙈

Si alte ineptii

Bine ca vad copchii desene cu Luptatorii sufeltului care sar de pe cladiri si cad in picioare, explodeaza cu nava dar supravietuiesc etc. Astea nu sunt violente :crack:

 

Pe vremea cand era fii-miu mic m-am bucurat alaturi de el de: Johnny Bravo, Samurai Jack, Viata cu Louie.

 

Mai apar din cand in cand oameni cu idei faine, precum acestia din Belgia care au si vandut conceptul catre Cartoon Network:

 

 

 

Din el a rezultat serialul ''My knight and Me''

 

Pentru noi nu sunt asa frumoase pentru ca sunt facute pe calculator, insa s-ar parea ca astia mici nu le apreciaza pe cele clasice pentru ca sunt de mana :crack:

 

Las si eu aici o mostra in care sincronizarea animatie-muzica este aproape perfecta, ceea cel il face probabil atata de credibil.

Interpretarea melodiei ''Is you is or is you ain't my baby'' este magnifica si probabil facuta special pentru desen.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas and friends.))) Bine-nteles ,plus unele desene enumerate mai sus de colegi. Imi plac si desenele scurte cu  teme diferite, create de Esma,CGMeetup,Pixar etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...