Sari la conținut

13 IndianOil Grand Prix of India


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Ciabato ala de la Ducati nu a zis decat ceea ce stiam toti pana acum. Chiar el a zis: nu stiu mai mult decat stiti si voi.

Bai, nu mai răstălmăciți vorbele.

@frigider vezi ca ce a zis Ciabato e pe MotoGP.com, da-i cu gugl translate daca nu hables ingles.

Toata lumea stie in plm mai putin Marquez :lol:

Care a zis cu gura lui ca nu s-a hotărât 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 292
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 4 ore, Speedy.K a spus:

Comentatorii astia sunt complet imbecili!

De cele mai multe ori nu ascult comentariul, din motive obiective, insa azi, prin FP sau calificari zicea unul dintre ei, cum ca KTM ar fi cumparat CFMoto. Eu stiam ca intre KTM si CFMoto este un joint venture, nicidecum un contract de vanzare-cumparare. Stiu ei ceva in plus sau bat campii? Are cineva informatii actualizate? 

 

Cat despre cursa, jena totala... am ajuns sa ne uitam la ele pentru carambolul de la inceut si cam atat... Surpriza a fost prestatia japonezelor (mai ales Yamaha) care au mers nesperat de bine pe un asemenea layout. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prestația Honda si Yamaha era de așteptat dupa ce am văzut ieri plus norocul ca au mai cazut cei din față.

 

L-am văzut pe MM in declarația de dupa sprint..mai avea un pic si zicea 'I didn't expect.' dar pe faza lui se vede ca îl râcâie ceva si nu se bucură pe deplin. O bucurie amăruie așa...

Posibil sa fi semnat cu doamna aia de la Gresini... naiba știe, eu nu știu ce sa mai cred 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, nike a spus:

acum vreo doi ani am incercat sa urmaresc o cursa cu acesti comentatori pentru a rade, dar ineptiile lor sunt departe chiar si de o nota a prostiei.

 

 

daca i-ar da tuturor celor ce vad situatia diferita, ar fi intr-adevar o prbl financiara pentru el :crack:

 

Acest sprint a aratat inca odata marea greseala pe care Ducati a facut-o cand i-a dat reject lui Martinator si l-a ales pe Bestianini. Lui Pecco ii va fi foarte greu sa se bata cu Bezz si Martin pana la finalul sezonului. O sa accepte pozitii cu puncte pentru a ramane in fruntea campionatului. Daca va castiga campionatul va fi datorita constantei, nu a curselor castigate precum anul trecut

 

Saptamana viitoare Marcel va avea o intrevedere cu presedintele Honda. Nu il vad iesit de acolo cu capul plecat, mai degraba alergand cu un 🖊️ in mana prin biroul Gresini.

Quacalaro este josnic cu bilele alea la gat, posibil sa fi fost scoase dintr-o 🖊️da pentru a ii purta noroc.🙈

 

Mult mai mistoc este Ducati-ul galben de la Missano. Ar fi tare ca pe viitor sa se intoarca la acea coloristica. :)


De cand a venit la echipa de uzina Enea n-a prins nici macar o singura cursa in delinatatea capacitatilor fizice. Si nu din vina lui.

 

Daca castiga Q cursa asta cred ca primea mai putine puncte, ca avea perle de p--da la gat...

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, nike a spus:

 

Acest sprint a aratat inca odata marea greseala pe care Ducati a facut-o cand i-a dat reject lui Martinator si l-a ales pe Bestianini.

 

Lui Pecco ii va fi foarte greu sa se bata cu Bezz si Martin pana la finalul sezonului. O sa accepte pozitii cu puncte pentru a ramane in fruntea campionatului. Daca va castiga campionatul va fi datorita constantei, nu a curselor castigate precum anul trecut

Cand au facut alegerea, Bastianini arata foarte bine. Avea rezultate superioare, celor ale lui JM si era un real chalenger pentru Pecco. In situatia de atunci, ar fi fost total nejustificat sa nu il aleaga. 

 

Cursele de runda trecuta si cea de acum arata adevarata valoare a lui Pecco, in raport cu alti piloti Ducati. Anul trecut stim cum a luat cel putin jumatate dintre acele victorii. Clar, Bezz si Martin sunt doi piloti care ii vor da nopti nedormite, in viitorul apropiat. Daca mai vine si MM.... nu-l vad bine.

 

 

Acum 8 ore, Method a spus:

Ba ce bate câmpii Haralambie..."datele lui Zarco au fost cruciale pentru dezvoltarea Ducati"

 

Daca vezi lucrurile nuantat, are si el dreptate. Zarco a fost testerul de serviciula Ducati. Multe dintre "dracoveniile" lui Jiji au fost testate de Zarco, deci, da, datele frantuzului au fost cruciale pentru dezvoltarea Ducati. Sunt convins ca dupa retragere, Zarco va fi un pilot de teste de succes. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Cursele de runda trecuta si cea de acum arata adevarata valoare a lui Pecco, in raport cu alti piloti Ducati. Anul trecut stim cum a luat cel putin jumatate dintre acele victorii. Clar, Bezz si Martin sunt doi piloti care ii vor da nopti nedormite, in viitorul apropiat. Daca mai vine si MM.... nu-l vad bine.

Te referi la faptul ca desi inca simtea miros de imbalsamare si tamaie, totusi a terminat cursele pe podium 3 din 3 starturi pana acum si s-a calificat in prima linie? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi fost flerul si nu rezultatele atunci anul asta JM ar fi fost campion mondial si probabil Peco locul 2.

Daca ar fi fost sa decid eu l-as fi luat pe JM fara discuție anul trecut. 

Insa sa nu uitam ca Ducati e echipa italiană si JM nu e italian ci doar un amărăștean spaniol.

 

Mie imi place JM mai putin când vorbește engleză, când bagă el accentul ala american te doare capul.. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, frigider a spus:

Tu tot insiști :)

Și tot uiți că rezultatele au fost la baza acelei decizii.

 

Una e sa aduni puncte, alta e sa ai ochi pentru un pilot.

Contractul s-a semnat cum a spus si @B.B.unul este italian, altul spaniol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, nike a spus:

 

Una e sa aduni puncte, alta e sa ai ochi pentru un pilot.

Contractul s-a semnat cum a spus si @B.B.unul este italian, altul spaniol.

Unu era sus, altu era jos.

Cum crezi că vin punctele?

In fine.

Acum 4 minute, xt600 a spus:

Bine punctat! Un pilot de podium. 

Maine ce face? Cade? 

Peco își permite să meargă cu cap.

Martin e forțat să... forțeze.

Ce e așa greu de înțeles?

 

Când o comite Martin și iese peco campion o sa înțelegi.

Sper sa nu am dreptate cu asta.

 

Circuit nou și condiții mixte.

Chiar nu era locul și nici timpul să forțeze Peco.

Loc 2? F bun.

 

 

Și mai sunt unii care pun la îndoiala inteligenta unor piloți, când ar fi bine sa se îndoiască de a lor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, frigider a spus:

Unu era sus, altu era jos.

Cum crezi că vin punctele?

In fine.

 

Unul era sus pentru ca isi permitea sa puna in pericol titlul lui Bagnaia (primul dupa 15 ani) altul era jos pentru ca a fortat si a mers la limita cand s-a accidentat.

Se vedea din avion ca spaniolul ca si talent este peste Bestianini. Sezonul asta adevarul a iesit la iveala, Bestianini este un esec mai mare decat Cruchlow la Ducati.

 

Acum 8 minute, frigider a spus:

Peco își permite să meargă cu cap.

Martin e forțat să... forțeze.

Ce e așa greu de înțeles?

Pecco merge accidentat si pana nu arunca de tot ciorapul ala alb de pe piciorul drept o sa mearga cat il tin oasele, precum MArcel dupa accidentare.

Martin nu forteaza, asta nu vad multi, merge fara sa aiba nimic de pierdut si castiga incredere in el. Pur si simplu asa este el, un tigan talentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bez a avut cel mai bun ulei de motor, i-a dat de 2 ori capat ca la cotetzu ala. Daca nu scurtau cursa cu un tur avea sansa la podium la cum mergea.

 

uite asta a fost cursa in care Bez i-a dat pe coaja si nu l-a interesat de gume, conservare si alte cacaturi.

 

Asa tre sa arate cursele. nu mers 2/3 imi la conservarea gumelor ca kktii de la michelin nu-s instare sa faca o guma care rezista in plm 25 de ture de fortza cap coada

ca sa nu mai zic ca a facut fastest lap tur de tur  aproape toata cursa, mai ales ultimele 3 ture a batut tur de tur recordul circuitului in conditiile in care depasea alte cotetze.

 

PS Yamaha si Honda au avut oarece avatantaj din datele de la echipele care partikipa la SBKul asiei sau whatever competitie care include circuitul asta

 

PS2 ma uitam iar la incidentul din primul viraj.. din pacate Bez e complet vinovat pt el. A plecat ca o cizma la start, era deja depasit de Mir pe interior. Daca vrei sa te bati la victorie si la titlu, inveti sa pleci cum trebuie ca nu esti Rossi oricat te-ar dadaci legenda. (cursa de recuperare a semanat cu una marca Rossi dar departe totusi de victoria cu care ne-a obisnuit Doctorul)

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, frigider a spus:

 

Martin e forțat să... forțeze.

Ce e așa greu de înțeles?

 

Când o comite Martin și iese peco campion o sa înțelegi.

 

 

Și mai sunt unii care pun la îndoiala inteligenta unor piloți, când ar fi bine sa se îndoiască de a lor :)

Martin nu forteaza. Asa merge el. De asta spun ca sunt la Ducati piloti peste campione.  

 

Pecco nu pierde titlul de anul asta, decat daca este batut in cap. Nu are nevoie sa greseasca spaniolul. O eroare a lui Martin nu face decat sa grabeasca deznodamantul. 

 

Mai ai putin si faci din ei niste genii de talia lui Alexandre Grothendieck. Sa fim seriosi, daca ar face niste teste serioase, multi abia daca ar strange punctajul mediu. Atuurile lor stau in incheietura, nu in IQ. IQ-ul este un bonus, vezi VR46. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 hours ago, xt600 said:

Eu stiam ca intre KTM si CFMoto este un joint venture, nicidecum un contract de vanzare-cumparare. Stiu ei ceva in plus sau bat campii? Are cineva informatii actualizate? 

 

Da. CFMoto tocmai au anunțat un joint venture cu Yamaha. Practic același gen de parteneriat pe care-l au și cu cei de la KTM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Cavaleru a spus:

Bez a avut cel mai bun ulei de motor, i-a dat de 2 ori capat ca la cotetzu ala.

 

Stai linistit ca azi castiga daca nu-i strica altul meciu'💨

Am tot asteptat sa scrie cineva despre el, doar ca toti sunt buni pe aici sa judece si critice ce se intampla acolo, unii chiar vin cu prostii gen Zarco dezvoltatorul :D

 

Bezz este urmasul lui Rossi, de la cum vb si pana la felul in care saluta camerele. Ieri a facut fastest lap unul dupa altul. Azi, va fi fight cu MArtinator.

Pecco e de locul 3, dar cand doi se bat ..al treilea poate castiga.🍿

Editat de nike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...