Sari la conținut

18 PETRONAS Grand Prix of Malaysia


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

Acum 45 minute, xt600 a spus:

Narativa aia a fost cat se poate de valabila anul trecut, cand 7 piloti si 4 echipe au muncit pentru titlul lui Peco. Si nu contrazice cu nimic faptul ca in cursa de astazi, Bastianini a fost un Barrichello obedient al aceluiasi PB1. 

In rest, ai reale calitati de avocat.. Ducati ar trebui sa te angajeze.. :ok:

 

Ce-i aia o narativa? Intreb pentru un prieten.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 hours ago, Cavaleru said:

 

e vina lu Ducati ca sustine 8 motorete si aduce inovatii tehnice des...

 

in nici un caz vina lu Honda ca nu stie sa faca un cotetz care sa fie competitiv...

:diggin:Dar in 2001:nono:, nimeni de pe forum (X-(), nu comenta ca Honda avea 10 rideri in 6 echipe, in doua versiuni de motorizare :cooldown:...aaa, ma scuzati, era Grand "Pix" nu MotoGP....motoare cu "fumuri", in doi timpi, poluare, circuite vechi, norme de siguranta, ordine de echipa, etc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vz dimineață că s-au decalat din cauza unui incident dar nu am prins momentul sau reluarea. Bine că e pilotul OK 🙏, s-a rostogolit ceva la viteză mare.😨

Merci de info.

#93 îmi protejează grinda 😈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Lup69 a spus:

:diggin:Dar in 2001:nono:, nimeni de pe forum (X-(), nu comenta ca Honda avea 10 rideri in 6 echipe, in doua versiuni de motorizare :cooldown:...aaa, ma scuzati, era Grand "Pix" nu MotoGP....motoare cu "fumuri", in doi timpi, poluare, circuite vechi, norme de siguranta, ordine de echipa, etc....

true that

 

Dupa cum au zis colegii - pe de o parte cand il vad ca degajeaza in loc sa intre pe sub Bagnaia cand era clar mai rapid decat el,imi lasa un gust amar.

Pe de alta parte cand el a fost pruna tot sezonul pe (de departe) cea mai buna motoreta si de la cea mai buna echipa (nu cred ca au gresit vreodata o guma un setup sau vreo presiune la nici o cursa pana acum),iar in cursa asta a facut si el ochi nu mi se pare corect sa ii ia niste puncte la cel care se bate la campionat,chiar daca nu imi place mie de Bagnaia...

Cine stie cine va fi la anul langa Pecco - m-as mira totusi sa fie JM - nu cred ca vor sa puna atata presiune pe Bagnaia.JM de la Ducati Factory il va domina...iar JM nu e italiano.

Deci teoretic locul lui Bastianini e amenintat,dar practic nu m-as mira sa il vedem tot la Factory pe Bestie,macar la anul.Din 2025 insa...nu se stie.

 

Apropo de scoala de pilotaj italiana - zicea Cocu ca Vincente Perez a venit proaspat dupa ce a castigat campionatul italian in care a castigat toate etapele mai putin una...cred ca Rossi si Academia au ridicat nitel stindardul,dar atat.In rest spaniolii dau mucu in motociclism,fie ca ne place fie nu,asta e realitatea.

 

Se prefigureaza o cursa cu miza la moto3 - Alonso e departe sa vedem daca poate ceva.Daca nu merge bine,cred ca Masia se detaseaza decisiv.

Dar la anul va fi un campionat de urmarit cu sufletul la gura cu cele 2 sperante Alonso si Colin Veijer.Wow,avem niste piloti f interesanti la clasa mica.Material de aliens.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Method a spus:

iar JM nu e italiano.

Si-au facut deja damblaua cu pilot italiano pe moto italiano castigand MotoGP. E nevoie si de banii spaniolilor. Sunt la fel de buni precum cei veniti din cizma. 

Acum 10 minute, Method a spus:

Dar la anul va fi un campionat de urmarit cu sufletul la gura cu cele 2 sperante Alonso si Colin Veijer.Wow,avem niste piloti f interesanti la clasa mica.Material de aliens.

Collin Veijer deja este fizic mare. Daca mai creste s-ar putea sa nu faca mare lucru sezonul viitor.

Povestea cu Acosta la Moto3 care nu a mai reusit sa controleze a doua jumatate a sezonului a fost ca a crescut, iar asta i-a afectat performanta sportiva la clasa mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, danypop said:

Eu zic sa nu faci o "methodoasă" și să-l dai deja campion.... stai puțin sa vedem ce face după teste&2-3curse.

 

Nu "dau" pe nimeni campion, nu joc la pariuri. Márquez este însă cel mai talentat pilot din MotoGP, iar la anul va fi pe cea mai bună motocicletă (chiar dacă nu chiar ultima generație). Am mai spus, personal mă aștept cel puțin la 2-3 victorii.

 

3 hours ago, danypop said:

Zarco (idolul tău)

 

Îmi este imposibil să-mi dau seama de unde ai scos afirmația asta. L-am considerat tot timpul pe Zarco un pilot bun, dar supraevaluat prin prisma rezultatelor din Moto2 și a primelor două sezoane în MotoGP cu Yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, PzKpfW a spus:

 

Nu "dau" pe nimeni campion, nu joc la pariuri. Márquez este însă cel mai talentat pilot din MotoGP, iar la anul va fi pe cea mai bună motocicletă (chiar dacă nu chiar ultima generație). Am mai spus, personal mă aștept cel puțin la 2-3 victorii.

 

Victorii sigur ia, inca nu-mi dau seama daca mai are "rabdarea" si psihicul necesar sa se bata la campionat. Dar o sa vedem dupa 5-6 curse cum sta treaba in 2024...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, xt600 a spus:

Daca nu stii semnificatia unui cuvant, cauti in dex. Sau pui prietenul sa caute.. :) Sau il intrebi pe colegul Panzer.. ;) 

 

Daca un cuvant nu exista in DEX, nu-l folosi, nu ma pune pe mine sa-l caut degeaba. Substantivul narativa nu exista in limba romana. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, PzKpfW a spus:

 

Nu "dau" pe nimeni campion, nu joc la pariuri. Márquez este însă cel mai talentat pilot din MotoGP, iar la anul va fi pe cea mai bună motocicletă (chiar dacă nu chiar ultima generație). Am mai spus, personal mă aștept cel puțin la 2-3 victorii.

Da, cu siguranță cel mai talentat dar după cum vedem în momentul de față, nu este suficient. Da, mobra cea mai buna în momentul de față dar o sa fie cazul și ka anul? Și mai e chestiunea de adaptare. 2-3 victorii sigur ia însă e subțire pentru un pilot ca Marquez care cu siguranță va vrea sa se lupte sus în fiecare cursa. 

Acum 7 ore, PzKpfW a spus:

 

 

Îmi este imposibil să-mi dau seama de unde ai scos afirmația asta. L-am considerat tot timpul pe Zarco un pilot bun, dar supraevaluat prin prisma rezultatelor din Moto2 și a primelor două sezoane în MotoGP cu Yamaha.

Făceam referire la băiatul de-l hulea pe Alex Marquez și care era(poate este încă) mare fan Zarco

Uite ca nu e obligatoriu sa joci doar pentru echipă. Prima victorie pentru Collin Veijer👏👏

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, xt600 a spus:

Mai cauta... 

 

Oricat am cautat n-am gasit nimic, dar m-am tot lovit de cuvinte d-astea de genu' "capra" , "raioasa", "coada", "sus"...

Acum 1 oră, danypop a spus:

Da, cu siguranță cel mai talentat dar după cum vedem în momentul de față, nu este suficient. Da, mobra cea mai buna în momentul de față dar o sa fie cazul și ka anul? Și mai e chestiunea de adaptare. 2-3 victorii sigur ia însă e subțire pentru un pilot ca Marquez care cu siguranță va vrea sa se lupte sus în fiecare cursa. 

Făceam referire la băiatul de-l hulea pe Alex Marquez și care era(poate este încă) mare fan Zarco

Uite ca nu e obligatoriu sa joci doar pentru echipă. Prima victorie pentru Collin Veijer👏👏


Si Enea a facut d-astea cand era la client, acum e altceva, e exact in aceeasi echpa cu candidatul la titlu, nu la echipa vasal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce-a gresit-o David Alonso....de fapt e continuarea cazaturii din quali ce l-a impins sa forteze ca sa ajunga in fata.Plus ca a luat vreo 4 cu el.

Aia era de steag rosu.

 

La moto2 deznodamant fara surprize.Acosta baiat cuminte si-a vazut interesul.

Dar foarte multi au cazut in 2-3,sa vedem ce se intampla la clasa mare.

Acum 9 ore, therocketscientist1 a spus:

Collin Veijer deja este fizic mare. Daca mai creste s-ar putea sa nu faca mare lucru sezonul viitor.

Povestea cu Acosta la Moto3 care nu a mai reusit sa controleze a doua jumatate a sezonului a fost ca a crescut, iar asta i-a afectat performanta sportiva la clasa mica.

Mi se pare bun,chiar daca il penalizeaza statura.Poate a gresit aici depasindu-l pe Sasaki care se batea 4real pt titlu,si a zis ca nu se astepta sa fie depasit de catre coechipier in acel viraj,si mai ales dupa ce Veijer a recunoscut cat de mult l-a ajutat japonezul de-a lungul sezonului sa improve.Sasaki mr.Nice Guy...pacat.Dar pe partea cealalta,e moto3 si sunt tineri,e oarecum normal sa nu fie atatea jocuri de culise plus ca Veijer era nerabdator sa bifeze prima victorie.Daca treaba se repeta insa la cursele viitoare,va fi cam urat din partea lui.

Masia...cam izolat si parca pierde usor-usor.Nu ca m-as supara,nu mi se pare un mare om de titlu.Nu ca Sasaki ar fi,dar macar e simpatic.

Acum 9 ore, therocketscientist1 a spus:

Si-au facut deja damblaua cu pilot italiano pe moto italiano castigand MotoGP. E nevoie si de banii spaniolilor. Sunt la fel de buni precum cei veniti din cizma.

Deloc nu sunt de acord :

- nationalismul italienilor e bine cunoscut,si nu se va schimba doar pt ca au dat cu mucii in fasole cu "dream-team'ul" Dovi-Petrucci.Uite,Pecco functioneaza,mai gasesc unul.Eventual Bez din 2025...JM?nu as crede.

- Ducati n-are nevoie de bani de la piloti,sa fim seriosi.Au de la nemti (VAG) bani destui :),ii doare pe ei in fiund de eventualii sponsori ai lui JM,sau spui ca ar atrage publicul spaniol?De publicul spaniol nu mai pot ei,sa fim seriosi,cred ca nu sunt absolut deloc interesati de el,ba dimpotriva.Ducati love Italia si Italia heart Ducati.Nu exista altceva.

- ce mari bani ar aduce "spaniolii"?Adica JM la o eventuala venire?Cu cine vine,isi ipotecheaza din nou taica-su apartamentul?Ce mari sponsori are JM?Sa nu il confundam cu Marquez,JM e un neica-nimeni ca sponsori si/sau fani.Daca ia titlul acum de la echipa de client da,poate isi face si el un fan-base ca e eternal underdog,dar deocamdata...

 

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Method a spus:

 

- Ducati n-are nevoie de bani de la piloti,sa fim seriosi.Au de la nemti (VAG) bani destui :),ii doare pe ei in fiund de eventualii sponsori ai lui JM,sau spui ca ar atrage publicul spaniol?Ii doare pe Ducati fix in fiund de publicul spaniol,cred ca nu sunt absolut deloc interesati de el,ba dimpotriva.

- ce mari bani ar aduce "spaniolii"?Adica JM la o eventuala venire?Cu cine vine,isi ipotecheaza din nou taica-su apartamentul?Ce mari sponsori are JM?Sa nu il confundam cu Marquez,JM e un neica-nimeni ca si sponsori si fani.

 

Hai sa nu exageram. Orice echipa are nevoie de sponsori.... ai bugete, target, etc....

JM vine cu sponsor Cryptodata☺️. Stiti ca a fost prin Romania JM☺️. E sponsorizat de Ovidiu Toma... sau cel putin era anul trecut. Acuma nu mai stiu daca mai e, dar JM nu are cine stie ce sponsori. E un baiat simplu, familia lui a investit tot ce au avut, sper sa iasa CM anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce parodie de cursa, toti merg la 0.5 de cel din fata sa nu incalzeasca guma fata. O sa avem jumatate de cursa defilare, inca un sfert sa recupereze si 2-3 tururi animate😔
Suspectez ca AM o sa cada catre final. 
daca Bag pleaca cu 15 puncte avans de aici, o sa avem 2 curse anoste, in care Bag o sa se chinuoe sa piarda maxim 7 puncte /etapa si sa iasa campion cu 1 ounct avans

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vom avea curse bune la lupta pt. titlu cind vor fi piloți de la producători diferiți. Ducatisti au aceleași reguli ca și anul trecut uzina tre să câștige. Poi Martin anul trecut pleacă la uzină, doar nu vreți să ia titlu cu o echipă satelit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Speedy.K a spus:

Ce mizerie de pilot Bastianini asta!


 

Pe de alta parte nu m-ar mira sa aflam ca Martin a avut vreo problemuta tehnica.

O fi luat ăștia 2 șuruburi de la mobra lui Martin și au rezolvat problema, asta e !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...