Sari la conținut

20(finala) Gran Premio Motul de la Comunitat Valenciana


ioio_viola
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 528
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

11 minutes ago, apriliacluj said:

ce mama dracului e cu Luca, nu s-a vazut deloc....

 

Obișnuiește-te cu asta de acum încolo.
 

Fabio Di Giannantonio

 

To do a favour for another rider is not in my situation at the moment. I’m here to try and make the maximum for myself. I really tried. I have this riding style that’s really smooth but honestly, I was pushing, I was on the limit.

 

It was a bit too risky and I was losing so much gap on the straight so it was difficult and when I got closer there was no real chance to make the move without contact, and that’s not my style.

 

 

Ce mincinos notoriu e băiatul ăsta. Urât.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13 minutes ago, apriliacluj said:

Misto!

 

 

In alta ordine de idei, ce mama dracului e cu Luca, nu s-a vazut deloc....

 

Se obișnuiește cu coada plutonului pentru la anul. Să nu l ia cu leșin cand o fi pe honda și le miroase farturile ducatistilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, danypop a spus:

🤣🤣🤣

Screenshot_20231125_211243_com.android.chrome~2.jpg

I s-a luat de ducati de când a confirmat cu onda😎

Pai Luca se adaptează deja la Honda 😀

Acum 9 minute, mikonos a spus:

 

Se obișnuiește cu coada plutonului pentru la anul. Să nu l ia cu leșin cand o fi pe honda și le miroase farturile ducatistilor

Cand iei ceva zeci de secunde ai aer curat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, danypop a spus:

Te-a cam înflăcărat podiumul asta a lui MM. 🤣

Pe surse, am făcut rost de o poza cu bordul lui Digi din cursă de azi 😎

Screenshot_20231125_205933_com.android.chrome~2.jpg

:lol: :lol:

 

Legat de MM.. eu nu am memoria asa scurta ca sa am nevoie de un podium de sprint ca să știu ce poate MM. 

Doar mă bucur ca încă nu și-a pierdut dorința de a arăta. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, B.B. a spus:

:lol: :lol:

 

Legat de MM.. eu nu am memoria asa scurta ca sa am nevoie de un podium de sprint ca să știu ce poate MM. 

Doar mă bucur ca încă nu și-a pierdut dorința de a arăta. :)

Acum sa lăsăm miștoul la o parte, faptul ca a fost ceva cândva nu înseamnă că va fi și pe viitor. E foarte adevărat ca acum cu o mobra competitiva are șanse sa se bată acolo sus tot timpul si chiar cred ca dacă se acomodează repede cu galeata, are șanse chiar la titlu, însă să le dea cu circuitu'n cap la restul.... Ma cam îndoiesc. Abia aștept începutul sezonului următor. 

Editat de danypop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, PzKpfW a spus:

 

Obișnuiește-te cu asta de acum încolo.
 

 

Ce mincinos notoriu e băiatul ăsta. Urât.

Acuma și tu. Nu zic ca ar fi făcut-o dar dacă ar fi făcut-o tu crezi ca ar veni și ar spune? 

Chiar acum, therocketscientist1 a spus:

Las si eu asta aici.

404575259_10220922917542916_8188803215584338974_n.jpg

🤣🤣🤣

Acum 1 minut, Kagemusha a spus:

image.png

image.png

Pofta buna 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, danypop said:

Nu zic ca ar fi făcut-o dar dacă ar fi făcut-o tu crezi ca ar veni și ar spune? 

  

Ceea ce povestește se potrivește fix cu ceea ce am văzut în cursă (și ce comenta Hodgson) : GP23-ul iese foarte bine din viraje și stă foarte pe accelerație. Erau lipiți la ieșirea din 14, apoi pe linia dreaptă Bagnaia îi dădea 0.3-0.4s. Era prea departe în 1 (cel mai bun viraj pentru depășiri), iar în rest ar fi fost foarte/prea la limită. S-a văzut ce s-a întâmplat cu Quartararo. Un singur punct în plus Sprint nu merita riscul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

:lol: :lol:

 

Legat de MM.. eu nu am memoria asa scurta ca sa am nevoie de un podium de sprint ca să știu ce poate MM. 

Doar mă bucur ca încă nu și-a pierdut dorința de a arăta. :)

O da.

Stai chill, pt hateri podiumul de azi e nimic oricum.

 

oricum a fost circuit anti-orar.

plm.

 

si e circuit unde moto sta mult timp pe curba, pilotul poate face diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, PzKpfW a spus:

  

Ceea ce povestește se potrivește fix cu ceea ce am văzut în cursă (și ce comenta Hodgson) : GP23-ul iese foarte bine din viraje și stă foarte pe accelerație. Erau lipiți la ieșirea din 14, apoi pe linia dreaptă Bagnaia îi dădea 0.3-0.4s. Era prea departe în 1 (cel mai bun viraj pentru depășiri), iar în rest ar fi fost foarte/prea la limită. S-a văzut ce s-a întâmplat cu Quartararo. Un singur punct în plus Sprint nu merita riscul.

Cand oamenii zic ca e f dificil pe valencia sa depasesti, nu prea stiu ce vorbesc aia. ☺️. Totul e doar conspiratie ducati.

pe 14 era lent Bag, dar frana f tarziu, aproape imposibil sa -l depasesti pe franare.

mai era lent pe un viraj,  dar acolo tur de tur inchidea intrarea. Nu cred ca Diggia putea sa depaseasca fara riscuri sa cada unul sau aman2. Iti dai seama cum era dc il dadea jos☺️.

 

in alta ordine de idei, la fel MM cu JM, era sa-l dea jos surprins de franarea lui JM:). Acolo a gresit-o rau.

si Binder, a facut in long lap cand a gresit dar apoi a terminat in spatele lui. Nici nu a incercat sa depaseasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, damager a spus:

in alta ordine de idei, la fel MM cu JM, era sa-l dea jos surprins de franarea lui JM:). Acolo a gresit-o rau.

hm, io am vazut-o la cald altfel, ca JM a lasat usa crapata putin si MM a pus picioru in prag. 

si JM nu a cedat. orice alt om ridica moto la faza aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, danypop a spus:

Acum sa lăsăm miștoul la o parte, faptul ca a fost ceva cândva nu înseamnă că va fi și pe viitor. E foarte adevărat ca acum cu o mobra competitiva are șanse sa se bată acolo sus tot timpul si chiar cred ca dacă se acomodează repede cu galeata, are șanse chiar la titlu, însă să le dea cu circuitu'n cap la restul.... Ma cam îndoiesc. Abia aștept începutul sezonului următor. 

Ma amuza cand citesc "candva", candva e acum 3 ani si experiența pe circuit se tot acumulează, nu se pierde. E posibil ca acum sa fie si mai bun decât era înainte, mai matur, mai calculat. In plus cand o sa treacă de la o moto nașpa cu care s-a chinuit si a pătimit atât la una cu care chiar ii place sa se dea..efectul o sa fie si mai pronunțat.

Acum 13 ore, therocketscientist1 a spus:

Las si eu asta aici.

404575259_10220922917542916_8188803215584338974_n.jpg

Hahahahahahahahahanahn!!

Hahahaaaahahahahahahahahahahaha!!!

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 27 minute, B.B. a spus:

Ma amuza cand citesc "candva", candva e acum 3 ani si experiența pe circuit se tot acumulează, nu se pierde. E posibil ca acum sa fie si mai bun decât era înainte, mai matur, mai calculat. In plus cand o sa treacă de la o moto nașpa cu care s-a chinuit si a pătimit atât la una cu care chiar ii place sa se dea..efectul o sa fie si mai pronunțat.

Hahahahahahahahahanahn!!

Hahahaaaahahahahahahahahahahaha!!!

:lol:

OK, tu ești convins ca anul viitor lupta se va da de la locul 2 în jos.... repet, cu siguranță va fi acolo sus la bătaie , dar sa se întâmple cum a zis Calu'.... cam tot atat de probabil ca titlul lui Martin de azi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, frigider a spus:

hm, io am vazut-o la cald altfel, ca JM a lasat usa crapata putin si MM a pus picioru in prag. 

si JM nu a cedat. orice alt om ridica moto la faza aia.

Cand l-ao vazit tu pe MM sa franeze cand avea interiorul liber. Fac pariu ca dc era Bag facea exact ca si Masia la moto3.

nici nu e de condamnat, doar e spaniol, si nu ar fi prima data cand o face nu? Ne mai amintim ca a facut-o cu un italian☺️

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, B.B. a spus:

Ma amuza cand citesc "candva", candva e acum 3 ani si experiența pe circuit se tot acumulează, nu se pierde. E posibil ca acum sa fie si mai bun decât era înainte, mai matur, mai calculat. In plus cand o sa treacă de la o moto nașpa cu care s-a chinuit si a pătimit atât la una cu care chiar ii place sa se dea..efectul o sa fie si mai pronunțat.

 

Cu siguranta MM nu a uitat sa piloteze si raman la parerea ca din pdvd al talentului, curajului, disponibilitatii pentru riscuri, este cu un cap peste tot ce misca pe circuit in acest moment. Insa in ecuatia unui titlu de campion intra mai multe variabile, dintre care unele nu depind de valoarea lui. In primul rand, sa nu uitam ca a trecut printr-o accidentare cu complicatii urate, care foarte probabil a lasat ceva urme.. apoi sa nu uitam ca de acum are si el o varsta.. a implinit 30 de ani.. Apoi ramane de vazut cum se va adapta la noua motocicleta si la "intervalele" de set up impuse de bossii de la Ducati. De asemenea, sa nu uitam ca trebuie sa colaboreze cu  o noua echipa tehnica si cu un nou inginer de cursa. De la Moto2 incoace , nu a lucrat decat cu Santi Hernandez, ori acum trebuie sa lucreze cu un om care ii este total necunoscut, cu care trebuie sa stabileasca o comunicare. 

Cu siguranta victorii de etapa va lua, insa titlul este putin probabil sa il castige cu o motocicleta de client Ducati , date fiind interferentele conducerii in performantele pilotilor. Cum spuneam, la Ducati masa castiga intodeauna.. ;) Azi, daca nu da Bagnaia cu mucii in fasole, vei vedea concretizarea acestui principiu. 

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mărgelatu de ce n-a ieșit în warmup? 🤔

Ce m-au enervat aiogura și harablabie cu discuțiile interminabile despre acționari & shit, de parcă echipa pielii ar avea 8 moto pe grilă și s-ar bate la titlu! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, PzKpfW a spus:

Ce mincinos notoriu e băiatul ăsta. Urât.

 

Eu zic sa te mai uiti odata la ultima cursa a lui Digia si vei vedea ca declaratia lui este reala.

Omul trage precum Martinator la titlu pentru a ii da careva o mobra la anul. Pe niciunul nu intereseaza titlul altuia si vreun favor pe pista il fac doar comentatorii.

 

 

Acum 14 ore, B.B. a spus:

Legat de MM..

Doar mă bucur ca încă nu și-a pierdut dorința de a arăta. :)

 

La prima aroganta in goana titlurilor prin prundis, nu l mai ajuta nicio motocicleta. E o chestie de timp/ghinion.

 

 

Acum 19 minute, ENEOS a spus:

Mărgelatu de ce n-a ieșit în warmup? 🤔

 

Era frigutz si a ramas la frecat de bilute🙈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, xt600 a spus:

Cu siguranta MM nu a uitat sa piloteze si raman la parerea ca din pdvd al talentului, curajului, disponibilitatii pentru riscuri, este cu un cap peste tot ce misca pe circuit in acest moment. Insa in ecuatia unui titlu de campion intra mai multe variabile, dintre care unele nu depind de valoarea lui. In primul rand, sa nu uitam ca a trecut printr-o accidentare cu complicatii urate, care foarte probabil a lasat ceva urme.. apoi sa nu uitam ca de acum are si el o varsta.. a implinit 30 de ani.. Apoi ramane de vazut cum se va adapta la noua motocicleta si la "intervalele" de set up impuse de bossii de la Ducati. De asemenea, sa nu uitam ca trebuie sa colaboreze cu  o noua echipa tehnica si cu un nou inginer de cursa. De la Moto2 incoace , nu a lucrat decat cu Santi Hernandez, ori acum trebuie sa lucreze cu un om care ii este total necunoscut, cu care trebuie sa stabileasca o comunicare. 

Cu siguranta victorii de etapa va lua, insa titlul este putin probabil sa il castige cu o motocicleta de client Ducati , date fiind interferentele conducerii in performantele pilotilor. Cum spuneam, la Ducati masa castiga intodeauna.. ;) Azi, daca nu da Bagnaia cu mucii in fasole, vei vedea concretizarea acestui principiu. 

Eu nu susțin ca neapărat va lua titlul dar nici ca va fi vreun anonim pt ca deja e un terminat cum vor altii să spună. Va fi acolo sus. Si ce mai cred este că va merge la Ducati Factory din 2025.. daca ai citit pe topicul lui am explicat de ce cred asta.

Pur si simplu mă irită sa citesc MM nu mai e ce-a fost sau a fost cândva de parcă vorbim de acum 10ani si despre unul care a luat 2 titluri mondiale cu chiu cu vai.

Nu. MM este almost GOAT si cine nu vede asta greșește sau pur si simplu nu vrea să vadă. 

30 e floarea vârstei... Mai are 4-5 ani in care poate fi top.

Legat de adaptare la motoreta, echipa..cred ca o va face foarte repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 minutes ago, nike said:

Eu zic sa te mai uiti odata la ultima cursa a lui Digia si vei vedea ca declaratia lui este reala.

Omul trage precum Martinator la titlu pentru a ii da careva o mobra la anul. Pe niciunul nu intereseaza titlul altuia si vreun favor pe pista il fac doar comentatorii.

 

Nu te cred. Minte cu nesimțire. Întreabă-l pe @xt600, el a înțeles cum stă treaba.

 

Pe o notă serioasă: Ducati se pare că-l vor muta pe Martín în locul lui Bastianini dacă va câștiga titlul. O mișcare abilă de marketing. Nu doar că-l vor putea îmbrăca direct în combinezonul roșu de luni încolo (sponsori, expunere, etc.), dar pot să spună că el a fost tot timpul pilot oficial Ducati și că a câștigat pe o motocicletă oficială. Iar la anul numărul 1 va fi la ei în echipă, orice s-ar întâmpla.

 

21 minutes ago, B.B. said:

va merge la Ducati Factory din 2025

 

Foarte puțin probabil. Dall'Igna a spus că nu l-a vrut nici la Gresini, dar nu au cum să le impună ălora piloții. Poate dacă va câștiga titlul cu motocicleta de anul trecut, altfel nu văd.

 

22 minutes ago, B.B. said:

MM este almost GOAT

 

Márquez este peste Rossi ca talent. Și Stoner a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...