Sari la conținut

Accidente 2024


DKW
 Share

Postări Recomandate

Pe un grup de FB era o informatie cum ca cele doua motociclete se intreceau...dar nu as pune baza pe informatiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, Lucian_M a spus:

 

Pacat, săptămâna și accidentul...

La noi în zonă un băiețel de 7 ani a avut accident cu un 125, tot la fel, nema detalii.

 

Rectificare: Ziua și accidentul 🥲

 

 

Acum 9 ore, EL Ciupacabra a spus:

Si altii se plimba cu cutiile pe adventure-uri ca sa para mai masculi. Fiecare cu ce poate.

 

Vezi ca era o stire despre dinamica accidentului pe protv parca.

Și dacă se plimba cu toate cutiile care e problema pana la urma? 

 

Lasă oamenii sa se dea cu GS-urile full cutii pana la cafea.  E loc de toată lumea sub soare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, MotoS Garage a spus:

 

una din ele era ceva cruiser, ce mare intrecere sa fie?


Habar nu am, poate s-au incins la distractie, eu am zis ce se spunea pe FB. Urat accident oricum. Dumnezeu sa ii ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea mea e, ca, accidentul s-a produs pe banda de deplasare, adica fata cu masina a taiat curba sau nu?

sau primul motociclist o fi trecut pe contrasens?

(ceea ce pt mine e putin plauzibil, doara incap 2 mobre lejer pe o banda de rulare...., de ce sa treci in curba pe contrasens daca ai loc destul pe banda ta...?)

____

 

 

D-zeu sa-i odihneasca....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, apriliacluj a spus:

intrebarea mea e, ca, accidentul s-a produs pe banda de deplasare, adica fata cu masina a taiat curba sau nu?

sau primul motociclist o fi trecut pe contrasens?

(ceea ce pt mine e putin plauzibil, doara incap 2 mobre lejer pe o banda de rulare...., de ce sa treci in curba pe contrasens daca ai loc destul pe banda ta...?)

____

 

 

D-zeu sa-i odihneasca....

 

Nu-mi pasă atât de mult știrea.. ce au expus si la tv+poze înțeleg ca era un viraj, iar mașina se deplasa din sens opus motocicletelor.

Unul dintre motociclisti a efectuat depasirea celuilalt, moment in care a ajuns pe contrasens (dupa cele spuse la știri, șoferița ar fi tras de volan, din sperietura, spre contrasens, moment in care motocicleta care se deplasa regulamentar a luat o in plin) 

Acum nu mai știu care pe care a lovit, cum au luat foc, poate masina a dat in ambii, pe rand, evident, Dumnezeu știe.

Ar fi reieșit ca idiotul ar fi fost cel care a depasit inițial, motociclist, dealtfel.

Aveți grijă de voi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ar fi interesat povestea spusa de un martor ocular. Am citit stirea in mai multe locuri dar parca provine dintr-o singura sursa nespecificata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La stiri la TV, acum au zis (si aratat poza), kilometrajul masinii era blocat la 100km/h, iar acolo pe drum era limitare de 50!!!!!!!

Deci, curba periculoasa, viteza mare(dubla fata de limita), soferita de 19 ani.....

Oare sigur si-a tinut banda, nu cumva a trecut ea pe contrasens si a lovit motociclistii????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postat (editat)

Ca sa iei 2 dintr-o lovitura ...tre skill , nu asa .

Tot cred ,insa , ca unu din mobristi a dat-o de gard si al doilea a fost victima colaterala. . 

Editat de 3.14
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

42 minutes ago, apriliacluj said:

La stiri la TV, acum au zis (si aratat poza), kilometrajul masinii era blocat la 100km/h, iar acolo pe drum era limitare de 50!!!!!!!

Deci, curba periculoasa, viteza mare(dubla fata de limita), soferita de 19 ani.....

Oare sigur si-a tinut banda, nu cumva a trecut ea pe contrasens si a lovit motociclistii????

 

Vitezometrele nu se blocheaza la viteza impactului, nu au rol de cutie neagra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hsmbpl, la asta nu mă așteptam...

Nu-mi place să merg cu grupul, evit pe cât posibil să merg cu alții, prefer să depășesc și să merg în ritmul meu, eventual mă dau deoparte și fac loc să treacă alții, mai rapizi.

Păcat de ei, dar și de rude și prieteni, care sigur sunt devastați de întâmplare. Rip...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Acum o ora la Piața Matei Ambrozie. Clasica neacordare de prioritate . Un băiat și o fata pe moto. Enoriașii din zona  ziceau ca sunt rău amândoi dar vii 

IMG_8466.jpeg

IMG_8465.jpeg

Acum o ora la Piața Matei Ambrozie. Clasica neacordare de prioritate . Un băiat și o fata pe moto. Enoriașii din zino ziceau ca sunt rău amândoi dar vii 

Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut azi dimineata intzmplator la stiri, autpbuzul face stanga,  vine motociclistul si Reast in peace, dar cel putin din filmare , motociclistul vine aer-aer sau sol sol, cum vretisa.i spuneti , ce vreau eu sa spun este ca, acordativa o sansa sa supravetuiti, mergeti cu viteza care va permite, macar sa franati , la limita dintre pagube materiale/cateva oase rupte si Cerul Albastru si etern

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...