Sari la conținut

2. Grande Prémio Tissot de Portugal


Postări Recomandate

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

S-a minunat și aiogura că a depășit crashquez fără marchezisme! :lol:

Bananiaia ce plm a făcut acolo? :huh:

Pai n a putut sa o controleze din taste cum a făcut o mm.

Acum 2 ore, tourist1 a spus:

Facem pariurile? Cade JM43?

N a căzut da ca de obicei s a ofilit  repejor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 4 minute, B.B. a spus:

Eu am fost plecat toata ziua in plimbare moto, cursa de sprint m-a prins la o terasa la ultimul popas si am inceput sa ma uit pe telefon..apoi ceilalți din grup au zis ca plecam iar eu am continuat vizionarea in mers cu telefonul in bord. :D (si sonor in casca, prima sport!) Ce poate fi mai frumos, pe autostradă spre casa si sa te uiti cum dribleaza MM... :D

Hai cu prima victorie! (Cu Gresini)


nu mai e mult. Vine america. Prima sansa mare. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, PzKpfW a spus:

 

A făcut o Bagnaia. Bine că n-a trântit-o.

Își permite. Putea sa și cada.

Câștiga cursa mare fără stres.

Acum 2 ore, ENEOS a spus:

Labiola a prins vreun putz? Pardon, punct. 🫣

Cine I labi? Q?

Acum 2 ore, danypop a spus:

Progresia lui MM de la începutul campionatului 5,4,2. Ghiciți ce urmează 🙄😁

Păcat mare de Binder😔

Dubios,nu prea e cu cazaturile el.

Acum 5 minute, damager a spus:


nu mai e mult. Vine america. Prima sansa mare. 

Da, dar cu  1 2 4 circuite preferate nu iei campionatul.

Tre sa ia podium /victorie oriunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dintre cei 3 care s-au urcat azi pe podium, doar martinator va mai bea si maine din sampania aia fara alcool:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, nike a spus:

Dintre cei 3 care s-au urcat azi pe podium, doar martinator va mai bea si maine din sampania aia fara alcool:friends:

Sa nu uiți 

Sa le zici și lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, nike a spus:

Dintre cei 3 care s-au urcat azi pe podium, doar martinator va mai bea si maine din sampania aia fara alcool:friends:

Deja karma lor e fu-tu-tă. Pecco nu știe cu ce a greșit si se frământă toata noaptea, nu doarme bine maine e obosit etc, ceba chattering plm.

Martin e ofticat rupt ca i-a dat-o idolul lui, Marquez, la fundulet si a castigat de fapt 1 punct in fata lui Pecco cu tor cu greseala aluia, maine e nervos precipitat...da cox aiurea, arde pneurile devreme ca la Valencia.

MM sta ca anaconda la pândă si ii incolaceste pe toți pe final...

Deci eu zic ca macar unul din cei trei de azi o sa bea sampanie maine. Si nu e nici JM nici Vinales. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 25 minute, B.B. a spus:

Deci eu zic ca macar unul din cei trei de azi o sa bea sampanie maine. Si nu e nici JM nici Vinales. :D

ne auzim maine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

Ei ai vazut ca e și spectacol?

 

Cand este, este! Dar stai linistit, dupa o cursa ca asta vor urma 3,4,5 anoste. Sa vedem maine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, xt600 a spus:

Cand este, este! Dar stai linistit, dupa o cursa ca asta vor urma 3,4,5 anoste. Sa vedem maine. 

Dacă începe mm sa miște vom avea ce vedea.

Altfel JM ia sprinturi și Peco GP uri.

Și aia e.

Tot Peco campion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, B.B. a spus:

Eu am fost plecat toata ziua in plimbare moto, cursa de sprint m-a prins la o terasa la ultimul popas si am inceput sa ma uit pe telefon..apoi ceilalți din grup au zis ca plecam iar eu am continuat vizionarea in mers cu telefonul in bord. :D (si sonor in casca, prima sport!) Ce poate fi mai frumos, pe autostradă spre casa si sa te uiti cum dribleaza MM... :D

Hai cu prima victorie! (Cu Gresini)


Ori mergi foarte incet, ori nu prea te ajuta mansarda, ori minti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, frigider a spus:

Cine I labi? Q?

Da. Fabio - fabiola - labiola. Sau labio- labiola. 🤕

 

Acum 2 ore, frigider a spus:

daca

Și cu parcă.

Acum 2 ore, frigider a spus:

nu e spectacol frate.

nu ma mai uit.

nu sunt depasiri.

nu e nimic.

Când e, e!

N-am zâs. :nono: Decât de f1.

Azi au fost câteva.

E suspans!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Speedy.K a spus:


Ori mergi foarte incet, ori nu prea te ajuta mansarda, ori minti.

Ori ... imi zici tu mie ce am făcut. :crack:

Fara nici un fel de aglomeratie 120-130 autostradă... Mers legănat pt FJR de la Margina până la Timișoara. Sprint-ul s-a terminat cand am trecut de iesirea spre Lugoj.. Cred ca puteam sa-mi aprind si o tigara la ce lejer era traficul.

Mai mult am ascultat, ce mare lucru poti vedea in telefon.. tu nu mergi niciodată cu GPS? Nu arunci cate un ochi la el, la bord te uiti vreodată? Cursa de sprint era un alt indicator in bordul meu..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

Deja karma lor e fu-tu-tă. Pecco nu știe cu ce a greșit si se frământă toata noaptea, nu doarme bine maine e obosit etc, ceba chattering plm.

Martin e ofticat rupt ca i-a dat-o idolul lui, Marquez, la fundulet si a castigat de fapt 1 punct in fata lui Pecco cu tor cu greseala aluia, maine e nervos precipitat...da cox aiurea, arde pneurile devreme ca la Valencia.

MM sta ca anaconda la pândă si ii incolaceste pe toți pe final...

Deci eu zic ca macar unul din cei trei de azi o sa bea sampanie maine. Si nu e nici JM nici Vinales. :D

Nu stie peco da maine  ia victoria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ENEOS a spus:

King crashquez is back în business! :banana:

Indeed...dar pe dos de cum sugerezi tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, ENEOS a spus:

La viteză aia poți să și 😴 pe FJR!

Eram un grup de 6 motociclete si asa mergeau ei... Da, poti sa si adormi daca nu ai ceva la care sa te uiti.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, B.B. a spus:

poti sa si adormi

Eu mă trezeam la viteze cu 2 în față fără să vreau sau să-mi dau seama. 🙈

Acum 6 ore, Aurex a spus:

pe dos de cum sugerezi tu

A luat-o după fabiola? :huh: 🤯

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu sprintul - bai chiar te tine cu sufletul la gura.Startul mai ales a fost insane - cred ca ar fi fost o priveliste incredibila daca aveai bilete in primul viraj sa ii vezi cum vin pe coama dealului 5 umar la umar - wow.E departe Portimao insa e un circuit superb,ar fi o idee de vazut live.

Ma mir maxim de vanjosia lui Maravilla,inghesuit intre primii acolo nu a facut pe el,nu a protestat ca este inghiontit ba mai mult - s-a ridicat si a atacat?wow,this never happened before...probabil citeste si el articolele de prin presa conforma carora va fi inlocuit cu Q :) ...un fel de resuscitare post-mortem stilul Diggia/sfarsit de 2023.Nu o sa tina oricum.

 

So Pecco finally cracked :D

Bestia nu a putut bloca la start ride height'ul era tot agitat - s-a si vazut cand a plecat ca era cu roata fata in aer toata linia dreapta.

MM cam tigan pe ultimul tur - ala a fost block-pass ce mi-a adus aminte de un block-pass renumit tot de al lui la Lorenzo in 2013.

Q rezultat bun,Acosta rezultat bun - deja e foarte constant,locul 7 locul 7 dar le bifeaza la fiecare cursa,nu pierde puncte.Asta e unul din atributele unui campion.

 

Asteptam cursa cu sufletul la gura dar si in sprint Pecco a fost puternic,in cursa va fi cu siguranta.But you never know...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Method a spus:

chiar te tine cu sufletul la gura.Startul mai ales a fost insane - cred ca ar fi fost o priveliste incredibila daca aveai bilete in primul viraj

Neahhh, acasă pe canapea calculând fiecare punctutz că nu știi cine iese campion (deși se creează ecarturi insurmontabile datorită punctelor multe și curselor de sprint), ăla e spectacolul adevărat!

:banana:

Ce fac fraierii ăia pe pistă e decât circ pt profani. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Method a spus:

.

MM cam tigan pe ultimul tur - ala a fost block-pass ce mi-a adus aminte de un block-pass renumit tot de al lui la Lorenzo in 2013.

...

Lasa ca si JM s-a infipt direct in Marquez la Valencia anul trecut cand saracul era la cursa de adio cu Hondița.

 

Asta ma enervează la voi, când alții fac tot felul de mizerii sunt trecute cu vederea, cum face MM o depssire in stilul consacrat de Valentino Rossi cum e țigan..

Depășirea aia e de campion mondial.. e cea care arata daca vrei cu adevărat sa castigi sau nu. Aia face diferența intre popice si bila. Bila iese campioana mereu, popicele doar plang ofuscate.. asta e viața. Cel mai smecher invinge. Mereu.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi s-a parut super ok depasirea lui MM la JM.. manevra clasica care am vazut-o la toti pilotii..

 

hopaa, a cazut iar MM, dupa ce a facut schimb de motorete...

parea sa aibe o problema la piciorul drept dar cred ca era doar cizma miscata un pic pe picior ca a dat de cateva ori cu calcaiul in pietris si a mers mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Cavaleru a spus:

mie mi s-a parut super ok depasirea lui MM la JM.. manevra clasica care am vazut-o la toti pilotii..

 

hopaa, a cazut iar MM, dupa ce a facut schimb de motorete...

parea sa aibe o problema la piciorul drept dar cred ca era doar cizma miscata un pic pe picior ca a dat de cateva ori cu calcaiul in pietris si a mers mai departe.

JM l-a depasit mai devreme pe MM in mod similar.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...