Sari la conținut

2. Grande Prémio Tissot de Portugal


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 372
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 3 minute, B.B. a spus:

E clar ca Pecco a intrat in MM

Pt tine clar că e clar! 😜

L-a consolat tanti-sa Nadia. 😘

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, B.B. a spus:

E clar ca Pecco a intrat in MM.

Peccolino nu a vrut sa cedeze si au facut poc.


Unde dreaqu ti-e clar asta tie?! pecco avea interiorul, Marquez s-a culcat pe el si l-a dat pe jos. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, ENEOS a spus:

.....aș putea deveni fan! Doar că nu-mi place kktm...

Un detaliu nesemnificativ. Copilul este fantastic! Merita fani. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Speedy.K a spus:


Unde dreaqu ti-e clar asta tie?! pecco avea interiorul, Marquez s-a culcat pe el si l-a dat pe jos. 

Nu cred ca te-ai uitat la aceeasi cursa, vezi reluarile si o sa te lămurești.

Pecco a intrat in MM. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, apriliacluj a spus:

Da, MM a iesit larg dupa depasire, si cand a strans, Pecco era acolo si a dat peste el....

Dar se incadreaza si la race incident zic eu

Exact! Normal ca o revenire de genul asta presupune riscuri. Mai ales cand stii ca Marquez nu e vreun rational.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, B.B. a spus:

Nu cred ca te-ai uitat la aceeasi cursa, vezi reluarile si o sa te lămurești.

Pecco a intrat in MM. 

cum zicea colegu', esti subiectiv.

cum ziceau pilotii inainte de podium, a incercat sa inchida,  doar ca acolo era  Bag care era putin in fata. Cel mai pb incident de cursa. 
MM s-o fi gandit ca reuseste sa-l inchida si o sa-l forteze sa inchida gazul, doar ca Bag a facut exact cjm facem MM la block-pass, s-a dus spre el fortandu-l, fie sa ridice mobra, fie sa se culce pe el.

E doar parerea mea

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Musiu Marquez l.a depășit și după aia a ieșit intradevar nițel wide dar nu mai mult de 1m.

Pecco s.a băgat pe sub el.

Teoretic nici Pecco n.a greșit dar practic MM efectiv nu avea de unde sa viseze ca ala era la interior,nu îl putea vedea decât dacă întorcea capul în spate ceea ce ar fi fost insane.

Pecco la fel a ales sa plonjeze la interior și sa nu îl intereseze ca MM e lângă el.

Amândoi cu orgolii mari.

 

Teoretic nu a greșit niciunul practic.. as zice ca MM fiind în față și nefiind clar conștient ca Pecco o sa se bage pe sub el,ar fi cel mai puțin vinovat.

În mod normal ar trebui sa fie incident de cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, damager a spus:

 Cel mai pb incident de cursa. 

Nu cred ca sunt dubii, a fost doar incident de cursa. Nu se poate spune ca vreunul dintre ei a pilotat iresponsabil, insa intrebarea este cine l-a generat. Personal, cred ca Peco a intrat in MM, dar astept sa se incarce ceva inregistrari pe YT, ca sa avem material de studiu. Acum ar fi interesanta pozitia comentatorilor englezi. :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se intampla cand te bazezi ca celalat pilot iti va face loc.. ies scantei.

2 orgolii mari s-au intersectat pe aceeasi traiectorie

 

Lasa ca e bine, au facut cursa mai interesanta

 

MV gesticula ca s-a blocat cutia, dadea din mana cand a intrat in boxa simuland ca nu putea schimba treapta.

 

Acosta impecabil, a invatat sa ruleze smooth cu cauciucile si i-au permis sa tina in ritm alert toata cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, xt600 a spus:

Acum ar fi interesanta pozitia comentatorilor englezi. :) 

Incident de cursa deocamdata si din partea lor. Urmeaza analiza 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

42 minutes ago, Lup69 said:

Pai astia ii spun "El Tiburon", eu l-am alintat...:blush:

Vezi că "tiburon" inseamna rechin în spaniolă. Și nu te mai lua dupa Florin Ion sau senilul ăla de Haralambie (e mai tânăr ca mine, dar i-a plecat mintea cu sorcova). Dacă optezi pentru Digi, oprește sonorul sau înnebunești.:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

45 minutes ago, ENEOS said:

I-am auzit, dar e "de la ei" sau..? :huh:

Recomandarea cu sonorul oprit la Digi e valabilă pentru toată lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Cavaleru a spus:

la prima e mult mai ok comentariul

Da, insa, sonorul este foarte prost la Prima. Si nici imaginea nu exceleaza. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, xt600 a spus:

Nu cred ca sunt dubii, a fost doar incident de cursa. Nu se poate spune ca vreunul dintre ei a pilotat iresponsabil, insa intrebarea este cine l-a generat. Personal, cred ca Peco a intrat in MM, dar astept sa se incarce ceva inregistrari pe YT, ca sa avem material de studiu. Acum ar fi interesanta pozitia comentatorilor englezi. :) 


pai au clarificat din pmdv JM cu Bas si cu acosta, MM a incercat sa inchida, dar Bag era acolo.

cred ca ii mai trebuia jumatate de m ca sa reuseasca sa-l inchida. pecco a facut rxact cum facem MM cand intra sub si ii forta sa se ridice. Doar ca MM nu a vrut sa ridice. El s-a  culcat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 29 minute, apriliacluj a spus:

Tu esti subiectiv :) :)

Dpdv cine a intrat in cine - Pecco a intrat in MM nu cum spune Speedy ca MM a culcat-o pe Pecco.

Pe reluările date in cursă s-a vazut foarte clar.

Dacă MM nu era acolo si Pecco ar fi iesit larg pt că forța aiurea sa nu piarda pozitia dar deja o pierduse, MM era în față.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 33 minute, Method a spus:

Musiu Marquez l.a depășit și după aia a ieșit intradevar nițel wide dar nu mai mult de 1m.

Pecco s.a băgat pe sub el.

Teoretic nici Pecco n.a greșit dar practic MM efectiv nu avea de unde sa viseze ca ala era la interior,nu îl putea vedea decât dacă întorcea capul în spate ceea ce ar fi fost insane.

Pecco la fel a ales sa plonjeze la interior și sa nu îl intereseze ca MM e lângă el.

Amândoi cu orgolii mari.

 

Teoretic nu a greșit niciunul practic.. as zice ca MM fiind în față și nefiind clar conștient ca Pecco o sa se bage pe sub el,ar fi cel mai puțin vinovat.

În mod normal ar trebui sa fie incident de cursa.


fine nuante de subiectivism☺️... pilotii stiu exact unde sunt oponentii, ii aud, doar nu crezi ca asculta muzica cand merg. MM a vrut sa-l inchida sperand ca Bag va lua mana din gaz. Doar ca Bag a facut ce facea MM cu honda. Sper sa ramana incident de cursa si sa nu se dea vreo penalizare aiurea.

 

Intrebarea ramane dc Bag a pierdut fata din cauza lui MM sau a fortarii lui. Este clar ca ii pleaca fatain momentul contactului, intrebarea este ... oare de ce?

Editat de damager
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...