Sari la conținut

15. Pertamina Grand Prix of Indonesia


Postări Recomandate

Acum 30 minute, tourist1 a spus:

Bagnaia zice ca a intrat prea tare Martin in acel viraj si ca nu a fost surprins cand l-a vazut cazand.

 

Este un articol de luna trecuta care explica situatia cu aceste cazaturi ale lui Bagnaia si Martin.

https://www.motorsportmagazine.com/articles/motorcycles/motogp/why-motogp-title-contenders-bagnaia-and-martin-are-crashing-so-much/ 

 

Hai ca vb prostii astia,habar nu au , clar este din cauza psihicului, mai mult ca sigur, se trezesc dimineata inainte de curse,, azi am psihicul slab, sigur cedez cand am 2-3 secunde avans si ard o trantà de pomina,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 121
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 4 minute, Djenavar a spus:

Hai ca vb prostii astia,habar nu au , clar este din cauza psihicului, mai mult ca sigur, se trezesc dimineata inainte de curse,, azi am psihicul slab, sigur cedez cand am 2-3 secunde avans si ard o trantà de pomina,,,

☺️. Eu cred ca vb toti in dimineata cursei si trag la sorti cine e cu psihicul slab azi☺️
cred ca a fost la jumatate de metru mai in exterior si probabil  ca pe praf la inclinarea aia a pierdut fata. Maine o sa castige cursa mare si atunci o sa fie bun la psihic. 
in alta ordine de idei, Peco zice bine... in aceasta faza a competitiei este important sa aduni cat mai multe puncte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, damager a spus:

In alta ordine de idei, Peco zice bine... in aceasta faza a competitiei este important sa aduni cat mai multe puncte.

In sfarsit si-a dat seama, dupa cele 32 de puncte aruncate la gunoi in ultimele 2 etape :) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, damager a spus:

☺️. Eu cred ca vb toti in dimineata cursei si trag la sorti cine e cu psihicul slab azi☺️
cred ca a fost la jumatate de metru mai in exterior si probabil  ca pe praf la inclinarea aia a pierdut fata. Maine o sa castige cursa mare si atunci o sa fie bun la psihic. 
in alta ordine de idei, Peco zice bine... in aceasta faza a competitiei este important sa aduni cat mai multe puncte.

WWE

Ma tem ca mâine mm nu mai prinde podium.

Basti ar trebui sa se bata cu JM la victorie 

 

MM trebuia sa l lase pe Basti mai devreme, ca trecea de Peco.. 😃

 

 

Cat timp merge pana în ultima etapa e bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, Djenavar a spus:

Hai ca vb prostii astia,habar nu au , clar este din cauza psihicului, mai mult ca sigur, se trezesc dimineata inainte de curse,, azi am psihicul slab, sigur cedez cand am 2-3 secunde avans si ard o trantà de pomina,,,

A mai fost discuția asta.

Acum 7-8 ani cu 6 7 crash uri ieseai lejer pe locul 3 în campionat.

Contenderii la titlu greșeau foarte foarte rar.

Acum cu 6-7 trante ai șanse foarte bune....pt ca și celalalt ia tot atât.

 

Ma bucur foarte mult ca la anul va prinde o moto buna unul care a câștigat titluri nefiind pe jos în jumătate din curse.

Și vom vedea diferența - sau nu.

 

Pecco finnally a zis ca a greșit cursa trecuta.După ce bineînțeles inițial o dăduse în diverse.

Acum Martin.Gresesc mult prea mult amândoi.

Sa vedem mâine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 26.09.2024 la 15:47, Cavaleru a spus:

 

in romanica se practica aducerea ploii cu popi si tot alaiu... macar la aia e o chestie culturala, la noi o mizerie infecta pt prostime

 

au furat sistemele de irigatii si acum sa roaga sa vina ploia ca sa nu moara de foame.


Aici nu-s de acord. Ambele sunt aceleasi prosteli pentru prostimi. Ai nostri in Bucovina chemau popa la fiecare manz nascut sau caruta nou cumparata de acum sute de ani. Religia este peste tot instrument de manipulare a prostimii.

Diferenta e ca noua ni se pare mai misto la aia pentru ca nu e cucoana imbracata in Batman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 58 minute, frigider a spus:

 

MM trebuia sa l lase pe Basti mai devreme, ca trecea de Peco.. 😃

1. Crede-ma ca si MM mai viseaza la campionat! Si pt el, orice punct conteaza!

2. MM e in lupta directa cu Bestia,

Deci clar nu avea cum sa-l lase sa treaca... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pecco tocmai a denumit 2024 un campionat al greșelilor în interviul de după sprint.

Și pe bună dreptate.

Acum 10 minute, apriliacluj a spus:

Crede-ma ca si MM mai viseaza la campionat! Si pt el, orice punct conteaza!

Ai zis bine - visează :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, Method a spus:

 

Pleaca Guidotti...de fapt e cam dat afara pt ca KTM bate pasul pe loc im motogp.

Austriecii nu o lălăie ca alții,nu dam nume (de japonezi 😛 ),și taie în carne vie.Respekt pt deciziile tranșante.

 

Si Becali schimba antrenorii ca pe chiloti, dar performantele tot mediocre sunt. Niciodata nu va ajunge sa joace finala UEFA Champions League. 

KTM = austrieci heirupisti. De asta le si pleaca oamenii pe capete. Nu este nimic de salutat sau de respectat in politica lor de personal. Nu vor lua prea curand titlul la care viseaza. Imi pare rau pentru Acosta, isi iroseste talentul si cei mai buni ani ai carierei. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 37 minute, apriliacluj a spus:

1. Crede-ma ca si MM mai viseaza la campionat! Si pt el, orice punct conteaza!

2. MM e in lupta directa cu Bestia,

Deci clar nu avea cum sa-l lase sa treaca... 

Știu dar era mai aproape de Peco asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Btw.. referitor la articolul lui Mat Oxley, nu pot sa nu ma intreb, cum toti ceilalti constructori din campionat au mari probleme in a gasi grip, indiferent de circuit, ceea ce ii face sa para niste ageamii, iar Ducati are prea mult. Oare ce date folosesc bibendumii pentru minunatul pneu spate??  Mare mister... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, xt600 a spus:

Maine ar fi randul lui Bagnaia, nu? 

Hah da

 

Mi-as dori totusi sa stea amândoi in picioare si sa se bata naibii pt titlul ala,nu sa se împrăștie cand unul cand altul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jorge Martin, omul care reuseste sezon de sezon sa-si traga singur un genunchi în koae.

Incredibil omul asta… dar e ok, poate reusesc sa duca lupta pt titlu pana in Valencia, iar acolo sa iasa EB23 campion :D 

Ca veni vb de EB23: cand vrea, poate depasi frumos, curat. L-a executat superb pe MM93, dupa ce cu un tur inainte testase apele sa vada unde ar fi virajul ideal. Iar cei de pe TNT, profesori pe partea de comentariu: au stiut cu 2-3 tururi inainte unde va incerca sa atace si au explicat si de ce acolo e locul ideal. Din ce inteleg de la voi, comentariul in Ro e sub orice critica, dar la englezi e o placere sa-i asculti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Method a spus:

....sa stea amândoi in picioare si sa se bata naibii pt titlul ala,nu sa se împrăștie cand unul cand altul

E bine si asa,

Ca peste cateva etape ecarturile se reduc si mai mult, si vor fi 4 la bataie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 43 minute, wolfybv a spus:

Jorge Martin, omul care reuseste sezon de sezon sa-si traga singur un genunchi în koae.

Incredibil omul asta…

 

Ca veni vb de EB23: cand vrea, poate depasi frumos, curat. 

Bine spus! 

 

Bestia e bestie numai cu numele. Mie mi se pare un pilot curat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, B.B. a spus:

MM a cazut de 2 ori in calificări, si in prima iesire si in a doua, nu a reușit sa faca nici un tur cronometrat in q2.

N-a avut timp să cadă de mai multe ori! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

JM nu se dezminte. cum e in avantaj tre sa ca - ce steagu 

 

Incredibil MM cum a plecat de 12 si dupa primu viraj era pe 5.. mare talent. 

 

Si Peco si JM se intrec la greseli.

 

Maine pariez pe EB, urmat de JM si Peco, daca reusesc sa ramana pe roti

 

sunt curios daca reuseste aceeasi smecherie MM si maine

 

@frigider ms de cursa abia acum am reusit sa o vad. dar maine sunt matinal

 

@wolfybv pai e placere sa ii asculti pe engleji ca au experienta, inteleg cu ce se manaca sportul asta. nu ca la ai nostri: a reusit holeshotu.... d-aia m-am mutat la prima. nu-i mai suportam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...