Sari la conținut

moshulik
 Share

Postări Recomandate

Exista posibilitatea sa se treaca mai usor de ITP (la orice statie) vineri dupa-masa sau sambata (daca e deschis).

Va rog nu imi cereti explicatii, daca aveti ocazia mergeti atunci si retineti "exista posibilitatea".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 984
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator dtkmt

Eu am dat-o in gard iara

Plm vorbesc la tel cu omu ca ma duc,imi spune ca ma asteapta si plec voios spre titu sa fac itp

Toate bune si frumoase pana la tartasesti,vreo 3 radare,multi trasi pe dramba si pulitisti rajneau fericiti,da' dupa tartasesti o sosea nenica de am mers cu 60 si tot am ramas cu dureri de sale

Ajung si eu intr-un tarziu la statia itp(dupa vreo ora jumate) si astept sa termine cu inspectia unei masini vine la mine imi cere actele se uita in spatele mobrei si tuna..unde e numarul? nenea stii....l-am pierdut in week cand am fost sa fac baie la dunare,da' am adeverinta de la politie ca am placuta pierduta...

.el..nu fac itp daca nu ai numar

eu ..pai am adeverinta si daca vreti pun un carton pe care scriu numarul ca nu vreau sa stiu ca am venit degeaba si nu nici nu ai spus ca nu faci itp daca nu am numar atata timp cat eu am declarat la politie pierderea

Nici nu a mai intors o vorba de bun simt si a plecat iar eu am ramas cu dureri de cocoasa daca omu e cu mumu si nu stie sa spuna de la inceput ca nu face itp la mobra daca nu are numar...chiar daca am acte de la politie care sa confirme asta

Iar pentru 30roni si alti 35-40 care ii dau pe benzina nu mai merita efortul sa ma intorc acolo sa imi rup motoreta in gropile din asfalt si sa raman cu dureri la coloana mai dau inca 40 si fac itp in oras decat sa admir campurile pline de zarzavat si sa imi stramb jantele la mobra pe acolo

Editat de dtkmt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu e cu mumu si nu stie sa spuna de la inceput ca nu face itp la mobra daca nu are numar.

Faptul ca tu n-ai habar, nu te indreptateste sa arunci cu noroi in el. Procedura il obliga sa fotografieze vehiculul astfel incat sa sa fie vizibil numarul de inmatriculare.

...chiar daca am acte de la politie care sa confirme asta

well... faptul ca ai anuntat politia nu te scuteste de a-ti face altul. Esti pasibil oricand de amenda+retinere talon. Esti "scutit" doar atata timp cat nu te afli in localitatea in care este inmatriculat motorul. In bucuresti iti faci altul in cateva ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care sfarsit de sezon, mai sunt 3 luni pana in Decembrie ;))

Pentru mine sezonul abia incepe :laugh: Mi-a stat mobra de tura la "varat" de pe 10 iunie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[' am adeverinta de la politie ca am placuta pierduta...

.el..nu fac itp daca nu ai numar

 

adeverinta se da pentru inlocuirea placutei de inmatriculare pierduta. Nu se poate face ITP fara numar. Dupa ce iei numarul de la politie te asteptam la Ilioara e mai aproape si din postarile anterioare poti vedea ca nu intoarcem spatele clientilor.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, in sfarsit am gasit un topic unde pot sa-mi spun problema, insa astept un raspuns sigur si concret, nu banuieli.

M-a prins Politia fara itp...mi-a luat talonu si mi-a dat o dovada de circulatie pe 15 zile in care sa ma duc sa-mi fac itp-ul, bun, mi-a expirat si dovada...dar intrebarea este pot sa ma duc oriunde (unde au autorizatie) sa fac itp-ul sau doar la RAR ?

 

P.s. La conserva nu la motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, in sfarsit am gasit un topic unde pot sa-mi spun problema, insa astept un raspuns sigur si concret, nu banuieli.

M-a prins Politia fara itp...mi-a luat talonu si mi-a dat o dovada de circulatie pe 15 zile in care sa ma duc sa-mi fac itp-ul, bun, mi-a expirat si dovada...dar intrebarea este pot sa ma duc oriunde (unde au autorizatie) sa fac itp-ul sau doar la RAR ?

 

P.s. La conserva nu la motocicleta.

in primul rand ai mare nevoie de rabdare,daca mergi la rar.eu am facut rar-ul la motocicleta si operatiunea a durat maxim 10 minute,dar pana mi-au dat actele inapoi,am mai stat doua ore ,degeaba pe langa usa. ;) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut, in sfarsit am gasit un topic unde pot sa-mi spun problema, insa astept un raspuns sigur si concret, nu banuieli.

M-a prins Politia fara itp...mi-a luat talonu si mi-a dat o dovada de circulatie pe 15 zile in care sa ma duc sa-mi fac itp-ul, bun, mi-a expirat si dovada...dar intrebarea este pot sa ma duc oriunde (unde au autorizatie) sa fac itp-ul sau doar la RAR ?

 

P.s. La conserva nu la motocicleta.

 

Ti s-a luat talonul, ti s-a eliberat dovada.... cu dovada respectiva te prezinti la RAR (n-ai nevoie de programare). se va verifica "problema" pt care ti-a fost retinut talonul... in cazul tau trebuie efectuat itp-ul. dupa care ti se va pune o viza pe dovada (parca). te prezinti la politie si iti iei talonul inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema legata de dimensiunea cauciucurilor. In carte scrie ca trebuie sa am 80/80-21 fata si 100/80-18 spate. Moto este un DR 125 adica un enduro mic. Treaba e ca dimensiunile astea de cauciucuri nu le gasesti, exista un singur model la Pirelli care este de strada. Ce fac la ITP?

Cele mai apropiate pe care le-am gasit sunt 80/100-21 si 100/100-18. Or sa ma respinga si ce ar trebui sa fac sa nu se intimple asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai merge la Titu.

 

Nu am gasit nici un service in Bucuresti sa poata sa faca itp. Inteleg ca mai nou trebuie stand moto.

 

Sunat la RAR Voluntari la ora 9:30, programare pentru 10:45am in aceeasi zi, cost aprox 75 ron, merge repede, dar a trebuit sa ma intorc acasa si sa-mi pun evacuarea stock.

 

Taxa re-evaluare este modica 3 ron si nu trebuie re-programare. Oricum pregatiti-va motoarele ca merge nici o smecherie, sa nu va duceti degeaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema legata de dimensiunea cauciucurilor. In carte scrie ca trebuie sa am 80/80-21 fata si 100/80-18 spate. Moto este un DR 125 adica un enduro mic. Treaba e ca dimensiunile astea de cauciucuri nu le gasesti, exista un singur model la Pirelli care este de strada. Ce fac la ITP?

Cele mai apropiate pe care le-am gasit sunt 80/100-21 si 100/100-18. Or sa ma respinga si ce ar trebui sa fac sa nu se intimple asta?

chiar nu are nimeni idee de ce trebuie facut daca nu exista cauciucuri cu dimensiunea din carte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergi linistit la verificare... ca, nu cred ca o sa uite, si eu acum mi-am facut ITP si numai franele le-a testat pe stand si la serii s-a uitat si a facut cateva poze... si daca se uita ii spui ca nu exista cauciuc cu dimensiunea aia... daca sunt de treaba o sa te treaca. Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad pe aici niste persoane care sunt profund costernate ca sunt respinse la ITP pentru chestii "minore": lipsa numar, becuri arse, alte cauciucuri, tobe gaurite samd. Astept persoana care o sa scuipe ITP-ul pentru ca nu a efectuat inspectia motocicletei lasate acasa...

 

Eu unu abia astept sa fie ITP-ul ca in Germania, la surub. Sa se verifice amortizoare, starea motorului, noxe samd. Sa nu se mai aduca toate gioarsele din afara care sa fie carpite mai apoi prin spatele blocului. Deocamdata la noi doar pretul ITP-ului a crescut nu si gradul de profesionalism si rigurozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator litlle wayne

Foarte ok oameni de la ilioara,recomand.Am mers cu oarecare lipsa de incredere acolo dar am sfarsit(dupa verificarea motorului) in a sta la taclale juma de ora pana a emis rar-u codul online al inspectiei

Baiat de nota 20 cel care mi-a fracut verificarea si....chiar nu am avut ,,bube'' la motoreta

Editat de litlle wayne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Astept persoana care o sa scuipe ITP-ul pentru ca nu a efectuat inspectia motocicletei lasate acasa...

Esti de coma @marcone. :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am o mare problema cu itp-ul.....Eu,pentru motocicleta mea am dimensiunile in carte la cauciucul pe fata 120/65zr 17...problema este ca din cate am inteles cauciucuri 120/65 nu se mai produc si mai mult nu am gasit pe nicaieri de vanzare (exceptie fac diablo super corsa 3 dar sunt 5 milioane...).....eu am 120/70....am fost in prima faza la itp,am fost respins din acest motiv si mi s-a spus ca nu ii intereseaza ca nu se mai produc eu trebuie sa vin cu dimensiunea aia pe fata....Intrebarea mea este: Se poate face modificare in carte pentru dimensiuni anvelope?M-am interesat in mai multe locuri si performantele unei motociclete de 600 nu sunt afectate daca pui pe fata un 120/70 in loc de 120/65 deci probleme de siguranta nu ar fi..Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...