Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

Afara am vazut si eu, chiar mai multe, inclusiv in Ungaria la Budapesta. La noi sunt putine si majoritatea semi incepatoare. Daiana lui Plescoi are tupeu, singura candidata. Si nu este in primul rand o problema de bani. In defileul Jiului am vazut o pereche de nemti, el pe GS1150 si ea pe XT1200Z alb. Mai rar!

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Deci pretul de baza in Germania e 14100€, exact la nivelul "concurentei" (parca in Ro ai zis 13880) iar cu absolut toate optiunile este 17750€. La care se mai adauga accesoriile dupa gust (cutii, proiectoare, navi, crashbar, eventual scut)... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci pretul de baza in Germania e 14100€, exact la nivelul "concurentei" (parca in Ro ai zis 13880) iar cu absolut toate optiunile este 17750€. La care se mai adauga accesoriile dupa gust (cutii, proiectoare, navi, crashbar, eventual scut)... :D

 

EFTIN'.....domne'

 

SA SE DEA CATE UNUL DE PERSOANA SA AJUNGA LA TOATA LUMEA.......

 

pun pariu ca in 2013 se vor vinde mai multe unitati decat yamaha 1200 de cand a aparut.....

 

care se baga la pariu....50 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la mine era doar ceasul de potrivit

 

Daca am dat bateria jos de pe motocicleta pe timpul iernii, cand am sa o pun la loc, o sa fie vreo problema cu ceva erori prin bord, etc.?Mersi
daca ai posibilitatea acolo unde o tii sa pui in redresor inteligent ar fi mai bine pentru baterie.... parerea mea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing
Daca am dat bateria jos de pe motocicleta pe timpul iernii, cand am sa o pun la loc, o sa fie vreo problema cu ceva erori prin bord, etc.?Mersi

 

 

Nu ai nicio problema, daca nu ma insel doar ceasul trebuie sa-l potrivesti.

Bateria mea a fost incarcata iar apoi am bagat-o in casa, la primavara dupa ce o voi pune la loc, am s-o incarc din nou. Asta-i tot.

Incarcarea o fac cu incarcator de la bmw, insa cred ca nu e diferit de unul normal.

Editat de Ravishing
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....... pun pariu ca in 2013 se vor vinde mai multe unitati decat yamaha 1200 de cand a aparut..... care se baga la pariu....50 euro

Strengarilor..... Si la 1 euro si tot va luati gs uri 2013 si va raman bani si pt inca vreo 10 ture in Alpi...

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut eu una pe 1200 la prima editie a intalnirii BMW-istilor [cea care nu a fost organziata de Angi] insa era austriaca sau nemtoaica nu imi mai aduc bine aminte.

pai sunt nemtoaice si austriece (acelasi lucru defapt :)) cu gs creca mai multe decat posesorii din ro....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi. Apropos, Ianachim mai ai costumul Revit?Am spus ca il cumpar eu.
mai vrea cineva geaca dar am spus cine vrea vede ce prob are probeaza si gata la ce scor este acum ...... mai am sa merg cu el donatie la casele de copii ..noroc ca nu au motoare

 

a poposit OZN ul...

5 ml de bandaled de exterior si te vede si idiotul de pe luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E kicioasa rau. Eu am gasit folie reflectorizanta neagra. Ziua nu iese in evidenta, dar noaptea lumineaza foarte bine.

 

ziua este o banda alba de 3 cm latime

 

 

iar noaptea " te trezeste " daca esti in spatele meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu as merge la sigur. Nimeni nu-si mai permite greseli la lansare. Au avut timp destul de studii si probe. Daca voi ati fost multumiti de vechiul GS, noul este mult peste, nu vad ce ar putea fi mai slab decat la cel vechi. Bafta la cumparare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai gasit folia aia neagra?

 

Gasesti pe Louis. Vin sub forma unor coli A4. Nu stiu cat de important ar fi, mai ales pe la noi, dar scrie in instructiunile lor ca nu sunt omologate pentru drumurile publice (demo/show only).

Eu pentru posterior ma gandesc sa-mi iau niste benzi rosii, de care n-am vazut decat pe ebay. Astea negre sunt albe in lumina ceea ce poate fi usor derutant in trafic.

 

:) Cat despre ce are ianachim pe topcase... ii doresc succes cu primul politai care o sa-l opreasca noaptea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde ai gasit folia aia neagra?

Folia neagra am gasit-o la ALGERNON in 2009. De atunci poate se mai gaseste si prin alte parti.

Personal nu as mai pune folie reflectorizanta neagra decit in putine locuri pe motocicleta.

Prefer sa fiu cat mai "tipator" si astfel sa ies in evidenta sa ma vada melteanu de la volan.

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...