Sari la conținut

BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va salut si La multi ani! Va doresc o primavara timpurie si o toamna tarzie, asfalt uscat si muuuulti km pentru anul care vine! (ceea ce de fapt imi doresc si mie).

 

Si acum sa trec la subiect: este pe-aici ca user cel care vinde acest motor? http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=492228&selpic=1&zoom=1

Stiu ca mai comod ar fi sa-l sun direct si sa discutam, dar aici se pune problema colegial, nu comercial. Si in plus, doar vreau sa aflu detalii, ca pana la jumatea lui Februarie oricum nu sunt acasa, sunt plecat la munca (tocmai pentru o asemenea bijuterie).

Multam anticipat si distractie la maxim la noapte! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si La multi ani! Va doresc o primavara timpurie si o toamna tarzie, asfalt uscat si muuuulti km pentru anul care vine! (ceea ce de fapt imi doresc si mie).

 

Si acum sa trec la subiect: este pe-aici ca user cel care vinde acest motor? http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&act=view&src=db&ID=492228&selpic=1&zoom=1

Stiu ca mai comod ar fi sa-l sun direct si sa discutam, dar aici se pune problema colegial, nu comercial. Si in plus, doar vreau sa aflu detalii, ca pana la jumatea lui Februarie oricum nu sunt acasa, sunt plecat la munca (tocmai pentru o asemenea bijuterie).

Multam anticipat si distractie la maxim la noapte! :peace:

 

ar fi, daca ar vinde GS sau GSA......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi de ce avem o singura scula....sa nu ne incurcam in ele....

 

pentru posesorii de GS si GSA

 

pe ce anvelope mergem anul asta

 

metzeler tourance

 

metzeler tourance exp

 

metzeler tourance next

 

michelin anakee2

 

eu unul devotat lui tourance exp mai ca as proba nextul dar parca prea e 98% stradal

 

nu ca as fi mare offrodist dar unde mai vad teren/forestier parca as mai intra iar nextul asta nu cred ca o sa accepte

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg ca esti fan metzeler dar ai inclus si Anakee. Referitor la Metzeler nu ma pronunt, insa personal gasesc Trailmax TR91 muuult mai silentioase pe asfalt in comparatie cu Anakee, iar ca si comportament ud/uscat sunt super ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Fiind incepator in domeniu si posesor de metzeler tourance si fata si spate as dori sa va intreb despre acest model de gume.Sunt ceva aspecte la care ar trebui sa casc bine ochii? aici am in vedere faptul ca deocamdata calaresc doar pe sosea.Ca si grad de uzura nu cred ca au mai mult de 10%.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot Trailmax am comandat, am citit numai de bine despre ele. Dpmdv Anakee 2 exclus total!

Garantat nu o sa-ti para rau. Pe langa aderenta foarte buna pe ud/uscat au o stabilitate excelenta pe curbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Ravishing

amprente

 

daca nu ati stii producatorul ce ati alege dupa AMPRENTA

 

 

 

 

Clar, primul model. Pana acum am folosit patru seturi si nu am ce sa le reprosez.

Poate in viitor m-ar tenta modelul 3, nu stiu ce model sunt, insa arata bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/url]

Din pacate anakee3 nu mai au fata nici macar de macadam, nemaivorbind de noroi....

La karoo 3 sunt curios de parerea unui utilizator / K60 scout

Editat de xtrblack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ai dat 450 de euro pe prostiile alea ?

Te stiam baiat mai istet.

 

La naiba,..pierzi o groaza de timp sa le montezi/demontezi,..arata ca dracu,..finisaje ?.ma faci sa rad

 

Ce naiba Cristi ?...ai mancat mancarea cainilor ?

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dat 450 de euro pe prostiile alea ?

 

Bine ma snobule ca ai pus tu botu' la marketingu' bmw... si ai dat ca fraieru o gramada de bani pe cutiile alea care nici macar nu sunt facute de bmw :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ma snobule ca ai pus tu botu' la marketingu' bmw... si ai dat ca fraieru o gramada de bani pe cutiile alea care nici macar nu sunt facute de bmw :D

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Partial ai dreptate,...sunt cam scumpe _ atunci cand le cumperi nou-noute,...de la dealer

insa vad ca acum sunt sufucient de muuulte variante sa le cumperi _originale,...nefolosite,..ebay-ul are destule,...

 

Nu-s facute de BMW ?...humm,...tot Harea ? :lol:

Editat de 22iulian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Partial ai dreptate,...sunt cam scumpe _ atunci cand le cumperi nou-noute,...de la dealer

insa vad ca acum sunt sufucient de muuulte variante sa le cumperi _originale,...nefolosite,..ebay-ul are destule,...

 

Nu-s facute de BMW ?...humm,...tot Harea ? :lol:

 

si nici nu a pus sigla de la NSEWMOTO........ OARE DE CE.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutii laterale si top case la dimensiunile solicitate nu mai face "niminea". Cutiile laterale sunt gandite de propitar pt scule, piese de schimb si ulei ( doar sunt pt un BMW ce naiba). Nu stiu la ce-ti trebuie toate astea in camara de hotel ca sa fie nevoie sa la demontezi prea des. 20 sec la plecarea in cursa si inca 20 la intoarcerea acasa nu mi se pare un cap de tara, mai las ca Ianakim le vroia initial prinse in suruburi, deci si mai greu de scos. Sistemul BMW de prindere este bonus. Top case-ul ( cufarul, sau lada de zestre) se prinde in sistemul original BMW, se da jos la fel de repede ca cel original. Ianakim este un caz aparte, unicat si cutiile nu puteau fi altfel. Cei care se mira de timpul lung de executie trebuie sa stie ca este a treia varianta de cutii, celelalte doua desi s-a stricat ceva material si manopera pt ele, desi conforme cerintelor initiale, s-a constata de proprietar si subsemnatul ca erau gandite aiurea. In plus din momentul platii avansului, termenul de livrare nu a depasit 2 saptamani. Mai aveti si alte dileme care va solicita neuronii? Va stau la dispozitie doar cu lamuriri, pt ca modelul asta de cutii va ramane unicat, nu vor mai fi multiplicate. Nu "se merita" si daca nu era vorba de Ianakim nici nu-mi pierdeam timpul cu ele. Nu uit ca in urma cu niste ani in urma unui eveniment rutier pe DN1 a fost singurul dintr-un lung sir de motociclisti care s-a oprit sa ma intrebe daca sunt OK.

 

Siglele le lipim la sfarsit dupa probe si ultimile modificari pe care practica le va solicita.

 

amprente

 

daca nu ati stii producatorul ce ati alege dupa AMPRENTA

 

 

 

Tourance clasic. Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

iulian22 si khk

 

era clar ca bogdan o sa se.... revanseze... la mesajele voastre

 

ASA CUM AM SPUS SI IN FILM, PRINCIPALUL ASPECT POZITIV A FOST "coistomizarea" LUCRU CARE BOGDAN L A AVUT DE REZOLVAT SI I A IESIT SUPER

 

ORICE ALTA CUTIE DE PE NET NU INTRUNEA CARACTERISTICILE SOLICITATE

 

CEI DE LA ZENGA LE AU LA 200 euro buc deci clar Nu la 1/3

 

cei de la HD au setul undeva la 480 euro set =3 bucati

 

 

cu ce M A RUPT bogdan,a fost perioada, pe care doar el stie de ce a

marit o.....

 

din afara, sa modifici niste cote la un produs existent nu este asa de greu insa tehnogic poate fi insa mai complicat decat pare

 

 

oricum eu cred ca DACA STAI DE ELE nu iti ia cu mult mai mult decat un set standard

 

 

si pana la URMA de aia si apelam la MICI INDUSTRIASI pentru "coistomizare", NU?????

 

 

cat despre avans si 2 sapt de la el, nu cred ca discutasem la data comenzii de perioada

a fost strict o prob de moment, eu m am gandit cand ai zis ca nu ai banii de balamale sa ti dau si ceva avans

 

sper ca nu asta a fost problema livrarii

 

 

eu am crezut sa nu a pus sigla pentru ca sa nu se vada ca LUCREAZA si pentru BMW si pentru ... finisaje... "nu l uit cu balamalele"

 

 

sper sa nu se tina de cuvant si sa mai produca modele astea

 

 

si sincer ... bogdan .... sper ca ai glumit cu faza aia.... cu ajutatul pe dn1

 

desi par eu mai ghiolban si idiot pe forum sa stii ca nu e nevoie sa ne cunoastem pentru a te ajuta la anaghie pe drum daca te vad motociclist

 

cum am procedat cu tine as am facut cu multi fara sa ma astept la "reversul monedei"

 

deci sper ca ai facut cutiile pentru mine ca, client care isi plateste "serviciile prestate"

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachimne sa le "plimbi "sanatos

bogdane- felicitari, daac l-ai multumit pe chietrosu' de gsa-ist, restul sunt floarea la ureche

pretul , super ok pt un produc de categoria asta + custom + "hand made"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cercetarile mele preturile la cutiile originale sunt fara vopsitorie electrostatica, fara butuci, din tabla de max 1,5 nu 2 mm si nedecupate. Cred ca se mai adauga ceva peste cei 240 euro/buc. Ca sa fii rentabil la fabricarea cutiilor trebuie facute in serie, pt ca timpul de pregatire este destul de mare si daca faci numai o singura bucata se adauga intreg. Daca faci 10 buc, odata, se adauga numai 1/10 din el si asta la fiecare operatie. A fost si pt mine un experiment si am vrut sa testez si reactiile alb/albastre romanesti. Piata tinta nu este RO, iar la cap cutii vor fi doua dimensiuni pt laterale si doua pt top case. Singurul amendament decuparea cutiilor standard pt toba si sudura lor, cu un adaus de 40 euro strict pt aceasta operatie.

Ianakime, mi-am adus aminte de episodul DN 1, tocmai pt ca la vremea aceea nu ne prea cunosteam si sunt convins ca esti printre putinii care sar la nevoie, cu toata asa zisa solidaritate motociclista. Hai cu primavara !

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to BMW R1200/1250 GS/GSA/RS/RT/R LC - 2013->

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...