Sari la conținut

Vatra Luminoasa Cu Magura Vulturului


foxy03
 Share

Postări Recomandate

motociclistul este coleg cu mine il chema bogdan nu avea viteza daca stim toti ce inseamna viteza pe motor ne dam seama de asta era imbracat in tricou cu mineca scurta si in pantaloni scurti nu are nici o zgirietura decit clavicula fisurata de copil nu prea se stie nimic nu au zis nici medici nimic nici politia ce sa aflat neoficial este ca copilul nu are nimic rupt are decit o mica probleme la cap probabil unde sa lovit , copilul a iesit dintre masini si la lovit pe motociclis in lateral,am patito si eu acum o luna mai exact pe 13 mai mergeam la munca pe soseaua chitila era ora 6.45 dimineata si in apropiere de statia minerva a intrat peste mine in banda un logan sa nu il acrosez pe asta cu masina si sa nu intru in refugiu am luato prin stinaga refugiului la capatul refugiului cind m-am asigurat sa intru in banda m-am trezit cu unu de 21 de ani care alerga sa prinda o masina nu am mai avut ce sa fac si l-am lovit eu nu am patit nimic el a avut dubla fractura de femur am crezut ca ne intelegem in prima faza pina sa bagat profesorul de unchisu si mi-a cerut 15000 de euro ca el trebuie sa stea 2 ani acasa si se duce la mare si il vad fetele cu cicatrice la picio .pietonul in prima faza si-a recunoscut vina da nu si dupa aia .culpa este comuna eu am fost incadrat la art.100 si 111 iar pietonul la 167.salut si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

motociclistul este coleg cu mine il chema bogdan nu avea viteza daca stim toti ce inseamna viteza pe motor ne dam seama de asta era imbracat in tricou cu mineca scurta si in pantaloni scurti nu are nici o zgirietura decit clavicula fisurata de copil nu prea se stie nimic nu au zis nici medici nimic nici politia ce sa aflat neoficial este ca copilul nu are nimic rupt are decit o mica probleme la cap probabil unde sa lovit , copilul a iesit dintre masini si la lovit pe motociclis in lateral,am patito si eu acum o luna mai exact pe 13 mai mergeam la munca pe soseaua chitila era ora 6.45 dimineata si in apropiere de statia minerva a intrat peste mine in banda un logan sa nu il acrosez pe asta cu masina si sa nu intru in refugiu am luato prin stinaga refugiului la capatul refugiului cind m-am asigurat sa intru in banda m-am trezit cu unu de 21 de ani care alerga sa prinda o masina nu am mai avut ce sa fac si l-am lovit eu nu am patit nimic el a avut dubla fractura de femur am crezut ca ne intelegem in prima faza pina sa bagat profesorul de unchisu si mi-a cerut 15000 de euro ca el trebuie sa stea 2 ani acasa si se duce la mare si il vad fetele cu cicatrice la picio .pietonul in prima faza si-a recunoscut vina da nu si dupa aia .culpa este comuna eu am fost incadrat la art.100 si 111 iar pietonul la 167.salut si asfalt uscat

 

in sfarsit ceva util..multam mult. Apropo, ce inseamna "culpa comuna" si ce pedeapsa a-ti primit amandoi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Art.100. - (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a II-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice.

 

Art.111. - (1) Permisul de conducere sau dovada înlocuitoare a acestuia se retine în urmatoarele cazuri.

 

167 nu am gasit.

 

Da, duceti-va in alte state europene sa vedeti cum este si apoi sa mai vorbiti. L-ai lovit pe unu care traversa neregulamentar? Te despagubeste si trage ponoasele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Art.100. - (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a II-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice.

 

Art.111. - (1) Permisul de conducere sau dovada înlocuitoare a acestuia se retine în urmatoarele cazuri.

 

167 nu am gasit.

 

Da, duceti-va in alte state europene sa vedeti cum este si apoi sa mai vorbiti. L-ai lovit pe unu care traversa neregulamentar? Te despagubeste si trage ponoasele...

si la noi asa e de cand cu noua lege....pietontu trece prin loc nepermis....e bun de plata ...nu conteaza ce are rupt

babe,.....mosi...inconstienti....copii nesupravegheati....drum public....pericol public

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce ti se pare asa amuzant. Persoana acidentata este un copil de 3 ani.

 

Tu n-ai vazut ce am comentat? Aia mi se parea amuzant.

 

In rest multa :friends: aluia care a sarit sa il bata pe motociclist din cauza unui copil tampit. Pur obiectiv vorbind, un om de 20 de ani e mai valoros decat unul de 3 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai vazut ce am comentat? Aia mi se parea amuzant.

 

In rest multa :friends: aluia care a sarit sa il bata pe motociclist din cauza unui copil tampit. Pur obiectiv vorbind, un om de 20 de ani e mai valoros decat unul de 3 ani.

Hai ca ai zis-o! Deci valoarea unui om, o da varsta ? De unde stim, ca din asta micu si lovitu, nu iese un mare savant maine poimaine si din ala de 20 de ani, un neica nimeni? Fiecare om este valoros, si fiecare in privinta viitorului este un potential pericol. De unde stii, ca asta micu cand v-a fi mare, nu iti v-a acorda tie sau rudelor, un prim ajutor ,sau nu te v-a opera de ceva... (doamne fereste) salvandu-ti viata? Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, dar poate ia cineva aminte. Scopul nu este sa moara careva. Scopul este sa previn. De aia sunt mai acid de fel.

Am fost si eu avorton mic. Si poate inca mai sunt in destule cazuri.

e chiar la obiect. si labagii astia care o treg pe numele motociclistilor, le-as zice de mama.. mi se intampla des si su nt cu masina, sar puradeii in fata masinii prin cartiere marginase, unde se aduna la scara ca in gheourile, care le vezi in filme. puradeii de azi sunt de 10 ori mai imbecili ca cei de acu 15 20 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma a patit ala micu ceva, sau doar o sperietura? Tacsu fara tigari si spritz un an de zile, ala micu... vinduta bicicleta si cate doua palme la poponeata pe zi. Daca copilu e o.k. si pagube minore ,asta e...Tacsu sa plateasca si pagubele motociclistului si daca mai recidiveaza, sesizata autoritatea tutelara. E bine asa...?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma a patit ala micu ceva, sau doar o sperietura? Tacsu fara tigari si spritz un an de zile, ala micu... vinduta bicicleta si cate doua palme la poponeata pe zi. Daca copilu e o.k. si pagube minore ,asta e...Tacsu sa plateasca si pagubele motociclistului si daca mai recidiveaza, sesizata autoritatea tutelara. E bine asa...?

 

Yes your Honor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ai zis-o! Deci valoarea unui om, o da varsta ? De unde stim, ca din asta micu si lovitu, nu iese un mare savant maine poimaine si din ala de 20 de ani, un neica nimeni? Fiecare om este valoros, si fiecare in privinta viitorului este un potential pericol. De unde stii, ca asta micu cand v-a fi mare, nu iti v-a acorda tie sau rudelor, un prim ajutor ,sau nu te v-a opera de ceva... (doamne fereste) salvandu-ti viata?

 

si ce daca o sa fie savant? la fel de bine putea sa sara in fata autobuzului si atunci nu mai ajungea nimic. Mai nou nu mai circulam cu nimic pe strada ca "vezi Doamne" mai iti sare cate un mic geniu in fata dintre masini...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper sa se intample din ce in ce mai des. Sa-si tina dreaq puradeii legati in lesa. Murim din cauza unor avortoni care au avortat alti avortoni mai mici, care nu stiu ca strada e periculoasa. Pe de alta parte insa, fiind vorba de copii imbecili, stare de fapt, in care ne-am aflat cu totii la un moment dat, e bine sa fim cu ochii in 14 la astia mici, ca e periculosi ai dreaq.

Copiii sunt ca mingiile de ping-pong. Nu-i poti cere unui copil sa mearga pe strada cu precizia unui pilot de avioane. Cand moare orice alt copil e cum zici tu... dar cand e vorba de al tau, ai sa-ti retragi cuvintele.... oricum nu poti scrie la misto despre asta.

 

:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copiii sunt ca mingiile de ping-pong. Nu-i poti cere unui copil sa mearga pe strada cu precizia unui pilot de avioane. Cand moare orice alt copil e cum zici tu... dar cand e vorba de al tau, ai sa-ti retragi cuvintele.... oricum nu poti scrie la misto despre asta.

 

:friends:

 

Total de acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai vazut ce am comentat? Aia mi se parea amuzant.

 

In rest multa :friends: aluia care a sarit sa il bata pe motociclist din cauza unui copil tampit. Pur obiectiv vorbind, un om de 20 de ani e mai valoros decat unul de 3 ani.

 

 

OK, atunci imi permit si eu, pur subiectiv, sa te intreb: cam ce reactii ar avea sufletul tau de baicar "valoros" de 20 de ani (pentru ca mai mult nu-ti dau dupa cum vorbesti) daca, "printr-o minune", cineva (motorist, scuterist, conservar, atevist, tirist etc.) ar da peste copilul tau de 3 ani, evident mai putin "valoros" decat tine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io sper sa se intample din ce in ce mai des. Sa-si tina dreaq puradeii legati in lesa. Murim din cauza unor avortoni care au avortat alti avortoni mai mici, care nu stiu ca strada e periculoasa. Pe de alta parte insa, fiind vorba de copii imbecili, stare de fapt, in care ne-am aflat cu totii la un moment dat, e bine sa fim cu ochii in 14 la astia mici, ca e periculosi ai dreaq.

 

Amice, iti doresc sa ajungi tata... Sper sa intelegi de ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice, iti doresc sa ajungi tata... Sper sa intelegi de ce...

 

ala nu e in stare sa ajunga tata. . .si daca ajunge fata insarcinata, o sa-i ceara fetei sa faca avort, ca el e prea bezmetic ca sa isi asume asa responsabilitate. . .mai bine golan fara Dumnezeu decat parinte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea mai sunteti vigilenti. Am spus sa-i vanda bicicleta....care bicicleta ? A fost pustiul cu bicicleta, sau perpedes? Unii am fost si copii, altii nu. Ce sa-i faci ? Unii... mai au compasiune, altii nu. Daca pustiul scapa e o.k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, atunci imi permit si eu, pur subiectiv, sa te intreb: cam ce reactii ar avea sufletul tau de baicar "valoros" de 20 de ani (pentru ca mai mult nu-ti dau dupa cum vorbesti) daca, "printr-o minune", cineva (motorist, scuterist, conservar, atevist, tirist etc.) ar da peste copilul tau de 3 ani, evident mai putin "valoros" decat tine?

 

Daca nu te duce mintea sa intelegi ce am vrut sa zic de ce te bagi? Intr-un om de 20 de ani s-au investit extrem de multi bani fata de unul de 3 ani. Atat! Nu vreau sa moara nimeni, nici al meu si nici al altora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te duce mintea sa intelegi ce am vrut sa zic de ce te bagi? Intr-un om de 20 de ani s-au investit extrem de multi bani fata de unul de 3 ani. Atat! Nu vreau sa moara nimeni, nici al meu si nici al altora.

 

 

Prietene, cum poate sa-ti debiteze mintea asa ceva?? Cum faci tu comparatiile astea de varsta, gen: care viata e mai valoroasa?!!! E vorba de investitie aici??E vorba de viata unui OM. Ca e copil, batran, chiar nu conteaza. Chiar ai dat-o in bara cu asta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu n-ai vazut ce am comentat? Aia mi se parea amuzant.

 

In rest multa :friends: aluia care a sarit sa il bata pe motociclist din cauza unui copil tampit. Pur obiectiv vorbind, un om de 20 de ani e mai valoros decat unul de 3 ani.

 

 

Daca nu te duce mintea sa intelegi ce am vrut sa zic de ce te bagi? Intr-un om de 20 de ani s-au investit extrem de multi bani fata de unul de 3 ani. Atat! Nu vreau sa moara nimeni, nici al meu si nici al altora.

 

 

deci eu, care am o fetita de 3 ani, pot sa o arunc pe fii-mea la cos. doar in mine s-au investit mai multi bani decat in ea. da-o dreac, ce conteaza?

 

fratilor (la fel si la faza cu "avortoni care au nascut alti avortoni, no offense, stege), nu mai spuneti astfel de chestii. pentru un parinte care doar citeste asa ceva este extrem de dureros. oare ce gandeste acel rider care tocmai si-a pierdut fetita (e topicul pe aici), inmormantata ieri, care a trecut strada neregulamentar? macar judecati cand spuneti asa ceva? nu aveti copii, nu stiti ce inseamna, chiar nu stiti ce inseamna. cat ai fi pe copil cu ochii ca pe butelii. nu o mai dati cu astfel de texte, caci cel mai dureros este sa judeci, pentru ca apoi sa ajungi sa fii tu judecat pentru aceeasi situatie mai tarziu. nu sunt cea mai credincioasa, dar sincer, il maniati pe Dumnezeu...

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un Cre_tin. Cum poti sa iti doresti sa moara din ce in ce mai multi copii? Vai de saracul tata nu mai el stie prin ce trece acum. O clipa de neatentie poate veni in viata oricui. Sau tu esti superman?

 

 

 

Sau ai baut tu ceva. Omul are dreptate, mi se pare aberant sa iti doresti sa moara din ce in ce mai multi oameni. Ia uite dom'le s-a nascut el destept si vrea sa vada cum oamenii invata din lectii. Sa curga sange! NU?

interesant moralist unul care-si pune "cannibal" in id.....oare de la ce vine?

cannibal corpse?

cannibal holocaust?

cannibal ferox?

hillside cannibals?

emanuelle and the last cannibals?

 

imi cer scuze de offtopic, insa, nu cred ca poti acuza si aduce injurii doar pentru ca un om isi spune propria-i parere, isi expune propriul punct de vedere, indiferent cat de gresite ar putea fi acestea.

modul in care vad lucrurile, in urma a ceea ce am citit pe forum, parintele este cel vinovat, motociclistul nu are cum sa fie legal invinuit de ceva, desi, e posibil sa i se acorde si lui vina neadaptarii vitezei la conditiile de trafic. parerile de rau sunt de prisos, din nefericire, asemenea lucruri se intampla. asta este realitatea.

 

ps, ca sa nu pic in propria-mi capcana, eu sunt Cel-Caruia-Altii-I-Spun-Satanistu', intelege ce vrei.....

 

deci eu, care am o fetita de 3 ani, pot sa o arunc pe fii-mea la cos. doar in mine s-au investit mai multi bani decat in ea. da-o dreac, ce conteaza?

 

fratilor (la fel si la faza cu "avortoni care au nascut alti avortoni, no offense, stege), nu mai spuneti astfel de chestii. pentru un parinte care doar citeste asa ceva este extrem de dureros. oare ce gandeste acel rider care tocmai si-a pierdut fetita (e topicul pe aici), inmormantata ieri, care a trecut strada neregulamentar? macar judecati cand spuneti asa ceva? nu aveti copii, nu stiti ce inseamna, chiar nu stiti ce inseamna. cat ai fi pe copil cu ochii ca pe butelii. nu o mai dati cu astfel de texte, caci cel mai dureros este sa judeci, pentru ca apoi sa ajungi sa fii tu judecat pentru aceeasi situatie mai tarziu. nu sunt cea mai credincioasa, dar sincer, il maniati pe Dumnezeu...

stai calma, draga, doar banii conteaza, nu?

fara numar, fara numar.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...