Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

nvt / gabitzu:

eu trebuie sa fug acu din localitate pan la intrunire, asa ca mi-am facut deja rezervare la pensiunea stefi rasnov, daca se face acolo pan la urma intrunirea, dati un semn :D

Nu stiu sigur daca ajung weekendul ala la Rasnov, tine de mai multe la mine.

In postul meu mai vechi era doar o propunere pentru intalnire si poate fi dezvoltata de cei care vor sa mearga acolo. Doar ca putini sunt doritori...

Eu am cazare asigurata in Rasnov, in ultima zi ma pot decide daca ajung la festival sau nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

am rezolvat surprinzator de repede cu vfr-ul....am gasit una in sighisoara din 90 ce-i drept dar f f bine intretinuta necrapata necazuta original tot pe ea , cu ghidon normal nu semighidoane din fabrica...adusa din germania ,cartea service originala , rulata in ro doar 200km inmatriculata......si bineinteles am cumparat-o, pretul fiind la feld e bun..... azi noapte la 12 am ajuns cu bine in c-ta :mexicanwave: am scos consum 4,5 % mers pana in 120 :alcy: si chiar e un pic mai confortabla decat ntv650...cam cu 2-3 cm mai sus shaua , si avand ghidon normal pozitia e mult mai touring si comoda . fata de ntv e cu 2 clase peste .

Poate ne vedem in C-ta prin decembrie - eu unul bag si iarna cu motorul.

 

@styx - tu ai facut inversul la ceea ce am facut eu - eu am prelungit aripa spate sa nu-mi mai jegaresc geanta posterioara.

 

Salutari din Melbourne tuturor, bucurativa de vremea calda si mergeti la intalniri pana nu vine frigul de aici si la voi :crack: . Regretele de dupa-s de prisos. Eu nu m-am dat la o parte sa fac sute de km pe zi sa aj din C-ta-n Apuseni pe ploi torentiale la intrunirea din Tara Motilor - s-acu mai port tricoul primit de acolo. Asa ca bateti asfaltul cat mai puteti si distractie faina!!!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma cum ramane cu intrunirea? Facem si noi o treaba? Mai din timp sa ne putem aranja si cazarea.


Pana acum ar fi asa:


- Thunderbyte

- Smok3 (maybe)

- eu

- S3RJ

- NVS (maybe)

- RobertD


Cei din lista initiala ce faceti?


1. almostcyborg - Valentin

2. mr.magic - Marius

3. baricza - Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pana la urma cum ramane cu intrunirea? Facem si noi o treaba? Mai din timp sa ne putem aranja si cazarea.
Pana acum ar fi asa:
- Thunderbyte
- Smok3 (maybe)
- eu
- S3RJ
- NVS (maybe)
- RobertD
Cei din lista initiala ce faceti?
1. almostcyborg - Valentin
2. mr.magic - Marius
3. baricza - Adrian

La mine ramane in continuare valabil, as prefera undeva in centrul tarii sa fie accesibil si fair fata de toti, cu precizarea ca pot ajunge maxim pana pe 7 sepembrie(pe 9 deja trebuie sa fiu in Belgia la munca). Eu as iesi si weekendul asta undeva, numai sa nu ne intalnim 2-3 ca nu are nici un rost asa.

 

pb. urgenta...

am pana pe spate....ce tratatament ii bag?petic pe int sau snur?

ms

Solutia rapida e snurul, tine fara probleme mii de km, eu chiar pot un kit de reparatii cu snur la mine si un spray sa bag aer ulterior. Daca vrei sa fii sigur ii poti baga ulterior petec, dar daca vrei sa iesi din rahat rapid snurul is the way to go.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pana la urma cum ramane cu intrunirea? Facem si noi o treaba? Mai din timp sa ne putem aranja si cazarea.
Pana acum ar fi asa:
- Thunderbyte
- Smok3 (maybe)
- eu
- S3RJ
- NVS (maybe)
- RobertD
Cei din lista initiala ce faceti?
1. almostcyborg - Valentin
2. mr.magic - Marius
3. baricza - Adrian

 

Din pacate eu nu mai am cand sa vin in weekend-uri si din septembrie plec in DE ...

 

In alta ordine de idei weekendul asta a fost ultimul in care am fost lipsit de datorii si ce m-am gandit eu sa fac sambata noaptea .. sa ies sa fac poze nocturne cu mobra :)

 

Mai jos cateva din ele ... sa va delectati :D

post-6115-0-36860600-1377538945_thumb.jpg

post-6115-0-62329200-1377538949_thumb.jpg

post-6115-0-88490900-1377538953_thumb.jpg

post-6115-0-07311200-1377538962_thumb.jpg

post-6115-0-02576400-1377538966_thumb.jpg

post-6115-0-98399100-1377538972_thumb.jpg

post-6115-0-79331600-1377538976_thumb.jpg

post-6115-0-46769400-1377538981_thumb.jpg

post-6115-0-90442800-1377538984_thumb.jpg

post-6115-0-67327100-1377538990_thumb.jpg

post-6115-0-13801700-1377538995_thumb.jpg

post-6115-0-79138100-1377538998_thumb.jpg

post-6115-0-84719600-1377539003_thumb.jpg

post-6115-0-91866900-1377539008_thumb.jpg

post-6115-0-79986400-1377539013_thumb.jpg

post-6115-0-16295600-1377539018_thumb.jpg

post-6115-0-54919400-1377539046_thumb.jpg

post-6115-0-90104700-1377539051_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EU in principiu sunt pentru si inca astept gasirea pensiunii si stabilirea exacta a datei pt o comfirmare, poate se stabileste ceva dupa data de 06 sept. ca sunt in COncediu :P

 

PS: este posibil daca ajung de fapt daca am liber sa mai aduc un prieten cu Vtec`ul :cheers:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu mai am cand sa vin in weekend-uri si din septembrie plec in DE ...

 

In alta ordine de idei weekendul asta a fost ultimul in care am fost lipsit de datorii si ce m-am gandit eu sa fac sambata noaptea .. sa ies sa fac poze nocturne cu mobra :)

 

Mai jos cateva din ele ... sa va delectati :D

sweeeeeet !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe topicul de NTV spuneai ca il vinzi din cauza unor probleme cu piciorul.

 

Sa-nteleg ca de fapt il vindeai ca sa-ti achizitionezi un VFR?

 

Cu cat ai dat NTV ul? (daca nu sunt indiscret)?

corect, fiindca pe ntv dupa operatie inca nu puteam sa stau si ma durea rau genunchiul fiind foarte flexat ca si pozitie.....surprinzator, pe vfr pot sta . nu e mare diferenta,,dar e mai confortatibila, mai ales ghidonului tip bara nu semighidon si shaua un pic mai inalta .

ca si precizare, n-am mers atata pe motor,de la sighisoara pana la cta , alt prieten a mers pe el calare ,personal am facut cu el doar 50km. abia la anu urmeaza mai multi.

as fi vrut de la anu doar sa iau altceva dar...la 3 zile dupa ce am vandut ntv-ul m-am suit pe un vfr si...voila...n-am mai avut rabdare :P

Editat de Mihai Florea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am avut un accident cu motocicleta si necesita reparatii si piese schimbate.

Stie careva unde pot gasi piese din dezmembrari, sau daca nu , noi, dar la un pret mai bun?

 

Multumesc

 

noh da ce saracie ai facut ? :)

 

BTW any news from Rasnov ?

Editat de mr.magic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zii ce mai ai nevoie, am una lovita

 

Salut,

 

Inca sunt pe drumuri cu devize de service, asigurari, etc.

Piesele le strang in ideea ca asigurarea nu va acoperi costul reparatiei si imi va da doar o suma de bani cu care sa ma descurc eu (dauna totala). Dpdv functional, motocicleta e ok;motorul merge normal, directia e buna, cadru nu e stramb. Problemele sunt optice, dar costisitoare.

Iata lista:

-capac motor dreapta

-farurile

-cadru bord

-carena fata

-pedala frana

-oglinda dreapta

-aripa fata

-radiator ulei

-senzor temperatura

-oglinda dreapta

-parbriz

Mai e carena dreapta, dar aia banuiesc ca se poate kitui si vopsi(nu e sparta).

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...