Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

Sa mai revigoram topicul cu lucrari recente. Vstrom 650 cu detonate.

Salut Bogdan, ma intereseaza un crashbar pt. Suzuki Freewind din 2001 si suportii pt. bagaje pe spate(laterali).....poti face ....eventual si un pret....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa mai revigoram topicul cu lucrari recente. Vstrom 650 cu detonate.

Salut Bogdan !

 

Foarte misto accesoriile facute de tine. :D

 

M-ar intereseaza un scut motor din metal pentru un V-Strom 650 k7. Cam la ce pret iese un astfel de scut ? Astept PM.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Din pacate din motive de rentabilitate nu pot face unicate mai ieftine decat produse similare fabricate in serie. Am restrains gama de produse strict la cele care sunt mai cerute si pe care le fac in serii de minim 10 buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Bogdan: voiam sa-mi cumpar de la tine, in vreo 2-3 luni, un set de cutii laterale cu tot cu suporti. Daca nu se mai fac decat in serii de 10, cum recomanzi sa fac, mai ales ca suportul ar fi pentru un Aprilia Pegaso si nu cred ca faci 10 prea curand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut Bogdan,

 

Cat costa un scut pentru V-STROM 1000 k7? (am crashbar givi)

De asemenea, ma poti ajuta cu highway pegs?

(Imi plac f mult cele de la www.enduroguardian.com)

http://shop.enduroguardian.com/HWY-pegs-for-all-Adventure-bikes-HWY-1.htm

 

Multumesc,

Marius

Editat de kr3at0r
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei care au cutii de la Bogdan (si nu numai) gasiti la decathlon niste genti de fitness de 30L care incap la fix cate doua in fiecare cutie. casta 22 lei bucata.pot fi legate si deasupra cutiei la nevoie. nu sunt impermeabile ! (eu oricum am saci de plastic tot timpul la mine :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am doua genti laterale textile care se potrivesc de minune in lazi si sunt si impermeabile cu toate ca nu este necesar, lazile fiind ermetice.

vrei doar sa te lauzi sau ne zici si noua unde se gasesc de cumparat ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei doar sa te lauzi sau ne zici si noua unde se gasesc de cumparat ? :)

Doar ma laud :) . Eu le-am primit de la cineva care nu le mai folosea dar am sa ma uit dupa numele lor dar am sentimentul ca sunt luate din Polo .

» Post actualizat in 23 Mar 2015 11:39

Seamana cu acestea : . Ma incurca putin corzile de prindere din spate dar nu vreau sa le tai ptr ca nu se stie cand voi avea nevoie de ele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar arata bine. cum ai zis si tu, corzile alea par sa incurce. la fel si cu cataramele alea

le-am gasit pe net http://www.chaseharper.com/SaddleBags/SaddleBags.htm

http://www.amazon.com/Chase-Harper-3775-Phoenix-Saddle/dp/B000GRN2C0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut Bogdane

Uite, am luat acum vrea 2 ani un set de cutii de aluminiu de la Konvoi.

Din pacate, trebuie sa spun ca de la inceput nu au fost ermetice, intre timp mai scapand straoama pe jos de 2-3 ori, asa incat acum imi intra bine apa inauntru.

Ideea e ca m-am saturat si as vrea sa le fac o reparatie.

Teoretic nu pare a fi mare scofala ... scos niturile, indreptat tabla, pus material izolant ...

Dar din proprie experienta, treaba se poate imputi

Asa ca vroiam sa te intreb daca te ocupu cu reparatii de cutii de la alt furnizor, sau daca nu, poate sti pe cineva care se ocupa, preferabil mai aproape de Mures.

Mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ca vroiam sa te intreb daca te ocupu cu reparatii de cutii de la alt furnizor, sau daca nu, poate sti pe cineva care se ocupa, preferabil mai aproape de Mures.

Mersi mult

De ce nu vorbesti cu cei de la Konvoi ? Avea ceva anunt ca a reinceput activitatea si cred ca ei ar trebui sa-si repare produsul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei de la konvoi cu mine au fost foarte ok,plus ca doar jumatate din ce au trimis am platit (restul am trimis ulterior,m-au asteptat cu banuti). Iar acum mai recent imi trebuia un coltar pt cutie ,mi-au trimis 4 fara sa platesc nimica !

 

 

Stima ,

 

 

Ovidiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu baietii de la Heavy Duties si mi-au spus ca nu repara decat produse proprii (inteleg asta si accept).

Insa din pacate nu dau de cei de la Konvoi, aveti cumva un telefon de contact va rog?

Mersi mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Konvoi e falit . Daca ai drum prin Bucuresti daca nu ai fa-ti si treci pe la atelier pe la domnul Harea si sigur te va ajuta . E singurul care poate sa te rezolve deoarece stie ce trebuie sa faca . Majoritatea se feresc de asa ceva deoarece implica intai gandire si apoi munca fizica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune o poza cu cutiile, sa vaza si ochiu' nostru cum arata cutiile alea de nu le poate repara decat Dl Harea .

poate daca nu implica asa multa gandire si este nevoie doar de munca fizica , te ajut eu cumva .

Editat de RomiC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Majoritatea" se feresc pt ca sunt niste verze, cutiile alea, si dacă te uiti mai urât la ele, se strâmbă. Motiv pt care, nimeni nu are chef sa le repare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...