Sari la conținut

si politistii o patesc uneori


webber
 Share

Postări Recomandate

@march, si politistii de la rutiera ne-au spus la spital ca "asa va trebuie! f bine, ca ne-am saturat de voi si de scuteristi". asa ca uniforma poate sa-mi ... numere fustele.

 

si nu ma mai face lache... ca dintre noi doi, doar unul poate fi lache, iar eu sigur nu sunt.

 

ps: eu nu m.am bucurat ca un motociclist a facut accident ci ca un politist a facut accident. poate si tu ai uniforma mai march, dar daca o porti pe aia de la rutiera si muti zebre... poti sa-mi numeri si tu fustele.

Fara nicio suparare...daca stam sa gandim ca tine inseamna ca ar trebui sa bagam toate fetele in aceeasi oala. Sa alegem noi cu cine semeni tu? Nici nu te cunoastem. How could we? But then again, how could you? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 104
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:laugh: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!! Ce cadou frumos de ziua mea... Nu trebuia sa va deranjati dle Catana... Va multumesc oricum! Va astept si anul viitor, poate cu mai multe astfel de cadouri... poate si mai mari... si mai mici.... ca am o afinitate pt politistii de la circulatie :lol:) :laugh:

 

apropo, vad ca in textul de ziar scrie GRAV si initiatorul topicului scrie "din fericire a scapat ok"... va bateti joc de mine?? Ma duceti cu zaharelul??? :D))

 

Esti dusa!!! Sictir si mars! Sa stearga un admin posturile, eventual si contul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand, dincolo de functie, este si el OM, deci i se cuvine respectul celorlalti; care insa aveti probleme cu politistii, mai bine va abtinerti de la comentarii jignitoare fiindca aici nu comisarul Catana a suferit accidentul ci OMUL Catana, adica entitatea.

 

cu respect si recuperare rapida!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF: Ehh...dragi forumisti, sa lasam ameoba sa-si faca treaba, e in criza de personalitate caracteristica varstei (probata de profil)...ea nu face parte din comunitate, ea doar emite idei...este un raspandac caracterizat foarte bine chiar de nick-ul ales. Ea se bucura de iarba, de vant, de natura, panteismul inmugureste intre franturile de neuroni innecati in parfum, totul este o poezie si in antiteza, politistii sunt vinovati. Asupra carui fapt sunt vinovati!? nu conteaza, ei sunt vinovati pentru ca nu poate fi vinovat altcineva, nu? "Gandurile" ameobei merg insa mai departe, ea emite indemnuri innaltatore cum ar fi de exemplu numaratul fustelor(probabil purtand atatea fuste se incadreaza intr-o anumita minoritate) sau poate vrea sa ne faca atenti la numarul de fuste pe care le poseda, celelalte protozoare de care e inconjurata fiind de mult plictisite de culoarea, numarul sau pattern-ul lor... Oricum, ea este un spirit neinteles, diferit de tot ceea ce exista, ea este deosebita, ea vede face totul dintr-o privire, ea are "multi-maini" si "multi-picioare", ea emite judecati universale (gen-politist="mutator de treceri de pietoni") si s-ar mai putea spune foarte multe despre aceasta ameoba... Bucuria veroce care o cuprinde la auzul vestii ca un OM a fost ranit intr-un accident o situeaza pe cea mai de sus treapta a evolutiei cretacicului tarziu, fiind dealtfel primul sentiment aparut pe terra.

 

ON: Care mai e starea rider-ului? Va fi operat sau nu e nevoie de operatie?

Sanatate multa!

 

Asfalt Uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu jeep-ul si-a ales prost rau peste cine sa dea... Va servi pe post de exemplu, un lucru deloc rau.

 

disney, poate te retinem de la impletit codite sau ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma.. dar sa stiti ca tot ma bucur...

 

Auzi, mai bine detaliaza aici pe cine mai ai boala in afara de politisti ca sa stie respectivii sa nu trimita copiii sa-i inveti sa inoate. Pacat ca a disparut topicu' de matrimoniale ca iti sugeram sa-ti gasesti bucuria pe la cineva de acolo, nu de alta dar pare ca duci lipsa rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am aflat ca operatia a durat 6 ore . Deci nu a fost chiar o simpla fractura asa cum zice in ziar si ca motociclistul e ok ! Gresit ! Sa`l ajute bunul Dumnezeu sa incalece iar pe motor ... sa nu fie rau. Va tin la curent pe cei interesati maine ca atunci ma intalnesc cu cine trebuie .

 

 

 

 

Baieti ... fete ... motociclisti. Luati`o cum vreti dar ar fi mai bine sa nu stricam si acest forum idiferent de cine si cum l`a creat si nu mai dati satisfactie pocnitorilor astea ieftine ce " nu fac parte din comunitate " . Sa se duca sa`i faca lu ma.sa un site si sa butoneze impreuna ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Individul, de loc din Panciu, judetul Vrancea, conducea un autoturism de teren Hyundai Terracan cînd a intrat în depăsirea unui alt autovehicul. Cum din sens opus se apropia o altă masină, vrînceanul a fortat intrarea pe banda sa de mers, moment în care a acrosat motocicleta Suzuki condusă de comisarul Catană."

 

Stai sa inteleg: satanistul reiser violator de babe mancator de pisici negre mergea linistit in fata unei conserve. Din spate nebunu' cu terracanu tusti! in depasirea conservei. Se trezeste cu alt conservar pe contrasens si tusti inapoi pe banda. Pai cine dracu se uita in dreapta cand scapa milimetric de unu' de pe contrasens? Nu-i asa Preacuvioase? Ce cauta motociclistul acolo, mai nene?

 

Recuperare usoara riderului!

 

PS: sunt sigur ca sunt cativa forumisti care ar fi evitat accidentul.

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e usor de aruncat cu noroi in oricine dar,daca tot e vorba de politisti,majoritatii celor "rai" de aici le tremura genunchii cand sunt opriti de catre "organ".Si daca "organul" ii taxeaza pentru ceva, chiar neinsemnat si care ar putea fi trecut cu vederea, sunt miei.Dar vin aici si sunt zmei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfecta dreptate !

Dupa razboi ... multi viteji se`arata ... stii prea bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic

eu zic sa facem comanda de inca un frigider pt DISNEYland ca unul deja il are plin de carne si tot nu se lasa....

Mai bine de 2 ca mai stiu eu pe cineva de pe acest forum care e "gica contra"

Baieti ... fete ... motociclisti. Luati`o cum vreti dar ar fi mai bine sa nu stricam si acest forum idiferent de cine si cum l`a creat si nu mai dati satisfactie pocnitorilor astea ieftine ce " nu fac parte din comunitate " . Sa se duca sa`i faca lu ma.sa un site si sa butoneze impreuna ....

Prietene, pot sa spun ca e deja cam stricat. Pacat de o multime de bikeri care sunt chiar ok si sar in ajutor...

Stai sa inteleg: satanistul reiser violator de babe mancator de pisici negre mergea linistit in fata unei conserve. Din spate nebunu' cu terracanu tusti! in depasirea conservei. Se trezeste cu alt conservar pe contrasens si tusti inapoi pe banda. Pai cine dracu se uita in dreapta cand scapa milimetric de unu' de pe contrasens? Nu-i asa Preacuvioase? Ce cauta motociclistul acolo, mai nene?

PS: sunt sigur ca sunt cativa forumisti care ar fi evitat accidentul.

Bati vre-un apropo la alt user de pe forum?

Oricum imi place ce ai scris la PS:

 

Offtopic 2

Cu totii gresim, unii mai rau, altii mai usor, ca doar suntem oameni, nu suntem perfecti. Pacat ca fiecare dintre noi are o dusmanie in suflet, unii mai putin, altii mai mult si ca sa nu mai lungesc aceasta discutie cu totii avem gandiri diferite. Puse toate cap la coada rezulta ceva. Intrebarea e ce? dorinta de moarte, bucurie, pasare, mila?

Sectiunea de accidente din punctul meu de vedere ar trebui sa fie o lectura din care noi, cei care am avut norocul ca pana acum sa nu avem vre-un accident grav sa invatam din greselile altora, sa stim cum sa trecem peste fel si fel de evenimente, nu sa ne bucuram de ele. Sincer? Si eu am boala pe gabori, pe jandarmi, pe "jipanisti" pe femeile la volan, dar decat sa ma enervez imi vad de treaba mea si ma feresc de ei in trafic. Sincer sa mai va zic si eu un lucru care mi l-a zis o persoana foarte importanta pentru mine: "Roata se invarte si iti vine si tie randul" si a avut dreptate, eu a patit-o de cateva ori

 

Ontopic:

Recuperare rapida bikerului (indiferent cine e el)

Editat de allexx_2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!! Ce cadou frumos de ziua mea... Nu trebuia sa va deranjati dle Catana... Va multumesc oricum! Va astept si anul viitor, poate cu mai multe astfel de cadouri... poate si mai mari... si mai mici.... ca am o afinitate pt politistii de la circulatie :moto:) :rock:

 

apropo, vad ca in textul de ziar scrie GRAV si initiatorul topicului scrie "din fericire a scapat ok"... va bateti joc de mine?? Ma duceti cu zaharelul??? :lol:))

 

Cat de idioata poti fi.

 

Daca nu cunoasteti persoana, dati dovada de cea mai mare imbecilitate posibila sa catalogati dupa functie. Ma bucur sa ma numar printre prietenii dansului si toata comunitatea moto din Neamt este alaturi de el, in aceste grele momente, peste care speram sa treaca cu bine si sa revina in aceeasi functie pe care a satisfacut-o cu maxim de raspundere si implicare, de multe ori si in sprijinul nostru al motociclistilor. Pt cei care mai au reflexul de a cataloga la fel, rog sa se abtina, in cazul de fata chiar nu este cazul, imaginati-va doar ca se indrepta spre intalnirea de la Predeal...

 

Perfect de acord!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mai bine de 8 ani de cand conduc, peste 90% din politistii cu care am interactionat eu vreodata au fost oameni foarte corecti si intelegatori. Foarte umani as adauga. Si vorbesc aici despre: accidente moto, auto, radare, controale s.a.m.d.. Poate is eu mai norocos, nu stiu. Insa cred ca multi din voi trateaza politistii cu o atitudine incorecta. Veti ramane surprinsi sa vedeti cat de ok pot fi politistii, daca nu sunt abordati ca niste personaje negative care nu au ceva mai bun de facut decat sa ne fwta noua vietile.

 

ps: Cineva ar trebui sa reactiveze scriptul de automerge double posts.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma sunteti cam aiurea sa va bucurati de raul cuiva, oricine ar fi el. Ce daca era politist? Nu tot pe 2 roti era? Nu tot unul din noi era? Lucrul asta nu face decat sa demonstreze ca nu conteaza cine sau ce esti ca tot nu esti ferit de dobitoci si o poti pati. Bine ca a scapat omul relativ intreg, sa speram ca ala cu jeepul nu va scapa asa usor si cu ocazia asta politistii si poate si superiorii lor vor privi si vor intelege mai bine cum sta treaba cu motocicletele si masinile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate motoristului !

 

offtopic: toata tara asta e o albie de porci in care ne place sa ne scaldam. motociclistii sunt violatori si politistii capete de creta mutatori de treceri samd.

trist, dar ne place...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma.. dar sa stiti ca tot ma bucur...

 

cineva se pare ca a ramas cu sechele. as sugera macar un psiholog daca nu psihiatru.sper ca nu esti motociclista si postezi aiurea..insanatosire riderului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu jeep-ul si-a ales prost rau peste cine sa dea... Va servi pe post de exemplu, un lucru deloc rau.

 

no vezi, tocmai asta-i buba : "si-a ales prost rau peste cine sa dea".

adica daca dadea cu jeepu peste prapaditu de mine, existau toate sansele ca baietii cu uniforma sa rezolve problema altfel decat ar fi normal.

sa mute trecerea de pietoni, de exemplu.

 

si cine a patit asta si "a murit cu dreptatea in mana", poti sa-l intelegi de ce nu iubeste si respecta uniforma "aia".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

on: recuperare rapida rider-ului.

 

off: @disney, stii care-i diferenta intre tine si cei care cred ca TOTI motociclistii sunt inconstienti si donatori de organe? pai... cam nici una.

 

chiar eram curios cand am vazut titlul topicului sa vad cum vor fi impartite parerile. va tine "poporul" cu motociclistul sau se va rascula impotriva lui "cap de creta"? ei bine, atata ingustime a viziunii ma impresioneaza profund. si-anume negativ. daca omul in discutie ti-a facut ceva sau daca ai dovezi concrete ca-i spagar sau c-a facut matrapazlacuri, poti sa-l condamni. in caz contrar insa, gresesti major. si-ar putea sa-ti fie si putina rusine pentru asta!

noa, tu ai perfecta dreptate, da nu-i frumos sa vii si sa iei lopatelele copiilor de se joaca de-a jihadu :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea te duce mintea, pasarico!

Lasa, nu-i bai... e loc si pt tine.

Nu stiu cum ai invatat tu ce-i ala motociclism... da nu ti-a iesit prea bine.

 

Eu am invatat motociclism de la Lica (comisaru Catana) si de la altii din grupul lui, motociclisti din vremurile inca demne.

Acum 10 ani cand am mirosit eu prima data mobre, Lica si Catalin (fie-i tarana usara) mi-au fost modele - erau deja motocilisti cu istorie.

Nemtenii sunt f. norocosi ca-l au sef la circulatie. E un om drept si de caracter.

 

Cam atat.

 

:bounce: Nu stiu cum sa o zic, dar eu MA BUCUR!!! Ce cadou frumos de ziua mea... Nu trebuia sa va deranjati dle Catana... Va multumesc oricum! Va astept si anul viitor, poate cu mai multe astfel de cadouri... poate si mai mari... si mai mici.... ca am o afinitate pt politistii de la circulatie :moto: ) :rock:

 

apropo, vad ca in textul de ziar scrie GRAV si initiatorul topicului scrie "din fericire a scapat ok"... va bateti joc de mine?? Ma duceti cu zaharelul??? :lol: ))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@disney - NU poti sa te bucuri ca un om a avut accident grav decat daca esti dusa cu capul. Indiferent ce ar fi el. Si sa mai si insisti pe deasupra. Esti penibila.

 

Ontopic - multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...