Sari la conținut

Accident Bucuresti 24.05.2010 - Policlinica Titan


bikeritza
 Share

Postări Recomandate

As rade 1 saptamana ca in cazul de fata politia sau daca e cineva mai luminat intre cei care trateaza acest caz sa-i dea dreptate lui Cavaleru'.

Ha. Si probabil chiar asa o sa fie.

 

si acum am primit o veste si mai buna de la cineva care s-a interesat de dosar si cica sunt nevinovat. (respectivul s-a oferit sa imi faca rost si de numarul de dosar.....)

 

Deci, deja am inceput sa rad... :( :wink: :cheers: ;) :D

 

@Cavaleru' iti urez recuparare usoara! Si-asa ploua, nu fi trist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 440
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lasa bah ca te obisnuiesti cu mersul in carje. Umple frigiderul cu bere si o sa vin in we sa-ti tin un tutorial despre cum e sa mergi in carje fara sa pui piciorul jos. :cheers: Oricum ai carje valabile, te-ai scos. La inceput o sa fie mai greu, dar dupa aia ai sa vezi ca prinde bine. Si mai dai si din burta jos :(. Mai naspa o sa fie la baie, cu intratul si iesitul din cada. Pune-ti totusi o perna in cada pe care sa tii piciorul. Cat despre politie, vezi ca la Udriste ai niste trepte de urcat ;) si loc de parcare nu prea gasesti pe langa intrare, asa ca baga repede kilometri cu carjele prin casa :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa bah ca te obisnuiesti cu mersul in carje. Umple frigiderul cu bere si o sa vin in we sa-ti tin un tutorial despre cum e sa mergi in carje fara sa pui piciorul jos. :cheers: Oricum ai carje valabile, te-ai scos. La inceput o sa fie mai greu, dar dupa aia ai sa vezi ca prinde bine. Si mai dai si din burta jos :(. Mai naspa o sa fie la baie, cu intratul si iesitul din cada. Pune-ti totusi o perna in cada pe care sa tii piciorul. Cat despre politie, vezi ca la Udriste ai niste trepte de urcat ;) si loc de parcare nu prea gasesti pe langa intrare, asa ca baga repede kilometri cu carjele prin casa :wink:

cu wc-ul merge la baie mai e de lucru dar ma gndesc ca piciorul valid sa-l las in afara cazii si sa stau sprijinit pe pulpa si celalalt picior. cu timpul o sa pun la punct o tehnica.

 

am urct3 etaj la mine nu cred ca la udriste e la fel de greu :D

Mesaj completat

@Cavaleru' iti urez recuparare usoara! Si-asa ploua, nu fi trist!

 

ms dar aici e soare si frumos vreme buna de colindat calare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms dar aici e soare si frumos vreme buna de colindat calare

 

daca vrei neaparat sa dai o tura cauta un Ij cu atas ca nu mai trebuie sa pui piciorul jos dar nu stiu cum faci cu marsarierul...acum sa te vedem ce tehnica dezvolti... :cheers:

P.S. indiferent de consecintele legale, bine ca nu a fost mai rau si acum stai si faci aerobica intr-un picior....ai avut totusi noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate durerile sun mari si cand merg cu carjele. deci e exclus orice altfel de deplasare. dupa 15 iulie voi avea voie sa pun iar piciorul jos. pana atunci tzup tzup intr-un picior si 2 carje :cheers:

 

asta ne e soarta....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
cu wc-ul merge la baie mai e de lucru dar ma gndesc ca piciorul valid sa-l las in afara cazii si sa stau sprijinit pe pulpa si celalalt picior. cu timpul o sa pun la punct o tehnica.

 

Asa faceam si eu dar intre timp am descoperit altceva: bag piciorul intr-un sac de plastic, dau cu scoci din acela de hartie si voila. Stai cat vrei in baie, nu mai fortezi piciorul bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt ok.

 

si acum am primit o veste si mai buna de la cineva care s-a interesat de dosar si cica sunt nevinovat. (respectivul s-a oferit sa imi faca rost si de numarul de dosar.....)

 

 

 

abia ma pot deplasa prin casa.

 

urcatul a 3 etaje este un chin pt mine. abia am reusit sa ajung in casa cu o pauza de 5 minute la jumatatea drumului. groaznic sentimentul de neputinta.

Uite asa, fara vrerea noastra, invatam sa fim si noi mai atenti cu oamenii cu probleme, sa le acordam mai multa atentie si intelegere. Dupa asa o experienta, ar trebui sa devenim mai buni...

 

Mesaj completat

da sunt ok.

 

si acum am primit o veste si mai buna de la cineva care s-a interesat de dosar si cica sunt nevinovat. (respectivul s-a oferit sa imi faca rost si de numarul de dosar.....)

 

 

 

abia ma pot deplasa prin casa.

 

urcatul a 3 etaje este un chin pt mine. abia am reusit sa ajung in casa cu o pauza de 5 minute la jumatatea drumului. groaznic sentimentul de neputinta.

Uite asa, fara vrerea noastra, invatam sa fim si noi mai atenti cu oamenii cu probleme, sa le acordam mai multa atentie si intelegere. Dupa asa o experienta, ar trebui sa devenim mai buni...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa faceam si eu dar intre timp am descoperit altceva: bag piciorul intr-un sac de plastic, dau cu scoci din acela de hartie si voila. Stai cat vrei in baie, nu mai fortezi piciorul bun.

 

Merge si varianta punga si elastic, sa vina deasupra gipsului.

 

Sanatate multa cavalere :cheers: , bucura-te ca poti degusta berile reci, macar atat! ;)

Total offtopic si o singura data in viata

 

@ HD daca as fi in locul cavalerului, te-as bate cu gipsul. Tie chiar nu-ti e rusine :( ? Ce invata un incepator din posturile tale? Cum sa fii bolnav pshihic? Incep sa cred, pe masura ce trece timpul, ca esti genul de personaj lipsit total de emotii, descris in profilul psihiatric apatic in majoritatea cazurilor, dar cu idei delirante sistematizate ( vezi conducatorii de SS si traditionalul "mergeti mai incet"), cu psihopatie reactiva, cauzata de vreo tranta pe care o povestesti inlacrimat pe fiecare topic....

 

:wink:

Hai sictir!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merge si varianta punga si elastic, sa vina deasupra gipsului.

 

Sanatate multa cavalere :cheers: , bucura-te ca poti degusta berile reci, macar atat! ;)

Total offtopic si o singura data in viata

 

@ HD daca as fi in locul cavalerului, te-as bate cu gipsul. Tie chiar nu-ti e rusine :( ? Ce invata un incepator din posturile tale? Cum sa fii bolnav pshihic? Incep sa cred, pe masura ce trece timpul, ca esti genul de personaj lipsit total de emotii, descris in profilul psihiatric apatic in majoritatea cazurilor, dar cu idei delirante sistematizate ( vezi conducatorii de SS si traditionalul "mergeti mai incet"), cu psihopatie reactiva, cauzata de vreo tranta pe care o povestesti inlacrimat pe fiecare topic....

 

:wink:

Hai sictir!

 

Un incepator ar putea sa inteleaga ca, chiar daca legal are dreptate in cazul unui accident, daca moare nu-i mai foloseste la nimic. Putem sa ne pazim pielea mai bine, iar daca nu reusim s-o facem, este numai vina noastra.

...

Cand nu povesteam despre trante, mi-au sarit toti in cap ca eu n-am cazut si nu stiu cum este. Cand am spus ca am cazut si eu, imi sariti in cap ca am grija sa povestesc despre asta. Sunteti ca si copiii mici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai HD, dar esti culmea, in cazul ASTA, aici, ce viteza a avut Cavaleru? 20 la ora?

Ce naiba, chiar esti absurd sau scrii ca o moara stricata, esti bot.. ce naiba? Gata, opreste-te!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai HD, dar esti culmea, in cazul ASTA, aici, ce viteza a avut Cavaleru? 20 la ora?

Ce naiba, chiar esti absurd sau scrii ca o moara stricata, esti bot.. ce naiba? Gata, opreste-te!

Hai, ma, omule, ca i-am dat dreptate. Te-am vazut baiat destept si am crezut ca intelegi post-ul ala. Ce naiba?

Doar ca putea sa fie si el mai atent. Am fost pus exact in aceeasi situatie de trafic cu el si am reusit, cu multa atentie, sa franez la timp, de-aia o tin pe a mea.

Si iti mai spun ceva: cu putina agitatie din partea soferului, politia ar fi putut foarte bine sa-l scoata vinovat pe Cavaler.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate durerile sun mari si cand merg cu carjele. deci e exclus orice altfel de deplasare. dupa 15 iulie voi avea voie sa pun iar piciorul jos. pana atunci tzup tzup intr-un picior si 2 carje :lol:

 

asta ne e soarta....

Lasa omule ca trece repede durerea mare. Peste doua saptamani o sa tzopai bine mersi cu betzele. Te scoatem la o bere din cand in cand :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ma, omule, ca i-am dat dreptate. Te-am vazut baiat destept si am crezut ca intelegi post-ul ala. Ce naiba?

Doar ca putea sa fie si el mai atent. Am fost pus exact in aceeasi situatie de trafic cu el si am reusit, cu multa atentie, sa franez la timp, de-aia o tin pe a mea.

Si iti mai spun ceva: cu putina agitatie din partea soferului, politia ar fi putut foarte bine sa-l scoata vinovat pe Cavaler.

Politia ii de plastilina !? Sa intelegem ca asa merge, o freci mai tare, te agiti, dai din deste si scoti ceva...Un carnacior, o gogoasa, ceva bilute...Cum dracu functioneaza tara asta ? Are castig de cauza, cel ce se agita mai tare ? In ce tara traim mai oameni ? Cand te conduc smecheri, tara devine normal, o tara de smecheri. Halal ! Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, ma, omule, ca i-am dat dreptate. Te-am vazut baiat destept si am crezut ca intelegi post-ul ala. Ce naiba?

Doar ca putea sa fie si el mai atent. Am fost pus exact in aceeasi situatie de trafic cu el si am reusit, cu multa atentie, sa franez la timp, de-aia o tin pe a mea.

Si iti mai spun ceva: cu putina agitatie din partea soferului, politia ar fi putut foarte bine sa-l scoata vinovat pe Cavaler.

 

bah nene tu tot nu intelegi ca eu intai m-am oprit apoi m-am asigurat si apoi m-am pus in miscare. eu acolo aveam prioritate fata de ala din scuar.

 

marea mea greseala este ca am incercat sa stabilesc contact vizual cu soferul. 2 claxoane sau motorul turat un pic (n-am tobe zgomotoase) probabil ca ii atrageam atentia.

 

acolo a fost singura mea greseala.

 

o alta concluzie pe care o poate trage un incepator este ca tobele aftermaket pot fi de folos in prevenirea unui asfel de incident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Ba da, o pierzi - o pierzi fata de cei care circula pe drumul respectiv la acel moment. Atunci de ce te mai opresti si te asiguri acolo? Ai putea intra direct si cei care circula ar trebui sa opreasca si sa te lase pe tine sa intri, nu?

2. E pe SCUAR. - Stiu ca nu e prevazut in lege, dar e in afara drumului cu prioritate si e pe scuar care exista fizic acolo. Poti considera scuarul ca marginea drumului, e un spatiu intermediar intre cele 2 sensuri de circulatie. Cel oprit acolo (nu stationat) nu are prioritate fata de nimeni de pe cele 2 benzi. Nu poate da inapoi si nici inainte fara sa cedeze trecerea - e intr-o pozitie in care nu are prioritate fata de cei care vin pe drumul cu prioritate. Stiu ca nu e aratura, dar o poti considera asa. Scuarul exista, asta sustine teoria mea. Daca e unul stationat in scuar si sparge seminte eu daca am cedeaza nu o sa stau sa-l astept pana sparge el toate semintele.

3. Pe asta se bazeaza si teoria mea, cand faci stanga pierzi prioritatea pentru simplul fapt ca e o situatie de egalitate si cel intersectat iti vine din DREAPTA.

5. Se aplica prioritatea de dreapta pentru ca cel care e in scuar e in aceeasi situatie cu cel cu semnul, doar ca nu are semn. E mai simplu ca buna ziua.

Eu zic in continuare ca daca ai intrat in scuar si ai facut 90 de grade esti de fapt pe starduta nu pe bulevard si de aici apare toata bulibaseala asta. Si da, zic si sa te bagi in abstineta la dat sanctiuni, ca ai postat prea mult aici si nu esti neutru relativ la problema, chair daca inca o daca eu zic ca mi se pare ca ai dreptate (dar poate politistii au alta parere si poate au dreptate relativ la regislatia schioapa si ciunga si schiloada de la noi). Bag apropape acelasi mesaj aici, asa ca am ajuns si eu ca pe viitor sa dau "Report!" ca sa nu se zica ca ii tin partea motociclistului doar pentru ca merge pe 2 roti.

In rest am inteles ca impricinatul poate deja sa dea cat de cat in tastatura asa ca ii urez "Hai mai cat mai repede pe 2 roti!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic in continuare ca daca ai intrat in scuar si ai facut 90 de grade esti de fapt pe starduta nu pe bulevard

Fara nicio intentie de-a ofensa, mi se pare inacceptabil ca un moderator la accidente rutiere sa aiba asemenea lacune de legislatie.

Va adresez din nou rugamintea de-a merge la o scoala auto pentru a obtine lamuriri. De asemenea ar trebui sa recunoasteti pe acest topic c-ati gresit, nu pentru satisfactia mea sau a oricui altcuiva ci pentru a nu pune pe cineva in situatia periculoasa de a actiona conform acestor rationamente.

Mi-as dori sa n-o luati ca pe o chestie de orgoliu personal si chiar sa va informati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vedeti EU am avut dreptate. Conserva nu a dat prioritate la punerea in miscare. Incerc sa-mi inchipui cum se enerveaza unii acuma... just kidding :what: . Adevarul e ca omul cu Passatul a recunoscut ca se uita catre dreapta-spate cand s-a pus in miscare,la ce v-ati fi asteptat?

Probabil Cavaleru urmeaza sa se hotarasca daca-l iarta de alte probleme,ii doresc sa ia o decizie inteleapta pe care sa nu o regrete,nu spun care pentru ca nici eu nu stiu care ar fi aceea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vedeti EU am avut dreptate. Conserva nu a dat prioritate la punerea in miscare. Incerc sa-mi inchipui cum se enerveaza unii acuma... just kidding :what: . Adevarul e ca omul cu Passatul a recunoscut ca se uita catre dreapta-spate cand s-a pus in miscare,la ce v-ati fi asteptat?

Probabil Cavaleru urmeaza sa se hotarasca daca-l iarta de alte probleme,ii doresc sa ia o decizie inteleapta pe care sa nu o regrete,nu spun care pentru ca nici eu nu stiu care ar fi aceea.

Cavalerul nu are ce sa ierte. Ar trebui invatati ca nu ii iarta nimeni. Ar trebui sa stie, ca un accident cu un motociclist te duce sigur la sectie. De ce intelegere amiabila, ca a doua zi sa loveasca pe altul ? Asa se invata sa caste ochii si devin mai atenti, numai daca raman fara permise si ii arde la buzunar, altfel...iti e mila de dracu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista multe variante,il poate ierta in schimbul unor bani,problema e sa nu regrete mai apoi ca a cerut prea putin fata de suferinta indurata. Se plangea pe aici o fata ca a acceptat la repezeala 2000 de euro apoi s-a trezit ca are probleme cu ligamentele si operatia costa mai mult. Depinde si de atitudinea respectivului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fara nicio intentie de-a ofensa, mi se pare inacceptabil ca un moderator la accidente rutiere sa aiba asemenea lacune de legislatie.

Va adresez din nou rugamintea de-a merge la o scoala auto pentru a obtine lamuriri. De asemenea ar trebui sa recunoasteti pe acest topic c-ati gresit, nu pentru satisfactia mea sau a oricui altcuiva ci pentru a nu pune pe cineva in situatia periculoasa de a actiona conform acestor rationamente.

Mi-as dori sa n-o luati ca pe o chestie de orgoliu personal si chiar sa va informati.

Domnu' @Silenti, va rog eu frumos sa mergeti sa platiti vreo 10 ore de legislatie ca sincer aveti nevoie. Luati-l si pe domnul @March, si explicati-i cum e prioritate mai prioritate decat prioritate.. :lol:

Sau luati si invatati bine cuvantul "prioritate". Fara nici o gluma si fara nici un misto.

 

P.Moldovan, ti-am mai zis de vreo 3 ori, i-am dat ban lui Carturaru' ca s-a luat de viata mea, nu ca m-am implicat eu la "accidente". La accidente ma "involvez" de cate ori vreau ca si simplu utilizator, daca injur sau ma iau de oameni aiurea n-ai decat sa-mi dai warn/ban. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' @Silenti, va rog eu frumos sa mergeti sa platiti vreo 10 ore de legislatie ca sincer aveti nevoie. Luati-l si pe domnul @March, si explicati-i cum e prioritate mai prioritate decat prioritate.. :lol:

Sau luati si invatati bine cuvantul "prioritate". Fara nici o gluma si fara nici un misto.

 

P.Moldovan, ti-am mai zis de vreo 3 ori, i-am dat ban lui Carturaru' ca s-a luat de viata mea, nu ca m-am implicat eu la "accidente". La accidente ma "involvez" de cate ori vreau ca si simplu utilizator, daca injur sau ma iau de oameni aiurea n-ai decat sa-mi dai warn/ban. :what:

 

off:

sunt offtopic dar nu ma pot abtine cand vad tot mai des abuzuri ale moderatorilor.

am ales din context afirmatia Dumneavostra, Domnule Moderator, insa si asa acelasi lucru exprima: "ABUZUL MODERATORILOR"

a sterge un post si a da warn in cazul in care utilizatorul foloseste cuvinte obscene si/sau adreseaza injurii la adresa unui alt utilizator este suficient.

libertatea de exprimare si dreptul la opinie este un "drept constitutional" pe care l-am castigat acum 20 de ani.

daca pe forumul Dumneavoastra Tovarasi Moderatori, acest drept nu-l avem, va rog sa-l specificati in regulamentul forumului, astfel incat fiecare nou utilizator inregistrat sa-l poata vedea, si sa aleaga in cunostiinta de cauza daca mai vrea sau nu sa fie membru al acestei COMUNITATI.

 

Multumesc!

Editat de rahanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' @Silenti, va rog eu frumos sa mergeti sa platiti vreo 10 ore de legislatie ca sincer aveti nevoie. Luati-l si pe domnul @March, si explicati-i cum e prioritate mai prioritate decat prioritate.. :lol:

Sau luati si invatati bine cuvantul "prioritate". Fara nici o gluma si fara nici un misto.

 

P.Moldovan, ti-am mai zis de vreo 3 ori, i-am dat ban lui Carturaru' ca s-a luat de viata mea, nu ca m-am implicat eu la "accidente". La accidente ma "involvez" de cate ori vreau ca si simplu utilizator, daca injur sau ma iau de oameni aiurea n-ai decat sa-mi dai warn/ban. :what:

Domnu' Belbody, sunteti unul dintre cei mai lipsiti de bun simt moderator din cati am intalnit vreodata, si am ceva ani de cand folosesc diverse forumuri. Insa n-am intalnit niciodata un moderator care sa fie atat de ranchiunos, care sa caute tot timpul cearta, care sa nu-si dea seama cand greseste si care sa insiste in greseala. Si partea cea mai infioratoare e ca nu stii legislatie si ca insisti sa demonstrezi ca stii interpretand fantezist tot felul de articole din legislatia rutiera care n-au legatura cu discutia. Fara nicio gluma si, din nefericire, fara niciun misto.

 

Ah, si daca nu stiai, rolul unui moderator e sa modereze, prin urmare trebuie sa aiba o atitudine corecta, fara a fi arogant sau agresiv, ba chiar sa fie impaciuitor, nu sa toarne gaz pe foc si sa provoace discutii neprincipiale atacand persoane si nu idei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...