Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 28 minute, george05 a spus:

este vulcanizator-psihoterapeut-politician. Am întâlnit unul chiar ieri.

Este că tot n-a găsit pe unde pierd aer anvelopele buclucașe? Dar poate face o (psih)analiză, numi o comisie etc. Doar n-o să testeze roata în apă ca orice fraier! :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da da, este! Saptamana ce vine ma ocup eu personal și am un feeling ca o să-mi dea cu plus. Trimit berile prin curier rapid sau posta romana? Le vrei reci sau calde? 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, nu stiu daca intreb unde trebuie, dar caut sa cumpar o anvelopa michelin road 5 fata pentru un fazer si tot ce am gasit pe net au termen de livrare astronomic, intre 5 si 15 zile lucratoare si as avea nevoie pe weekend, vreo idee de unde sa o iau?multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, Cualge a spus:

Salut, nu stiu daca intreb unde trebuie, dar caut sa cumpar o anvelopa michelin road 5 fata pentru un fazer 

e fzs600 cu talon 60 pe fata? pune-i 120/70/17 ca aia e dimensiune standard si probabil gasesti pe stoc, incape fara probleme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, superbec a spus:

e fzs600 cu talon 60 pe fata? pune-i 120/70/17 ca aia e dimensiune standard si probabil gasesti pe stoc, incape fara probleme

Exact asta caut, 120/70/17, se pare ca e o problema cu oferta, nu se gasesc anvelope fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

A reusit careva sa adauge o noua dimensiune in CIV sau talon pentru a nu avea probleme cu CTT-ul RAR-ului. Azi in Bucuresti a mai fost un control exclusiv moto, iar la ultima revizie la Honda mi-au spus ca cei de la RAR s-au pus pe luat taloane de moto si pentru dimensiunea anveloperlor.

 

image.thumb.png.04fb22806ec6cb93d888538a66c5298e.png

Editat de raducu_haiducu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,
 
A reusit careva sa adauge o noua dimensiune in CIV sau talon pentru a nu avea probleme cu CTT-ul RAR-ului. Azi in Bucuresti a mai fost un control exclusiv moto, iar la ultima revizie la Honda mi-au spus ca cei de la RAR s-au pus pe luat taloane de moto si pentru dimensiunea anveloperlor.
 
image.thumb.png.04fb22806ec6cb93d888538a66c5298e.png
Cred ca este mai ieftin cu anvelopele din CIV/talon .

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, mrrlr a spus:

Cred ca este mai ieftin cu anvelopele din CIV/talon .

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk
 

Am dim pe spate 160/60/r17, si nu gasesc nimic care sa mearga mai bine drumuri off-road  pamant/pietris/panamt+iarba

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, raducu_haiducu a spus:

Am dim pe spate 160/60/r17, si nu gasesc nimic care sa mearga mai bine drumuri off-road  pamant/pietris/panamt+iarba

 

https://anvelopemoto.eu/anvelopa-cauciuc-moto-heidenau-k-73-16060-17-69h-tl/

 

https://anvelopemoto.eu/metzeler-tourance-next-160-60-zr-17-m-c-69w-tl-rear/ - scrie ca sunt enduro-street

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, mrrlr a spus:

 

K73, sunt de supermoto si de strada asa cum scrie pe pagina producatorului https://www.heidenautires.com/product/k-73/. Din cauza asta nu o sa gasesti dimensiuni mai mari de r17 fata. Metzzer are ceva capacitati offroad dar foarte mici, eu ma gandeam la cauciuciri ca si tkc80, karoo3, tkc 70 rocks, mai offroad, care nu te chinuie prea tare la primul petec de iarba sau de pietris. Anyway am reusit sa sun la RAR daca nu ai dimensiunea in fisa de specs  a motocicletei trrebui sa dai 2000 Ron sa faca ei niste teste si sa confirme ca motocicleta este safe cu dimensiunea respectiva. Avantajul este ca celelalte motociclete din acealasi an si acelasi model vor beneficia de noua omologare, poate fac un tred cu cheta pentru cei care au CB500x 2019

 

Multumesc pentrru implicare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, raducu_haiducu a spus:

Am dim pe spate 160/60/r17, si nu gasesc nimic care sa mearga mai bine drumuri off-road  pamant/pietris/panamt+iarba

 

https://www.anvelopelider.ro/anvelopa-moto/pirelli/mt-60-rs/160-60-r17-69h-1061292

 

Dar si heidenau k73 se comporta bine pe tot ce e uscat, il folosesc pe ktm exc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Raducu_haiducu - Si eu tot 160/60 am si nu o sa gasesti neam anvelope dual-sport pe dimensiunea asta. 

Eu merg cu MT60RS Corsa si am iesit de multe ori pe off. Solutia, in cazul meu, este sa dezumflu rotile cand intru pe off. Normal am 1.8 pe fata cu 2.0 pe strada. 

Pe off am mers inclusiv cu 1.0/1.2 , fara a stramba vreo janta. Te joci cu presiunea pana gasesti punctul in care se comporta, mai bine, pe off. 

 

Ca sa nu crezi ca mananc rahat, uite aici ultima tura de sambata. Anvelopele au cam 7k si mai au un pic de carne.

 

 

Editat de cozmino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.07.2020 la 17:22, cozmino a spus:

@Raducu_haiducu - Si eu tot 160/60 am si nu o sa gasesti neam anvelope dual-sport pe dimensiunea asta. 

Eu merg cu MT60RS Corsa si am iesit de multe ori pe off. Solutia, in cazul meu, este sa dezumflu rotile cand intru pe off. Normal am 1.8 pe fata cu 2.0 pe strada. 

Pe off am mers inclusiv cu 1.0/1.2 , fara a stramba vreo janta. Te joci cu presiunea pana gasesti punctul in care se comporta, mai bine, pe off. 

 

Ca sa nu crezi ca mananc rahat, uite aici ultima tura de sambata. Anvelopele au cam 7k si mai au un pic de carne.

 

 

Am luat in considerar si Mt60RS-ul dar tot mai multi mi-ar fi placut sa pun tkc70 Rocks. O sa fac un tred pentru detinatori de CB500X 2019 poate facem o cheta si le omologam pe alea de 150/70/R17 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salutari ...

 

Trebuie sa schimb anvelopele și am găsit cel mai bun preț la Supercorsa SP la cei de la https://anvelopemoto.eu/ dar mi-au spus telefonic ca durează minim 2 săptămâni ... iar eu nu mai am cauciuc pt 2 săptămâni de track day. 
 

Unde as mai putea gasi Supercorsa SP sau Dunlop Q4 pe stoc? Ce furnizori recomandați? Cine eate importatorul Dunlop, știți cumva?
 

multumesc anticipat.  

Obligatoriu cu factura pt decontare pe firma...

Apropo, aveti feedback despre seriozitatea celor de la anvelopemoto.eu?

Editat de Seba1974
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Dunlop am gasit mereu pe stoc la Ionut Mistode ( il gasesti pe fb).

Supercorsa nu am gasit niciodata pe stoc decat la preturi nesimtite...asa ca am asteptat sa-mi vina comanda.

 

Am avut la trakday Dunlop pro 4 , TT si SC (1,2, 0 , SP si BSB).  Personal nu o sa mai folosesc Dunlop niciodata pentru ca sunt mult mai grele decat SC-urile. Ca aderenta sunt excelente de noi si pana la semnul de uzura ...dar au o carcasa extrem de dura si Foarte Grea . 

 

 

Singurul avantaj la Dunlop este ca per total iesi putin mai ieftin.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 39 minute, superbec a spus:

mergi pe dunlop si uita de alti producatori daca te duci la trackday

Si care ar fi considerentul când faci afirmația asta? Întreb pe bune. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...