Sari la conținut

Accident Pasaj Obor 04.04.11


nosaint
 Share

Postări Recomandate

si ce te doare ca sunt pasagera? eu nu cad? sunt lipita de sa sau care e probelma ta sincer?

Esti o pasagera motociclizda wanna be.

 

Esti un produs secundar al evolutiei umane.

Editat de Luci03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pff,fainutz motorul,pacat de el.De 2 ori era sa o patesc si eu cu pietonii,traverseaza prin fata ta si nici nu se uita la tine,parca nu existi.Dar de cand mi-am scos sitele din tobe nu a mai trecut nimeni prin fata mea.Foarte folositoare faza,toata lumea,chiar si cei din masini sunt mult mai constienti de tine.Recomand cu multa caldura ca si masura de securitate pasiva.

Sanatate motociclistului accidentat,sa repare mobra si sa se suie inapoi in sa.

Da ce bine zici....asta este si parerea mea "daca nu ma vad macar sa ma auda"

Stiu motorul si are evacuari Akrapovic, nu stiu cum de nu a fost auzit de pieton.....poate nu era prea sus in ture, nu stiu

Multa sanatae, fieru se face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu totii am traversat strada neregulamentar si o vom traversa, problema este ca unii nu o fac chiar atat de atent si de rapid pe cat ar fi normal. insanatosire grabnica baiatului

 

 

TOTI O SA MURIM SI CU SIGURANTA O VOM FACE

 

DAR ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA MAI OMORAM PE CINEVA

 

CA ESTI DOBITOC SI TE SPULBERA O MASINA, IAR SOFERUL NU ARE NIMIC MAI E CAT DE CAT

 

DA CA ESTI (cuvant urat) SI SARI SAU CIRCULI IN FATA MOTOCICLETEI SI MOTOCICLISTUL POATE DECEDA

 

CUM A MAI FOST CAZUL CU BABA SINUCIGASA PE LINIA DE TRANVAI CAND MOTOCICLISTUL A

 

DECI NU E CHIAR ASA DE SIMPLU CUM PREZINTI TU SITUATIA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(catre pieton)

 

Bai nene, daca traversezi neregulamentar, macar BELESTE OCHII, altfel meriti sa fii troznit din plin si bagat in spital ca sa te inveti minte data viitoare!!!

 

Pentru astfel de specimene, merita atasati niste tzepi sau ceva la carena frontala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@rainmaker: nu cred ca "a ars-o prin pasaj cum fac toti" pt ca din poze eu inteleg ca motociclistul urma sa INTRE in pasaj, nu iesea.

 

Da, ai dreptate ... dar totusi initiatorul topicului a spus ca motorul s-a dus taras vreo 200 m ... stiu ca aluneca culcata, dar nici 50 km/h n-avea (acum imi zici ca era putina panta ca era intrarea in pasaj ? :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti o pasagera motociclizda wanna be.

 

Esti un produs secundar al evolutiei umane.

 

Poate par wannabe, doar pt ca sunt pasagera ca n-am bani de motor. Dar sunt data pe-o roata, plimbata cu 60 dar si cu 200km/h, cazuta in noroi, sau a reusit sa evite diverse masini. Daca aveam eu ghidonul in mana, altfel statea treaba? :) ba chiar pot spune ca sunt atenta in jurul meu de cele mai multe ori, pt ca mi-e oarecum frica, pt ca ma las condusa si de motorist si de motocicleta. Oricum eu altceva am zis, dar se trezesc unii mai destepti sa comenteze la orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate motociclistului!

 

P.S. De ce isi cumpara unii motociclete cand nu au cum sa le intretina ? Eterna intrebare...vad ca mobra are discuri aftermarket, tobe aftermarket...ma intreb, oare de ce cauciucul ala asa de tocit pe spate? - NU are nici o legatura cu topicul - sunt doar curios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate ... dar totusi initiatorul topicului a spus ca motorul s-a dus taras vreo 200 m ... stiu ca aluneca culcata, dar nici 50 km/h n-avea (acum imi zici ca era putina panta ca era intrarea in pasaj ? :) )

 

Nu cred ca la asta s-a referit... eu am inteles ca a lovit singurul stalp de pe o raza de 200m. A spus-o in modul asta, tocmai pentru a evidentia ghinionul. Cel putin asa am inteles eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta parca a dat boala in ei; eu am vreo 5 km pana la servici, distanta pe care intalnesc minim 4-5 kamikaze (numai la dus) care ori trec pe rosu, ori trec pe unde au chef - de cele mai multe ori in fuga. Pacat ca in cazul de fata nu s-a mai putut evita impactul, cat despre pieton spitalizare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOTI O SA MURIM SI CU SIGURANTA O VOM FACE

 

DAR ASTA NU INSEAMNA CA TREBUIE SA MAI OMORAM PE CINEVA

 

CA ESTI DOBITOC SI TE SPULBERA O MASINA, IAR SOFERUL NU ARE NIMIC MAI E CAT DE CAT

 

DA CA ESTI (cuvant urat) SI SARI SAU CIRCULI IN FATA MOTOCICLETEI SI MOTOCICLISTUL POATE DECEDA

 

CUM A MAI FOST CAZUL CU BABA SINUCIGASA PE LINIA DE TRANVAI CAND MOTOCICLISTUL A

 

DECI NU E CHIAR ASA DE SIMPLU CUM PREZINTI TU SITUATIA

nu am vrut sa spun ca situatia e chiar simpla, ba din contra sunt multi care traverseaza si se uita la telefon ca au de scris un sms sau se uita la stele. faza e ca eu si cand traversez pe trecere ma uit de cel putin 3 ori. era sa lovesc vreo 4 oameni pe trecere deoarece nu ii vedeam de stalpul masinii daca ma intelegeti si ei nici nu se sinchiseau sa se opreasca (in cazul in care vedeau ca eu nu am de gand sa opresc).

 

 

La noi e ca dreaq caini traverseaza la trecerei de pietoni iar pietonii pe unde apuca...

 

Mesaj completat

nu am vrut sa spun ca situatia e chiar simpla, ba din contra sunt multi care traverseaza si se uita la telefon ca au de scris un sms sau se uita la stele. faza e ca eu si cand traversez pe trecere ma uit de cel putin 3 ori. era sa lovesc vreo 4 oameni pe trecere deoarece nu ii vedeam de stalpul masinii daca ma intelegeti si ei nici nu se sinchiseau sa se opreasca (in cazul in care vedeau ca eu nu am de gand sa opresc).

 

 

La noi e ca dreaq cainii traverseaza la treceri de pietoni iar pietonii pe unde apuca...

imi scuzati greselile de aici dar nu am mai putut edita deoarece merge foarte greu calculatorul si a ramas blocat.

Editat de aldraqraudetot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate par wannabe, doar pt ca sunt pasagera ca n-am bani de motor. Dar sunt data pe-o roata, plimbata cu 60 dar si cu 200km/h, cazuta in noroi, sau a reusit sa evite diverse masini. Daca aveam eu ghidonul in mana, altfel statea treaba? :) ba chiar pot spune ca sunt atenta in jurul meu de cele mai multe ori, pt ca mi-e oarecum frica, pt ca ma las condusa si de motorist si de motocicleta. Oricum eu altceva am zis, dar se trezesc unii mai destepti sa comenteze la orice.

 

mergi si sufla-ti mucii si lasa-na cu parerile tale savante, cand o sa ai experienta atunci sa vorbesti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat inceput de sezon... Superba motocicleta si pacat de ea, dar mai degraba conteaza recuperarea in totalitate a pilotului.

 

Si apropo de tobe aftermarket, galagioase, intr-adevar, au efect, le folosesc pe ambele motociclete. Dar ce te faci cu acei pietoni, care sunt din ce in ce mai multi, cu casti in urechi si muzica la maxim in ele...nici nu te vad, nici nu te aud...sunt de groaza. Sunt patit cu unu, noroc ca n-aveam viteza, eram echipat si SuperTeneroasa stie sa cada... Prostoiu` n-a avut nimic grav, dar tot a trebuit sa stau 5(cinci) ore la militie sa dau pagini de declaratii ca nu ma credeau organele ca am trecut pe verde.

 

Grija mare si drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact pe acolo, la iesirea din pasajul Obor spre Iancului am dat si eu cu motorul peste una :| . I-am rupt mana si i-am dislocat umarul, ca am lovit-o cu handguardul de la ghidon ...

Am avut mare noroc ca n-am cazut. Femeia m-a vazut, s-a oprit, am incercat sa o ocolesc prin spate si ea a facut un pas in spate ... Locul ala e foarte periculos pt ca e statia de autobuz acolo si traverseaza pietonii la greu pe acolo. De atunci merg foarte incet in zona aia ca ma astept sa ma sara cate un pieton cand nici nu te astepti ...

 

Insanatosire grabnica si spor la reparat mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate par wannabe, doar pt ca sunt pasagera ca n-am bani de motor. Dar sunt data pe-o roata, plimbata cu 60 dar si cu 200km/h, cazuta in noroi, sau a reusit sa evite diverse masini. Daca aveam eu ghidonul in mana, altfel statea treaba? :) ba chiar pot spune ca sunt atenta in jurul meu de cele mai multe ori, pt ca mi-e oarecum frica, pt ca ma las condusa si de motorist si de motocicleta. Oricum eu altceva am zis, dar se trezesc unii mai destepti sa comenteze la orice.

Explica-mi si mie, cum dai o femeie pe o roata?

 

E ceva gen: "Vand/Schimb: Femeie. Accept variante cu roata." ?

 

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(catre pieton)

 

Bai nene, daca traversezi neregulamentar, macar BELESTE OCHII, altfel meriti sa fii troznit din plin si bagat in spital ca sa te inveti minte data viitoare!!!

 

 

Da' de ce sa nu moara calcat de o masina neagra ?!?!.. Decat sa-i bage si pe altii la belele, mai bine sa moara singur.

 

 

Poate par wannabe, doar pt ca sunt pasagera ca n-am bani de motor........ Oricum eu altceva am zis, dar se trezesc unii mai destepti sa comenteze la orice.

 

frumoasa culoare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai lasati mai fata in pace,are si ea dreptul sa-si spuna parerea,nu?Personal as vrea sa vad mai multe fete pe motociclete si nu pasageri,poate isi schimba statutul din cel de locul 2 pe sa si trece pe scaunul din fata.

Si apropo de tobe aftermarket, galagioase, intr-adevar, au efect, le folosesc pe ambele motociclete. Dar ce te faci cu acei pietoni, care sunt din ce in ce mai multi, cu casti in urechi si muzica la maxim in ele...nici nu te vad, nici nu te aud...sunt de groaza. Sunt patit cu unu, noroc ca n-aveam viteza, eram echipat si SuperTeneroasa stie sa cada... Prostoiu` n-a avut nimic grav, dar tot a trebuit sa stau 5(cinci) ore la militie sa dau pagini de declaratii ca nu ma credeau organele ca am trecut pe verde.

Da,si tobele ajuta,si claxonul.Bine,mai sunt cum ai zis si tu unii cu casti in urechi,aia sper sa treaca mai intai cu castile alea in urechi prin fata a ceva mai mare,nu o biata motocicleta de 2-300 kg,poate nimeresc si ei ceva frumos peste 5 tone,de mai scapa numa castile.Da,stiu,sunt rau :)

Scria cineva ca ce nevoie este de tobe galagioase atata timp cat avem claxonul.Tobele eu le privesc ca pe o masura de prevenire,adica de ex. vrea unul sa iasa de pe o straduta laturalnica dintre blocuri,nu are vizibilitate din cauza masinilor parcate sau chiar nu e atent,dar iti aude toba si devine circumspect si iese cu bagare de seama,usor sau asteapta pana te vede ca ai trecut.Claxonul nu te ajuta aici.Degeaba mai claxonezi tu cand ala e 3 sferturi in fata ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explica-mi si mie, cum dai o femeie pe o roata?

 

E ceva gen: "Vand/Schimb: Femeie. Accept variante cu roata." ?

 

roaba - cu o roata - ce e cu tine? robul - se casatoreste cu roaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu ar fi sa nu va bazati (doar) pe tobe/claxon.

Sunt destui cretini cu muzica in masina, vorbind la telefon, surzi sau pur si simplu nu le pasa.

 

Cel mai bine este sa se mearga prudent.

Da, poate se strica toata placerea dar asta este neajunsul orasului (pardon, jungla) si la urma urmei in oras se foloseste pentru a ajunge de la X la Y. Placerea e in drumetii sau pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai lasati mai fata in pace,are si ea dreptul sa-si spuna parerea,nu?Personal as vrea sa vad mai multe fete pe motociclete si nu pasageri,poate isi schimba statutul din cel de locul 2 pe sa si trece pe scaunul din fata.

 

Da,si tobele ajuta,si claxonul.Bine,mai sunt cum ai zis si tu unii cu casti in urechi,aia sper sa treaca mai intai cu castile alea in urechi prin fata a ceva mai mare,nu o biata motocicleta de 2-300 kg,poate nimeresc si ei ceva frumos peste 5 tone,de mai scapa numa castile.Da,stiu,sunt rau :)

Scria cineva ca ce nevoie este de tobe galagioase atata timp cat avem claxonul.Tobele eu le privesc ca pe o masura de prevenire,adica de ex. vrea unul sa iasa de pe o straduta laturalnica dintre blocuri,nu are vizibilitate din cauza masinilor parcate sau chiar nu e atent,dar iti aude toba si devine circumspect si iese cu bagare de seama,usor sau asteapta pana te vede ca ai trecut.Claxonul nu te ajuta aici.Degeaba mai claxonezi tu cand ala e 3 sferturi in fata ta.

stai linistit tu cu claxonul e ce mai prosta idee sa claxonezi un pieton care trece neregulamentar ...

cand aude claxonul toti grabesc pasul ... desi tu gandesti ca o sa stea locului

zici ca sunt animale de turma care reactioneaza la claxon - dupa cateva experiente in care era sa ma tavalesc cu tot cu mobra sau sa ii iau pe capota - pentru ca am dat claxon - acum prefer sa incetinesc si sa il observ :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu ar fi sa nu va bazati (doar) pe tobe/claxon.

Sunt destui cretini cu muzica in masina, vorbind la telefon, surzi sau pur si simplu nu le pasa.

 

Cel mai bine este sa se mearga prudent.

Da, poate se strica toata placerea dar asta este neajunsul orasului (pardon, jungla) si la urma urmei in oras se foloseste pentru a ajunge de la X la Y. Placerea e in drumetii sau pe pista.

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...