Sari la conținut

accident poiana bv ...


darkoxxo
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

tanarul a pierdut controlul la un moment dat, intrand pe contrasens in Matizul care circula regulamentar

[...] Accidentul s-a produs pe drumul Poienii, intre Stejeris si Poiana Mica pe o portiune de drum drept.

Sa-i fie tarana usoara baiatului :( si insanatosire grabnica si fara probleme pasagerei.

...nu inteleg insa cum naiba a "pierdut controlul" pe o portiune dreapta. Intelegeam sa intre prea tare intr-o curba si sa se duca pe contrasens, dar asa.... ceasu rau pisica neagra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe tot drumul BV-Poiana BV este dat cu smoala ca sa acopere fisurile din asfalt

pe aceasta smoala se aluneca f. tare; au fost 2 accidente in ultima luna - cei implicati spuneau ca au alunecat ca pe gheata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara baiatului :( si insanatosire grabnica si fara probleme pasagerei.

...nu inteleg insa cum naiba a "pierdut controlul" pe o portiune dreapta. Intelegeam sa intre prea tare intr-o curba si sa se duca pe contrasens, dar asa.... ceasu rau pisica neagra...

 

 

Ori vina pasagerei, ori ceva dubios pe asfalt. Refuz sa cred ca cred ca si-a dezechilibrat singur motorul. In linie dreapta pana si un incepator cu cateva sedinte la activ controleaza mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza din acele articole e cea de la accidentul din Timisoara cu trecutul pe sub bariera...

 

Nasol, alt accident mortal. Luna iulie a fost neagra rau de tot. Fie ca a fost din vina motociclistilor, fie ca soferii au incalcat legea, au murit prea multe persoane pe motor.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca :rose: :rose: Macar sa scape pasagera, dar ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A pierdut controlul chiar la intrarea in curba. Este o curba usoara dar care vine dupa o linie dreapta. Am fost acolo. Se vedea urma de la frana motocicletei. Cred ca era si incepator dar nu sunt sigur. RIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ZZR 600 cu nr de BZ. Dupa aspectul mobrei si al castii din poza, despre morti, numai de bine.

 

Din ce se vede, gaz maxim in linie dreapta,curba, panica, frana , plua trasa, poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poza din acele articole e cea de la accidentul din Timisoara cu trecutul pe sub bariera...

 

Nasol, alt accident mortal. Luna iulie a fost neagra rau de tot. Fie ca a fost din vina motociclistilor, fie ca soferii au incalcat legea, au murit prea multe persoane pe motor.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca :rose: :rose: Macar sa scape pasagera, dar ...

 

Drumurile noastre de kakat!!!Ar trebui impuscati si dati la caini cei care se ocupa de drumuri,is pline de carpituri.Asfaltul nostru e bun pt cross

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da nici cu pilotii care se dau pe ele nu mi-e rusine.

 

 

din pacate multi din incepatori nu trec de perioada aia critica de la inceput, cand ti se pare ca 'ai invatat' si sti sa mergi bine cu motocicleta.

 

 

 

odihneasca-se in pace tanarului si recuperare totala si usoara tinerei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multi, dar mai ales FOARTE TINERI sunt cei care au decedat in urma accidentelor moto in luna Iulie.

 

Odihneasca-se in Pace! Toti! :rose: :rose:

 

Dar din asta putem trage o concluzie...sunt foarte multi care n-au experienta deloc si trag maxim de motoare sport foarte puternice. Din pacate nu trec de prima curba, indiferent cat ar fi de usoara. Din pacate si-o fac cu mana lor. Drept ca sunt multe cazuri in care soferii sunt de vina, dar trebuie sa vedem si "busteanul din ochiul nostru"...si noi avem destui care circula ca nebunii si sucombeaza in extaz maxim. De ce tot dati vina pe drumuri/soferi/animale etc, orice altceva in afara de motociclisti? Nu-i bun drumu'? Nu-i da gaz, ca motoreta stie sa mearga si usor! Nu STII drumu'? Cu atat mai mult las-o incet! Vezi animale pe margine? Las-o moale pana treci de ele, ca nu te fugareste dracu' de la spate! Si asta si ala cu pietonu de facea wheelie prin sat au murit pentru ca vroiau sa-i arate unei pixde ce tari sunt ei...ambii in jurul varstei de 20 de ani. Si ca ei MUUUULTI altii. Din pacate, inconstienta face multe victime in randul motociclistilor, mai ales a celor tinerei, pana-n 25 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E trist ce se intampla. E trist ca multi incepatori mor pentru ca se aventureaza aiurea si nu invata cat de cat sa merga pe motor. Nu stiu sa franeze, cum sa intre in curba si isi iau motoare puternice. Eu nu inteleg cum vrea lumea motoare puternice cand la accidente sunt destui incepatori cu motoare sport care gresesc si mor. Oare nici faptul ca a murit un incepator nu le da de gandit? :( E trist si din pacate or sa mai fie accidente cu final tragic.

Sanatate pasagerei si pacat de tanarul incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba aia cu motor mare interzis pt incepatori in primii 2 ani ar trebui pusa in aplicare. Din pacate e numai pe hartie si rezultatul... se vede. N-am vazut ever la un marsh sau protest sa mentioneze nimeni treaba asta.

Pur si simplu motociclismul se invata treptat, nimeni nu se naste pilot, dar multi nu pricep asta.

 

Motor sport de 600 pt cineva cu experienta sub 1 an sau doi, sau abia cu permis luat = deadly weapon. Trist dar adevarat. (si-acu o sa-nceapa aia care au inceput cu 600 si n-au patit nimic, bine mah, voi ati avut noroc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 de ani.. pasagera de 18 ani.. motocicleta, vitezana.. si or sa apara acum ca omu mergea de 40 de ani cu motocicleta si plus de asta a mers cu jdemii de motoare si ca avea muuuuuulta experienta..da..

 

oare cand se va intelege ca intradevar VITEZA ucide????

 

si acum astept jdemii de posturi in care era baiat bun si altele si altele... A FOST BAIAT BUN..acum e degeaba..e mort!!

 

daca mergea si el de placere cu gagica in spate si nu dadea in ea, nu era mai bine? nu frate..eu am motor smecher, eu trebuie sa arata gagici din spate cum merge eu, smecheru, ce viteza am , ce curbe misto iau eu!

 

..cat despre mortii numai de bine...iar despre ea multa sanatate...poate oi fi prea cinic dar deja is obisnuit cu ziua si mortu'....

 

de cand m-am urcat pe motor din nou, am avut doar 2 incidente, unu cu spitalizare in care mi-a iesit din stanga si chiar nu am avut ce face si unu care a deschis usa, dar mergeam incet...

 

e complicat si al naibi de greu sa intelegi ca daca drumul e prost, nu-i dai gaz, daca te prinde ploaia, nu-i dai gaz, cand e aglomeratie si crosetezi masini , nu o faci cu viteza, cand e noapte si mergi pe drum cu curbe nu-i dai gaz ca trebuie sa ajungi acasa...dar deh.. dati fratilor ca va manca mana si apoi va plang familile si prieteni..dati gaz!!! hai eu zic ca se poate, 2 morti si ziua!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva poze si niste clipuri video aici:

 

/index.php?/topic/665986-accident-pe-drum-de-poiana/page__view__findpost__p__2913798

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...