Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blink: ...m-a prins ora 2 citind..... Analizand discutia deduc ca northern_freyja s-a dus la plimbare cu grupul lu Beatrice, care o antipatiza de multa vreme datorita unei discutii din 2012 despre ceva...mi-a fost lene sa mai citesc si acolo. E ca si cum m-as duce eu sa ma plimb cu sobolanu si prietenii lui :crack: . Desi nu vad rostul unei plimbari deasta gen blind date, cu necunoscuti, mi se pare de ca.cat sa mergi cu cineva la drum, care pateste ceva si sa-l abandonezi sau sa marai ca ti-a stricat distractia cu accidentul lui. Teoretic se presupune ca motociclistii opersc si se ajuta intre ei daca unul e accidentat indiferent cine e cel accidentat si ce treaba aveau cei care opersc...poate ca lucrul asta nu se intampla de fiecare data, dar sa mergi cu unu la plimbare si sa te coiesti ca iti intrerupi plimbarea din cauza ca a cazut e de toata jena. Ca o comparatie, in timp ce postarile lui freyja sunt destul de ponderate, din textele lu Beatrice cam sare otrava si veninul.... vad ca e o chestie destul de generalizata atitudinea asta de cac.at in randurile motociclistilor in care toti se bat pe spate ca fratii, pana cand de la o scanteie ti-e dat sa aflii ca fratioru motorist te uraste din ficati.

@beatrice: Daca iti era atat de antipatica de ce nu i-ai zis inainte sa plecati? Poate lua decizia inteleapata de schimba compania, nu mai cadea si nici nu va mai strica sejurul.

Eu tin cu freyja si pentru ca sunt misogin si intodeauna un Super Membru e mai tare decat o Super Membra :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-e antipatica deloc. Cel putin pana sa sara de-a-pulea la mine pe topicul asta. Abia apoi mi-a devenit antipatica.

Cat despre faptul ca a cazut ca tuta e 100% vina ei. Daca ii era frica si stia ca o sa mearga ca o cizma si ca nu poate sa tina pasu', trebuia sa stea acasa.

Cand sunt iesiri lejere mergem si 40 daca avem incepatori cu noi. Dar cum ziceam, asta nu era una dintre acele iesiri. In rest, stai chill, ca accidente au mai fost vreo 2 si de fiecare data am stat cu baietii, iar pe unul l-am si dus acasa fara sa se planga sau sa comenteze cineva.

 

Invatati-o frate sa mearga daca asa parerea buna aveti despre ea si va e asa mila. Daca nu mai cade 2-3 luni deja e un progres.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura data, dar eu nu am cazut ci numai motoru'. Si chiar si asa, daca as cadea si as fi in stare sa merg nu as vrea sa am convoiul care sa ma conduca acasa. Nu trebuie sa stric dispozitia tuturor ca m-am varsat eu ca tuta.

 

Din toata chestia asta nu e vorba decat despre faptul ca se baga prea mult in seama aiurea si e prea obraznica pentru tampeniile pe care le face. Eu asta am vrut sa evidentiez si sa ii spun. In rest, singurul meu sfat pentru ea ar fi sa incerce sa mearga pe motor cat mai mult, si mai ales singura. Cu un numar in telefon al cuiva ce are platforma pentru moto, in caz de alte prostii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu, ca femeie, ar fi trebuit sa stii cel mai bine ca daca la intrebarea "vrei sa te conduca cineva" a raspuns "NU"..... inseamna clar "DA!" :D

 

Ea mi-a recomandat doar sa pastrez distanta fata de masina din fata, in cazul meu inexistenta (masina). Un sfat mai mult decat banal, logic, simplu... Nu-ti trebuie scoli si brevet de pilot sa ai dreptul sa dai genul asta de sfat. Ce face in timpul liber si cat de buna e sau nu, pe moto, pentru reply-ul ala contau fix zero.

 

Restul discutiei e ursaraie.

Editat de BlackLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nasol e cand masina in fata ta tranteste frana ca sa da prioritate la o masina de politia care vrea sa iese din benzinarie.

Eu tot ma intreb ... de ce nu vopsesti waka in alb ... cu o dungulitza albastra ... pe care sa scrii: FUCK THE POLICE.

cred ca ai devenii privilegiat pe drumurile aglomerate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O singura data, dar eu nu am cazut ci numai motoru'. Si chiar si asa, daca as cadea si as fi in stare sa merg nu as vrea sa am convoiul care sa ma conduca acasa. Nu trebuie sa stric dispozitia tuturor ca m-am varsat eu ca tuta.

 

Din toata chestia asta nu e vorba decat despre faptul ca se baga prea mult in seama aiurea si e prea obraznica pentru tampeniile pe care le face. Eu asta am vrut sa evidentiez si sa ii spun. In rest, singurul meu sfat pentru ea ar fi sa incerce sa mearga pe motor cat mai mult, si mai ales singura. Cu un numar in telefon al cuiva ce are platforma pentru moto, in caz de alte prostii.

 

Ok, nu ai cazut, good for you. Sau nu vrei sa povestesti, cum am povestit eu crezand ca altii pot avea de invatat din experientele mele (si uite ca nu trebuia, ca sa nu aiba acum unii ca tine de ce se lega...).

 

Asta conteaza mai putin - importanta e atitudinea. Daca tu nu ai cazut nu inseamna ca trebuie sa ii tratezi de sus pe cei care au dat cu fizicul de asfalt - nu e vreo calitate speciala si nu le esti cu nimic superioara prin asta. Conteaza cum esti ca om. Atitudinea ta denota imaturitate, agitatia si veninul - nesiguranta. Nu prea inteleg de ce, nu ne invartim in aceleasi cercuri si practic nu avem nicio tangenta, dar este cum zici tu. Incercarea ta de a ma batjocori aici prea putin ma afecteaza - nu esti una dintre persoanele a caror parere sa conteze pentru mine, cel putin din tonul cu care mi te adresezi (si zici de mine ca sunt obraznica, :lol: ), si de aici se rupe orice punte de comunicare. Exista o diferenta de varsta si de experienta de viata intre noi, iar lipsa experientei mele in moto nu iti scuza cu nimic derapajele.

 

Cum ti-am spus, am mers cu oameni mult mai experimentati decat tine si au stat dupa mine, mi-au explicat ce gresesc, ce am de facut, dar niciunul nu mi-a spus ca sunt varza. Ca tot voiai exemple, unul dintre acesti OAMENI a fost @ianachim - am facut o scurta plimbare si mi-a dat o gramada de sugestii utile (si nu, nu mi-a spus sa umblu cu platforma dupa mine...). Mai devreme tipai sa iti dau nume ca sa vezi tu cine poate fi mai experimentat decat tine... acum intelegi de ce e bine sa ai o atitudine ceva mai ponderata?

 

Asta a fost sfatul meu pentru tine, un sfat pe bune si fara pic de rautate. Daca vrei sa te gandesti un pic la asta, iti promit ca rau nu are cum sa fie. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, nu ai cazut, good for you. Sau nu vrei sa povestesti, cum am povestit eu crezand ca altii pot avea de invatat din experientele mele (si uite ca nu trebuia, ca sa nu aiba acum unii ca tine de ce se lega...).

 

Asta conteaza mai putin - importanta e atitudinea. Daca tu nu ai cazut nu inseamna ca trebuie sa ii tratezi de sus pe cei care au dat cu fizicul de asfalt - nu e vreo calitate speciala si nu le esti cu nimic superioara prin asta. Conteaza cum esti ca om. Atitudinea ta denota imaturitate, agitatia si veninul - nesiguranta. Nu prea inteleg de ce, nu ne invartim in aceleasi cercuri si practic nu avem nicio tangenta, dar este cum zici tu. Incercarea ta de a ma batjocori aici prea putin ma afecteaza - nu esti una dintre persoanele a caror parere sa conteze pentru mine, cel putin din tonul cu care mi te adresezi (si zici de mine ca sunt obraznica, ), si de aici se rupe orice punte de comunicare. Exista o diferenta de varsta si de experienta de viata intre noi, iar lipsa experientei mele in moto nu iti scuza cu nimic derapajele.

 

Cum ti-am spus, am mers cu oameni mult mai experimentati decat tine si au stat dupa mine, mi-au explicat ce gresesc, ce am de facut, dar niciunul nu mi-a spus ca sunt varza. Ca tot voiai exemple, unul dintre acesti OAMENI a fost @ianachim - am facut o scurta plimbare si mi-a dat o gramada de sugestii utile (si nu, nu mi-a spus sa umblu cu platforma dupa mine...). Mai devreme tipai sa iti dau nume ca sa vezi tu cine poate fi mai experimentat decat tine... acum intelegi de ce e bine sa ai o atitudine ceva mai ponderata?

 

Asta a fost sfatul meu pentru tine, un sfat pe bune si fara pic de rautate. Daca vrei sa te gandesti un pic la asta, iti promit ca rau nu are cum sa fie.

Stai linistita ca Ianachim e baiat bun, si probabil ca are el niste combinatii. ;)

Crezi ca daca Ianachim a iesit la o semi-tura cu tine umilesti pe cineva sau dovedesti ceva?

 

Psiholoago, cred ca ti-ai gresit profesia; cum le stii tu pe toate ca un om mare. :crack:

Eu nu am venin, asa-s eu de obicei, imi place sa zic lucrurilor pe nume, spre deosebire de tine care vorbesti mult si nu spui nimic.

 

Haidi pa, vezi-ti de povestirile tale despre cum te-ai mai varsat ultima data, le astept cu interes. Vezi ca data viitoare sa nu iti vina un TIR de pe contrasens ca atunci nu te mai salveaza nimic... Sau macar sa nu accidentezi pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot ma intreb ... de ce nu vopsesti waka in alb ... cu o dungulitza albastra ... pe care sa scrii: FUCK THE POLICE.

cred ca ai devenii privilegiat pe drumurile aglomerate :D

ALB in talon - CHECK

ALBASTRU in talon - CHECK

 

Mi-ai dat o idee foarte buna... Am de lucru acuma... Sa bem! :alcy: Da sa nu ne suim pe motor...ca am vazut in partea aialalta giratoriul cum a daramat fata... :alcy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai .. asa placut e la intruniri ... cand e concursul de tricouri ude ... imi aduc aminte acum la rasnov ... cum rox cu ortensia si cristina se imbratisasera dupa ce au fost udate ... si acum ... beatrice cu frjya se paruiesc aici ... imi strica toata amintirea.

 

Eu zic sa le facem sa se impace, si asa sunt putine motocicliste, e pacat sa le avem dezbracate ... dezbinate.

 

Astept propuneri ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...