Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La faza asta sunt de acord: doar un cocalar demonstrează "pe viu" în trafic altui cocalar că a greșit o manevră.

 

Asta ne deosebește pe noi, românii, de restul Europei (civilizate): cocălăreala din trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a bagat un motorist faza lunga in ochi acum vreo jumate de ora... S-o fi gandit ca un bec in intuneric nu e vizibil, trebuie un bec mai mare care sa orbeasca soferii din contrasens. Nu mai avusesem de ceva timp placerea, uitasem cum este...

 

 

 

Cam așa „pățăști” când, speriat de un copac, te lași de motociclism și devii conservar hater :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@petre81.

Vorbeam despre realitatea din traficul din România, nu despre tine. Pur și simplu te-ai nimerit să fii un exemplu concret în context.

Îmi pare rău că te-am "atins".

Editat de pasquinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m.ai atins cu nimic, doar ca mi se pare ca sunteti ridicoli. Deci un taran prost din vasta provincie a acestei tari vine sa cocalareasca prin Bucuresti dar dupa mintea voastra de provinciali tot bucuresteanul care nu a incalcat legea e numit cocalar. Pai nu sunteti voi provincialii un pic cam ipocriti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m.ai atins cu nimic, doar ca mi se pare ca sunteti ridicoli. Deci un taran prost din vasta provincie a acestei tari vine sa cocalareasca prin Bucuresti dar dupa mintea voastra de provinciali tot bucuresteanul care nu a incalcat legea e numit cocalar. Pai nu sunteti voi provincialii un pic cam ipocriti?

Uiți că voi, Centrul Galaxiei, sunteți conduși de o moldoveancă. Pe deasupra și proastă, dacă mă întrebi pe mine.

 

"Țăran prost din vasta provincie"? Meriți o statuie doar pentru afirmația asta, bucuruleșteanule.

 

P.S. Ipocrit e mă-ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce fain e sa ai motor.

 

Eveniment in Bucuresti la care se strang jdemii de oameni? Checked.

Trafic bara la bara? Checked.

Nici un loc de parcare in cartier? Checked.

 

Prins un singur rosu la semafoare si parcat la 15 metri de intrare? Asta-nseamna sa fii motociclist.

Multumesc bikermag pentru gazduire :).

 

post-97306-0-25779100-1532811244_thumb.jpgpost-97306-0-35937100-1532811251_thumb.jpgpost-97306-0-87478200-1532811261_thumb.jpg

 

Maine dimineata plecare spre Ramnicu Valcea la salina :D.

Editat de AlexAB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu zic ca nu se deplasa legal cu carutul pe carosabil, ca tot scrie acolo ca se va stabili. Deci e cam vinovat...

 

N-ai inteles nimic, problema nu e daca ala mergea legal ci faptul ca prostaloaica aia a intrat direct in el. Eu zic mai bine sa va paziti oasele, o tuta ca asta va omoara fara regrete, iti garantez ca daca va gasi o portita legala va face tot posibilul sa scape de responsibilitatea accidentului desi e vina ei 100%.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Din cate am vazut traversa pe trecerea de pietoni.Chiar si ala are viteza de racheta sa nu poti opri daca nu esti pe fb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut traversa pe trecerea de pietoni.Chiar si ala are viteza de racheta sa nu poti opri daca nu esti pe fb?

Uita-te si la pozele 2, 3 si 4 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discutabil. Ca te tavaleste fara greturi e clar, ea sau orice alt sofer, doar ca un carut din ala nu prea are, dpdv legal, ce cauta pe drumul public.

 

John, era drum drept, lumina si vizibilitate 100%, nu era aglomerat pe benzi si ala avea si o veste verde reflectorizant. Eu iti garantez ca daca era un cetatean cu o motocicleta il trantea si pe ala chiar daca circula legal. In clip se vede cum trece o masina inaintea ei si il ocoleste prin stanga, nu are asa mare importanta daca ala se afla in mod legal pe carosabil ci faptul ca vita pur si simplu s-a urcat pe el in niste conditii de trafic in care este teoretic imposibil sa faci un astfel de accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...