Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

https://comenzi.farmaciatei.ro/advanced_search_result.html?search_in_description=0&keywords=vaccin+pneumococic+23

 

il pot lua eu astazi...farmacia e langa mine...da-ti un semn la 0723 233 661...Bogdan...il trimit prin curier rapid

 

astept vesti si hai sus fata....

 

Sunt sigur ca farmacia aceasta mai are un alt punct de vanzare si in jurul TM, comanda se face oriunde, destinatia este aceeasi.

 

Insanatosire grabnica, ca ai de la cine sa ti-o iei. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 942
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pantera are nevoie de vaccin pneumococic 23. o fiola. hai sa lasam povestile si sa incercam sa ajutam! PM sau scrieti prietenilor ei din Timisoara daca aveti cum sa-l faceti rost! Multumesc.

caut si eu astazi,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este si teama sa mai intru pe topicul asta sa nu am vreun soc.Primele cateva zile sunt critice si sper sa treaca cu bine peste ele.Partea buna ca in vest sunt medici cu simt de raspundere ca la noi in sud-est sunt niste hahalere.O sa fie bine...simt eu.Sanatate de la Emilio si Lori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaccinul s-a gasit. Multumim tuturor celor care s-au implicat. S-a dovedit inca odata ca exista totusi si oameni printre oameni.

Pantera este stabila. Intubata pentru a ajuta plamanul afectat de contuzie, sa se refaca cat mai repede. In 2-3 zile va fi scoasa de la aparatul menit sa o ajute nu sa o tina in viata. Speram sa se puna repede pe picioare.

Editat de hebe5p1n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaccinul s-a gasit. Multumim tuturor celor care s-au implicat. S-a dovedit inca odata ca exista totusi si oameni printre oameni.

Pantera este stabila. Intubata pentru a ajuta plamanul afectat de contuzie, sa se refaca cat mai repede. In 2-3 zile va fi scoasa de la aparatul menit sa o ajute sa o tina in viata. Speram sa se puna repede pe picioare.

o sa se puna pe picioare :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu si Pantera am mincat din aceeasi farfurie mult timp cat a stat in Bucuresti si cunosc temperamentul ei cam acid sa zic asa , cu toate astea imi doresc din inima sa se faca bine si stiu ca este o luptatoare.Cat despre a cui e vina ...nu ma intereseaza atata timp cat in Romania nu exista legi care sa nu fie incalcate.Toti invatam din greseli pentru ca e natura umana .Fi bine fato ca inca mai avem multe lucruri de facut impreuna.Garda veche tre sa dea exemple nu sa fie alta pagina cu RIP ca deja sunt satul.Bafta

garda vechie este si va fi.. multumim violetbiker ...acum se vad prieteniile si nu pricinile....suntem receptivi la orice info :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A gresi este uman, a ierta este divin.

Ii doresc Gildei multa sanatate si recuperare rapida si usoara. Nu o cunosc personal dar sunt convins ca e o luptatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vaccinul s-a gasit. Multumim tuturor celor care s-au implicat. S-a dovedit inca odata ca exista totusi si oameni printre oameni.

Pantera este stabila. Intubata pentru a ajuta plamanul afectat de contuzie, sa se refaca cat mai repede. In 2-3 zile va fi scoasa de la aparatul menit sa o ajute nu sa o tina in viata. Speram sa se puna repede pe picioare.

roate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si vaccinul o sa o ajute sa-si revina mai repede?

Asteptam vesti mai bune de la cei prezenti pe langa ea...

 

nu, o fereste de infectiile spitalicesti ce duc la complicatii.

 

Este constienta?

nu inca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In 8 ani de zile, nu am inteles de ce, pe orice topic, de orice natura, cineva se cearta cu cineva, cineva se gaseste mai destept si stie exact ce trebuia facut si cum.

Recomandari de genul "mergeti in rand cu masinile", va asigur ca nu functioneaza! Am mers eu si mi-a iesit unul care a traversat intersectia pe rosu si m-a facut varza. La ce bun, atunci, sa dam noi sfaturi de acest gen?? Exista vreunul pe aici, care are zeci de mii de km in sa si nu a gresit niciodata. Nu va mai dati icoane de inchinat, fratilor!

Iar tu, Pantero, nu fa glume proaste!! Stiu ca peste 2 saptamani (cel mult), ai sa razi de asta! Stiu sigur! ;-)

Asa ca, hai, relax for a week and go on!

Fii barbata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca un necunoscut face o boacana de genul asta, toata lumea i-l condamna. Daca un membru marcant al forumului o comite, imediat sar dulaii (catzelusii) sa-i apere onoarea celui in cauza. Mentionez ca cenzura a disparut demult baieti! Stergeti topicul mai bine, poate aveti pile la stapinire.Intodeauna cind se deschide un astfel de topic, se stie dinainte ca apar si pareri negative, Gica Contra, etc. De ce le mai deschideti? Ca dupaia sa-i mascariti pe cei ce nu sint in tonul vostru? Mai bine nu mai initiati aceste topicuri. Sau , s-a mai discutat, faceti o rubrica separata pt condoleante, cuvinte de imbarbatare, etc. Acolo se stie clar ce ai voie sa zici.

 

 

Cel mai pertinent post de pe tot topicu asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin minte sa ne fi cunoscut, dar tin minte ca in urma cu cativa ani, cand am avut un picior rupt, mi-a urat refacere rapida si mi-a dat cateva sfaturi bune.

Nu pot decat sa ii urez la randul meu multa sanatate si insanatosire grabnica. Nu stiu care au fost circumstantele exacte, si nici nu am cum sa aflu, dar mare pacat ca s-a ajuns aici.

Oricum, multa sanatate si putere de lupta inca o data!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca si veteranilor li se intampla... nimeni nu e in siguranta! aviz bikerilor de qwerty!

 

insanatosire grabnica!

 

nu exista veterani aici, poate doar prefesionisti dar nu stiu daca e cazul .

nimeni nu e ferit de situatiile negre.

multumim pentru update-urile referitoare la starea sanatatii si daca e nevoie , dati de stire( pe topic sau pm )

 

sanatate sa ii dea Dumnezeu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data am cunoscut-o la un concert Fhoenix . Era printre cei care organizau securitatea evenimentului si credeti-ma . . . . o facea al dracului de bine . Sper ca atitudinea ei sa-i dea taria sa treaca peste eveniment , sa traga invataturile necesare si sa continue asa cum doar ea stie sa o faca ! A trecut peste ce a fost mai greu , acum urmeaza refacerea .

P.S : dupa ce te faci bine Pantero , iti fac cinste cu un Wiskas , in salon la Casa Austria ! :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin minte sa ne fi cunoscut, dar tin minte ca in urma cu cativa ani, cand am avut un picior rupt, mi-a urat refacere rapida si mi-a dat cateva sfaturi bune.

Nu pot decat sa ii urez la randul meu multa sanatate si insanatosire grabnica. Nu stiu care au fost circumstantele exacte, si nici nu am cum sa aflu, dar mare pacat ca s-a ajuns aici.

Oricum, multa sanatate si putere de lupta inca o data!

 

A taiat linia continua sau a pierdut controlul si a intrat in taxi , taximetristul n-are nici o vina.Graba strica treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A taiat linia continua sau a pierdut controlul si a intrat in taxi , taximetristul n-are nici o vina.Graba strica treaba.

Asta nu prea cred ca mai conteaza. Intr-un fel sau altul cu totii gresim, mai mult sau mai putin. E pacat de cei care ajung sa aiba de suferit, indiferent despre cine este vorba, fie ca e dintr-o greseala mica sau mare, fie ca a fost sau nu din vina lor.

Eu zic numa' "sanatace!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am inteles niciodata aceasta pofta acuta si acida de a arunca cu (cuvant urat) acolo unde poate intr-o zi te vei afla si tu!

Nu ma consider catzel de pe forum, care din compasiune pentru un membru vechi al forumului, sar sa-i iau apararea. Si daca este cineva interesat, am sunat la familie si stiu exact in ce stare se afla. Daca eram in Timisoara, probabil eram pe culoare in asteptarea vestilor!

Se va recupera in timp. Este probabil o greseala pe care si-o va asuma ca atare (asa cum a facut de fiecare data) si din care, din pacate, nu va avea fizic cum sa nu invete!

A inceput sa-mi fie scarba de acest forum din momentul in care in trafic, singura, cu motorul stricat, am vazut groaza de motociclisti (pentru siguranta in trafic a carora m-am zbatut niste ani, participand si organizand tot soiul de actiuni cu impact la nivel national, actiuni caritabile etc) carora nici macar nu le-a dat prin cap sa salute, d-apai sa opreasca! De asta am si disparut din "zona".

Citind in schimb aceste topicuri (in care dupa umila mea parere ar trebui daca nu putem trimite ganduri de incurajare prietenilor si familiei, sau nu incercam sa ajutam cu ce putem, macar sa avem bunul simt sa nu folosim cuvinte jignitoare), imi intaresc opinia ca acest forum a devenit o oala cu hrana pentru animale de curte...

Sper macar, citind toate astea, Gilda, sa-ti iasa din cap odata pentru totdeauna ideea "noi suntem motoristi adevarati, trup si sange, sarim unii pentru altii" si sa te opresti din a mai crede ca suntem toti la fel ca tine de saritori, misto, sinceri, onesti si cu bun simt!

Te pup fata si bataia promisa ti-o primesti la dublu!!!!!!

Asa vorbeste un prieten...!!!

SAnatate maxima voua tuturor, care nu gresiti si care aveti dreptul sa judecati pe oricine, in orice context!!! Eu am invatat ca n-am acest drept si sunt mandra ca pot trai fara asta!!

Pantero, hai sus!

Asa vorbeste un prieten!!!

 

Iubita muuulta sanatate iti doresc, ca din greseli invatam in fiecare zi. Tu sa fii bine, asta e cel mai important! Mai avem de baut cafele impreuna cand vin in Tm!

 

Cat priveste lupii moralisti: dragii mei, cand o sa fiti intruchiparea perfecta a motociclistului atunci sa aratati cu degetul. Oricine greseste, si eu fac nebunii prin trafic, dar e riscul pe care mi-l asum si responsabilitatea mea. Ce va f*** pe voi grija ce face altul? Sunteti implicati direct? Voi nu ati comis-o niciodata in trafic?

Ca sa nu mai zic ca multi din cei ce ati comentat nu aveti nici macar jumatate din km facuti de ea pe 2 roti.

Nu a declarat nimeni ca vai saracuta e nevinovata, asa ca ce va agitati atat?

 

Sanatate multa Pantera! :hug:

Si tot asa vorbeste un prieten!!!

 

Ultimele informatii sunt ca operatiile or decurs ok...splina scoasa,ceva din ficat,plamani un pic cu sange,ceva escoriatii,o gaura in picior...dar va fi bine si asta e o veste buna pt fata asta si pt prieteni...maine se pare ca va fi detubata si se poate face o vizita cu acordul celor de acolo care o ingrijesc si a mamei ei...revenire grabnica ,,zapacito,,!!!

Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În tinerețe aveam o nevastă care mă enerva teribil Âşi în principal în timpul mesei de prânz, trânteam farfuria Âşi ieÂşeam să-mi vărs nervii pe motor. Doar norocul face să mai fiu încă pe partea superioară a scoarței pământeÂşti. Poate Âşi pe Pantera o stare de spirit blestemată a adus-o în situația asta, nu putem să Âştim ce a determinat-o să facă manevra aia, poate a încercat să evite ceva sau i s-a făcut rău Âşi a trecut pe celălalt sens. Nu mai contează dacă a greÂşit sau nu, contează doar să se facă bine. MotocicliÂştii de tastatură care o critică aici comit Âşi ei accidente, se numeÂşte derapaj de logică. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ultimele informatii sunt ca operatiile or decurs ok...splina scoasa,ceva din ficat,plamani un pic cu sange,ceva escoriatii,o gaura in picior...dar va fi bine si asta e o veste buna pt fata asta si pt prieteni...maine se pare ca va fi detubata si se poate face o vizita cu acordul celor de acolo care o ingrijesc si a mamei ei...revenire grabnica ,,zapacito,,!!!

 

Este cea mai buna veste de pana acum!

Multa sanatate si sa o fereasca Dumnezeu de complicatii!

Refacere cat mai usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...