Sari la conținut

Accident moto Pantera


servant.1980
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 936
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deea se da. Cat de bine se da? Pai fata de Rossi si Lorenzo e praf, se apropie un pic poate de Bautista, sa zic. Fata de altii, bine. Fata de multi tastaturisti de forum, excelent!

 

Cred ca asa era si Pantera. Undeva intre Rossi si tastaturistii de forum. :transport-040:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deea se da. Cat de bine se da? Pai fata de Rossi si Lorenzo e praf, se apropie un pic poate de Bautista, sa zic. Fata de altii, bine. Fata de multi tastaturisti de forum, excelent!

 

Cred ca asa era si Pantera. Undeva intre Rossi si tastaturistii de forum. :transport-040:

 

Asta o face mai putin derutata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce topic. Eu de obicei incerc sa citesc tot topicul inante sa postez. Aici nu reuseam sa ajung la final si asta dupa ce am aflat ca fata e bine si ma bucur enorm sa aud ca este deja acasa.

Am mai observat multi disparuti de mult timp de pe forum care au postat. Eu credeam ca nici nu mai au conturi. Ma bucur totusi ca mai citesc pe aici.

 

Legat de discutie as vrea sa spun doar ca totusi Busa e o motocicleta prea mare si prea grea pentru o fata. Nu imi doresc Busa si nici nu e mare jmecherie sa iti cumperi asa ceva. E 4000 de euro ce dracu.

Oricine poate merge pe Busa. Nu e mare chestie. Si poti sa ai noroc sa nu intampini situatii dificile si sa spui ca nu ai avut nici un accident pe ea. Totusi sunt putini care sa poata redresa o asemenea motocicleta intr-o situatie naspa.

Este ca si cand ai vrea sa faci motocros cu Varadero de 1000. Desigur sunt cativa care ar putea dar nu oricine si cu atat mai putin o fata de 60-70 de kg.

 

Pana la urma e treaba fetei cu ce merge dar nu o mai puteam numi greseala. Fiindca greseala nu a fost cand a cazut ci cand a cumparat o motoicleta atat de grea.

Nu ma intereseaza nici motovele pentru care a cumparat-o. E problema ei. Si mie imi place Busa dar sunt constient ca m-as chinui cu ea aiurea. O motocicleta pe care daca o inclin putin ori o scap ori fac hernie nu e pentru mine. Si asta stand pe loc.

De asemenea masa mare a motocicletei determina o inertie pe masura. Asa ca daca a plecat de sub tine nu mai ai nici o sansa sa o redresezi.

 

In fond ce vreau sa spun este ca pe motocicletele mari, grele si puternice trebuie mers cu mare grija.

Multi sunt furati de puterea, stabilitatea si manevrabilitatea acestora si uita cu desavarsire de greutatea lor.

 

Nu cred ca este o idee buna sa ne cumparam motociclete doar tinand cont de dorintele si visele noastre. Mai trebuie sa avem in vedere si siguranta.

Motocicletele sunt precum hainele. Le cumperi pe masura ta nu cu doua numere mai mari doar fiindca iti place modelul. Daca ai o fusta, lunga, cu doua numere mai mare ai toate sansele sa iti rupi ceva cand te impiedici. In plus te si chinui cu ea cand mergi.

 

Inca o data sanatate maxima Pantera si daca te mai urci pe motor astept sa ma injuri cand ma vezi. Asta daca crezi ca nu am dreptate in ce am scris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

In momentul in care parerea ta ti-o formulezi cu apelative de genul: parere deplasata, penibil, copilaresc; mie imi suna asa ca o tragere de urechi parinteasca. Ei si n-as avea nimic impotriva daca respectivul care ne trage de urechi ca sa ne aduca pe calea cea drepata, ne dovedeste ca este in masura sa faca treaba asta prin calitatile/meritele sale personale. Pina acum n-am remarcat nimic in sensul asta.

Nu particip la maraton, imi pare sorry. Dar as prefera sa fiu iepure la maraton decit sa fiu ca tine vulpe intr-o vinatoare.

Daca as aplica acum acelas sablon (analiza textului) pe ceea ce ai scris ti-as arata cat de mult te contrazici.Daca poti sa fi obiectiv fa-o chiar tu.Ma indoiesc ca poti.

Dar,repet, esti foarte bun in a rastalmacii cuvintele si a le privii dintr-un unghi de unde se poate spune ca ai dreptate,dar teoria relativitatii te contrazice la final.

Ca idee, iepurele la maraton este acel sportiv platit ca sa impuna un ritm etc. sper sa intelegi paralela. Si sa stii ca pe vremea mea in ultima banca stateau "baietii".

Fi mai si tu mai relaxat putin :)

Editat de gabic 72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paralela era intre modul in care tu pari sa-i provoci pe ceilalti sa raspunda la postarile tale,ca si cand ai avea, ipotetic vorbind, ceva de castigat in asta.

Persisti in confuzie...eu nu vreau/incerc sa induc nimanui nimic cu parerile mele,este doar o opinie personala ,poate era mai bine daca stiam de existenta ta mai de demult sa fi pus acum un mesaj de avertizare de genul :ceea ce voi spune este o parere personala si trebuie tratata ca atare,a nu fi insusita ca si teorie.

Cat despre contradictii....cu genul asta de persoana ,cum esti tu, e mai indicat sa te retragi din disputa cat se mai poate altfel citez partial ..." te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta"... (a nu se intelege vreo jignire)

Editat de gabic 72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fataaaaaa...

auzi tu, topicul se apropie de 1000 de postari

poti sa dai la imprimat tricourile ...se vor vinde ca painea calda

sper ca nu ai aruncat bandajele, taie fasii mici de 4x 8 cm si le cosi la gat in loc de etichete ..pe post de AMULETE

 

a... scoate ceva piese de pe moto si da le la un sudor sa faca mici totemuri, daca mai vin astia la timisoara cu ceva MOASTE sa le sfinteasca

le dai si pe astea pe net ..marfaaaaa

 

ps nu mai uita cu 1 tricou xxl

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine poate merge pe Busa. Nu e mare chestie. Si poti sa ai noroc sa nu intampini situatii dificile si sa spui ca nu ai avut nici un accident pe ea. Totusi sunt putini care sa poata redresa o asemenea motocicleta intr-o situatie naspa.

 

Cine a constientizat asta, foloseste roti ajutatoare. :07Biker:

 

251273_10151084285886994_642953059_n.jpg

 

 

 

Si mie imi place Busa dar sunt constient ca m-as chinui cu ea aiurea. O motocicleta pe care daca o inclin putin ori o scap ori fac hernie nu e pentru mine. Si asta stand pe loc.

 

 

Sa-ti aduc aminte ca motocicleta este folosita doar in mers si ca pentru restul e doar pasiune?!

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca se mai vorbeste pe subiectul asta?

 

Ok, my .02$:

 

1. Accidentul asta nu are nicio legatura cu motorul ala. Putea fi un scuter, un F650GS, un R1, un CB500, un Fazer orice.

2. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca "riderul" e fata. Putea fi la fel de bine baiat, hermafrodit, maimuta dresata sa conduca un motor etc.

3. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca fata e sexy (asa zic altii, eu nu ma pronunt). Putea fi o grasa infecta care lucreaza in IT si la fel se intampla.

4. Accidentul asta nu are nicio legatura cu prietenii fetei de pe forum. Si cu ei, si fara ei, accidentul nu putea fi evitat. N-a fost nimeni la ghidon in momentul ala in afara de dansa.

5. Accidentul asta nu are nicio legatura cu experienta anterioara a fetei. Orice om experimentat are momente de "orbul gainii", neatentie etc.

 

Femeia - cu riscul de a ma repeta - a gresit, a platit etc. Move along people! Muzica in bar s-a inchis de mult si chelnerii pun scaunele pe mese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai folosit copy-paste sa scrii "Accidentul asta nu are nicio legatura cu" sau ai scris de fiecare data?

 

stai sa scriu si eu:

 

Accidentul asta nu are nicio legatura cu nimic. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai folosit copy-paste sa scrii "Accidentul asta nu are nicio legatura cu" sau ai scris de fiecare data?

 

stai sa scriu si eu:

 

Accidentul asta nu are nicio legatura cu nimic. :hug:

 

Ca sa fiu sincer, pe primele doua le-am scris cu mana, insa apoi am invatat din greseala mea (ca un om inteligent ce ma aflu) si am folosit functia "copy-paste", oferita cu atata generozitate de computerul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca se mai vorbeste pe subiectul asta?

 

Ok, my .02$:

 

1. Accidentul asta nu are nicio legatura cu motorul ala. Putea fi un scuter, un F650GS, un R1, un CB500, un Fazer orice.

2. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca "riderul" e fata. Putea fi la fel de bine baiat, hermafrodit, maimuta dresata sa conduca un motor etc.

3. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca fata e sexy (asa zic altii, eu nu ma pronunt). Putea fi o grasa infecta care lucreaza in IT si la fel se intampla.

4. Accidentul asta nu are nicio legatura cu prietenii fetei de pe forum. Si cu ei, si fara ei, accidentul nu putea fi evitat. N-a fost nimeni la ghidon in momentul ala in afara de dansa.

5. Accidentul asta nu are nicio legatura cu experienta anterioara a fetei. Orice om experimentat are momente de "orbul gainii", neatentie etc.

 

Femeia - cu riscul de a ma repeta - a gresit, a platit etc. Move along people! Muzica in bar s-a inchis de mult si chelnerii pun scaunele pe mese.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Accidentul asta nu are nicio legatura cu faptul ca fata e sexy (asa zic altii, eu nu ma pronunt). Putea fi o grasa infecta care lucreaza in IT si la fel se intampla.

Misto parere ai despre fetele care lucreaza in IT. :cheers:

 

Incercand sa neutralizei parerile celorlalti, ai reusit chiar tu sa stigmatizezi pe altii. Deci nu merge sa dai "lectii", si tu gandesti la fel. Voi pune acest fapt pe seama lipsei tangentei tale cu acest domeniu. Tin sa te dezamagesc - si fetele care lucreaza in IT sunt normale, dragute, sexy. Si da, se poate sa te duca capul si sa arati si bine. Intamplator lucrez fix in IT si nu prea am vazut balene in jur. Si nici eu nu sunt una. :bore:

 

Dar poate ai aceleasi idei ca in acest filmulet ("Look at those women - they went to university! Over-education leads to uglyness, premature aging and beard growth"):

 

http://www.youtube.com/watch?v=LS37SNYjg8w

 

Sau poate e vulpea care nu ajunge la struguri. Pentru ca nah, strugurii pe care ii duce si capul pica mai greu. :tomato:

 

Semnat,

O "Grasa Infecta" din IT

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde deduci tu din ce-a zis el ca toate fetele care lucreaza in IT sunt grase infecte???

A zis ca putea fi o grasa infecta, care lucreaza in IT... adica o grasa anume infecta care ar lucra in IT si nu in vreun domeniu "spectaculos", atata tot...

 

Semnat,

O "Grasa Infecta" din IT

 

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde deduci tu din ce-a zis el ca toate fetele care lucreaza in IT sunt grase infecte???

A zis ca putea fi o grasa infecta, care lucreaza in IT... adica o grasa anume infecta care ar lucra in IT si nu in vreun domeniu "spectaculos", atata tot...

 

Ahh daca se referea la un personaj anume, e alta poveste. Desi nu pot sa zic ca e chiar ortodox (ca sa o dam si pe aici in iconite si cruciulite) sa stigmatizezi pe cineva chiar in absenta.

 

Va trebui sa te dezamagesc si pe tine, dar IT-ul e un domeniu interesant. Nu 'spectaculos', ca nu e nici fizica nucleara, nici constructie de avioane/rachete. Dar e interesant. Exista multe alte meserii mai 'boring' - parca erau ceva bancuri despre contabili pe tema asta - si nu le-am inventat eu. Si din "grasele' infecte" as da exemple din functionarele publice care te trateaza in sictir desi platesti niste taxe si desi au un program obositor de 3-4 h/zi. Nu din IT unde uiti sa si mananci daca e vreun bug de fixat sau ceva urgent.

 

Just my 0.03 > 0.02 cents. Cu argumente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu, unde dai si unde crapa....

 

Era o metafora, o figura de stil, o licenta poetica, o exprimare plastica, un antonim, o tusa (groasa), o tehnica de contrast. Chill.

 

(PS. Lucrez in IT. :hug: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...