Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

eu am avut un intercom similar, luat de la http://accesorii-moto.ro cu vreo 80-100 lei

mergea super bine, dar l-am vandut ca ma enervau firele

 

ala gasit de tine mi se pare cam scump!

 

recomand sa-ti cauti la banii astia statii emisie-receptie cu functie de activare la voce (VOX)

 

PS Eu am avut exact ca asta din anunt: /index.php?/topic/678639-intercom-lampa/?hl=intercom

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Posed Midland BT Next. Incantat. Am mai avut si BT1, asa ca am cu ce compara. In primul rand se pot "lega" intre ele patru dispozitive. Nu se poate teleconferinta, doar fiecare cu fiecare. "Bataie" indicata 1600 m, probat, mai mult de 500 m. Trebuie sa ai contact vizual, sa nu te desparta un mal de pamant, munte, deal. Radio FM incorporat, memorare 6 posturi, legatura cu telefonul bineinteles. Ideal de mers in doi, conectare permanenta, aproape, se deconecteaza daca nu vorbesti (economie de baterie) dar se conecteaza verbal. Bateria tine o gramada. Folosit zilnic cateva ore, tine cel putin o saptamana. Nu vreau sa fac reclama,impartasesc din propria experienta de aproape un an si peste 5000 km de mers in doi (doua moto). Costuri, aprox. 620 lei single sau 1200 perechea, o firma din Piatra Neamt, serioasa. Pe Louis era mai scump ... halatu'. Or mai fi si altele dar Midland cu d'astea se ocupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am asa ceva: /index.php?/topic/684725-intercom-cellular-line-bluetooth-interphone/

 

Nu stiu insa, daca omul mai are de vanzare. Autonomie buna, distanta mare, waterproof...

 

Testate ! De pe la 150 de km/h incolo nu prea te mai intelegi cu pasagerul...De pe la 180 nu mai auzi decat vajaitul castii. Nu au radio. Pot fi conectate la telefon, iar muzica se asculta mono

Cred ca pana la 120-130 de km/h se pot folosi optim, cu alte cuvinte in limita legala... :)

 

Mie imi plac...pretul a fost excelent si nu sunt chinezisme.

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu credeam ca este necesar sa specific, la banii astia, jucaria de care v-am povestit este stereo si are intrare AUX pentru MP3, statii PMR, GPS si alte alea. Vine cu doua microfoane, fiecare set, unul pt. integrala, unul pt. flip-up sau open face. Ce sa va povestesc, are si o antenutza care se ridica, atunci cand vrei o "bataie" mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu incerc sa le cumpar acum. Vad ca s-a marit pretul la 64,49$.

Din ceea ce am citit pe net parerile sunt impartite. Au fost unele kituri care s-au defectat la o luna dupa cumparare, iar altele functioneaza fara repros de 2 ani. Depinde de bafta.

Tot azi s-a trecut la modelul 2013, despre care nu am gasit pareri. In teorie ar trebui sa fie mai bune.

Pacat ca nu au intrare aux pe jack, in rest om vedea cum stau treburile in momentul in care le vom primi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa intru in polemici, dar cred ca este un motiv pentru care cel din link costa vreo 350 de euro...

http://www.louis.de/_3064886801a04b17f346f102500eeb6a6b/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10004648

 

Par ok si cele pe care le comanzi, poate postezi si feed-back legat de ele dupa ce le iei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E logic ca un lucru bun sa coste mai mult, nu intotdeauna adevarat, dar logic.

Iti dai seama ca se va vedea calitatea inferioara a materialelor si a sunetului de la o posta, dar pentru ceea ce-mi trebuie mie sunt ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

it dau eu o mica recenzie, am un prieten care foloseste asa ceva de vreo 2 ani. inca mai merge. :) autonomie bunicica tine sigur o zi in conversatie normala pilot pasager. pana la 80km/h se aude bine , pana la 120 spune ca se intelege cu pasagera dar mai greu, peste nu mai intelege aproape nimic. nu s-a stricat si nu a schimbat inca nimic la el. a fost usor de instalat si nu il deranjaza in casca. tine binisor conexiunea cu telefonul si se aude ok. el spuna ca deja dupa 2 ani de folosinta fara probleme si-a scos banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Modelul asta de la Cellularline a primul iesit pe piata si are doar un canal deschis (fie folosit pt telefon fie pt intercom).

Am din 2008 acest model si inca merge. Intre timp am trecut la F4 care este mult mai bun (bateria tine mai mul, are mai multe functii). Si merita banii dati in plus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Vand intercom ALBRECHT 600 S, folosit de cateva ori (sub 10). Este in stare perfecta, vine cu toate cablurile in cutie, baterii etc.


Pentru informatii atasez un link unde se vede ce poate: radio FM, conexiune cu statie, telefon, mp3, GPS, buton push-to-talk etc.


Are headsets pt 2 casti integrale.


Pretul este de 70 de euro.


http://www.louis.de/...0059309&lang=en


0747 509 689 Alin sau alin_barburas@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde gasesc un F4 pt. casca flip-up ? nou sau sh.!

nou...gasesti la Louis!!!

eu am luat nou de pe e-bay..cu mare avantaj de pret!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc modelul asta de citiva ani si e OK. Intr-adevar, bateria tine cam putin fata de cit ma asteptam, dar eu l-am luat SH, deci nu e relevanta observatia fata de un produs nou.

Oricum, am de gind s-l desafca sa-i schimb acumulatorul cu unul din zilele noastre, pentru ca merita !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am avut F2 si a functionat exemplar.

Bateria tinea foarte mult (cam o saptamana - si la mine canta muzica non-stop). Am renuntat la el ca mi-am schimbat telefonul si nu se-ntelegeau bluetooth-urile.

Recomand Interphone de la italieni, mai ales ultimul model F5 cu care poti face si conferinta intre doua mobre pe distanta maxima de 1300 metri si se ajunge pana la 6 mobre in conferinta. Mai are si Bluetooth 3.0. Mai multe date AICI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,
Am achizitionat de curand un sistem de comunicatie dedicat moto (starcom1 digital) cu scopul de a centraliza mai multe surse audio si de a permite comunicatia prin fir intre pilot si pasager.
Toate bune si frumoase totul merge perfect insa cand adaug si iesirea audio de la GPS (Garmin zumo 660) aud un zgomot parazit pe fundal foarte enervant chiar si cu motorul oprit.

Ambele sisteme, GPS si de comunicatie sunt legate direct la baterie dupa o siguranta pe firul cu +.

Mai ciudat este faptul ca am ascultat la casti audio la iesirea din GPS si nu se aude nici un zgomot parazit, la fel daca pun muzica (de pe un mp3) pe intrarea AUX a sist. de comunicatie totul se aude perfect, insa cum leg iesira GPS de intrara in sist. de com. (printr-un cablu ordinar audio jack-jack) se aud interferentele.

Aveti vreo idee legat de ce se intampla si cum pot scapa de paraziti? :)
Multumesc!

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"(printr-un cablu ordinar audio jack-jack)"

s-ar putea ca tocmai asta sa fie problema.

Adevarat, un cablu cu o ecranare prtrivita ar putea rezolva problema intampinata!

Bafta!

 

Uite informatiile direct de pe siteul starcom1:

 

 

PS/Radar Interface Cables

Connecting a bike powered GPS or Radar to your Starcom is very easy but you must use an isolated cable to prevent interference and potential electrical damage of the device.

CAB-55 Isolated Audio/Mic cable for Garmin Zumo 550

CAB-66 Isolated Audio/Mic cable for Garmin Zumo 660

CAB-35 Isolated Mono Audio for GPS/Radar

 

 

Editat de dedics
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...