Sari la conținut

Accident Moto Politist!


claudeel
 Share

Postări Recomandate

Este o prostie ca o spun ,insa daca ar fi oprit si ar fi dat dovada de putina omenie ,putina empatie cu cel care-i asigura integritatea ,chiar viata ,cu toate ca n-ar fi avut nimeni nimic cu dansul ,macar sa coboare sa se implice putin ,pana la urma era o pers cu care daduse mana sau s-au salutat , ar fi fost perceput altfel ,nu neaparat dpdv electoral, doar ca om. Da ma rog ,zarurile au fost aruncate.Asta-i viata astia suntem.


» Post actualizat in 24 Oct 2015 19:19

Nu am mai auzit de f multi ani "am gresit ,imi pare rau"


» Post actualizat in 24 Oct 2015 19:22

Asta daca ai onoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 686
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Este o prostie ca o spun ,insa daca ar fi oprit si ar fi dat dovada de putina omenie ,putina empatie cu cel care-i asigura integritatea ,chiar viata ,cu toate ca n-ar fi avut nimeni nimic cu dansul ,macar sa coboare sa se implice putin ,pana la urma era o pers cu care daduse mana sau s-au salutat , ar fi fost perceput altfel ,nu neaparat dpdv electoral, doar ca om. Da ma rog ,zarurile au fost aruncate.Asta-i viata astia suntem.

Daca Oprea ar fi stiut ce amploare va lua acest eveniment, s-ar fi oprit cu siguranta, l-ar fi invelit pe polititst cu sacoul lui si tot asa. Cum acest om care nu are nici un fel de constiinta a facut ca de obicei: l-a durut in basca si si-a vazut de drum. Probabil a mai dat un telefon sau doua cu ce trebuie facut pentru musamalizat accidentul. Dar de buna seama ca sunt destui prin Politie care s-au saturat de el si au dat pe goarna ceea ce stiu.

Sper sa nu te pacaleasca oameni de acest gen cu gesturi de 2 bani de empatie sau omenie falsa. Cand ti-ai construit cariera pe minciuna si furt de unde sa exista o farima de omenie adevarata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca o fi zis ;Opreste ba ,a intrat ala cu motorul in groapa si i s-a raspuns ,"fir-ar sa fie ,lasa sefu ca o rezolvam noi" dati-i inainte.Mai devreme sau mai tarziu vom afla.Macar asa oficial.


» Post actualizat in 24 Oct 2015 20:11

Balbaiala sigur a fost ,coloana oficiala sau fluentizare trefic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@virgil

Mai spuneau unii pe vremuri: bai poate Ceausescu nu stie ce se intampla prin tara, il mint aia de pe linga el.

Daca doresti sa ii cauti circumstante atenuante lui Oprea nu ai decat.

Dar da-mi voie sa nu am incredere intr-un capitan ajuns general de 4 stele, cand ofiterii de cariera munceau din greu 30-35 de ani sa iasa la pensie maximum colonel. Si acuma pe bune, cand Romania avea armata generalii erau de maxim 3 stele, si aceea cativa, iar acuma cand mai avem 3 lulele de armata avem generali de 4 stele.

Nu pot avea incredere intr-un om care este de acord sa isi castige prin furt intelectual titlul de doctor. Cunosc oameni care si-au facut doctorate adevarate si au muncit 10-12 ani pentru asta.

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama lor de nenorociți! Ați văzut că toți stâlpii de lumina funcționează corespunzător acum după accident pe Stirbei? Și în împrejurimi, Panduri de exemplu!....

Acest lucru mi-a atras atentia si mie, lumina. Este o zona foarte bine luminata, mi-am pus intrebarea: cum a fost posibil...? La lumina acea chiar si pe ploaie ar fi fost vizibilitate. Am inteles ca in momentul accidentului nu era tot la fel ca si acum. In Bucuresti e o lumina galbena chiora pe strazi, dar acolo acum e parfum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai degraba asa ,poate era abtiguit si decat sa dea prost ,martori ,poate vre-ounul cu camera ,mai bina da-i inainte.Parerea mea este ca a dat un flash sau un carrr ,cel din trefic a tras dreapta si politistul s-a trezit cu groapa in fata ,frana ,taras ,si asta a fost.


» Post actualizat in 24 Oct 2015 21:07

N-a mai ramas nimic de comentat asa ca ..........D-zeu sa-l odihneasca.


» Post actualizat in 24 Oct 2015 21:08

Si celorlalti sa le ierte greselile.


» Post actualizat in 24 Oct 2015 21:17

Despre justitie si alegatori nu stiu ce sa zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pericolul exista si la ora actuala si ne 'pandeste' pe oricare dintre noi. Am invatat sa coexistam cu gropile din asfalt, cu lucrarile facute in mijlocul drumului si nesemnalizare corespunzator (balize) ,drumuri nemarcate s.a.m.d..De la imperativul "Nu se poate, unde te crezi mata?!", pana la filozoficul "Se poate si asa", romanul si-a exhibat intreaga paleta a strategiilor existentiale. Imobilismul tragi-comic, indiferenta criminala fata de timpul care se scurge fara a ne da osteneala de a-l marca in vreun fel, complacerea intr-un fel de pseudo-societate naturala ,"Ce-o da Domnul!", sunt departe de-a ne califica.....Aceleasi sosele nemarcate (sau cu marcajele acoperite de noroi), aceleasi gropi vesele care te zdruncina ca la un 'safari african', aceeasi conceptie meschina despre ideea de "sosea principala" chiar acolo unde s-au facut renovari. Drumurile au ramas la fel de stramte ca si gandirea Marelui Carmaci, de parca am fi fost condamnati sa ne deplasam la nesfarsit cu roabele si bicicletele. Sa ne mai mire ca pe astfel de drumuri o depasire echivaleaza cu punerea streangului de gat?

Politica in acest domeniu dovedeste, dincolo de orice dubiu, ca in Romania post-ceausista n-a existat nici o clipa, absolut nici o clipa, dorinta de integrare europeana. Si nu ma refer doar la prestatia comica a ministrului "de specialitate": o simplă caricatura care vorbeste despre cat de inept poate fi un sistem clientelar. Chiar de-ar fi vorba de-un geniu, si nu de-un plescar posedand obisnuitul IQ al politicianului roman, tot ar fi facut sah-mat la intrebarea (esentiala!): "Cati kilometri de autostrada aveti?".........Pana una-alta sunt curios daca sarmanul baiat care si-a pierdut viata o sa vie gasit vinovat,ori poate, ceva o sa se schimbe,desi......slabe sperante. . . . In Bucuresti in 20 Septembie, un sofer a intrat intr-o groapa dupa care a pierdut controlul volanului , a intrat pe trotuar si a rupt un stalpisor de plastic . Politia la amendat pentru distrugerea domeniului public si pentru ca a circulat cu viteza neadaptata la conditiile de drum, asa ca...........vom vedea ce si cum!

post-90935-0-60348300-1445758852_thumb.jpg

post-90935-0-73383800-1445758872_thumb.jpg

post-90935-0-45256900-1445758887_thumb.jpg

post-90935-0-79252700-1445758909_thumb.jpg

post-90935-0-09771900-1445759185_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Romania nu avem o problema de IQ decat la varf. La fel si cu deficitul de ONOARE, atat al "generalului izmana" cat si al politrucilor care si-au lipit poponetele de fotolii cu superglue! De ce? Meditati la acest subiect la iarna. Exprimati, nu comemorati!

 

https://www.facebook.com/suciu.calin.1

https://www.facebook.com/suciu.calin.1

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flashmob la Targu Mures azi de ziua armatei in fata prefecturii. Scuze clipurile trebuiau in prealabil salvate, acum sper sa mearga.

https://www.facebook.com/suciu.calin.1/videos/1175414999139316/

https://www.facebook.com/suciu.calin.1/videos/vb.100000124824079/1175418265805656/?type=2&theater

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Romania nu avem o problema de IQ decat la varf. La fel si cu deficitul de ONOARE, atat al "generalului izmana" cat si al politrucilor care si-au lipit poponetele de fotolii cu superglue! De ce? Meditati la acest subiect la iarna. Exprimati, nu comemorati!

 

https://www.facebook.com/suciu.calin.1

https://www.facebook.com/suciu.calin.1

Vezi ca intre timp, pe nesimtite, Basescu Traian s-a intors in politica si s-a pus in frunte Miscarii Populare, pe model Dragnea. Are si niste obiective la urmatoarele alegeri, vezi ca s-ar putea sa trebuiasca sa fuzionati in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e singurul!

Emil Pascut, presedintele Sindicatului Politistilor Diamantul, acuza sindicatele din Politie: Aparatorii furibunzi ai lui Oprea arunca vina exclusiv in sarcina mortului. Nu va e rusine de voi? Nu va e greata?

Gasiti aici toata povestea...de Alina Neagu HotNews.ro

Duminică, 25 octombrie 2015, 21:48 Actualitate | Esenţial
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stire la tv : "Parchet : MAI nu a trimis toate documentele cerute". Nu stiu de ce, dar nu ma surprinde, ba chiar intuiam ca se va intampla asa. Tacerea acestui om este menita in a crea prin jocuri de culise solutiile necesare apararii. Oare in tot acest timp, "baietii destepti" din Minister au primit ordin in a identifica documentele "periculoase", in a le modifica ori de a le ascunde ? Ca parere personala, eu cred ca asta s-a intamplat si se intampla in continuare sub titlul "Dispar coloanele oficiale, dispar".

Demisia acestui domn general, poate schimba temporar o stare de fapt pentru linistea societatii, insa nu va rezolva nimic concret. Ar pleca acum, sa revina tot pe o pozitie inalta ulterior. Omul trebuie sa demisioneze ( daca are asa numita onoare) si sa iasa din viata publica pe usa din fata. Cu totii stim ca nu se va intampla. Oportunismul, sentimentul de putere, faima au intaietate in fata mortii unui simplu pion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred c-o sa demisioneze.

Au fost invatati ca totul li se cuvine din cauza ca populatia prefera pozitia capra.

N-ai cu cine sa faci proteste, oamenii nu se mai mobilizeaza deoarece viata cotidiana si televiziunile i-au transformat in plante pe majoritatea.

Probabil o sa gaseasca vreun tertip sau un tap ispasitor care o sa incaseze vina de ochii lumii pana uitam toti de eveniment si apoi, business as usual.

Business as usual e si acum caci la ce s-a intamplat dupa incident (reparatia imediata a strazii, iluminatul public, tacerea si ordonanta data) clar ca sunt vinovati si se lucreaza la damage control.

 

Plus ca cei din sistem isi apara pensia de serviciu... daca ies la interval si-l ingroapa pe Oprea, o sa fie dati afara si adio pensie de serviciu...

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca intre timp, pe nesimtite, Basescu Traian s-a intors in politica si s-a pus in frunte Miscarii Populare, pe model Dragnea. Are si niste obiective la urmatoarele alegeri, vezi ca s-ar putea sa trebuiasca sa fuzionati in curand.

E off topic aici dar fii linistit, nu e cazul. Singurul partid antisistem nu va fuziona niciodata cu un reprezentant chiar meritoriu al sistemului. Am facut declaratii publice in acest sens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jurnalism si jurnalism

 

Din pacate se politizeaza foarte mult. Pentru ca daca jegosul de Oprea si-ar da demisia ar cadea si Ponta ca n-ar mai beneficia de sustinerea ”interesului national”.

 

Noi, in Romania, am uitat sa mai luam atitudine impotriva faptelor (furturi si abuzuri) care le comit cei cocotati in inalte functii publice ci privim totul prin ochelarii politicii - daca e de-ai nostri e bun orice ar face, daca e de-al lor e rau orice ar face.

 

In cazul asta a murit un om. Cine e vinovat sa plateasca, indiferent cine e. Poate sa fie si Papa de la Roma.

Editat de DStar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeti si protestati daca va tine. Fara parada moto pe vreme buna. Stati in strada acolo, blocati Piata Universitatii, luati-va niste amenzi, dati cu piciorul intr-un tomberon, spargeti o vitrina.

Copiii aia care au luptat pentru ideea Rosia Montana si altele macar atat au putut. Motociclistii cu ooo grele comemoreaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...