Sari la conținut

S-a dus dintre noi si Ivan...


Kosmin

Postări Recomandate

Dumnezeu sa te odihneasca in pace om bun,

Si sa-ti aseze sufletul acolo unde toti dreptii lui !!

 

 

Alaltaieri vorbeam cu tine Ivane dragule,iar acum nu mai esti printre noi,

Vei povesti acum din nou cu mea' Rock'nRoll si cu nea Ctisti 57

 

Doamne ce ti-e si viata asta ..

 

Fie-ti tărâna usoară si odihneste-te in pace !!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dumnezeu sa ii odihneasca in pace sufletul bun! L-am cunoscut personal, locuia la 5 km de mine. Sincere condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am comandat o coroană frumoasă de 500 ron.

Are 110 cm înălțime, revin mâine cu poze.

Până acum mai avem în plus față de cei 500 achitați în jur de 1000 ron.

Diferența care se adună v-o fac cunoscută, o pun într-un plic și i-o dau lui Mircea să o ducă.

IMG_20240213_111437_edit_339637219646611.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravos!

multumim!

 

____

PS. topicul asta de donatii as zice sa-l lasi deschis saptamana asta, si dupa ce au intrat toti banii sa-i trimiti saptamana viitoare Familiei

ca nu toti au ING, si poate dura si cateva zile pana se opereaza toate transferurile facute catre tine, si sa fie totul impreuna, nu in 2-3 plicuri, zic eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greu de acceptat o asemenea trista veste,cu atat mai mult cu cat este vorba despre omul bun, vesel,jovial,șugubăț la vorba,care a fost Ivan.  Noi,camarazii motociclisti, nu te vom uita.

 

Dumenezeu sa-ti ierte pacatele,iar odihna sa-ti fie vesnica!

Condoleante familiei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
1 oră în urmă, apriliacluj a spus:

 

PS. topicul asta de donatii as zice sa-l lasi deschis saptamana asta, si dupa ce au intrat toti banii sa-i trimiti saptamana viitoare Familiei

ca nu toti au ING, si poate dura si cateva zile pana se opereaza toate transferurile facute catre tine, si sa fie totul impreuna, nu in 2-3 plicuri, zic eu...

Da, și asta este o variantă, deși acum tranzacțiile intră instant aproape.

Ideea e că nu știu cum reacționează familia, poate nu vor să le dăm bani, eu știu? 

Așa acolo le dă Mircea plicul.

Mai vedem până mâine, ne mai gândim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan a fost pritre cei cativa de pe forumul asta, pe care scriu de 19 ani si citesc de vreo 24, pe care nu i-am cunoscut, dar i-am respectat doar din on-line.
In ultima vreme apar, din pacate, tot mai putini useri noi care sa castige respect doar din on-line. Toata lumea acum pretinde respect de la prima postare, ca asa e politicaly correct. Le reamintesc ca nu e asa, politetea si respectul nu sunt obligatorii prin nicio lege, nici macar azi, cand discriminarea pozitiva e in mare voga, cand libertatea de exprimare nu numai ca e limitata mult, dar e chiar incalcata prin invocarea unor reguli sau legi care nici macar nu exista.

Asadar, incepatorilor, luati aminte: respectul pe care cei din jur sunt obligati de noile "tendinti", sa vi-l acorde este egal cu zero. Respectul celor cu care interactionati real sau virtual se va confirma, cu exceptia celor cu care veti deveninprieteni, atunci cand nu veti mai fi printre cei vii. Amintiti-va asta ori de cate ori aveti pretentia nejustificata la respect din oficiu.

Respectele mele, Ivane, orunde ai fi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine dorește sa il conduca pe ultimul drum pe Ivan Pedala, pe motor/conserva/per pedes este binevenit joi, 15-02-2024 dupa ora 11 la domiciliul din Balteni - Gorj! 

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, s@rpe a spus:

Cine dorește sa il conduca pe ultimul drum pe Ivan Pedala, pe motor/conserva/per pedes este binevenit joi, 15-12-2024 dupa ora 11 la domiciliul din Balteni - Gorj! 

E in 15.02,nu 15.12.

Modific eu mesajul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Kristian K a spus:

E in 15.02,nu 15.12.

Modific eu mesajul tau.

Mulțumesc, încă nu mi am revenit dupa toate întâmplările... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nicio problema. ✌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.02.2024 la 23:02, mariusp76 a spus:

...

Inregistrat

Aprilie 17, 2004

Ultima Vizită

11 ore în urmă

...

Mare OM,mare CARACTER...

Eu acum am aflat  :(

 

Am cont pe-aici din acelasi an cu el (2004).

Nu-mi aduc aminte, dar poate ca ne-om fi intersectat candva pe la vrea intalnire (in primii ani ma mai duceam si eu).

 

Om corect, inteligent si modest.

Pe langa Dan Nastase, am mai pierdut un veteran de seama.

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist!

Trist când cei încă in putere, se duc departe de noi. Îi regretăm pe ei, cât si conștientizăm că grea e despărțirea, noi rămânând mai "goi" în suflete.

Și da, chiar este momentul să ne întrebăm in dreptul nostru, dacă și noi am dovedit demnitate, umanism, dacă la vremea despărțirii vom lăsa o mică urmă de regret...

Drum lin Nea Ivan, Steaua ta să strălucească frumos acolo între aștri, cât si tu, nouă tuturor, cu amintiri frumoase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OOOoff:(

Imi pare rau ca nu am intrat prea des in ultima vreme, am vazut abia azi:(, Dumnezeu sa il lase sa se plimbe cu un motor si pe lumea cealalta, odihna este pentru ceilalti, nu pentru motociclisti/bikeri/rideri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...