Sari la conținut

11. Motorrad Grand Prix von Osterreich


Postări Recomandate

Acum 19 minute, Cavaleru a spus:

 

Prima are si HD. nu stiu cine comenteaza, era invitat un pilot Razvan ceva parca.. dar are prune in gura, abia vorbeste, n-are stofa de comentator...

Nu o avea el stofa de comentator si nici nu trebuie,vorbeste fix acolo unde sa pricepe si este bine,de ce spun asta, pai pt ca am vazut etapa din UK in direct pe Prima si din intamplare peste 1.5 saptamani pe Digi cu domnii conspirationisti, doamneee, doamne, am avut tot timpul senzatia ca ma uit lz slta cursa la ce comentarii faceau, spuneau ceva convisi 100% si dupa 5 min altceva care contrazicea complet ce au spus mai devreme dar la fel 100% convinsi, la Prima ce ma enerveaza este sunetul, treebuie sa dau Maxim ca sa aud dar.mi place MAXIM ca nu aud de conspiratii, de ordine de echipa, de tampenii de te doare capul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 154
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu ma uit la PrimaSport de obicei si tot asa ma dispera sunetul. Ori se aud ei foarte incet si fundalul tare ori ei tare si nici un fel de fundal,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

La prima cine comentează? Am încercat să mă uit acolo dar imaginea nu se compară, e net superioară la digi.

Alex Cocu, un tip care este foarte bun in ceea ce face. Ca are invitati din cand in cand care nu stiu sa deschida gura sau nu sunt obisnuiti cu microfonul, nu este vina lui. 

Ai incercat sa vezi cursa pe Prima HD?

In alta ordine de idei, cazatura lui MM nu a fost spectaculoasa. Nu tu o bucata de carena, nu tu un pic de pietris.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, B.B. a spus:

Nu beau bere


Ti-am zis eu ca e ceva in neregula cu tine. Acum am aflat ce.


 

Inainte sa primeasca LL pt taierea sicanei Marin avea avertisment pt depasirea repetata a limitelor ci cuitului. De ce i s-a resetat dupa?! LL nu avea nicio legatura cu avertismentul, motivul era altul. Am impresia ca astia care dau penalizarile nu prea stiu ce fac! E ca acum cativa ani, nu spun cand si cu cine, persoana importanta.

Extraordinar Miller! Zic englezii... Extraordinar locul 15 la general...

Si englezii astia...

Acum 3 ore, frigider a spus:

sa-i dea lu Peco cupa si gata, n-are rost.

 

 

link sprint daca vrea cineva:

 

https://drive.google.com/file/d/16KDRTNUaQJBRqVeHxNrPD9imTn4_cfFZ/view?usp=sharing

poate tragea la victorie. Peco o lasase moale ca stia ca are ceva secunde fata de MM.

 

 

ascultati la mine podium pt maine:

 

Peco

basti

JM

 


Multumesc pentru lincul de sprint!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, MirceaB said:

In alta ordine de idei, cazatura lui MM nu a fost spectaculoasa. Nu tu o bucata de carena, nu tu un pic de pietris.

La sprint mai usor, au buget si ptr carene desprinse, dar doar in curse sau un FP...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 ore, wolfybv a spus:

Cu 10 secunde inainte sa cada i-am zis dansei: asta trage ca prostul sa-l ajunga pe Pecco in conditiile in care Pecco merge la conservare pt ca stie ca are cursa castigata. Sa vezi de n-o pune jos incercand sa-l ajunga.
Nici n-am terminat bine de zis si-i aud pe comentatori spunand ca MM93 a cazut, apoi imaginile. Tipic.

Si a confirmat azi dimineata cand era in remorca aia de la riders parade: l-a intrebat tipa care le lua interviurile de cazatura si el zice "da, am fortat incercand sa-l ajung pe Pecco".

Boss, esti bine? Lasand la o parte faptul ca incercai sa-l ajungi pe Pecco, nu pe Taka, tu nu te-ai intrebat de ce merge ala asa relax si-si permite sa reduca pace-ul? Nu ti-a dat prin cap ca el e pe GP24 si tu pe GP23? Incredibil in ce hal i se poate pune ceata pe creier...

 

Acum 19 ore, ENEOS a spus:

Cică s-au anulat nu știu ce concerte în Austria din cauza unui posibil atentat și au sporit securitatea la circuit.

Da, s-au trezit niste ahmezi s-o puna de un atentat la un concert Taylor Swift si au anulat toate 3 concertele programate in Viena. Noroc cu americanii ca i-au informat si le-au dat toate detaliile, ca austriecii dormeau linistiti. Aia aveau componentele pt bombe in apartament, serviciile lor secrete erau mai habarniste ca una care crede ca se poate sa-ti cada ralantiul in baia de ulei.

 

Acum 47 minute, B.B. a spus:

Eu zic ca tot Pecco va câștiga, MM posibil podium.

 

A avut motocicleta setata perfect pana acum we asta. Cel putin ieri s-a vazut clar cum GP24 al lui Pecco era super stabil, in timp ce ambii piloti Pramac au avut probleme. Cel putin FM21 era sa se catapulteze in ultimul hal in quali parca. Plus cateva situatii in care si FM21 si JM89 au blocat violent fata, parea ca au fost surprinsi de comportamentul motocicletelor lor. Diferenta dintre suportul de fabrica si cel de echipa de client.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@B.B. Cum s-a vazut de la fata locului, recuperarea lui MM? Nu pot sa nu ma intreb cum ar fi aratat cursa asta, daca nu ar fi avut un start de cacao... 

Pustiul Acosta pare ca s-a cam stins. Slaba cursa. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cursa, daca vrea cineva.

 

https://drive.google.com/file/d/16MjtBF0CiGUhbPpsuemmJSyiT5MMtJQV/view?usp=sharing

 

 

Basti iar a mers bine.

Cred ca daca nu cade prea des Basti - si omu nu prea cade - MM va termina pe 4 campionatul.

 

 

si ceva extrase

 

 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, B.B. a spus:

Eu zic ca tot Pecco va câștiga, MM posibil podium.

 

 

Parca se vede altfel realitatea de la fata locului in comparatie cu ce promoveaza astia la TeVeu:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, Doctor X a spus:

Deci să mă uit la cursa de Moto3 sau nu? 🙂

Da, asta a fost buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, xt600 a spus:

@B.B. Cum s-a vazut de la fata locului, recuperarea lui MM? Nu pot sa nu ma intreb cum ar fi aratat cursa asta, daca nu ar fi avut un start de cacao... 

Pustiul Acosta pare ca s-a cam stins. Slaba cursa. 

 

Pai cum sa se vadă, mișto.. la fiecare depășire se auzeau urale pe circuit.. 

A fost singurul care ca de obicei a făcut ceva spectacol, depășiri.. 

Eu eram cumva in colțul cel mai de sus al circuitului, in virajul 3 (Remus).

Din ce vad pe hărți sunt virajul 1, 2a 2b si 3.

Acolo am văzut pe viu (eram ff aproape) cum a încercat de doua ori la rand sa se bage pe sub Bez.. apoi nu am fost atent unde l-a depășit, am vazut depasirea aia pe ecranul mare.

Cat despre circuit.. este o bijuterie.. si ce diferențe de nivel are, alea nu le sesizezi la TV.. plus sunetul.

Overall.. merită mers acolo, organizarea super, o grămadă de atractii, show enduro FMX, show-ul aviatic.. concerte ieri, etc etc.

Scump tot pe lângă, dar se poate si fara bani mulți. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17.08.2024 la 18:48, frigider a spus:

 

sanatace multa!!! am vazut(ascultat mai bine zis) ambele curse pe moto si apoi m-am uitat la cursa seara cu comentariul potrivit 🍻

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inregistrez direct de pe televizor aproape fiecare cursa, insa nu stiu daca poate fi editat formatul in asa fel incat sa se poata vedea pe orice sistem. In mod obisnuit poate fi vazut doar pe televizoare Samsung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...