Sari la conținut

Detinatori de Honda CBR 600F


Sinner-
 Share

Ce model de CBR conduci?  

1.871 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 20,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

heya

 

cu multa bucurie, dupa multe asteptari si muuuulte griji si planuri, intru si eu in randurile voastre :kiss:

cu o ceberica 600 F3, din 1995

am cumparat-o pe aproape nimic de pe ebay din Londra, maine ma duc sa o iau acasa.

are carena dreapta lovita, motiv pt care am sa o dezbrac si am sa ii pun crashbaruri pe care le am deja, si o sa o fac streetfighter

 

apoi avand in vedere ca sunt incepatoare la aceasta clasa de moto, am sa o restrictionez la aprox 6000 rpm

 

poze maine sau poimaine!!! :D

 

toate bune!!

 

Bv Oana...dar 6000? Tocmai ala e punctu' de la care "decoleaza" de obicet F-u :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai, ma cunosc si shtiu ca i-as da in gura si chiar nu vreau sa petrec vara in vreun ghips

pe aici nu ai unde sa ii dai in gura... strazi mici, multe curbe, autobuze mari care merg repede:))

 

peste vreo cateva mii de km, am sa ii scot restrictia, ii pun carenele si ma dau extrem :kiss:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai, ma cunosc si shtiu ca i-as da in gura si chiar nu vreau sa petrec vara in vreun ghips

pe aici nu ai unde sa ii dai in gura... strazi mici, multe curbe, autobuze mari care merg repede:))

 

peste vreo cateva mii de km, am sa ii scot restrictia, ii pun carenele si ma dau extrem :lol:)

 

Dom'le ce fata hotarata... :kiss:

ASfalt uscat si sa ai parte de ea.

 

Ps... e cu ghidon pe dreapta!?!? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saru mana!

 

nu, da e cu vitezometru peste care e lipita gradatia in mile. Asta o sa ma debusoleze groaznic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e bun in Romania...Cand se uita melteanu pe bord si vede 160 moare...E lenta nene :kiss: :D :lol: Nu baga 300

 

 

 

 

 

 

 

LE: S-o stapanesti sanatoasa...Vrem pozeee :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e bun in Romania...Cand se uita melteanu pe bord si vede 160 moare...E lenta nene :burnout: :blbl: :D Nu baga 300

 

LE: S-o stapanesti sanatoasa...Vrem pozeee :unsure:

 

OffTopic:

Sa avem pardon, 175 "baga"...

OnTopic, DA, vrem poze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-a venit motocicleta. toata lumea a stat la o parte cat mi-am facut numarul, adica am pupat-o si am imbratisat-o si i-am declarat dragoste eterna

 

"When ur orgasms are finished, maybe we can try to start it!"

"Just give me another minute ok??"

 

A costat 620 lire. Dupa ce au examinat-o baietii de la noi de la service, au dat verdictul: are nevoie de carburatoare curatate, bujii, pompa de benzina, semnale, carena dreapta, scut, placute de frana si multa, multa dragoste!!! In rest motorul este ok, fara nicio avarie. Motoreta are vreo 38.000 km la bord si a stat in garaj din decembrie anul trecut. A fost implicata intr-o cazatura "minora" si proprietarul nu si-a mai batut capul capul cu ea.

Poze cu ea de azi nu am, bag pozele de pe ebay si in curand promit mai multe.

Urmatoarea chestie pe care tre sa o fac eu este asigurarea, care o sa ma rupa in doua (in UK asigurarile te storc de bani, e nenorocire cu ele). Si MOT (adica ITP) dar aici am noroc fiindca lucrez oarecum in domeniu si se face printre prieteni pe bani putini.

M-am hotarat, nu o mai restrictionez :burnout: Mai bine ma restrictionez pe mine sa nu trag de acceleratie.

 

PS: nu o sa imi mai pot arata fatza pe ebay multa vreme de acum incolo. Asta pentru ca mai castigasem un CBR si m-am tras pe kur.

 

post-9136-1215546609_thumb.jpgpost-9136-1215546639_thumb.jpgpost-9136-1215546696_thumb.jpgpost-9136-1215546720_thumb.jpgpost-9136-1215546732_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns?

De unde pot cumpara un releu pentru F3? Mai ales daca stiti magazine care tin asa ceva in stoc.

 

Urmareste rubrica vanzari piese!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,am un F3 din 98 si trebuie sa-i schimb uleiul neaparat....ce tip de ulei trebuie sa cumpar si ce cantitate intra....mentionez ca filtrul de ulei nu intentionez sa-l schimb...

 

Salut,

10W-40 preferabil sintetic. Intra cam 3 L daca nu schimbi filtrul sau cam 3,3 L cu schimb filtru.(cel putin asa e la F4i si parca e la fel si la F3 si F4) Daca nu cumva abia ai schimbat uleiul si, dintr-un anumit motiv, te-ai decis sa il schimbi din nou ... trebuie neaparat sa schimbi si filtrul, altfel schimbul de ulei e aproape inutil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare,

 

A auzit careva PE VIU o toba mivv gp pe un f4i ???

Daca da ma intereseaza o parere...

Mersi. :(

 

Nu dar l-am auzit cu tontii pe Ivi cu un f4 99...desigur mivv GP...fara db killer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite si un clip, na :(

 

 

Calitatea sunetului cam slaba, dar iti poti da seama.

 

Mi-a placut mult cand am auzit-o pe F3. E un sunet....gros. :D

 

Mersi frumos dar pe youtube am vazut ma interesa o parere... de PE VIU... de aia am si scris mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra mea :() de 2 luni achizitionata ,mai nou fara parbriz si mici zgarieturi ,sper sa fie ultimele :D

 

scuze nu am citit cele 138 de pagini cu posturi :kali:).o intrebare : se fac intalniri numai cu f-uri?:-??

post-27396-1216081149_thumb.jpg

post-27396-1216081161_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...