Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox
 Share

Postări Recomandate

Am si eu nevoie de macar un semnal de comunista. Mai am decat 3 si alea sunt de 3 feluri. Daca fac rost sa am 4 ma duc si eu la ITP cu Natasha. Platesc bani sau bere, numai sa mi-l montez o data ca sa nu mai fiu chior asa de un semnal.

:huh: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

caut o aripa spate de la nipru.originala daca exista...platesc in bere

 

 

Avea Aleko un topic cu fieratanii,cauta-l si vezi daca ai noroc.

Caut si eu rezervor de M,platesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ordinea prioritatii.. dupa gabitzu caut si eu discuri de ambreiaj de mobra sau eventual ambreiaj complet...de mobra.. de hoinar.. nu conteaza.... ofer.. bere. .bani.. eventuale piese.. de ij mai ales...cum doreste persoana :ok:

 

ms.. :(

Ce piese te intereseaza pt IJ ,ce tip de ij. Pt mobra am ambreiaj complet,fai pretul si e al tau.Numa bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MZ-urile ES sant de 1.75 si 2.50 cc .Am ambielaj si de 1.25 si de ES.de care vrei pana la urma ?

 

Eu am un Mz TS de 125 cc. Din cate am inteles se potriveste la el si ambielajul de la ES. De asta te-am intrebat... Uite aici niste cote de la ambielajul motorului meu. Diametrul platanelor (nu stiu daca asta e denumirea tenica) 112 mm, diametrul fusului 20 mm, lungimea fusului (cred ca e valabil pt amandoua dar nu sunt sigur pt ca ambielajului ii lipseste un fus) 54 mm.

Numai bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar trebui ambielaj pt Simson Sport, are cineva ? :hug:

...tuturor ne-ar trebui!Are cineva? :cheers:

...vezi ca in periodele mele de luciditate am emanat ceva topic cu posibilele reparatii!...care chiar sant verificate si funcioneaza(in ideea ca nu poti cere unui ambielaj mai mult de 20.000 de kilometrii...) :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambielaje nu se fac replica, ci se repara doar. Un reparat costa aprox 160 de euro, un ambielaj reparat cam 300. Ar fi suficient sa se vanda bolt maneton nou, colivie cu role si ochi pt biela, dar nu se vinde asa ceva. Raman pilele de la uzinele unde se mai face cementare, sau varinata lui Drobu. Pt ambele e nevoie de meseriasi, nu de carpaci. Dupa astea mai intervine depresatul/presatul, centratul. Asta daca ambielajul nu a fost sudat sa nu se descentreze.

Editat de Mikulaish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ambielaje nu se fac replica, ci se repara doar. Un reparat costa aprox 160 de euro, un ambielaj reparat cam 300. Ar fi suficient sa se vanda bolt maneton nou, colivie cu role si ochi pt biela, dar nu se vinde asa ceva. Raman pilele de la uzinele unde se mai face cementare, sau varinata lui Drobu. Pt ambele e nevoie de meseriasi, nu de carpaci. Dupa astea mai intervine depresatul/presatul, centratul. Asta daca ambielajul nu a fost sudat sa nu se descentreze.

Salut.Nu trebuie sa fii un mare meserias ca sa faci corect un ambielaj de simson Daca intereseaza pe cineva pot arata,pas cu pas ,tot procesul Atata timp cat oricine poate comanda un na 4906 si bate cu un ciocan e ok.Este aproape neimportant daca volantele sunt desperecheate.Chiar daca au fost sudate se pot reface Cu respect,Adrian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...