Sari la conținut

Toată activitatea

Acest curent se actualizează automat

  1. Ora trecută
  2. O poza ceva din excursie cu bestia? Pe ce ruta ai fost?
  3. Reinvii morti. Dar daca a fost cineva inaintea mea de ce nu? Asadar: motorul ala pus sub pedalier nu isi ia borduri in freza? Nu iti scade garda la sol? Si cat de usor poate fi dat jos in caz ca vrei sa o folosesti pe post de mtb pura?
  4. De ce are fiecare masina 3 cabluri de alimentare?
  5. Am mai dus-o odată la Nordkapp, după 10 ani. Are 150000km și încă merge impecabil. Avea 75000 la primul drum.
  6. Azi
  7. nu prea comentez eu la pret, fiecare cere cat vrea pe bunul lui, dar dpmdv mi se pare cam la pret de aur sau heroina, din moment ce una noua este la 7k iepuroi (bine, asta mai are accesorii de 500 euro, dar totusi vorbim de o mobra de 2 ani, cu niste zgarieturi...) no offence! in fine, piata va hotara pana la urma urmei care este pretul real.... spor la vanzare Ruginel!
  8. pe GP25 doar Pecco, MM, si Diggia se dau restu', Morbido, AM si Fermin au GP24
  9. neatzaaa! marti, diiii si spor! noroc ca nu e 13 sau 26!
  10. Buna dimineata! Marti, ptiu!
  11. Ieri
  12. ca sa incerce sa indeplineasca visul umed al italienilor. Rossi campeon cu Ducati... Eu nu stiu la ce interviu v-ati uitat voi dar ati auzit doar ce ati vrut nici decum ce incerca Peco sa faca ca analogie.
  13. Diferența e ca la Honda Marquez niciodată nu zicea "we feel good" with the bike zicea de genul "we tried".. si totuși pana la urmă câștiga cursa. Acum la Ducati.. e "we feel good"..
  14. Înțeleg ce ziceți. Dar: E ciudat ca de obicei la dezvoltare asculți pilotul care aduce rezultate. Dacă e fericit nu strici moto pt el sa dai sanse altora. E cel puțin dubios. La piloți regula nr. 1 e "bate ți coechipierul". De ce a plecat Rossi la ducati? De ce a plecat vin de la yama? Pt ca nu erau pilotul nr 1. Nu ii baga nimeni în seama.
  15. De ceva ani, tot spun ca la Yamaha sunt doua cauze majore datorita carora motoretata a ajuns in starea asta. Prima cauza este proverbiala lor lentoare in luarea deciziilor majore + evolutia cu pasi mici, mici, foarte mici + reluctanta lor in a adopta noile inovatii aduse de Jiji. Asta in conditiile in care la Ducati s-a miscat foarte rapid si au investit sume record, ca sa ajunga acolo sunt acum. A doua, este Quartararo... raman la parerea ca frantuzul nu este cel mai potrivit pilot pentru dezvoltarea unui proiect de anvergura asta. Lui trebuie sa ii dai o motoreta gata facut si poate, poate... Cand a venit la Yamaha a preluat o motocicleta performanta, cu care a putut lua chiar un titlu mondial. Cu el ca prim pilot, M1 a mers din rau in mai rau si a ajuns o motocicleta pe care o poate pilota doar el. Cu un pilot capabil sa mearga tare doar cand este singur pe circuit, in tururi lansate, exact asta vei dezvolta: o motocicleta capabila sa obtina pole-uri si cam atat. Este mult spus ca MM a stricat Honda. Nu a stricat-o, pentru el era perfecta. Problema cu motocicleta aceea era ca putea fi exploatata doar de el. Cand s-a accidentat, soc si groaza! Nimeni nu putea face nimic cu ea si, mai grav, nimeni nu mai putea da o directie de dezvoltare. MM nu va strica nici Ducati, dar pe Jiji il pandeste acelasi pericol, cand se va retrage demonul (sau daca pleaca), se va trezi ca nimeni nu va mai avea performante cu Ducati. De asta spun, ca ar fi bine sa nu cada in capcana de a merge doar pe mana lui MM.
  16. do_it

    scutere SYM

    salut. am avut si eu Sym Maxsim 508 Tl si am fost f multumit de el. acum am SYM Joyride 300...
  17. Am fost azi la RAR, cam 100 km dus întors si a mers fără probleme
  18. Salut tuturor! Spuneți-mi, a comandat cineva dintre voi produse pentru biciclete de pe acest site https://globy.com/b2bmarket/listing/sports-entertainment/cycling? Am auzit multe, dar vreau să știu recenzii reale.
  19. Salutare, De unde ai cumpărat indicatorul?? Sau lasă mi un Nr de tel sa putem comunica...
  20. mdea, stiu ce zici @ianachim. Drept urmare scade pretul la 1100. Cu marimea nu am ce face. @SONYC, daca ai fost saptamana trecuta, te iertam, ca la ce temperaturi au fost, nici in curu gol nu imi venea sa ma sui pe motor. Pret nou 1100 ron.
  1. Încarcă mai multă activitate
MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +56000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +20000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...