Sari la conținut

Anvelopele on si off


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pretul mai mare decat Karoo T , in conditiile in care ofera aceleasi performante dar are un minus la durata de viata.

 

N-as fi sigur... am mers 20 de zile mixt in acelasi regim TKC ( Tenere cu bagaje mai multe ) si Karoo T ( F800GS cu mai putine bagaje ) si uzura era comparabila...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sper sa nu scoata din fabricatie Anakee 2 ca ii bat. Vor fi urmatoarele gume pe care le voi pune pe vaca, pentru ca, dintre toate cele incercate pana acum (Conti TrailAttack, Conti Escape si - ultima dezamagire - Metzeler Tourance), se potrivesc cel mai bine cu motocicleta si cu tipurile de drum pe care merg (cam 80% asfalt si 20% forestiere nu foarte dificile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Intermot-ul de anul asta ne mai aduce o surpriza. A mai remarcat cineva noile Michelin Anakee 3?

 

PLM, mobre din ce in ce mai stradale, cauciucuri din ce in ce mai stradale. :(

 

post-19183-0-38140700-1349330190_thumb.jpg

 

pai da man dar are si alte dimeniuni la caucioace noul gs, parca asa ziceau.

 

oricum pt a ta exista K60 scout :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Aveti idee unde gasesc cea mai buna oferta de Anakee II ?

Multumesc

 

Incearca la anvelopemoto.eu

 

 

pai da man dar are si alte dimeniuni la caucioace noul gs, parca asa ziceau.

 

oricum pt a ta exista K60 scout :)

 

Eh, nici Scout-urile nu mai sunt ce-au fost vechile K60.

Corect, noile GS-uri au 120 fata si 170 spate. Oricum Anakee 2 n-ar mai merge pe ele. Pe de alta parte, pentru strada Pilot Road 3 devine o optiune interesanta. :)

Sper totusi ca pe jantele spitate au pastrat aceleasi dimensiuni de cauciucuri. Si mai sper la noul GS se vor potrivi jantele de la modelele <2012.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am pus ieri pe fata K60 Scout 90/90-21. Prima impresie este mixta:

- aderenta foarte buna pe asfalt, la franari si in curbe (asta e de bine)

- ai un sentiment de control si stabilitate mare pe coclauri. Pe noroi nu l-am bagat inca. (e de bine)

- mi se pare ca absoarbe socurile mult mai bine decat ce am avut pana acum (posibil sa fie doar o impresie. Chiar si asa, e de bine)

- motocicleta se inclina mult mai repede, imi da impresia de supravirare. (asta e de rau pana ma obisnuiesc cu acest comportament, dupa care va fi de bine)

- peste 60 sau 80 km/h se aude un suierat (nu ma deranjeaza deoarece oricum vajaie casca)

- vibreaza (imi e indiferent)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus ieri pe fata K60 Scout 90/90-21.

- peste 60 sau 80 km/h se aude un suierat (nu ma deranjeaza deoarece oricum vajaie casca)

- vibreaza (imi e indiferent)

Inainte aveam mitas E07 si zgomotul(suieratul), era mai mic.

Am pus K60, si zgomotul este mult mai mare.

Le-am dat jos fara sa-mi para rau de Haidenau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte aveam mitas E07 si zgomotul(suieratul), era mai mic.

Am pus K60, si zgomotul este mult mai mare.

Le-am dat jos fara sa-mi para rau de Haidenau.

Am avut cauciucuri de touring intainte de astea dar, sincer sa fiu, zgomotul aparut acum nu ma deranjeaza. Parca e din ce in ce mai buna anvelopa asta. Astept o ploaie, sa vad cum se comporta pe noroi.

Cu Mitas E07 am iesit pe coclauri si nu prea m-au multumit, fara sa mai vorbim si de aderenta pe ud.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti in bani Metzeler Tourance, daca nu Heidenau K 76. Rotile nu sunt tubeles dar se pot face. Am "furat" ideea de la un prieten si am operat si eu cateva perechi de roti care merg foarte bine. Singura cerinta este cauciucul ca trebuie neaparat sa fie si el tubeles.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt raspuns.

 

Banii tot timpul nu sunt suficienti:)

Banuiesc ca daca imi cumpar Heidenau K76 si nu Metzeler ,nu inseamna ca fac rabat la calitate si imi pun viata in pericol.

 

Ce parere ai de urmatoarea conbinatie .

 

K76 spate pt calitatile off.

K66 fata pt o mai buna stabilitate pe asfalt.

 

 

Ps.Prefer sa las jantele asa cum au venit din fabrica. :)

 

Ps 2.Daca schimb anvelopa trebuie sa schimb si camera din interior?

 

Am mai rasfoit putin internetul.

 

Cat de bine se preteaza K60 la o iesire in afara tarii(3000 km dus intors)?Cum sta cu zgomotul?

Editat de Ninu 2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am mai rasfoit putin internetul.

 

Cat de bine se preteaza K60 la o iesire in afara tarii(3000 km dus intors)?Cum sta cu zgomotul?

Recomand K60 Scout, pe care il am si eu montat pe motor in acest moment. Este un pneu all round excelent cam pe orice suprafata. Spre deosebire de k60 este optimizat pentru suprafete ude. Si tine bine peste 5000 km, cat s-a spus aici. Asadar, eu zic ca ar fi o alegere buna pentru ceea ce doresti tu. Nu inteleg problema asta cu zgomotul, invocata de multi pe aici. Te preocupa zgomotul sau siguranta ta pe anumite suprafete de rulare si/sau in conditii dificile? In ceea ce ma priveste, mi se rupe de zgomot, imi iau pneurile in functie de ceea ce vreau sa fac cu ele, restul este nerelevant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Anvelopele on si off

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...