Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Ia sa va mai arat si eu niste flacari de la a mea. :D

 

 

Slabut, slabut, cand am luat-o pe a mea, inainte sa o pun la punct si sa o scot pe sosea, avea amestecul reglat aiurea si in limitare dadea niste rateuri de numa numa, aveam si un filmulet, sa vad daca il mai gasesc

Cand o sa faceti ca baiatul asta, atunci sa va laudati... :D

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=298813090294736&set=vb.100004981412081&type=2&theater

Editat de NVS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cand o sa faceti ca baiatul asta, atunci sa va laudati... :D

 

https://www.facebook.com/photo.php?v=298813090294736&set=vb.100004981412081&type=2&theater

Aia ie 3, noi e doar 1 si bicicleta aia nu e nici pe departe VFR :blbl:

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi de forum :) ...vreau sa ma alatur si eu grupului de VFRisti si sa imi iau un VFR - inca nu sunt hotarat daca 5th gen sau 6th gen...stiu care sunt diferentele intre cele 2, dar nu stiu daca merita diferenta de pret intre cele 2.

Oricum ma intereseaza daca stiti si voi ceva motociclete la vanzare...acum tot ce se afla pe forum si bikeshop le stiu..insa nu am gasit inca ceva care sa imi placa si la un pret ok. astept sa imi ziceti daca stiti motoare de vanzare care inca nu au postate anunturi.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi de forum :) ...vreau sa ma alatur si eu grupului de VFRisti si sa imi iau un VFR - inca nu sunt hotarat daca 5th gen sau 6th gen...stiu care sunt diferentele intre cele 2, dar nu stiu daca merita diferenta de pret intre cele 2.

Oricum ma intereseaza daca stiti si voi ceva motociclete la vanzare...acum tot ce se afla pe forum si bikeshop le stiu..insa nu am gasit inca ceva care sa imi placa si la un pret ok. astept sa imi ziceti daca stiti motoare de vanzare care inca nu au postate anunturi.

Multumesc.

 

Salut! Eu recent m-iam cumparat un VFR 6th generation din 2000 (a fost motocicleta lui omunegru22) dar eu l-am cumparat de la un tip din Sighisoara.

Eu consider ca este un model foarte reusit.

Daca gasesti unul intretinut merita toti bani.

Daca vrei informatii despre unene vfr-uri din zona de vest al tarii te pot ajuta in privat deoarece am fost sa vad cateva inainte sa il cumpar pe acesta.

Multa bafta!

post-26504-0-55914800-1398678882_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gif10173823_635761719830460_7364423561690265715_n.jpg

1997, 2000 de euro negociabil, motorul se afla in Belgia (pretul e cu tot cu transport in tara).

- Toba sport high mount + toba stock

- Capac monopost

- Parbriz touring + parbriz stock

Cauciucurile au dot 2011 si inca mai au carne destula pe ele, cat de multa aderenta mai au, nu stiu ...

Daca e cineva interesat, revin cu mai multe detalii si/sau poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu recent m-iam cumparat un VFR 6th generation din 2000 (a fost motocicleta lui omunegru22) dar eu l-am cumparat de la un tip din Sighisoara.

Eu consider ca este un model foarte reusit.

Daca gasesti unul intretinut merita toti bani.

Daca vrei informatii despre unene vfr-uri din zona de vest al tarii te pot ajuta in privat deoarece am fost sa vad cateva inainte sa il cumpar pe acesta.

Multa bafta!

 

Cel din poza este gen 5.

Gen 6 este modelul VTEC

 

Dragi colegi de forum :) ...vreau sa ma alatur si eu grupului de VFRisti si sa imi iau un VFR - inca nu sunt hotarat daca 5th gen sau 6th gen...stiu care sunt diferentele intre cele 2, dar nu stiu daca merita diferenta de pret intre cele 2.

Oricum ma intereseaza daca stiti si voi ceva motociclete la vanzare...acum tot ce se afla pe forum si bikeshop le stiu..insa nu am gasit inca ceva care sa imi placa si la un pret ok. astept sa imi ziceti daca stiti motoare de vanzare care inca nu au postate anunturi.

Multumesc.

 

Avantajul major la 6th gen ar fi ABS-ul ca dotare optionala. Asta a fost motivul decesiv pt care am optat pt gen 6 in loc de gen 5.

Din cate am inteles ar mai fi cadrul si handling-ul mai bun la gen 6, dar nu stiu daca este ceva sesizabil pt ca nu am avut ocazia sa merg pe un gen 5.

La gen 5 ai insa avantajul distributiei pe cascada de pinioane care te scapa de "stresul" cu intinzatoarele de lant care se strica la intervale regulate.

 

PS: Farurile sunt mult mai bune la gen 6!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...la service am avut placerea sa descoper filtru aer K/N pe motor,toba mea e stoc,

 

acum intreb expertii:

 

rezolv ceva cu toba modificata,in afara de sound?[propuneri?ce ati folosit?]

 

si pentru un ciclu curat si mai rapid ,in afara de toba sport,filtru aer sport,nu trebuie umblat si la injectie??[remapat,chit ceva]

 

Primul VFR800 are injectie open loop deci nu trebuie sa iti faci griji cu privire la modificarea hartilor. Merge bine si cu alta evacuare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Weekendul acesta ajung si eu prin Bucuresti. Voi sta 3-4 zile, exista vreo intalnire de VFR-uri zilele astea?

Normal ne strangem in fiecare joi la parcul Carol dupa ora 18-19 cum ne intelegem intre noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

As aprecia un sfat din partea voastra cu privire la brandul si tipul uleiului care s-ar potrivi la VFR-ul meu( regim Touring dar peste 6800 rot/min :) acolo se simte bine ) ..An 2002..... Km 37 000 ...(mentionez ca nu stiu ce ulei a folosit fostul proprietar).

Si inca o intrebare...daca si-a instalat careva pe VFR ungatorul de lant Loobman sau orice alt model...se merita investitia?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

As aprecia un sfat din partea voastra cu privire la brandul si tipul uleiului care s-ar potrivi la VFR-ul meu( regim Touring dar peste 6800 rot/min :) acolo se simte bine ) ..An 2002..... Km 37 000 ...(mentionez ca nu stiu ce ulei a folosit fostul proprietar).

Si inca o intrebare...daca si-a instalat careva pe VFR ungatorul de lant Loobman sau orice alt model...se merita investitia?

 

Multumesc!

 

Salut,

 

Multi o sa iti recomande motul 7100 sau chiar 300v, eu personal folosesc semi sintetic motul 5100 si este suficient de bun, totusi il folosesc intr-un rc 36 II si mers touring.

La anul o sa incerc un belray 10w-40.

 

A testat cineva belray pana acum?

Ms.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

As aprecia un sfat din partea voastra cu privire la brandul si tipul uleiului care s-ar potrivi la VFR-ul meu( regim Touring dar peste 6800 rot/min :) acolo se simte bine ) ..An 2002..... Km 37 000 ...(mentionez ca nu stiu ce ulei a folosit fostul proprietar).

Si inca o intrebare...daca si-a instalat careva pe VFR ungatorul de lant Loobman sau orice alt model...se merita investitia?

 

Multumesc!

ORICE ulei full sintetic este foarte bun.

Nu conteaza brand-ul, alegerea iti apartine, doar sa fie full sintetic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...