Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

salut sant paul din iasi si am o bijuterie de honda vfr ,an fabricatie2000,am nevoie de o oglinda dreapta fata contracost sau tija de la oglinda...astept mesaje pe id paul_chiparus@yahoo.com :)

post-9740-1223014070_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bre...unii muncim...

...super misto la veliko...desi...recomnd sa ramaneti peste noapte...salutari lui ciprian... :)

 

ii transmit (dar sigur citeste si el pe aici) :) .

 

de ramas peste noapte nu cred, cel putin nu anul asta. voiam doar o plimbare scurta, iar de cheia nu prea am chef. vreau sa mai vad si altceva.

 

intrebare: cat costa benzina la bulgari sau altfel spus cati bani ar trebui sa schimb in leva pt un plin de benzina, un suc si un sandwich?

 

salut sant paul din iasi si am o bijuterie de honda vfr ,an fabricatie2000,am nevoie de o oglinda dreapta fata contracost sau tija de la oglinda...astept mesaje pe id paul_chiparus@yahoo.com :D

 

da' ce-ai facut paul, ai dat-o pe jos? cu o tija de oglinda e posibil sa te ajut eu, dar cand ajung prin iasi.

 

Sergiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..benzina la bulgari e ca la noi...alimenteaza la petrom in vama...si daca ti neaparat,cu 10 km inainte de veliko ai omv...dupa omv...la un moment dat o sa vezi un pod...o iei pe breteaua dreapta care te scoate de pe european...urci pe el pana te plictisesti...si sjungi in centrul vechi,si la castel...de la castel..cum te intorci spre centru...mergi drept...si inainte sa cobori,o sa vezi pe dreapta un bar...SCANDAL...super dixtractie seara...si vis-a-vis hotel bolyarski...intra sa vezi cum e...merita tinut minte...:)

 

@76cpo....am impresia ca merge cam orice oglinda de honda...vfr/hornet/xx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..benzina la bulgari e ca la noi...alimenteaza la petrom in vama...si daca ti neaparat,cu 10 km inainte de veliko ai omv...dupa omv...la un moment dat o sa vezi un pod...o iei pe breteaua dreapta care te scoate de pe european...urci pe el pana te plictisesti...si sjungi in centrul vechi,si la castel...de la castel..cum te intorci spre centru...mergi drept...si inainte sa cobori,o sa vezi pe dreapta un bar...SCANDAL...super dixtractie seara...si vis-a-vis hotel bolyarski...intra sa vezi cum e...merita tinut minte...:)

 

@76cpo....am impresia ca merge cam orice oglinda de honda...vfr/hornet/xx

 

 

multumesc mult de info. o sa tinem minte (l-am pus si pe ciprian). :D

 

:)

 

Sergiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.sporttour.com/honda/vfr.htm , seile is suuuper comode...sau cel putin asa arata , Din pacte magazinu e in USA :lol:

 

 

 

Tocmai mi am vandut Kawa(ZX6R) :rock: si vreu sa trec pe.....VFR Vtec , am fost mult timp indecis intre VFR si Aprilia RST Futura(care este si mai comoda si mai puternica)......dar pan' la urma am ramas la VFR sper sa nu fiu dezamagit(mai ales de puterea motorului) :blbl:

 

Cat despre Aprilia(desi e mai ieftina cu 1000E) am renuntat din cauza intretinerii care este mai costisitoare decat a VFR-ului .

 

http://www.sportrider.com/bikes/2007/146_0...cles/index.html

 

http://www.sporttour.com/honda/vfr.htm , seile is suuuper comode...sau cel putin asa arata , Din pacte magazinu e in USA iar la mag din UK pretul este aprox ac dar nu in $ ci in lire sterline !! http://www.sargentcycle.co.uk/acatalog/vfr800_vtec.html

 

http://www.motorbike-seats.co.uk/ nu e specificat pretul

 

 

 

Tocmai mi am vandut Kawa(ZX6R) :rock: si vreu sa trec pe.....VFR Vtec , am fost mult timp indecis intre VFR si Aprilia RST Futura(care este si mai comoda si mai puternica)......dar pan' la urma am ramas la VFR sper sa nu fiu dezamagit(mai ales de puterea motorului) :P

 

Cat despre Aprilia(desi e mai ieftina cu 1000E) am renuntat din cauza intretinerii care este mai costisitoare decat a VFR-ului .

 

http://www.sportrider.com/bikes/2007/146_0...cles/index.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A cumparat cineva ceva, de pa site-ul englezesc pe care erau cutiile laterale pt. vtec???

 

daca te referi la david silver... etc

am comandat eu la o termocupla si stau de o luna jumate. am mai postat pe subiectul asta.

tare curios sunt sa vad pe pachet data trimiterii.

oricum daca vrei sa comanzi ceva cere postare pentru airmail. e jenant sa stai o luna jumate

dupa un plic nenorocit. am primit pachete din hong kong in o luna ..... se pare ca din uk emai

greu.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un VFR Vtec la 48000km ce ziceti se renteaza ? , are genti originale si ABS din 2003 la 3400E.

 

Scuze dc nu m am facut inteles...m am referit dc se renteaza sa iau un VFR Vtec la 48000KM ......multumesc pentru un eventual raspuns :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@raducu 77

salutari! nu te-ai mai plimbat cu noi, in afara de dambovicioara :unsure: vezi ca mai avem una 31oct - 2nov :D

 

eu am un gps Garmin Legend HCx cred... nu-l mai gasesc :rock:

prinderea e foarte simpla... ventuza pe rezervor si nu ai nici o grija, tine foarte bine am mers cu el pe transfagarasan pe drumul ala nenorocit, am mers cu el si pe ploaie duminica trecuta cand ne-am intors de la bran. la fel, a tinut vitejeste. are 2 acumulatori care tin ore bune, o zi de plimbare nu ai probleme.

 

prize vreau si eu sa imi pun doua, una pt gps si una as vrea pentru un detector de radar... ma gandeam sa le pun pe bucatile de plastic stg si dr ghidonului. al meu e model 98-01, nu stiu ce locuri ai tu pe acolo prin fata.

 

numa' bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit un VFR Vtec la 48000km ce ziceti se renteaza ? , are genti originale si ABS din 2003 la 3400E.

 

Scuze dc nu m am facut inteles...m am referit dc se renteaza sa iau un VFR Vtec la 48000KM ......multumesc pentru un eventual raspuns :unsure:

 

postasem acu` 2 zile,dar nu stiu ce e cu postul...

...ziceam ca e suspect de ieftin...km aia nu inseamna nimic...recomandam sa-ti faci o constatare amnuntita intr-un service honda...noxe/compresie(atentie la ce ulei e in motor..poate pacali)/electrica/cadru/amortizoare....risti vreo 200 ron...dar daca e ok,pretul este pomana curata...iti cumpar eu gentile laterale... :rock:

@gomez...merci...am rezolvat problema gps...e pus pe direct..cabul are siguranta...suportul e definitiv pe mobra...astfel,am si avantajul indicatorului de combustibil...pe rezervor nu aveam cum,pt ca tot timpul folosesc tang-bag....la plimbare..hmm...sa vedem...ca peste o saptamana plec la c-tin si elena...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postasem acu` 2 zile,dar nu stiu ce e cu postul...

...ziceam ca e suspect de ieftin...km aia nu inseamna nimic...recomandam sa-ti faci o constatare amnuntita intr-un service honda...noxe/compresie(atentie la ce ulei e in motor..poate pacali)/electrica/cadru/amortizoare....risti vreo 200 ron...dar daca e ok,pretul este pomana curata...iti cumpar eu gentile laterale... :rock:

 

Multumesc de raspuns. Pretul e de italia si a fost negociat :D , deci o sa ajung la mai mult cu el.........oricum o sa am mare grija

 

postasem acu` 2 zile,dar nu stiu ce e cu postul...

...ziceam ca e suspect de ieftin...km aia nu inseamna nimic...recomandam sa-ti faci o constatare amnuntita intr-un service honda...noxe/compresie(atentie la ce ulei e in motor..poate pacali)/electrica/cadru/amortizoare....risti vreo 200 ron...dar daca e ok,pretul este pomana curata...iti cumpar eu gentile laterale... :D

 

Ai avut dreptate ... asa arata un vfr ,,tutto perfecto,, la macaronar :unsure: oricum mi am pierdut increderea in el, asa ca cine stie cand ajungeam acolo ce nereguli mai observam la el

 

post-16179-1224185501_thumb.jpg post-16179-1224185540_thumb.jpg post-16179-1224185581_thumb.jpg

post-16179-1224185651_thumb.jpg post-16179-1224185696_thumb.jpgpost-16179-1224185843_thumb.jpg

 

Bine ca nu am plecat dp el si am asteptat pozele, mai bine mai pun 400E si imi iau unu bun

post-16179-1224185610_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh...nu te lasa pagubas...parerea mea e sa urmaresti insa,si moto.de....noiembrie e luna perfecta de cumparaturi....ianuarie deasemenea...atentie...ca la inceputul lui mrtie,acelasi vfr costa cu 1500 mai mult...:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh...nu te lasa pagubas...parerea mea e sa urmaresti insa,si moto.de....noiembrie e luna perfecta de cumparaturi....ianuarie deasemenea...atentie...ca la inceputul lui mrtie,acelasi vfr costa cu 1500 mai mult... :)

Las ca dumunica plc dp asta 4000E cu genti si ABS 41000km

post-16179-1224279151_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

in sfarsit am primit pachetul de la david silver spares. spun asta nu ca sa ma laud :)

dar cred ca le-am facut putin antireclama pe aici asa ca ....

dupa ce primul se pare ca s-a pierdut pe undeva pe drum ... am facut un mail

catre firma resp. si si-au cerut scuze si mi-au trimis alta piesa free of charge

prin air mail ... care a ajuns in 36 ore :) la poarta.

asa ca .... daca vreti sa cumparati cereti livrare prin airmail si ..... bafta.

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...