Sari la conținut

Pietonul da peste motocicleta si fuge


Purghy
 Share

Postări Recomandate

In mod normal n-as mai scrie aici ce am patit insa e de povestit... Adica asa, accident in stilul Purghy...

3 benzi pe sens, rosu in fata, pe banda din stanga masina oprita la stop, pe cea din dreapta autobuz oprit la stop. Eu veneam usor pe aia din mijloc, semaforul rosu. Cand ajung in fata sa franez imi sare in roata unul, care venea fugind din fata autobuzului dinspre piata (acolo nu e trecere de pietoni!!). Dar direct in roata fata si apoi calare pe motor ca avea viteza omul! Eu n-am apucat decat sa ma tin pe picioare, iar moto a cazut buluc pe masina din stanga. Pietonul, un tuciuriu mic si indesat la vreo 45 de ani, cu o cicatrice mare pe fata incepe sa urle ca da in mine. Era super agitat. Eu zic sa stea cuminte ca vine politia si ne intelegem. Asta nimic, ca el nu vrea politie ca sa-l las sa plece. Se da si ala din masina jos dar nu intervine. Ei si da tiganul sa plece, eu ii mai zic o data sa stea ca uite ce a facut si imi trage pe nepregatite una super tare in umarul drept si fuge. Cine sa se duca dupa el? Eu simteam ca mi-a plecat osul din umar, ma aplec, simt ca parca revine osul la loc si incepe sa ma doara. Sun cu greu la 112 si apoi mut moto si isi muta si ala masina din drum. Tipul, foarte pasiv, imi spune ca masina e pe firma si ca vrea autorizatie de reparatie. Vine politia, ne ia datele si spun calmi ca probabil ca ala furase ceva din piata si de-aia alerga de nebun. Nu ma incalzeste explicatia, acum ia-l de unde nu-i. Am fost apoi la Udriste la Politia Rutiera, am dat o declaratie, apoi m-am vazut cu nenea cu masina la accidente usoare la sectorul 4. Omul super ok, doctor, a fost de comitet numai ca m-a deranjat ca nu s-a bagat la conflict. Ma rog, faza tare e ca aia de la politie erau cam socati ca na, cum sa dea pietonul peste tine si apoi sa te bata si sa fuga? Nu prea ma credeau, dar asta cu masina a confirmat tot si s-a lamurit.

Mie nici acum nu-mi vine sa cred. Cine ma cunoaste stie ca am mai avut chestii din astea ciudate in trafic, naiba stie cum le atrag... Acum ma mai gandesc daca ma duc si la sectia de politie sa fac plangere pentru vatamare. Nu am urme ca am avut protectia la umar, ma doare dar asta e... parca nu imi mai vine sa ma duc desi l-as recunoaste si sigur are antecedente la cum arata si cum a facut cand a auzit de politie...

Morala nu stiu care ar fi ca, oricat esti de atent, uite ce se poate intampla. Noroc ca nu aveam viteza, atat pot spune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CS-GAS PARALISANT

KO SPRAY 007

Dimensiuni - cam cat o oja de unghii mai mare

Pret - 15 RON

Efect - paralizant

Daca -i trageai una in bot era al tau pentru 10 minute, cat timp sa treci peste el cu motoru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru ce s-a intamplat si nu ma intelegeti gresit, dar acest topic isi are locul mai bine la "Motociclisti in fiecare zi".

 

Sper sa nu ai niciodata nevoie sa postezi aici un topic cu adevarat.

Editat de jcdenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroc ca nu aveam viteza, atat pot spune.

 

Pentru integritatea ta intr-adevar, bine ca nu aveai viteza.

 

Pentru tiganul ala obosit, pacat ca nu aveai si ceva viteza. Macar de-i scoteai vreo 2 dinti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PEPPER SPRAY KO-FOG sau KO-JET,personal il prefer pe primul.

Cel mai bun spray de pe piata.Atentie ca raza de imprastiere e enorma.Trebuie dat si fuga la 10 metri mai incolo rapid.Dupa 2-3 minute de pastrat distanta ''victima'' spray-ului este inca pe jos in imposibilitatea de a-si reprima durerea si a deschide ochii,lucru de altfel inutil pentru ca vederea este incetosata si blurata,cu pete negre.Garantat!

Editat de andu_wasup
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In mod normal n-as mai scrie aici ce am patit insa e de povestit... Adica asa, accident in stilul Purghy...

Cine ma cunoaste stie ca am mai avut chestii din astea ciudate in trafic, naiba stie cum le atrag... Acum ma mai gandesc daca ma duc si la sectia de politie sa fac plangere pentru vatamare. Nu am urme ca am avut protectia la umar, ma doare dar asta e... parca nu imi mai vine sa ma duc desi l-as recunoaste si sigur are antecedente la cum arata si cum a facut cand a auzit de politie...

Morala nu stiu care ar fi ca, oricat esti de atent, uite ce se poate intampla. Noroc ca nu aveam viteza, atat pot spune.

 

 

Da... Ai antecedente....

La ciolanu' ti-ai rupt oglinda.... :D

Sincer, daca nu e ceva naspa, nu te complica cu declaratii, procese

Lasa ca trece. PUPA tata! :D :lol:

( cred ca te intrebi de unde ne cunoastem) :P

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vazut ca esti femeie...si d-aia a dat...!!De fapt cred ca si un barbat daca era..."negrul" scotea sisul..si iesea mai rau....Asa ca bine ca so terminat asa///rau ,da bine///. Totusi daca-l ucidea-i scapa tara de inca o samanta de negru...ca astia se inmultesc ca soarecii ...iar eu aprindeam o lumanare in cinstea ta. Altadata se te uiti bine la ei..daca e negru ..nu mai calca frana :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A vazut ca esti femeie...si d-aia a dat...!!De fapt cred ca si un barbat daca era..."negrul" scotea sisul..si iesea mai rau....Asa ca bine ca so terminat asa///rau ,da bine///. Totusi daca-l ucidea-i scapa tara de inca o samanta de negru...ca astia se inmultesc ca soarecii ...iar eu aprindeam o lumanare in cinstea ta. Altadata se te uiti bine la ei..daca e negru ..nu mai calca frana :D

 

 

aia ma gandeam si eu. poate era bine sa ai "ceva" viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti tu ok!Chiar m-am speriat cand ai vazut ca ai postat la accidente!Da-l draq de "negrotei" a fost si el tare cu o femeie..cum de nu dau eu peste unu dinasta.....offf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PEPPER SPRAY KO-FOG sau KO-JET,personal il prefer pe primul.

Cel mai bun spray de pe piata.Atentie ca raza de imprastiere e enorma.Trebuie dat si fuga la 10 metri mai incolo rapid.Dupa 2-3 minute de pastrat distanta ''victima'' spray-ului este inca pe jos in imposibilitatea de a-si reprima durerea si a deschide ochii,lucru de altfel inutil pentru ca vederea este incetosata si blurata,cu pete negre.Garantat!

 

vedeti ca sentimentul de siguranta pe care ti-l da spray-ul din buzunar si increderea in descrierea de mai sus e foarte periculoasa!

nu tot ce zboara se mananca.

 

fiti cuminti si evitati pana in panzele albe conflictele. ca daca incepe dansul, indiferent cum se termina - iese rau.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in loc sa-si ia ea spreyuri sau munitie poate ar fi mai bine sa se trezeasca barbatia in mai multi... nu cred ca vreo unealta te-ar putea feri de incidente de genul asta... ciorile alea sunt atat de obisnuite cu spreyul paralizant incat mai rau ii enervezi daca le dai un jet in ochi...

 

 

penibil... nu ma refer la purgy, ci la masculii din zona.

 

iar despre incident per total... romania, tara tuturor posibilitatilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca nu esti singur , si eu am dat identic peste un mos num ai ca eram pe banda 3 eu si mosu fugea dupa un tramvai , numa ca la mine no sarit la bataie , noroc ca aveam chrash paduri si no patit nimic moto.

 

P.S. Am uitat sa zic ca era in ziua de pasti

Editat de Bobo_zxr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragă Purghy, dacă mai aveai vreo îndoială că există chestii absurde gen bun simț, responsabilitate, simț civic, politețe sunt sigur că tocmai s-a spulberat. Viteazul tău va rămâne în spațiul mioritic cu vitejii ăÂştiălalți cu carboane Âşi paralizante să tragă o băută cu Âşeful de secție. Încordează-te un pic Âşi emigrează.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uei Dana, nu am mai scris de mult aici pe forum, dar ...

E de groaza ce se intampla cu tine! Tu le atragi mai rau decat mine! Amu, bine ca e asa cum e si ca nu e mai rau! Ca sa gandesc romaneste! Si ca sa fiu eu insumi, iti sugerez sa soliciti Politiei Romane niste cataloage de recunoastere pentru meseriasul, iti exprimi parerea conform careia esti convinsa ca l-ai vazut la televizor la urmarire generala si atuni devin obligati sa te cheme la vizionat poze cu cioroi. Si nu nu sunt rasist deloc. Apoi, acolo deja totul se rezuma la sansa, respectiv gasirea meseriasului. Si daca il gasesti, presupun ca nu e deloc nevoie sa iti spun ce e de facut mai departe! :-)

Orice ai face, iti doresc sa iti fie bine! Hai ca mai avem inca 40 de zile pana la ziua noastra... apoi bem una buna! ;-)

Servus mult Dana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa rezolvi problema ( si ai timp la dispozitie ) du-te la politie si vorbeste cu ei. au poze cu hotii din zona si sunt sanse sa il recunosti. sau plimba-te prin zona aia peste o saptamana, doua...dar nu singura :D. ca astia sunt si handicapati si nu au multa imaginatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...naspa faza. Bine ca nu a fost mai rau.Faza cu sprayul e ca daca stai prin zona dupa ce l-ai folosit te cam anihileaza si pe tine. Deci mai bine nu!

Oricum asta nu face decat sa imi confirme ca traim intr-o tara tare nebuna!

Hai si lasa ca trece durerea. Bine ca a fost doar atat, ca vorba cuiva nu a scos cutitul ca cine stie ce mai iesea. Cat despre barbatii astia...cum sa stai frate si sa te uiti? Cred ca oameni ca nenea ala care s-a bagat la jaful de la casa valutara din Brasov si a mai si murit, chiar sunt extrem de rari pe la noi...:D

Cei mai multi nu se baga stii de ce? Pentru ca zic ca ala sigur te cunoaste si cine stie tu ce i-ai facut...Te omoara frate astia pe strada si oamenii trec nepasatori :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va recomand la toti spray-ul de care o fi. eu am KO si chiar alalta seara am avut un mic conflict cu 2 tipi care li se puse-se rau pata pe mine. cand am iesit din local mai si incoltit dar spre nefericirea lor cu toate ca stiau ca port spray au incercat sa ma atace iar eu nevoit i-am parfumat!!! urlau de durere si usturime de ziceai ca atunci mor.am 2 dar cel din stanga e mai bun. pentru moment te salveaza, pentru vreo 15minute nu ai treaba cu ei(se freaca la ochi de usturime) intre timp poti chema si politia si armata daca e cazul!! recomand la toata lumea eu am dat vreo 15 lei intr-un magazin, is perfect legala atata timp cat le folosesti in legitima aparare!!! zilele astea am sa ma duc sa mai iau 2 bucati

 

Mai baieti spray-ul e bun dar nu oriunde si oricum, fratilor! Echipat, cu manusa in mana, buzunare inchise cu fermoar, nu ai cum sa te bazezi pe spray! Da, cand iesi din bar cu mana in buzunar, eventual strangand deja sparay-ul in mana, reactionezi in timp util daca nu esti beat cleste! Insa in conditiile date numai un retard ar fi stat cu des'tu in nas s-o astepte pe fata sa scoata "oja" din buzunar.

Plus ca da, te crezi "ninja" cu deodorantul in buzunar si usor te intinzi mai mult decat iti e plapuma... consecintele sunt invariabil dureroase!

 

P.S. Nu mi-e dor de Romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Mai baieti spray-ul e bun dar nu oriunde si oricum, fratilor! Echipat, cu manusa in mana, buzunare inchise cu fermoar, nu ai cum sa te bazezi pe spray! Da, cand iesi din bar cu mana in buzunar, eventual strangand deja sparay-ul in mana, reactionezi in timp util daca nu esti beat cleste! Insa in conditiile date numai un retard ar fi stat cu des'tu in nas s-o astepte pe fata sa scoata "oja" din buzunar.

Plus ca da, te crezi "ninja" cu deodorantul in buzunar si usor te intinzi mai mult decat iti e plapuma... consecintele sunt invariabil dureroase!

 

P.S. Nu mi-e dor de Romania!

sparay-ul are si o clema de prins la pantaloni sau curea are lacasul destul de mare ca sa poti da si cu manusa pe mana!! iar daca il tii in buzunar lasa buzunarul putin deschis ca sa il desfaci mai usor. cel putin asa procedez eu!! si merg pe ideea: mai bine sa planga el dacat sa planga mama!!

adevarul e ca prostia doare uneori.in cazul lor ii va ustura!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este foarte bun sparay-ul...nici nu stii cand il folosesti ...te poate scapa de multe belele in trafic

iam dat la unu in fata cu sparay si ce cuminte sa facut si el si colegul lui

 

Mult timp am umblat si eu cu paralizantul in buzunar, de 2 ori l-am scos, dar nu am fost nevoita sa-l folosesc niciodata. Cum am scos spray-ul din buzunar s-au cumintit si si-au vazut de treaba. E bine sa ai unul la indemana si sa ai viteza de reactie, sa-l parfumezi de nu stie ce-i cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca tine 10-15 minute inteleg. Pai dupa 15 minute mai ii dai o data si tot asa. Nu merge ? Acum serios, e frustrant sa vezi ca nimeni nu te ajuta. Ala era doctor si nu suporta sangele. E trist, e dureros dar...o sa uiti in final. Partea proasta e ca jigodia aia a mai lovit oameni si nu se da in laturi sa loveasca si femei. Ar merita vazut daca poti cumva sa-l identifici, dupa ceva poze la sectie. Nu te lasa, incearca sa vorbesti cu politistii de acolo din zona. O avea ceva bube la activ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...