Sari la conținut

cutii de aluminiu


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare,

O intrebare: cu ce pot curata cutiile de aluminiu astfel incat sa le redau stralucirea si sa scot "negreala" din ele, preferabil fara sa atac aliajul? Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca sunt de "firma" mai mult ca sigur sunt eloxate. Tratamentul asigura o oarece rezistenta la mediu, dar nu totala in sensul ca in timp isi schimba aspectul. Orice ai folosi pt a inbunatati aspectul trebuie sa indepartezi un strat, adica axact cel eloxat, rezultand o suprafata initial curata , dar care se va innegri mult mai repede pe viitor. In plus stratul este foarte rezistent mecanic si se indeparteaza greu. Parerea mea, lasa-le asa cum sunt. Nu merita efortul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut Bogdan!

 

top-case (cu suport, incuietoare si maner) pentru S10 ?

 

Cu touratech, ajung la 550 de euro (rapid trap, rack, maner, incuietori) de 38litri. Cat ar costa la NSEW moto ? Niste poze ai cu topcase ? si la ce dimensiuni daca faceti.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un set de cutii de aluminiu de dat, poate sunt doritori attachicon.gifSDC14474.JPGattachicon.gifSDC14475.JPGattachicon.gifSDC14476.JPGattachicon.gifbandit.jpg

Pai un pret, un contact, un.. cine le-a produs si-n ce stare sunt acum?... Altfel.. da, sunt niste poze frumoase! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cutiile sunt fabricate de mine la nivel calitativ bun raportat la pret, pt detalii, contactati-ma in privat

Rasare cate unu care face cutii in curte si sa-mi bag picioarele daca nu le iese treaba de-ar lacrima pana si Zega sau Touratech de ciuda . Tot asa am dat si eu de lazile d-lui Bogdan , fara sa aud vreodata de firma sa si nu regret o clipa alegerea . Superbe cutiile . Sunt sigur ca se vor vinde repede . Bafta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rasare cate unu care face cutii in curte si sa-mi bag picioarele daca nu le iese treaba de-ar lacrima pana si Zega sau Touratech de ciuda . Tot asa am dat si eu de lazile d-lui Bogdan , fara sa aud vreodata de firma sa si nu regret o clipa alegerea . Superbe cutiile . Sunt sigur ca se vor vinde repede . Bafta .

Romanii chiar nu sunt prosti, sunt doar greu de motivat si subiectivi. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

vand cutii laterale BMW Vario

de pe BMW R1200GS 2006

usoare urme de folosinta

!!! butucul de cheie e setat pe cheia mea!!!

ori schimbate ori cine stie sa le seteze pe cheia lui

 

 

post-18337-0-17285500-1404473726_thumb.jpg

post-18337-0-45326600-1404473740_thumb.jpg

post-18337-0-40198100-1404473762_thumb.jpg

post-18337-0-62414700-1404473777_thumb.jpg

post-18337-0-50402900-1404473790_thumb.jpg

 

 

pret: 500,-eur

 

0744-514.081

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare!

 

Mai stie cineva ceva de domnul Lauramarginea? sau de Konvoi?

Am vazut ca ultima activitate pe site e de prin sept 2012, la o luna dupa ce mi-a trimis mie cutiile.

Numarul de telefon de pe site nu mai e apelabil, la email nu raspunde.

 

Am nevoie de niste accesorii pentru cutiile facute de el, vreau sa le bag intr-o revizie, si trebuie sa inlocuiesc niste coltare de plastic crapate, balamalele...

 

Daca nu mai activeaza in domeniu, se potrivesc coltarele de la alte cutii, ca cele de la Havyduty, sau ale domnului Harea?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Konvoi si HD aveau acelasi sistem de prindere. Ale noastre sunt diferite si nu pot fi folosite decat impreuna cu inelul din teava dedicat. Userul lauramarginea parca era in spatele Konvoi. A avut ceva probleme, sper sa le fi rezolvat pozitiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Konvoi cumpăra de la HD sistemul de prindere. Poate că se vor potrivi de la HD şi noile colţare.

Konvoi nu mai activează de când au avut probleme cu legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...