Sari la conținut

SuperTenere 2010


Postări Recomandate

Parerea ta :) Intreb acum daca DL650 este logan G650GS ce este? Sau la astea chinezesti nu le poti gasi un corespondent din Europa? :moron: ) Nu are rost! Vroiam sa subliniez ca trebuie vazut dincolo de sigla si anume pe ce dai banii La un KTM 990 primesc suspensii WP profi roti excel de 21 cu 18 pe frane brembo cel mai rezistent plastic care se pune la ora actuala pe vreo motocicleta si un motor exploziv care te face sa razi tamp in casca de fiecare data cand deschizi gazul singura mobra cu c@^ie si cea mai potenta din clasa asta asta si nu ma poate contrazice decat cineva care nu a mers pe asa ceva. aici nu ai nevoie de ESA ca sa poti merge cu 200km/h pe asfalt si sa o bagi direct pe un forestier sau sa ari campul cu 150. Asta inseamna Adventure nu un porc ingrasat la 270 kg care se vinde datorita marketing-ului agresiv. si daca spuneti ca este cea mai vanduta motocicleta asa este dar WV Golf este cea mai vanduta masina si nu este nici pe departe cea mai buna.

Astept sa apara un KTM 990 Adventure R cu ABS spre uimirea ta si nu o vaca de 1250, 1300 sau la ce capacitate or mai trece ca sa compenseze arhitectura invechita a motorului boxer.

Va salut cu un modest far de "Logan" :peace:

mi-am permis sa rostesc si GS si BMW care in fine nu-s motoare rele dar unii posesori au ochelari de cal

 

Nu stiu ce ai vrut tu sa subliniezi dar am vazut ce se posteaza pe topicul vostru de logane: in loc sa va vedeti de treaba voastra se trezeste cate unu mai destept si mai pune cate o poza atac la GS in uralele altora care-i tin isonu "Bine coae, ce tare e poza si ce prosti sunt aia de dau banii pe bemweu" ca na...carutele noastre sunt mai frumoase si ce destepti suntem noi. Mai nasol ca de la distanta nu le deosebesti de un scooter mai mare.Nu mai poti tu sa dormi noaptea din cauza ca exista bemweu pe strazi? Intra pe orice topic dedicat marcii si vezi daca a postat cineva ceva de rau la adresa altei marci.

Sa ma scuze restul posesorilor de Deleu, dar atata asa cum am mai zis, nu am mai vazut la nimeni atata ura fata de o anumita marca asa cum am vazut la unii dintre ei.

In fine, cainii latra, caravana trece...indiferent de cate poze sau posturi tendentioase or sa apara, cine vrea sa-si cumpere bmw-u o sa-si cumpere...put si simplu pentru ca nu vrea Logan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 746
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu ce ai vrut tu sa subliniezi dar am vazut ce se posteaza pe topicul vostru de logane: in loc sa va vedeti de treaba voastra se trezeste cate unu mai destept si mai pune cate o poza atac la GS in uralele altora care-i tin isonu "Bine coae, ce tare e poza si ce prosti sunt aia de dau banii pe bemweu" ca na...carutele noastre sunt mai frumoase si ce destepti suntem noi. Mai nasol ca de la distanta nu le deosebesti de un scooter mai mare.Nu mai poti tu sa dormi noaptea din cauza ca exista bemweu pe strazi? Intra pe orice topic dedicat marcii si vezi daca a postat cineva ceva de rau la adresa altei marci.

Sa ma scuze restul posesorilor de Deleu, dar atata asa cum am mai zis, nu am mai vazut la nimeni atata ura fata de o anumita marca asa cum am vazut la unii dintre ei.

In fine, cainii latra, caravana trece...indiferent de cate poze sau posturi tendentioase or sa apara, cine vrea sa-si cumpere bmw-u o sa-si cumpere...put si simplu pentru ca nu vrea Logan.

 

esti off topic rau, nici macar nu ai raspuns la vreuna din subiectele atinse de florin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comunistii aveau o vorba mare: fiecaruia dupa nevoi si posibilitati.

Fiecare isi ia ce-i place si ce-si permite. Asta nu trebuie insa sa insemne ca toate celelalte modele sunt numai bune de aruncat.

 

Sa ne bucuram ca avem posibilitatea de a alege intre Vstrom, Super Tenere, GS, 990 si nu discutam in termeni de Bajaj, Royal Enfield, Pulsar samd. Toate in 2 timpi si maxim 350 cmc :peace:

 

Cineva compara V-Stromul cu Loganul - eu zic ca niciun V-Stromist n-ar trebui sa considere asta o insulta.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti off topic rau,

 

Dar tu cum esti aici pe topicul ST? :moron:

pacat ca au fost refuzati de KTM. mare greseala de marketing.

 

Jumate din posturile de aici sunt off topic. Si pe undeva e normal. De ce? Pentru ca nimeni nu are asa ceva si toata lumea vorbeste din poze.

 

Asa ca, relax. E un forum unde ne mai tinem si noi de urat unul altuia.

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu cum esti aici pe topicul ST? :moron:

 

ma refeream la ce spunea mai sus colegul Trumansky.

 

 

 

tot topicul e offtopic. numai frustari, certuri si aberatii. lasa ca ne povestete din iulie domnul Harea Bogdan care e treaba cu ST :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a apucat greata, si ca sa nu-mi vars si matele din mine, renunt. Promit solemn sa nu mai intru niciodata aici si in nici o polemica cu BMW si fundamentalisti BMW. AMIN!!!! :laugh:

te rog nu fa asta! vrei sa "moara" topicul "meu"? :laugh:

 

 

Nu mai fi suparat pt ca tu nu ai sange albastru ca ei ! :D

Mesaj completat

Nu stiu ce ai vrut tu sa subliniezi dar am vazut ce se posteaza pe topicul vostru de logane: in loc sa va vedeti de treaba voastra se trezeste cate unu mai destept si mai pune cate o poza atac la GS in uralele altora care-i tin isonu "Bine coae, ce tare e poza si ce prosti sunt aia de dau banii pe bemweu" ca na...carutele noastre sunt mai frumoase si ce destepti suntem noi. Mai nasol ca de la distanta nu le deosebesti de un scooter mai mare.Nu mai poti tu sa dormi noaptea din cauza ca exista bemweu pe strazi? Intra pe orice topic dedicat marcii si vezi daca a postat cineva ceva de rau la adresa altei marci.

Sa ma scuze restul posesorilor de Deleu, dar atata asa cum am mai zis, nu am mai vazut la nimeni atata ura fata de o anumita marca asa cum am vazut la unii dintre ei.

In fine, cainii latra, caravana trece...indiferent de cate poze sau posturi tendentioase or sa apara, cine vrea sa-si cumpere bmw-u o sa-si cumpere...put si simplu pentru ca nu vrea Logan.

nu stiu de ce esti asa de patimas, dar as putea sa imi imaginez ca in viata de zi cu zi te dai cu un X5 pe linia de tramvai , intorci "pa" linia continua, parchezi unde "vrea" muschii tai... cainii latra si caravana trece

 

Intervin pentru ca nu la asemenea polemici m-am gandit cand am deschis topicul asta... de "passat-uri"

 

Adevaru' ca DL-ul arata ca o insecta :laugh: ... dar gusturile nu se discuta :o

 

Deocamdata ST-ul este / va fi "pe val"

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog nu fa asta! vrei sa "moara" topicul "meu"? :laugh:

 

 

Nu mai fi suparat pt ca tu nu ai sange albastru ca ei ! :D

Mesaj completat

 

nu stiu de ce esti asa de patimas, dar as putea sa imi imaginez ca in viata de zi cu zi te dai cu un X5 pe linia de tramvai , intorci "pa" linia continua, parchezi unde "vrea" muschii tai... cainii latra si caravana trece

 

Intervin pentru ca nu la asemenea polemici m-am gandit cand am deschis topicul asta... de "passat-uri"

 

Adevaru' ca DL-ul arata ca o insecta :laugh: ... dar gusturile nu se discuta :laugh:

 

Deocamdata ST-ul este / va fi "pe val"

 

 

Nu sunt bre patimas...ca nu-mi da mie bemweu sa mananc. Daca eu sunt patimas astia care hulesc GS-u si nu scapa nici o ocazie sa arunce cu noroi cum sunt?

Treaba cu Loganul o stie Florin foarte bine...suntem colegi de munca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa subliniez ca trebuie vazut dincolo de sigla si anume pe ce dai banii La un KTM 990 primesc suspensii WP profi roti excel de 21 cu 18 pe frane brembo cel mai rezistent plastic care se pune la ora actuala pe vreo motocicleta si un motor exploziv care te face sa razi tamp in casca de fiecare data cand deschizi gazul singura mobra cu c@^ie si cea mai potenta din clasa asta asta si nu ma poate contrazice decat cineva care nu a mers pe asa ceva. aici nu ai nevoie de ESA ca sa poti merge cu 200km/h pe asfalt si sa o bagi direct pe un forestier sau sa ari campul cu 150. Asta inseamna Adventure

:D Ai uitat de 2 rezervoare care la nevoie fuctioneaza si separat, si daca desfaci motorul pe piese scrie KTM si Made in Austria.

 

Bine punctat, ai enumerat proprietatile care au facut diferenta in cazul meu, de am luat 950 Adv si nu 1200GS, daca aveam bani de una noua sigur era 990 Adv R

 

Ontopic: Din filmulete si pozele mai recente ST-ul nu pare asa de "gras" cum era in primele aparitii, conteaza enorm unde este centrul de greutate la acest model, trebuie dus pe off de careva dintre noi si vedem atunci, pt ca la filmari in fav ST-ului, profesionistii se descurca cu el, dar cum nu suntem toti campioni altfel ne descurcam in realitate cu atatea kg.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt bre patimas...ca nu-mi da mie bemweu sa mananc. Daca eu sunt patimas astia care hulesc GS-u si nu scapa nici o ocazie sa arunce cu noroi cum sunt?

Treaba cu Loganul o stie Florin foarte bine...suntem colegi de munca.

OK

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi place st-ul asta nou!!!

dar imi frec mainile de nerabdare, poate scot astia de la yamaha un nou TRX!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pamant:

asfalt:

trepte + nisip + apa:

Vai da mult se munceste sa o tii pe traiectorie! Nu ca la 1200GS ar fi altfel.... Nu incercati asa ceva acasa.

 

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt prima oara vad curbele de putere si cuplu :what: Supertenere este pe verde. GS pe albastru. Mai multe date intr-un test comparativ aici.http://moto-station.com/article8575-bmw-r1200gs-vs-yamaha-xt1200z-explication-au-sommet.html

post-8769-1275659869_thumb.jpg

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[joke]

Curbele de putere m-au convins definitiv sa-mi arunc mobra si sa fac imprumut cu dobanda mare pentru un ST10. Rar mai vezi un desen atat de frumos.

[/joke]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu faci prostia asta! Citeste articolul pana la sfarsit. Tot BMW-ul este pe primul loc, cu 112 la 98.

 

Omul e chiar hotarat sa faca ce a zis. Pe bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt prima oara vad curbele de putere si cuplu :what: Supertenere este pe verde. GS pe albastru. Mai multe date intr-un test comparativ aici.http://moto-station.com/article8575-bmw-r1200gs-vs-yamaha-xt1200z-explication-au-sommet.html

 

Moto testate sunt "castrate" pt FR... GS-ul la 106cp si ST la 100cp fix.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...