Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am si eu o rugaminte: recomandati-mi niste anvelope bune pentru un CB500.

Ce inteleg eu prin bune? Aderenta maxima pe asfalt uscat (bine, nu as vrea nici schiuri pe ploaie). Nu am intereseaza neaparat sa fie rezistente la numaruld e km pentru ca nu ma vad facand mii de km. Eu estimez, in cele mai bune situatii ca voi face 1000-2000 de km pe an.

Dimensiunile sunt 110-80-17 si 130-80-17.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi forumisti, ajutati-ma va rog sa aleg niste anvelope. Chiar trebuie sa le comand cat mai repede pentru ca am dus moto in service. Moto24 mi-au recomandat contigo, pe la 700 si ceva de lei setul (110/80-17 si 130/80-17).

Am citit pe net cateva review-uri nu foarte multumitoare. Vad ca anvelopemoto.eu au preturi bune. Ce imi recomandati sa cumpar, la un pret decent (adica raport calitate-pret bun)? Dot-ul am inteles ca era undeva la sept/2014.

 

Ce sa aleg, michelin pilot activ sau contigo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contigo? N-am auzit de ele... bine, nu sunt expert, dar clar nu e din randul marcilor cunoscute.

Cauta o anvelopa mai de marca si produsa in 2015. Septembrie 2014 inseamna deja 1 an si 5 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De garantat, nu iti garanteaza nimeni. De la mymoto am luat "vechi" de ~6 luni, mexykanu mi-a zis ca sigur imi aduce dot 2015 luna viitoare.

Nu stiam ca asa se numesc...

p.s: eu am ramas pe Michelin PR4 pana la urma, au review bun si diferenta nu e mare intre PR4 si PR3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuzele de rigoare am anulat comanda catre moto24 (la doar vreo 2 ore dupa ce am facut-o) si am facut una la anvelopemoto.eu.

 

Am luat Michelin Pilot Activ (sper ca sunt de strada...eu asa am gasit) si mi-au spus ca le au pe stoc, cu DOT de W24 si W36 din 2015.

 

Sper ca am procedat bine. Sunt aproape cu un an mai noi decat ce propunea moto24.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Am o intrebare, cam care ar fi pretul corect pentru setul urmator de anvelope SH:

Dunlop Roadsmart 120/60/zr17,160/60/zr17

DOT-ul e vizibil in fotografii si uzura sper.

DOT spate 1310, DOT fata 0309.

 

post-49644-0-97934700-1456442449_thumb.jpg

post-49644-0-23001200-1456442481_thumb.jpg

post-49644-0-38700100-1456442504_thumb.jpg

post-49644-0-53455700-1456442520_thumb.jpg

post-49644-0-34414100-1456442539_thumb.jpg

post-49644-0-06665400-1456442552_thumb.jpg

 

Mi-am luat anvelope noi(sunt incapator si nu ma risc), astept sa vina, cand le schimb am de gand sa le scot la vanzare daca e cineva doritor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au 6 respectiv 7 ani impliniti.... Le dai la scoala din toamna... Ce bani vrei sa iei pe ele? Eu nici macar nu le-as dona, aruncate direct. Dar pana la urma gunoiul unuia e aurul altuia... Asfalt uscat!

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut anunturi de vanzare cu anvelope SH cu DOT asemanator, intrbeam si eu. Sunt incepator, nici nu stiu cum ar trebui sa fie un cauciuc nou de moto. Ele nu par tari, intra unghia in ele usor(cum am mai citit pe ici pe colo, dar nu ma incred in testul asta, de asta mi-am luat anvelope noi), am dat cu degetul pe ele si nu aluneca in zonele unde e curat cauciucul, dar ma repet nu stiu cum ar trebui sa fie o anvelopa moto noua.

 

Vroiam doar niste raspunsuri.

 

Mi-am luat RoadSmart II(in reviewuri pareau sa fie ok), a avut cineva? Stiti cum se comporta? Trebuie sa fiu atent la anumite aspecte?

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am luat RoadSmart II(in reviewuri pareau sa fie ok), a avut cineva? Stiti cum se comporta? Trebuie sa fiu atent la anumite aspecte?

 

Multumesc!

foarte bune pt motocicleta ta

 

sa fii atent la obiectele care se apropie cu viteza de tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...