Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

E timpul sa-mi prezint idiotenia :alcy:

 

 

Uitasem sa fac stanga cu o intersectie in urma si am zis ca am timp sa fac asta pe rosu, usurel. Acuma, ori s-a dat verde ori clio a crezut ca s-a dat verde, nu stiu, insa rezultatul e evident:

 

 

 

 

M-a uimit reactia soferilor, au sarit pe ala saracul din clio sa-l linseze, "Baaaa dobitocule il omori, ba plecase inaintea ta, ba de ce nu te uiti cand pleci de pe loc" samd, pe langa asta s-au oferit mai multi sa sune la politie/ambulanta ,etc. Am refuzat.

 

Omul din clio s-a comportat exemplar, nu a venit la mine sa imi bage carne in frigider (desi o meritam) ci prima lui intrebare a fost daca sunt bine si sa ma ajute sa ma ridic si s-o ridic (eram prins sub ea). Damage la el nimic, la mine o vanataie unde mi-a impins genunchiul in robinetul rezervor ( pt ca piciorul mi l-a impins, nu motorul ), semnalizarea pe dreapta sparta (se vede ca sare sticla), capatul pedalei de frana indoit si aproape rupt ( nici pana acum nu am reparat, risc sa apas pe frana si sa-l rup complet, a fost doar indreptat de mana), plus zgarieturi si frecusuri pe capat ghidon/frana si putin pe semicarena de jos, partea dreapta.

 

Nu am fost la politie, nu am cerut/dat asigurari. Soferul credea ca e vina lui, eu consider ca a fost vina mea, am lasat-o asa.

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

În sfârșit un user care deși a greșit, e cu capul pe umeri, în descriere măcar. :D

 

Ps- topicul se cam transformase în întâmplări de pixde NF.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vina ta ca te-ai apucat sa faci manevre la 10cm de botul masinii... vina lui ca nu a fost in stare sa vada ce se intampla fix in fata.

Eu cred ca a vazut cu coada ochiului miscare si a miscat masina fara sa gandeasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ajuta sa ii faci un semn ceva ca te bagi in fata. Bine ca esti ok, dar la faza din asta este oricand riscu ca unul din cei doi sa mearga la politie dupa sa declare accidentul daca nu s-a scris semnat nimic. macar o amiabila in care unu se declara vinovat si alalatu zice canu are nimic la masina...

 

E din Aprilie, omul are numarul meu de telefon si am si eu numarul lui. El se ruga de mine sa nu merg la politie ca e taximetrist si are rate de platit, a trebuit sa il linistesc de vreo 4 ori ca nu ma duc, ca e ok. Eu l-am trimis sa se uite la masina sa vada daca e lovita, am vrut sa ii dau asigurarea dar el a zis ca nu e nevoie. M-a si sunat in seara aia sa ma intrebe daca piciorul e ok.

 

Sunt ok pt ca eram imbracat full cu toate cele, daca nu probabil aveam glezna fututa ca mi-a cazut fix pe ea. Singura chestie damaged a fost partea flexibila de la pantaloni pe cracul stang care s-a prins in scarita si s-a rupt putin. Ah si mi-a sarit sliderul de la bocanc pe partea stanga.

Editat de 9470m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Daca vezi in trafic loganul asta ...fereste-te.

 

 

 

 

Auzi, dar tu nu venisesi cu mobra? Ca dupa viteza afisata zici ca ai trotineta :D

Aici aveti multe de inavatat, incepand cu secunda 18. Ce precizie dom'le, ce precizie... :peace:

 

Acu' pune si cu wasistdoi, sa vedem daca nici acolo nu stropesti!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Creste exponential consumul de gpl mergand cu 100! Tot pt economie cred ca nu a stat la semafor. Nu numai cea de gpl, dar se extenueaza neuronul procesand atata informatie. Fml de taximetristi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri ieseam de la Selgros Militari spre Bd Timisoara (pe acea bretea sensurile sunt despartite de scuar). M-am pomenit cu o conserva venind din fata, pe contrasens. Initial am zis ca nu isi da seama ce face, era imun la flash si claxon. Cand am vazut ca a luat si giratoriul invers, prin stanga pastilei, mi-am dat seama ca de fapt e doar o alta vitä la volan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crapa un om prost, se nasc alti 2 sa-i ia locul.

Nici nu-mi fac iluzii ca omenirea i-ar duce lipsa. Ea ca ea, dar m-a amuzat responsabilitatea reisarului, de a lua pasager asa... si numarul era interesant, m-am chiorat ceva si tot n-am dibuit care-s literele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai aveam vreo 700 metri pana acasa eram pe Str Agnes in Popesti ,blocaj in fata ma opresc la vreo doi metri de masina ,si cum stateam asa linistit vad ca Citroen incepe sa dea cu spatele... si da si da pana intra direct in mine. Si chestia este ca mosulica statea infipt in mine si nu avea de gand sa dea un pic in fata ( born 1950) , vreo 30 de secunde am stat cred ca cu amortizoarele fata varate peste jumatate in furca pana si a dat seama nenea ca ma lovise. Da in fata ma dezechilibrez cade mobra sare capac radiator dracu stie cum.....( nu l-am gasit) ....asigurare constatare ... reparatie regim propri iau dupa net 2 busoane nu se potrivste nici unul...Sunt consemnat la sol de azi pana la doua saptamani pane vine original de la Yamaha...fir-ar starea lor de ras ca nu pot sa se uite intr-o nenorocita de oglinda.

PS am gasit o mobra Yamaha XTX la dezmembrari aiz sa vad daca vrea sa de buson radiator,sau radiator cu tot la ce bani....

Si Ca fapt divers ma urc cu tataie in masina dupa accident sa mergem la firma de asigurari ,pe oltenitei sens spre B in fata la Lidl iese o tipa cu masina in fata astuia pe banda 2 spre B, asta in loc sa opreasca si sa o lase merge inainte si trage de volan si intra pe prima banda fara sa se asigure si o injura copios(noroc ca nu venea nimeni pe prima banda).....dupa cateva zile ne intalnim la asigurari sa facem constatarea... Coboram cu asiguratorul si asta zice ca vrea sa vada masina prima oara .Mergem spre masina lui ,era proptita intr-una de era la reparat , bara stanga fata era infipta in aia.Omu ce facuse o lasase mai sus un pic fara sa o asigure in nici un fel si aia a luat-o la vale si s-a infipt in aia care era fara bara fata.Scandal ca i-au mutat masina ca nu ... sa ii repare bara fata.... Si uite asa stau pe bara eu acum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Partea plina e ca omul a colaborat. Daca nu o facea, in ochii asiguratorilor esti vinovat. Lovitura in spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...