Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Corect, tasnitorii nu-s tasnitori adevarati daca nu se asigura spate-dreapta-stanga cand pleaca pe verde.

 

Am facut si eu o mica compilatie din 2 zile. A se vedea greseala mea de la sfarsit. Eram atat de blocat la cat de stupid am fost incat nici nu mi-am cerut scuze... eram blocat pe 'fa dreapta, fa dreapta' :rusinica: :tomato: Nu se intelege da omu a zis ca "e-n regula, nu-i problema, lasa lasa". La cat de repede a picat si din reactia lui nu cred ca a fost prima oara cand i s-a intamplat :peace:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata in timp ce schimbam culoarul la stop cu masinile stationand, mi s-a oprit motorul cu ghidonul bracat si m-am trezit cu motoreta inclinata spre masina care statea din dreapta mea...nu stiu cum am reusit s-o tin, cred ca de frica sa nu ii lovesc aluia masina. Si am mai patit odata sa ma dezechilibrez cand am schimbat culoarul fix pe o denivelare de asfalt care m-a propulsat fix in masina de langa mine. Atunci am rezolvat-o cu o frana sanatoasa si niste febra musculara la picioare :))

Editat de misionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In oras cand este trafic infernal, bara la bara, este bine sa fii atent la carosabilul din fata motocicletei ca nu stii ce apare de sub masina: denivelare, pata de ulei, capac de roata, cutie de bere...

In trafic aerisit sau drum intins nu trebuie sa facem asta ca vederea periferica observa din timp si ne trage de maneca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai de aia eu prefer sa merg spre marginea benzii, acolo unde un eventual obstacol e evitat si de masina din fata, nu trecut printre roti. Problema este ca daca masinile stau, nu te mai avertizeaza nimeni de ele :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si am mai patit odata sa ma dezechilibrez cand am schimbat culoarul fix pe o denivelare de asfalt care m-a propulsat fix in masina de langa mine. Atunci am rezolvat-o cu o frana sanatoasa si niste febra musculara la picioare :))

 

Eu la asta ma refeream, ca denivelarile si alte chestii mai sunt si pe marginea benzii nu doar pe mijloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăla de la Cluj mai trebuia să bifeze și accidentul,în rest s-a încadrat perfect la idiotul anului.Cum până mea să mergi pe motor neanmatriculat,fara permis și beat turta că dacă avea 0,47 in aerul expirat sigur avea peste 1,2 in sânge.

» Post actualizat in 10 Apr 2017 21:45

Unii își merită soarta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ăla de la Cluj mai trebuia să bifeze și accidentul,în rest s-a încadrat perfect la idiotul anului.Cum până mea să mergi pe motor neanmatriculat,fara permis și beat turta că dacă avea 0,47 in aerul expirat sigur avea peste 1,2 in sânge.

» Post actualizat in 10 Apr 2017 21:45

Unii își merită soarta

Trebuia sa fie si furat motorul si sa si violeze o baba in timp ce piloteaza. Ca sa fie complet :)

Oameni curajosi, nu ca noi, cu frica de legi, amenzi si alte kkturi trecatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa fie si furat motorul si sa si violeze o baba in timp ce piloteaza. Ca sa fie complet :)

Oameni curajosi, nu ca noi, cu frica de legi, amenzi si alte kkturi trecatoare.

 

Asta se incadreaza? http://www.tion.ro/tanar-prins-dupa-ce-a-furat-o-masina-neinmatriculata-a-condus-fara-permis-si-a-facut-accident-in-timis/1532278

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Poate nu avea de unde sa stie ca masina nu era inmatriculata. Doar nu stai sa verifici daca are si itp si rca cand te fugareste cainele proprietarului, de exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce? Poate nu avea de unde sa stie ca masina nu era inmatriculata. Doar nu stai sa verifici daca are si itp si rca cand te fugareste cainele proprietarului, de exemplu.

10+

Asta chiar e buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La unii se pare ca se dau pedepse idiotilor. 9 luni inchisoare si permis supendat 3 ani pentru alcool si conducere periculoasa. La noi cat se ia pentru asa ceva?

http://www.bbc.com/news/uk-england-cambridgeshire-39556754

Pai la noi se iau 2 ani si ceva cu suspendare pentru trei oameni morti. Ce vrei sa se ia pentru fleacuri dinastea gen beat la volan...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mi-am adus aminte de o chestie de azi dimineata:

 

Catre: Posesorul motocicletei cu nr B 177 ROK

Prietene, daca te-ai si asigura cand iesi din benzinarie, ar fi minunat.

Azi dimineata pe la 8.25-8.30, ai iesit din benzinaria Mol de pa Bd. Iuliu Maniu (inainte de Pacii) fara ca macar sa schitezi ca te uiti in dreapta. Eram cu Dusteru' si am franat destul de puternic ca sa nu te "incalec". Fii mai atent, te rog.

 

Off: Se aude demential motoretu'. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am mai intalnit cu un bizon pe contrasens de la 17.30. In Mogosoaia, logan de firma de paza, avarii aprinse, pe contrasens 100%, foarte suparat ca nu a tinut joaca lui de-a chickenul cu mine care eram pe mobra. Astia probabil isi inchipuie ca au statutul autospecialelor in misiune, avariile le tin loc de girofar. Ieri, cu conserva, venea un Mondeo invers pe sens unic prin Bucurestii Noi. Eu, cu Mondeo cu 2 generatii mai vechi decat al lui, am jucat acelasi joc de chicken si mi-a iesit, s-a urcat pe trotuar. Si asa nu mi-l cumpara nimeni, l-as fi dat bucuros dauna :D

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca fac bine postand asta dar ma gandesc la binele nostru, in primul rand, in ideea sa avem grija cum plecam de la semafor cand se face verde. Eu, cel putin, sunt foarte prompt si ma asigur in intersectie chiar daca am prioritate, insa o trecere pe rosu dupa doua secunde de la schimbarea culorii mi se pare ceva extrem de grav. Sigur, ar putea fi situatii exceptionale cand ai copilul in masina cu 40 de grade si trebuie sa ajungi la spital (ceea ce nu te absolva cu nimic in fata legii) dar atunci casti ochii bine si poate ciupesti un pic de rosu, dar in situatia asta mi se pare ca individul a fost total inconstient. Faptul ca m-am luat dupa el si am facut ceva ghidusii pe acolo va rog sa nu comentati pentru ca nu asta e sensul postarii.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar.... Si ne miram de ce ne iubesc soferii in trafic. Omul vorbea frumos si tu tipai la el.

Interesanta observatie. Nu ti-as fi dorit niciodata sa pleci tu de la semafor (fie din sensul Municipal, fie din sensul Opera) pe culoarea verde, atunci cand omul acesta "care vorbeste frumos" a trecut in tromba pe rosu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...