Sari la conținut

Situatii din trafic


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 2 minute, Silver Arrow a spus:

Esti convins ca am iesit? :crack:

 

Eh, mai greutz asa dar incet-incet scoatem nasul la soare. 

Ca motociclist mi se pare ca se circula mai ok decat acum 10-12 ani. La relatia cu soferii ma refer.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect, confirm. Anul trecut am multiple observat cu surprindere și plăcere ce mulți șoferi îmi fac loc când mă văd în oglindă. Foarte mișto senzația, cu toate că aveam următoarea dilemă: mi-au făcut loc pentru a-mi face o favoare (mulțumeam de fiecare dată) sau că aveau impresia că e moto de poliție? Ce e drept, aveam ceva leduri pe față...

În orice caz, durează câteva luni până se re-obisnuiesc cu noi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, l.u.v a spus:

DB și AG votez și eu. 

Să vezi ce au sărit de poponeata în sus pe grupul fb când am scris că în general în județele astea sunt cei mai mulți imbecili și agresivi pe m2. 

 

pff, nu ai vazut soferii de MH GJ DJ 

 

cei mai buni soferi din lume. 

 

Acum 20 ore, l.u.v a spus:

DB și AG votez și eu. 

Să vezi ce au sărit de poponeata în sus pe grupul fb când am scris că în general în județele astea sunt cei mai mulți imbecili și agresivi pe m2. 

 

pff, nu ai vazut soferii de MH GJ DJ 

 

cei mai buni soferi din lume. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Robyb a spus:

 

pff, nu ai vazut soferii de MH GJ DJ 

 

cei mai buni soferi din lume. 

 

 

pff, nu ai vazut soferii de MH GJ DJ 

 

cei mai buni soferi din lume. 

 

Si daca-s asa buni, ce-ai zis: "hai sa postez la dublu, ca sa se inteleaga!"

Stau in Gorj, adica langa Mh si langa Dj, niciodata nu m-a ciufulit vreunul sau sa ma tavaleasca! Dar in Bv, in Ab, in Ag...am avut mereu situatii extreme, unele finalizate cu oase belite si daune materiale. Asa ca...stiti voi, peste tot exista Schumacheri, peste tot sunt persoane care vin de-afara si incearca sa arate celor de aici ce stiu si ce-au invatat dincolo...adica oameni si oameni!

Nu exista soferi perfecti, motociclisti perfecti...totul depinde de gradul de cultura, de a accepta greselile celorlalti, de a ierta sau de a evita uneori accidente iminente. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puteti pune linistit toate judetele.

Se alearga ca la F1, se depaseste inutil si riscant, ti se ia fata, masini cu probleme tehnice vizibile, etc

 

Si evident fiecare parcheaza pe unde are chef, doar un pic, cat sa intre bizonul propitar de S Klasse la banca si apoi apare si omul de grota (omul legii) care il invata el minte pe bizon trasand o linie cu cheia. Iar la parcari de mare efect in Bucuresti, conduc detasat bucurestenii (aici intra si cei cu numere de IF).

 

Imbecili exista distribuiti uniform in toata tara. 

 

Da, ti se mai face loc daca esti cu moto. Desi cred ca mie mi se face mai degraba loc din curiozitate, sa vada lumea  Goldwing-ul 😂

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K pinned this topic
  • 1 month later...

Am văzut-o și pe asta: unul pe maxiscuter la Apaca, claxonând mașinile din coloana oprită la semafor să îi facă loc. Loud pipes sunt moft, claxonul e baza! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Doctor X a spus:

Am văzut-o și pe asta: unul pe maxiscuter la Apaca, claxonând mașinile din coloana oprită la semafor să îi facă loc. Loud pipes sunt moft, claxonul e baza! :)

Sa fim sinceri se sta la semafor ca pisatul boului, sunt masini in spatele carora nu poti respira ….

Acum 3 ore, Lucian_M a spus:

Și uite așa ne luam carne în frigider gratis...

Ce mi ar  place sa te vad cateva luni la rand zilnic prin bucuresti in trafic ….sa vad atunci cum reactionezi 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de câteva ori cu mobra și n-am dat niciun claxon, nici n-am rupt cu toba (bine, face ea un pic de gălăgie, dar nu de aia mârlănească). A fost ok. Cu mașina am fost in iarnă, vai de mama lui ambreiaj... 😅

Claxonez doar când simt că urmează să se întâmple ceva, nu să mi se facă loc. N-am loc, nu mă bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, ianachim a spus:

Sa fim sinceri se sta la semafor ca pisatul boului, sunt masini in spatele carora nu poti respira ….

Dacă nici pe Iuliu Maniu n-ai loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Lucian_M a spus:

Am fost de câteva ori cu mobra și n-am dat niciun claxon, nici n-am rupt cu toba (bine, face ea un pic de gălăgie, dar nu de aia mârlănească). A fost ok. Cu mașina am fost in iarnă, vai de mama lui ambreiaj... 😅

Claxonez doar când simt că urmează să se întâmple ceva, nu să mi se facă loc. N-am loc, nu mă bag.

Intre a fi ..de cateva ori….si a face zilnic km in bucuresti este o diferenta IMENSA!!!

Acum 24 minute, Doctor X a spus:

Dacă nici pe Iuliu Maniu n-ai loc...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, ianachim a spus:

Sa fim sinceri se sta la semafor ca pisatul boului, sunt masini in spatele carora nu poti respira ….

Ce mi ar  place sa te vad cateva luni la rand zilnic prin bucuresti in trafic ….sa vad atunci cum reactionezi 


Pe scuter n-ai loc, dar pentru asta s-a inventat KLE-ul!

Acum 2 ore, Doctor X a spus:

Dacă nici pe Iuliu Maniu n-ai loc...


Corect. Eu cand munceam la Valea Cascadelor faceam la ora de maxim varf de acolo pana la Leu 5 minute cu tot cu stat la semafoare. Mi se pare ca am ussi filmarea pe aici pe undeva. Fara claxon, toba sau alte mizerii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fază mișto: când am plecat de la scârbici pe la 6, o băbuță cu un maxi Honda s-au băgat fără probleme printre mașini pe deal la Academia Militară. Bine, avea un sticker cu VR46 pe scuter. Probabil de-aia n-am avut nicio greață. :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...