Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La LIDL in Tatarasi era un singur brau pe care l-am luat eu ..Stie cineva daca in Nicolina mai erau ca as vrea sa mai cumpar unul pentru pasagera?

 

Tocmai vin de la Lidl din Mircea, vizavi de recuperare, brauri nici urma, truse de chei nici urma, am gasit tank bag-uri, huse si manusi.

Tankbag-ul e ok, destul de incapator, versatil(bretele pt ghiozdan, magneti) calitativ nu stiu ce sa zic, totusi pentru ce oferea nu prea parea la "oferta" ... Manusile in schimb mi s-au parut de 2 lei, subtiri, prost facute; am incercat un M si imi venea fixa, chiar un pic mica captuseala desi manusa in sine mi-ar fi venit perfect, am incercat L si imi venea bine captuseala dar degetele exterioare erau cam cu 1cm mai lungi ... Mai atractiv mi s-a parut setul de chei combinate la 40 de lei, set din care mi-am si cumparat. Par ok, acum sa vedem la lucru ce zic.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care mai cautati trusa de scule, dati o tura prin Dragonul Rosu-depozitul 6(cred). Am fost azi acolo si am luat la 130 lei trusa de scule cu 108 piese. Pe fiecare scrie Chrome Vanadium. Atasez si o poza.

Trusa identica in targ Vitan 130 ron la prima intrebare , cred ca mai scadea ceva la ea , dar pentru moment nu ma intereseaza sa o cumpar .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am luat de la LIDL de pe Canta și aveau de toate. Încercați acolo și vedeți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Vizitator little wayne

Vreau sa cumpar o husa moto de rezerva si m-am gandit sa cumpar o husa din lidl.La supermarketul de pe Iuliu maniu nu mai sunt,voi ati mai vazut huse moto la lidl? si unde?

 

Stiu ca mai e unul pe moinesti,in rest nu stiu alte locatii

 

Raman dator de o bere daca ma intrumati catre un lidl unde mai sunt huse moto la vanzare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa cumpar o husa moto de rezerva si m-am gandit sa cumpar o husa din lidl.La supermarketul de pe Iuliu maniu nu mai sunt,voi ati mai vazut huse moto la lidl? si unde?

 

Stiu ca mai e unul pe moinesti,in rest nu stiu alte locatii

 

Raman dator de o bere daca ma intrumati catre un lidl unde mai sunt huse moto la vanzare

In Crangasi ai incercat ? Sau in comuna in Chitila. Ati folosit careva solutia aia de curatat jenti de la LIDL ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca mai gasesti huse, am fost de curand si nu am vazut, mi-am luat in schimb o pereche de manusi de bicicleta care merg vara si pe moto :burnout:

 

Modelul ASTA, au culori alb, albastru, verde, toate in combinatie cu negru

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

merci pentru replay-uri baeti.Daca ma trezesc maine dimineata ma duc in targ la vitan sa iau o husa de la nea pisoi si o pereche de adidasi de ,,firma,, pentru munca :grinbandit: De luni iar o sa ma alerge aia la scarbici si nu am timp sa mai caut

 

I-am promis lui kex de o luna ca merg la el sa cumpar un sprai de lant..nici pana acum nu am mai ajuns,nici nu cred ca reusesc prea curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci pentru replay-uri baeti.Daca ma trezesc maine dimineata ma duc in targ la vitan sa iau o husa de la nea pisoi si o pereche de adidasi de ,,firma,, pentru munca :grinbandit: De luni iar o sa ma alerge aia la scarbici si nu am timp sa mai caut

 

I-am promis lui kex de o luna ca merg la el sa cumpar un sprai de lant..nici pana acum nu am mai ajuns,nici nu cred ca reusesc prea curand

 

Comanda-ti online si iti vine totul acasa :grinbandit: Cu conditia sa si fii acasa la ora cand vine curierul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

mega comic topicul acesta e bun, nu e bun, e de cacao lidl nu e, dar parca merita, sau totusi nu :) imi dau si io cu parerea dupa cum urmeaza:

 

- braul cu 25 de lei, achizitionat in februarie isi face treaba de minune, nu il port doar pe motor. toata vara nu lam folosit pt ca era prea cald, concluzie isi merita banii.

- husa moto la ~50 de lei, isi merita banii nimic de obiectat

- manusile la 80 de lei, nu leam cumparat pt ca aratau naspa, a venit candva o reducere cu 30 de lei, leam cumparat imediat, pana la sub +15 grade nu le pot folosi pt ca imi transpira mainile prea tare in ele. la sub +5 grade daca mergi 1-2 ore cu ele sunt cam friguroase dar mega ok pt oras cand te plimbi maxim juma de ora. la poaie nu prea tzin ele nu stiu ce dar sunt accepatible. dupa parerea mea o pereche de manusi nu merita mai mult de 10 euro pt ca oricum tzine un sezon maxim 2. un an are 2 sezoane :) unu de vara si unu de iarna.

 

 

saptamana aceata in asa zisa promotie

- topul si indispensabilii termali, la pretul lor de 25 30 de lei nimic de obiectat, aceleasi produse de la tribord costa de 4 ori mai mult dar calitatea nu e decat de 1,5 ori mai slaba, deci merita

 

alte produse lidl despre care merita vb

- masina de gaurit cu acumulator, sau infiletanta, aia cu baterii li ion, la doar 200 de lei, isi face toti banii chiar mai mult , pe piata in magazinele de profil nu gasesti masina de gaurit cu li ion sub 4-5-6 sute de lei, concluzia isi merita banii si e un produs hoby de top

- accumulatori AA si AAA, desi numai ~15 lei sunt o porcarie toti accu care nu sunt negrii complet, exista doar un model negru si este ready to use si e foarte in regula, mai exista 2 sau 3 editii argintii cu negru alea sunt de tot rahatu, concluzia doar cei negrii

- minicompresor auto, 70 lei, desi achizitionat curand isi face treaba de minune cu mult peste pocnitorile din gama de pret 30-60 de lei, concluzia merita

incarcator accu auto si moto, la pretul de 80 de lei sau 90 nici numai stiu, este pe gratis, incarca si baterii moto si baterii auto si chiar de 6V, are si ciclu pulsator si stie sa incarce si cu 14,7 V in loc de 14,4 V in caz ca e foarte rece bateria sau afara, si mai e si rezistent la praf si stropi de apa ceva IP67 parca, are si crocodili si cleme ce se prind cu suruburi de accu, concluzia mai mult decat merita

- ochelarii de anu trecut cu 3 lentile, cei de anu acesta nu imi place modelu, la ~25 de lei nimic de obiectat, filtru UV pe toate 3 seturi de lentile, singurii asemnatori ca si calitate pret sunt cei de la decathlon cu 40-50 de lei, concluzia merita

-manusile de bicicelta, luate la reducerea reducerilor cu ~10 lei, niste pocnitori de 10 lei :) nu de 20 30 cand nu sunt la reducere, dar decat niste bataturi in palma mai bine 10 lei

- spray de impermeabilizat tzesaturi textile si piele, si solutia de impregnat si impermeabilizat pielea, ~10 lei fiecare, calitate medie, pret imbatabil, cu banii aceastia nu poti cumpara nimic asemanator de nici unde, plus de asta la raionul de incalatari din decathlon nici nu au auzit de solutie pt ipregnat pielea intoarsa si au ceva dar la raionu de calarie.

Editat de cooldeep
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Diego

Husa moto eu mi-am mai luat una zilele astea, la 30 lei (parca) e super ok fata de foaia de ceapa de la Louis. La bulgari am vazut acum 2-3 saptamani ca aveau niste manusi super ok (mai bune decat alea care au fost la noi anul trecut), o casca flip-up de scuteristi, etc.

 

Problema cu LIDL e ca ce e bun si ieftin, aduc doar 2-3 bucati per numar. Adica le subventioneaza la greu sa-si faca reclama. Dar in Franta deja renunta la modelul asta de afaceri, probabil se a transforma intr-un Mega Image cu 99% produse de la P&G, Pepsi, Nestle, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu husa de la LIDL. Imi cumparasem o husa Oxford XL cu 90 de lei pentru a o inlocui pe cea de la Louis visinie cu o rola de banda pe ea. Apoi am gasit in Lidl cu 30 de lei si pot spune ca merita. Materialul pare asemanator cu cel de la husa Oxford. Au doar 2 marimi M si L - care se potriveste la un motor mare fara sa atarne pe jos. Ieri mai aveau huse (30 lei) si manusi (50 lei) la Lidl Drumul Gazarului 71. Mi-am luat o pereche de manusi modelul cu piele pe degete. Par bune pentru vreme mai rece.

La inceputul sezonului au avut spray-uri de curatat lantul cu 7 lei de care am fost foarte multumit si o sa mai iau daca mai baga. Din pacate nu am reusit sa prind chei cu clichet si capete tubulare pana acum dar o sa mai incerc. Tricourile respirabile sunt bune pe sub geaca si mult mai ieftine ca la Louis.

In concluzie consider ca unele produse au un raport calitate pret foarte bun. In plus le poti vedea la magazin si poti alege in cunostinta de cauza.

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut, ieri, ca erau huse si la Lidl-ul din str. Dumitru Slugeru (Baicului). As fi fost interesat de spray de impermeabilizat, dar n-aveau.

Stie cineva daca se mai gaseste pe la vreun magazin Lidl acest spray?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...