Sari la conținut

Echipament moto la LIDL


Florin Daniel
 Share

Postări Recomandate

Husele si mie mi s-au parut f ok pt pret. Cel putin peste Oxford si cele sub 30 de euro de la Louis.

A cedat putin abia dupa 3 ani de soare si ploaie. In toamna am mai luat una. Sper sa fie la fel de buna.

 

Redresor de asemni am de vreo 3-4 ani. Cric mare (cu roti) si capre entru masina din toamna si de asemeni pentru pretul dat si folosirea pe langa casa, mi s-au parut foarte bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

l-am luat si eu de dimineata. bateria de motor este plina dar am incarcat o baterie de la o lanterna, o baterie de 6V. pare ok! masoara si afiseaza tensiunea de la borne, incarca bateria pana la maxim si apoi intra automat in modul de intretinere(cel putin din carte si din ce am test in 2 ore). Are si mod de protectie, in cazul in care se incalzeste prea tare aparatul(limiteaza curentul). Partea proasta, daca bateria este prea descarcata nu o sa o incarce. Eu am inviat o baterie in iarna asta de la 1.7V tensiune la borne. Cu redresorul asta nu reuseam veci...

L.E in carte zice ca are garantie 3 ani

Editat de styuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prins si eu unul mai devreme (pt un prieten, eu il am deja pe cel fara display), mai erau o gramada. De data asta au adus mai multe si probabil ca si pretul mai mare i-a oprit pe disperati sa mai cumpere ca data trecuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, se refera la ultima tura de redresoare, cand au fost la 40 sau 50 lei, si s-au batut pensionarii pe ele la 8 dimineata... dupa care au aparut pe olx/okazii cu 140 lei. Tura asta au fost "scumpe", si mai multe ca numar, in concluzie nu au fost bune, nu s-au vandut :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima tura au fost o reducere dupe ce nu s-au vandut alea din "oferta".

A fost de black friday impreuna cu tigai, tensiometre, cantare etc. Incarcatoarele aste si la 70 nu au viata lunga prin rafturi, ia intrati la EMAG sa vedeti cat costa unul similar. De ce credeti ca au apurut pe urma pe olx cu 140lei asa cum zicea Geo_ZGA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

face pe naiba test in sarcina, masoara doar tensiunea. Alea care testeaza in sarcina au ditamai radiatorele ca sa disipe 200A .

Face, face. Nu mai au radiatoare demult. Așa arată un tester nowadays http://www.ecvv.com/product/3733880.html

Nu mai sunt alea http://www.classic-auctions.com/Images/Report/95A/40175.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face, face. Nu mai au radiatoare demult. Așa arată un tester nowadays http://www.ecvv.com/product/3733880.html

Nu mai sunt alea http://www.classic-auctions.com/Images/Report/95A/40175.jpg

Corect nu trebuie sa ai ditamai radiatoarele ca sa disipi 200A luati intr-o fractiune de secunda.

Azi am trecut prin Lidl Baicului, mai aveau pentru cine intereseaza 2 incarcatoare si destule testere. Din pacate eu nu am gasit ce vroiam, un adaptor/ multiplicator priza bricheta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad58, mergi in Cora, au doua trei modele de multiplicator, parca unul din ele avea si USB.

Pretul si "luminitele" erau interesante, altfel gasesc si la 10lei.

» Post actualizat in 24 Feb 2015 10:34

Sa masori rezistenta interna e una (gen midtronics), sa faci test in sarcina cum face http://www.amazon.co.uk/Draper-53090-Battery-Load-Tester/dp/B0001K9V8Q asta e alta.

Ala de la Lidl scrie si in manual ca masoara doar tensiunea.

Si oare rezitenta ei nu reflecta si cat de sanatoasa e? Eu zic ca dac-i faci doua scurturi la un anumit interval poti sa afli cam ce poate bateria aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,are cineva manusi moto? Aveau intr-o perioada,poate mai baga...sa stiu daca se merita. Multumesc

Nu merita! Captuseala are mari probleme. Cand scoti mana se trage captuseala din zona degetelor si apoi sa vezi chinul dracu` sa o bagi inapoi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbec, un tester care masoara rezistenta interna e ok, afli destule depre baterie. Testerele care verifica curentul de descarcare exista de prin anii 50-60 si fac treaba buna (fiind fara electronica, ar trebuis a fie si mai ieftine).

Voltmetrul e net inferior oricaruia dintre cele 2 insa mai bun decat nimic.

sincer habar n-am cum masoara, imi spune CCA si starea bateriei, pana acum nu s-a inselat la 15-20 de baterii testate.

 

btw, de cand am testerul asta am observat ca yuasa are cel mai bun cca/ah dintre toate bateriile testate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...