Sari la conținut

Accident in Covasna


razwww
 Share

Postări Recomandate

exact , nici tu nu mergi pt. ca ar trebui sa stai cu ochii mai mult pe vitezometru decat in fata , pt. ca nici nu stii cand mergi cu 63 la ora , pt.ca de obicei te ghidezi dupa celelale lucruri in miscare care nu merg nici ele cu 50 , pt ca anumite motoare nu stau nici in a 2-ua nici in a 3-ia la 50 . pt. ca prin minte trec multe informatii care spun ca vine o curba sa merg cu 40 sau e o linie dreapta prin localitate nici tipenie pe strada si merg cu 80 . Pe urma tin sa va amintesc ca are mare legatura si motocicleta care o conduc - frane , ciclistica , cauciucuri ,

Si cel mai important sa i-ti impui o limita peste care sa nu treci orice ar fi .A mea este 100 - asta nu inseamna ca invat pe cineva sa nu respecte regulile dar in acelesi timp nici nu cred ca nu trece nimeni de 50 niciodata ca sa fie moralisti si in acelasi timp nu sunt de acord cu 150 cand intradevar nu se mai lasa cu oase rupte ci cu deces.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Galen, promit ca nu mai iti citesc prosturile, ai depasit limita cu ultimul. Un sfat, ar trebui sa intri in politica, daca nu cumva nu esti, acolo local, presedinte de organizatie de bloc sau ceva. Mai rar cineva care sa nege realitatea cu atata nonsalanta, care sa faca conexiuni false in scopul de a muta discutia in alta parte, plus o buna doza de spirit militienesc autentic. Vrei tu sa impui limite, la viteze, la motoare, cine, unde si de ce sa se intalneasca, stii tu tot dinainte, ce s-a intamplat si ce o sa se intample, ce e bine pentru restul. Ai fi amuzant de ascultat, cu siguranta, numai ca acum vorbim de un om a avut un sfarsit tragic, si nu din cauza vitezei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca te ajut eu:

1. pentru ca in general lumea merge mai tare si e periculos sa te deplasezi mai incet decat traficul

2. pentru ca te deconcentrezi.

3. pentru ca echilibru.

4. pentru ca poate ti-e cald.

 

Nu zic ca e imposibil sa mergi <50 insa (in general) nu prea e fezabil. Prin urmare, realist vorbind, e IMPOSIBIL sa mergi TOT TIMPUL cu mai putin de limita legala.

Insa asta nici nu inseamna ca trebuie sa rupi gazul.

 

E o chestie care se numeste "bun simt". Atata timp cat te incadrezi in limitele sale, lucrurile ar trebui sa fie OK.

 

Deci de fapt nu e IMPOSIBIL, ci multi ALEG sa mearga mai tare. N-am o problema cu asta, si eu merg cind e cazul; am o problema cu cei care considera ca asta li se cuvine sau nu isi asuma, cind o comit. Faptul ca ti-e cald e un pretext ridicol, iar echilibrul cred ca ti-l tii la fel de bine de la 10km/h pina la 200km/h. Iar daca nu te poti concentra, ar fi mai bine sa tragi pe dreapta si sa te odihnesti.

Ne-am luat (si o sa ne mai luam) toti partea de ciini, cai, vaci, tigani, romani, unguri, copii, batrini, carute, tir-uri, alti motociclisti etc etc etc. Diferenta daca ajungem sau nu acasa n-o facem decit noi, in 99.99% din cazuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant faptul ca majoritatea comentariilor vin ca o replica la postarea lui Galen , care direcționează vinovăția spre motociclist , pe viteza lui de deplasare omițând responsabilitățile fetitei , a părinților , care a traversat prin loc nepermis (trecere ) si fără sa se asigure . Deasemeni fapta acelor ticăloși care dintotdeauna ne-au creat probleme prin modul lor de a fi , de a nu respecta regulile de convietuire sociala nu sunt incriminate . Sper sa nu mi se ia in nume de rau , dar m-am cam saturat sa asist zi de zi la tot felul de ticăloșii ale acestor oameni .

Am o familie de prieteni care au fost nevoiti sa-si inchida magazinul din cauza lor . Altora le intra țiganii ziua in amiaza mare in curte si le fura tot ce le este la îndemână . Pe traseul Pitesti -Curtea de Arges copii ies in sosea si dau cu pietre sau cu bate in masinile si motociclistii in tranzit. Personal am pățito acum cateva săptămâni . M-am oprit am sunat 112 si am raportat cazul . Cred ca noi toti trebuie sa luam pozitie , nu sa trecem cu vederea ca si cum nu s-ar fi întâmplat nimic.

Faptul ca doar noi motociclistii am fost in stare sa incriminam acea fapta criminala este un lucru extraordinar .

Respectul meu pentru toti cei care ati reusit sa ajungeti si sa duceti mesajul nostru lumii intregi .

 

... totusi , Galen a reusit sa mentina vie aceasta dezbatere si nu trebuie privit ca un inamic .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Este ok ca s-a pus interviul tradus complet si corect.In privinta vitezei declaratia lui Tamas imi confirma supozitiile (cel putin dublul vitezei legale). Hai sa fiu cinstit, eu am estimat 150km/h viteza la care nu se supravietuieste in caz de impact! Asa cum am afirmat inca de la inceput VITEZA EXCESIVA este cheia acestui caz, nu imprejurarile conjuncturale.

 

 

Nu stiu de ce sunt prost si ma bag si eu pe topicul asta, dar n-am rezistat tentatiei dupa ce-am vazut felul in care aberezi.

 

Avem mare noroc de faptul ca nu lucrezi in politie sau undeva cu 'puterea de decizie' la indemana. Imi este FRICA sa ma gandesc in ce fel ar clasa unul ca tine,daca ar fi militian, acest caz. (gen: "da-i ba dracu de vitezomani,daca mergeau tare,asa le trebuie, ce plm....sa se-nvete minte")

 

Eu cred ca ar trebui sa te angajezi la Militie, sa te ia baietii sa te monteze pe un MCV, pe post de ''estimator de viteza''. Nu stiu daca ai avut vreodata accidente,si nu stiu la ce viteza, dar din simpla ta estimare este clar ca habar n-ai de dinamica unui accident, in corelatie cu viteza la care se petrece.

 

Cum tu iti permiti atatea supozitii,imi permit si eu una: Sunt ultra-mega-curios ce ai fi avut de comentat atat tu cat si cei de teapa ta (B.B. & co) daca acest accident s-ar fi petrecut la 55 km/h. Nu in acelasi stil/aceeasi dinamica, ci sa zicem ca acea fetita ar fi fost la fel,acrosata, ranita grav, insa viteza motociclistului ar fi fost 55 km/h. Evident, lucrurile / linsajul s-ar fi petrecut la fel, dar as fi curios de reactia/atitudinea oamenilor de teapa ta. Ce argumente ati fi avut atunci si cum nu ati mai fi putut invoca clasicul ''viteza excesiva''

 

Nu ti-e rusine, la final sa mai urezi ''condoleante'' rudelor? nu te apasa in spate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am circulat destul prin Romania si cu motorul si cu masina, si chiar si mai mult in afara tarii.

Da, nici eu nu merg tot timpul cu 50 la ora in localitati, insa in atatia ani si kilometri parcursi mi-am format, ca sa-i zic asa, o conduita in condus, un bun simt care pana acum m-a aparat de accidente.

Da, e imposibil sa mergi printr-un sat cu 50 de la un capat la altul, chiar cu 60, insa, ca regula, cand ma apropii de zona aglomerata a satului, "centrul", locul unde este barul si primaria, locurile unde vad oameni mergand pe carosabil, curti cu porti deschise s.a.m.d. incetinesc, nu la 50, poate chiar la 40.

In toate localitatile pe unde am circulat, in orasul unde locuiesc, in cele straine, daca exista zone unde nu se afla nimic pe nici o parte, case, curti, oameni si totusi sunt in localitate.. da, imi bag piciorul si merg cu 90-100. Insa unde e posibil sa sara ceva in drum incetinesc - masini parcate pe trotuar, oameni, treceri de pietoni, scoli, etc etc etc.

 

Intamplator de multe ori ca sa ajung la noi la tara in judetul BZ, treceam printr-un sat de tigani - Calvini. Eh, am trecut pe-acolo de sute de ori si cu motorul si cu masina si va spun ca in zona aglomerata cu puradei si pirande pe la porti este IMPOSIBIL sa mergi cu mai mult de 60 daca vrei sa nu iei un puradel, un bolovan, un caine sau o minge in nas - sau un cal, sau un carut, sau o bicicleta...

 

Bine, poate cei in cazul de fata nu cunosteau satul respectiv, insa ca regula, daca esti un conducator auto cu capul pe umeri si vrei sa ajungi intreg acasa, incetinesti in zona populata a localitatilor.

 

(o sa comenteze cineva ca am avut recent accident de masina - da, a fost din vina mea pt ca butonam telefonul mobil fara sa ma uit la drum, dar nu era la viteza mai mare de 60 la ora, daca aveam viteza mai mare nici n-as fi butonat telefonul)

 

 

p.s. - daca stie cineva la ce pagina sunt poze de la accident pe acest topic... as fi recunoscator. sau un link cu un loc cu poze.

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

bla bla bla bla

 

 

Bine, poate cei in cazul de fata nu cunosteau satul respectiv, insa ca regula, daca esti un conducator auto cu capul pe umeri si vrei sa ajungi intreg acasa, incetinesti in zona populata a localitatilor.

 

(o sa comenteze cineva ca am avut recent accident de masina - da, a fost din vina mea pt ca butonam telefonul mobil fara sa ma uit la drum, dar nu era la viteza mai mare de 60 la ora, daca aveam viteza mai mare nici n-as fi butonat telefonul)

 

Cum dracu bai nene, dupa ce recunosti cu ''gura'' ta ca si tu gresesti,ca si tu provoci accidente, ca nu mergi legal, cum dracu mai ai tupeul sa judeci pe mortul ala ca avea viteza peste limita admisa legal?

 

Adica e ok cand o faci tu,ca tu vorba aia ''o faci cu cap'',dar ala saracu era un n00b,nu? si acu a platit pretul,ca fraierul,nu?

 

Oare voi va incapeti de atata IPOCRIZIE?

 

Tu ai idee cat este de periculos butonatul telefonului la volan? puteai sa ai si 40 la ora, si daca-ti sarea in fata ceva atunci,cand tu beleai ochii in touchscreen, ce ai mai fi comentat?

» Post actualizat in 01 Oct 2014 09:11

... totusi , Galen a reusit sa mentina vie aceasta dezbatere si nu trebuie privit ca un inamic .

 

A reusit sa o tina vie intr-o directie gresita. Discutia poate fi mentinuta vie si vorbind despre aspecte importante, de un real interes, update-uri/noutati etc....

 

El practic a transformat topicul intr-o discutie in contradictoriu intre el si o majoritate covarsitoare.... Ce merit sa aiba?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. - daca stie cineva la ce pagina sunt poze de la accident pe acest topic... as fi recunoscator. sau un link cu un loc cu poze.

/index.php?/topic/717319-sanzieni-20-septembrie-comemorare/?p=3843879

 

Cum zic, de la "viteza" i se trage urechea taiata si o parte din obraz.

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant faptul ca majoritatea comentariilor vin ca o replica la postarea lui Galen , care direcționează vinovăția spre motociclist , pe viteza lui de deplasare omițând responsabilitățile fetitei , a părinților , care a traversat prin loc nepermis (trecere ) si fără sa se asigure . Deasemeni fapta acelor ticăloși care dintotdeauna ne-au creat probleme prin modul lor de a fi , de a nu respecta regulile de convietuire sociala nu sunt incriminate . Sper sa nu mi se ia in nume de rau , dar m-am cam saturat sa asist zi de zi la tot felul de ticăloșii ale acestor oameni .

Am o familie de prieteni care au fost nevoiti sa-si inchida magazinul din cauza lor . Altora le intra țiganii ziua in amiaza mare in curte si le fura tot ce le este la îndemână . Pe traseul Pitesti -Curtea de Arges copii ies in sosea si dau cu pietre sau cu bate in masinile si motociclistii in tranzit. Personal am pățito acum cateva săptămâni . M-am oprit am sunat 112 si am raportat cazul . Cred ca noi toti trebuie sa luam pozitie , nu sa trecem cu vederea ca si cum nu s-ar fi întâmplat nimic.

Faptul ca doar noi motociclistii am fost in stare sa incriminam acea fapta criminala este un lucru extraordinar .

Respectul meu pentru toti cei care ati reusit sa ajungeti si sa duceti mesajul nostru lumii intregi .

 

... totusi , Galen a reusit sa mentina vie aceasta dezbatere si nu trebuie privit ca un inamic .

 

La un moment dat am vazut si eu ca imi dispar lucruri de prin curte. Nu erau valori, dar tot deranjant era. Si mi-am dat seama foarte repede cine "ma vizita", asa ca am luat cainii si m-am dus peste ei. Sa vedeti ce show a iesit. Din ziua aia nici pe strada prin fata casei n-au mai avut curaj sa treaca de frica sa nu pun din nou cainii pe ei.

Morala... luati-va caini. Cu cat mai mari cu atat mai bine. Eu am avut boxeri - foarte eficienti impotriva tiganilor.

 

@B.B.

Nene, du-te si bea o cafea.

 

Pe topicul asta nu se discuta accidentul in sine. In legatura cu accidentul poate ai dreptate (sau probabil ai dreptate).

 

Subiectul discutiei este CRIMA caruia i-a cazut victima un motociclist (indiferent ce accident facuse) si tentatia de omor caruia i-a cazut victima al doilea motociclist care nu se facuse cu absolut nimic vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici nu stiti daca a fost vreo crima.

Galen a scris mai devreme ca din informatiile primite de el, raportul medico-legal indica ca sursa a decesului accidentul.

Deci, despre ce crima vorbim? :huh:

 

Am baut cafea deja, merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce legatura are asta cu viteza mare a celui care a lovit-o?

In localitati , daca nu stiai, exista limita de viteza de 50km/h tocmai pentru a preveni astfel de incidente, cand oameni sau animale traverseaza prin loc nepermis, cand alti participanti la trafic au nevoie sa se asigure in intersectii pentru a patrunde in trafic, chestii de genul asta...

Daca trecea o vaca strada prin loc nepermis ce se intampla, dadeam vina pe ea si asta e? Viteza motociclistului nu conta? Putea sa vina cu 200 la ora, tot vaca era de vina, nu?

 

(ADMIN - iubesc carantina, Iiti multumesc din suflet pentru acest dar nepretuit, )

Hai ma las-o naibii, aveam 50 cu masina in Buhusi si in 2 metri mi-a iesit un caine din sant. Am franat abia dupa ce il calcasem. Plus ca mi-a spart bara far proiector pe partea dreapta. Tu cand ai rupt tomberoanele alea de ce n-ai evitat?

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici nu stiti daca a fost vreo crima.

Galen a scris mai devreme ca din informatiile primite de el, raportul medico-legal indica ca sursa a decesului accidentul.

Deci, despre ce crima vorbim? :huh:

 

Am baut cafea deja, merci.

 

Mai bea una.

 

Cand bagi cutitul intr-un om se cheama tentativa de omor daca nu moare si omor calificat daca moare. Si tentativa se pedepseste.

Ca un motociclist a fost injunghiat este o certitudine nu o supozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am circulat destul prin Romania si cu motorul si cu masina, si chiar si mai mult in afara tarii.

Da, nici eu nu merg tot timpul cu 50 la ora in localitati, insa in atatia ani si kilometri parcursi mi-am format, ca sa-i zic asa, o conduita in condus, un bun simt care pana acum m-a aparat de accidente.

Da, e imposibil sa mergi printr-un sat cu 50 de la un capat la altul, chiar cu 60, insa, ca regula, cand ma apropii de zona aglomerata a satului, "centrul", locul unde este barul si primaria, locurile unde vad oameni mergand pe carosabil, curti cu porti deschise s.a.m.d. incetinesc, nu la 50, poate chiar la 40.

In toate localitatile pe unde am circulat, in orasul unde locuiesc, in cele straine, daca exista zone unde nu se afla nimic pe nici o parte, case, curti, oameni si totusi sunt in localitate.. da, imi bag piciorul si merg cu 90-100. Insa unde e posibil sa sara ceva in drum incetinesc - masini parcate pe trotuar, oameni, treceri de pietoni, scoli, etc etc etc.

 

Intamplator de multe ori ca sa ajung la noi la tara in judetul BZ, treceam printr-un sat de tigani - Calvini. Eh, am trecut pe-acolo de sute de ori si cu motorul si cu masina si va spun ca in zona aglomerata cu puradei si pirande pe la porti este IMPOSIBIL sa mergi cu mai mult de 60 daca vrei sa nu iei un puradel, un bolovan, un caine sau o minge in nas - sau un cal, sau un carut, sau o bicicleta...

 

Bine, poate cei in cazul de fata nu cunosteau satul respectiv, insa ca regula, daca esti un conducator auto cu capul pe umeri si vrei sa ajungi intreg acasa, incetinesti in zona populata a localitatilor.

 

[...]

Intru totul de acord - atata vreme cat o faci in limitele bunului simt si te adaptezi conditiilor, viteza mai mare decat cea legala nu-i chiar un capat de tara.

In cazul de fata, lucrurile conditiile erau exact asa cum descrii tu: trecusera de "vatra" satului, nu exista trotuare, nu exista masini parcate, intersectii, e un relativ pustiu. Singura variabila e prezenta populatiei pe marginea drumului la momentul respectiv. In plus, ceva ma face sa cred ca motociclistii stiau drumul respectiv. E un fel de Cheia locala.

 

Calvini-ul nu-i foarte relevant pentru comparatie. Intr-adevar locuitorii sunt la fel de indisciplinati INSA: 1. localitatea e mult mai aglomerata si 2. carosabilul e mult mai prost.

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul discutiei este CRIMA caruia i-a cazut victima un motociclist (indiferent ce accident facuse) si tentatia de omor caruia i-a cazut victima al doilea motociclist care nu se facuse cu absolut nimic vinovat.

 

Motociclistul ce acuza aceasta tenativa de omor a depus sau nu plangere politiei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul ce acuza aceasta tenativa de omor a depus sau nu plangere politiei?

 

Mah, uite ca nu sunt jurist.

Din cate stiu eu in cazul asta (omor / tentativa de omor) nu e nevoie sa depuna cineva plangere. Trebuie sa se sesizeze autoritatile din oficiu. Nah, presupunem ca victima a murit si n-ar avea rude / prieteni care sa depuna plangere. Asta ar insemna ca nu se ancheteaza crima? Un criminal in libertate este un pericol public

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A depus si prietena lui Tamas. Zice chiar la sfarsitul interviului. Eu is curios cand va fi redus Tamas la tacere sau obligat sa-si schimbe declaratia. Ca na, santem in prag de alegeri si primitivii aia totalizeaza un nr consistent de voturi. Asa ca nu trebuie anchetati-deranjati.

pt BB : cand eram in proces cu cel care m-a lovit, asteptand in sala de judecata sa-mi vina randul am vzut tot felul de cazuri. unul din ele era cu un baiat care era in scaun cu rotile,leguma pe viata,nu auzea, nu comunica ,nimic. And guess what, a fost batut de trei tigani. Cand l-am vazut prima data am crezut ca e victima unui accident dar nu , era victima bestialitatii celor trei.

Editat de mezutu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu erau alegeri deja cineva era judecat si arestat, DAR in zona deja se impart daruri electorale, credeti ca va fi cineva arestat, cu voturile de acolo ce se intampla? E o masa de populatie usor de manevrat, cumparata ca si multi alti locuitori ai Romaniei cu mici, gratare, galeti, tricouri, pixuri, brichete si alte c... electorale, se mai taraganeaza cam 2-3 luni si dupa poate se va intampla ceva......poate

daca autoritatile isi faceau treaba ca la carte, deja familia victimei primea despagubiri iar criminalii aveau vechime la puscarie

Editat de AntonioAntonio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici nu stiti daca a fost vreo crima.

Galen a scris mai devreme ca din informatiile primite de el, raportul medico-legal indica ca sursa a decesului accidentul.

Deci, despre ce crima vorbim? :huh:

 

Am baut cafea deja, merci.

Prietene tu vorbesti serios?Uite, in caz ca n-ai citit,declaratie motociclistului INJUNGHIAT(ultima data cand am verificat era tentativa de omor mai ales ca nu a fost o zgarietura,I-A FOST PERFORAT UN PLAMAN):"

Traducerea:

Se prezinta,si incepe sa povesteasca.

Erau amandoi intr-o plimbare impreuna cu pasagerele,
Attila era in fata lui,in campul lui vizual,nu foarte departe.
Cum se apropiau, o vazut 2 copii cum vin din partea stanga si traverseaza strada,nesupravegheati.
Attila a incercat sa ii evite dar pt ca au aparut in
ultimul moment in fata lui nu a reusit.Doar fetita a fost lovita.Fata nu a fost lovita frontal ci doar atinsa cu o parte a motorului.
Din cauza asta a ricosat si a intrat cu motorul in gard dupa care in acoperis si au zburat ei in sant,
chiar langa gard unde este si intrarea in curte la tigani.
Pasagera a picat pe spate cu fata in sus si Attila cu fata in jos peste ea.Avea doar jumatate de corp peste ea si cea stanga
pe jos.
Tamas s-a dus la ei,a vazut ca amandoi respira asa ca foarte incet si cu grija l-a pus pe Attila pe spate sa ii elibereze caile respiratorii fara sa ii deie jos casca.Casca era intreaga,nu era sparta,doar vizierele erau sarite si zgariate,iar acestea au fost recuperate.Attila NU avea urme de sange pe fata si lovituri.Tamas nu a vazut nici urma de sangerari care sa ii puna viata in pericol.Doar mana stanga a lui Attila i s-a parut ca se misca mai ciudat,gen rupt.
Intre timp pasagera lui Tamas a sunat la 112 .Incet au inceput sa vina tiganii si au inceput sa
ii traga, sa ii loveasca (Pe Attila si pe pasagera lui care erau cazuti) ,degeaba le zicea sa ii lase in pace.Nu a vrut sa actioneze ca si ei,dar nu a avut de ales.A observat ca 2 tipi cu briceag veneau si il amenintau ca baga cutitul in el....Intre timp el,Tamas a fost batut ,pus la pamant ,batut cu o bucata de lemn,i s-a spart viziera ,arcada si obrazul s-au spart,era plin de sange.Era si un tip mare care il strangea de gat si dupa care s-a pornit catre pasagera lui,pana la urma Tamas s-a ridicat cu greu si a vrut sa ajunga la ea (fiindca era plin si in jurul ei de tigani) dar atunci au bagat cutitul in spatele lui.A avut noroc ca purta echipament si ca avea protectie la coloana.
Dupa aia au aparut si politistii...l-au bagat in masina,Tamas a vrut sa ieie motorul (ce a ramas din ea ca l-au vandalizat).(Tot atunci a fost imbrancit si politistul , nu a vazut clar daca l-au prins de gat si l-au tras sau nu dar acesta din urma nu a schitat nici un gest iesit din comun de aparare. Inclusiv masina de politie era scuturata si lovita cu ei inauntru)A vazut intre timp ca castile lor (a lui Attila) erau date pe jos si era adunata multimea in jurul lui.
Tamas nu intelege de ce nu este prins cel care i-a facut rau..Raspunsul este o hartie de handicapat....
In al 2lea video povesteste ca aveau sub 100 km/h la sigur si nu cum se aude pe forumuri sau alte surse..Si daca aveau peste si fetita era lovita cu o viteza mai mare nu prea ramanea nimic din ea...
Tot ce mai zice este ca pasagera nu avea echipament full si a supravietuit...Atunci Attila care avea full echipament..Cum sa moara in urma accidentului?!
Se mai intreaba daca familia lui Attila vrea sa continue cerecetarile dar nu poate sa zica deocamdata nimic in legatura cu asta." acum compara asta cu poza de la locul accidentului...post-46414-0-46540800-1412164291_thumb.jpg nu iti da deloc cu virgula?Eu unul sunt convins ca e omucidere si o sa actionez in consecinta....PS:Valabil si pentru Galen PPS:IMI CER SCUZE FAMILIEI SI PRIETENILOR CELUI DECEDAT PENTRU POSTAREA ACESTEI POZE.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si nici p-asta:

 

http://www.observatorulph.ro/national/43834-motociclistii-s-au-mobilizat-pentru-un-mega-protest


» Post actualizat in 01 Oct 2014 12:25

Eu unul tind sa cred ca Attila si pasagera nu puteau sa cada gramada unul peste altul si sa ramana asa. ... mai degraba ca s-a tarat asa cum era (interesant de aflat daca avea fracturi ale membrelor -probabilitatea fiind f.mare-) si a incercat in disperare sa o protejeze de haita dezlantuita la miros de sange. E plauzibil ca n-au cazut prea departe unul de altul fiind pe acelasi moto iar el sa se fi tarat sa o acopere cumva.

Zic si eu nu dau cu muci in fasole asa cum comenteaza unii despre viteza sau altii despre etnie desi n-au stat vreodata la mai putin de 50cm de un tigan mai mult de 30min nici macar in troleu. :tomato:

Editat de high_dive_eagle
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost linsat un om ce avea aceeasi pasiune cu noi. A fost injunghiat un altul ce nu a acrosat pe nimeni ba chiar oprise. Ce au facut tiganii? Au lasat cutitele si s-au intors la munca? Salbaticii aia credeti ca fac diferenta ca esti ungur, roman sau turist german cu motor inchiriat. Daca ar fi fost tigan motociclistul, faceau vreo diferenta? Adica tiganii sunt rasiti? E foarte clar ca autoritatile incearca sa ascunda si sa minimizeze cazul. Asta e posibil pentru ca sistemul de valoril din Romania e bazat pe ciordeala, smecherie. Si aici nu putem sa dam vina pe tigani. Toti impostorii sunt in functii de conducere, in toate domeniile si la toate nivelurile. Cand li se cere sa faca sau sa nu faca ceva executa intocmai. Daca tiganii aia au certificate de handicap dar pot manui cutitul si pot face cate 10 - 15 copii insemna ca nu mai avem nici un viitor. Politicienii sunt de vina pentru halul in care a ajuns acesta tara. Daca tacem si nu facem nimic suntem cu totii vinovati. Sa nu devina un precedent acest caz. O contraventie la regimul circulatiei nu se sanctioneaza cu o infractiune de omor. In culpa sunt cei care nu si-au supravegeat copii si nu i-au educat cum sa traverseze strada, sa nu vina la axul drumului spre motociclisti sa faca acel semn prin care cer sa turam motoarele. Care nu aveti treaba cu motociclismul si nu circulati, tineti-va pareriel voastre pentru voi. E an electoral, clanurile politice vor sa-si imparta iar teritoriile sa mai fure ce se mai poate. Acum ori niciodata trebuie sa le stricam jocurile. Politicienii au imunitate legiferata iar tiganii fac legea si au si ei imunitate de la autoritati. Nu o mai ardeti cu discurusi comuniste de la plenara cc a pcr. Tacerea tortei.

Editat de lostheaven
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...