Sari la conținut

MotoGP - Discutii generale


adidas

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

au confirmat cei de la prima ca e si evolutie noua a motorului practic e cel pt 2025.

 

Pol are 350 ture facute pe circuit in 4 zile de sesiuni de teste.

Acum 8 minute, frigider a spus:

Asa e. 

Dar se poate și mai mult.

 

 

nici nu vreau sa imi imaginez cata forta G are aduce in plus pe antebratele baietilor adaugarea franelor aerodinamice..

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

nici nu vreau sa imi imaginez cata forta G are aduce in plus pe antebratele baietilor adaugarea franelor aerodinamice..

Nu te gândi la parașută :)

Ceva finuț acolo 

 

Sa dea niște sutimi pe frânare.

Ii scriu acum mail lui Gigi 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 45 minute, frigider a spus:

Nu te gândi la parașută :)

Ceva finuț acolo 

 

Sa dea niște sutimi pe frânare.

Ii scriu acum mail lui Gigi 

 

pune-l pe @B.B. el are hotline cu boxa ducati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, Cavaleru a spus:

 

pune-l pe @B.B. el are hotline cu boxa ducati

Decât cu Gresini, și acolo se pune frână cu carenele! 😈

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Donez acest sticker cui il vrea, lasati adresa pe PM si vi-l trimit intr-o scrisoare.

Am luat doua, al doilea nu am unde sa il pun.

IMG_20240827_002802.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, B.B. a spus:

Donez acest sticker cui il vrea, lasati adresa pe PM si vi-l trimit intr-o scrisoare.

Am luat doua, al doilea nu am unde sa il pun.

IMG_20240827_002802.jpg

 

era un baiat pe aici pe forum care are 58ul la avatar sau semnatura.. dar nu-mi vine numele in cap. probabil ca pe el l-ar bucura un asa cadou.

 

cu 46 nu ai gasit :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, Cavaleru a spus:

 

era un baiat pe aici pe forum care are 58ul la avatar sau semnatura.. dar nu-mi vine numele in cap. probabil ca pe el l-ar bucura un asa cadou.

 

cu 46 nu ai gasit :D

 

Pe cel cu 46 l-a pastrat el. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era un stand cu produse Simoncelli micuț cu cateva chestiute, banii se strâng pt ceva caritabil/familie etc..

 

Nu, cu 46 nu mi-am luat nimic desi erau o groaza de tarabe dedicate marelui clown.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta cam era de asteptat, din moment ce la Factory si VR46 locurile erau deja ocupate,

si el avea deja contract semnat pe 2 ani incepand cu 2025

(plus si niste clauze de Factory bike pt 2026!!)

 

singura chestie interesanta e ca Fermin, conform contractului, in 2026 va trebui sa aibe Factory bike

asta ar insemna ca si Gresini sa primeasca o mobra Factory spec in 2026??

 

oare o sa se ia mobra Factory de la VR46 sau iarasi vor avea 4 mobre Factory pe grila?? :) :) :)

2 la echippa oficiala, si cate unul la VR46 si Gresini?

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mizerie de competitie.Epoca Rossi i-a adus glorie,a mai trait din inertie,acum e pa si pussy.Nu mai intereseaza pe nimeni aceasta competitie.80% sunt doar habarnisti,tiktokeri si sociali media.Consumatori.Daca le pui un kakat ambalat frumos baga tot.

Pe bune basisinosii astia sunt marii piloti:Bagnaia,Martin,Acosta ?Mizeria aia de Marq spera sa-l intreaca pe ala care a adus motogp-ul unde nici nu visa Espeleta si toti atarnatorii.Vai de capul lui.Daca se retragea era mai respectabil.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, adiy32 a spus:

Nu mai intereseaza pe nimeni aceasta competitie.80% sunt doar habarnisti,tiktokeri si sociali media

 

Adevarat, imi aduc aminte ca acum 10 ani cunoscatorii motogp discutau aprins pe langa curse si de filozofia lui Socrate, dualitatea corpuscul-unda sau influenta lui Monet asupra artei moderne.

 

Conoscatorii s-au dus o data cu retragerea tribunului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, adiy32 a spus:

O mizerie de competitie.Epoca Rossi i-a adus glorie,a mai trait din inertie,acum e pa si pussy.Nu mai intereseaza pe nimeni aceasta competitie.80% sunt doar habarnisti,tiktokeri si sociali media.Consumatori.Daca le pui un kakat ambalat frumos baga tot.

Pe bune basisinosii astia sunt marii piloti:Bagnaia,Martin,Acosta ?Mizeria aia de Marq spera sa-l intreaca pe ala care a adus motogp-ul unde nici nu visa Espeleta si toti atarnatorii.Vai de capul lui.Daca se retragea era mai respectabil.

 

 

din pacate, ce spui tu poate e partial adevarat, dar, audientele au crescut din nou dupa retragerea lui Rossi :)

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.08.2024 la 1:14, adiy32 a spus:

O mizerie de competitie.Epoca Rossi i-a adus glorie,a mai trait din inertie,acum e pa si pussy.Nu mai intereseaza pe nimeni aceasta competitie.80% sunt doar habarnisti,tiktokeri si sociali media.Consumatori.Daca le pui un kakat ambalat frumos baga tot.

Pe bune basisinosii astia sunt marii piloti:Bagnaia,Martin,Acosta ?Mizeria aia de Marq spera sa-l intreaca pe ala care a adus motogp-ul unde nici nu visa Espeleta si toti atarnatorii.Vai de capul lui.Daca se retragea era mai respectabil.

 

Cel putin in bula mea, fata de acum cativa ani grupul de oameni interesati de MotoGP s-a marit. Pana si dansa, care acum 10 ani stia doar de Rossi, Marquez, Lorenzo si Dovi, dar habar n-avea la ce echipe sunt, azi stie absolut toata grila, cu nume, cu numere, cu echipe. 
Acum cativa ani vedeam Valencia live doar cu ea, acum suntem in fiecare an 4-6 care mergem. In Asia fostii colegi acum se duc impreuna, dupa ce prima data am fost doar cu un tailandez care-mi era counterpart pe zona APAC. 

 

O fi doar bula mea, dar nu mi se pare ca a scazut interesul dupa ce s-a retras Rossi, la fel cum nu va scadea cand se va retrage MM93. Va fi un oarecare vid dpdv marketing, pt ca Pecco are carisma unei pete de sos pe tricoul alb proaspat luat pe tine (desi incerc sa-l vad ca pe un tip simpatic), iar Bez, cel care are carisma, e pe nicaieri cu rezultatele.

Sper totusi ca Acosta va fi viitorul alien, la pachet cu capacitatea de a misca partea de marketing pt MotoGP.

Acum 17 ore, ENEOS a spus:

IMG-20240830-WA0001.jpg

Are față de livrator ciuciungez.🫣

Exact asta a fost gandul meu cand i-am vazut poza pe insta :D 
Daca nu stiam cine e, nu credeam in veci ca asta poate face mai mult de a livra o saorma semi-calda, uitandu-ma doar la poza lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Vreau sa merg la anul la o etapa motogp, de preferat in iulie, la Sachsenring.

Ma poate ajuta cu sfaturi despre bilete si nu numai? Nu am mai fost niciodata la o etapa motogp sau formula 1.

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 58 minute, borsulica a spus:

Salut!

Vreau sa merg la anul la o etapa motogp, de preferat in iulie, la Sachsenring.

Ma poate ajuta cu sfaturi despre bilete si nu numai? Nu am mai fost niciodata la o etapa motogp sau formula 1.

Multumesc anticipat!

ia legatura cu @B.B. el a fost anu asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre atatea discutii s-a pierdut un breichin neuz

 

FB_IMG_1725278339336.thumb.jpg.bf778b1bf97111ba9d6565eac02a9363.jpg

 

si inca o schimbare la Aprilia:

 

https://www.crash.net/motogp/news/1054532/1/davide-brivio-confirms-wilco-zeelenberg-trackhouse-aprilia-departure

 

Trackhouse Aprilia team principal Davide Brivio confirmed last weekend that Wilco Zeelenberg will leave the team at the end of the 2024 season.

....

Speaking to MotoGP.com pit lane reporter Simon Crafar before the Aragon MotoGP race at MotorLand last Sunday, Brivio, who joined Trackhouse at the beginning of 2024, explained that Zeelenberg’s departure was a “very hard” conclusion to reach, and that it’s part of the American-owned team trying to find “some different direction”.

“This [Zeelenberg’s departure] is something that we discussed,” Brivio said. “We took this decision. A big credit to Wilco [Zeelenberg] for what he’s done.

“Honestly speaking, I arrived and I found a team that he has built through the years, and the team also, for the most part, is not going to change next year, so a big credit for what he has built up.

“As Trackhouse, we thought that maybe, going to the future, we had to find some different direction. It’s sad from one side, it’s business on the other side.

“It’s always a difficult situation, and it’s been very hard to come to this conclusion.”

Zeelenberg’s future is currently unconfirmed. ....

 

Editat de ioio_viola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...